Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové rukavice

ArmadOon

Aktivní člen
Ahoj, Chci se zeptat jaká je podle vás nejlepší golfová rukavice ? Mám dvě, Footjoy FLX a callaway fusion x , callaway moc nepoužívám, ale ta od footjoye se mi začíná prodírat na vnitřku ruky. mám ji asi dva měsíce a moc často sem sní nehrál.

Jde mi hlavně a pocit a at to chvíli vydrží a nebo rukavice jsou spotřební zboží, které měníte každé dva měsíce ?
 
Ahoj, Chci se zeptat jaká je podle vás nejlepší golfová rukavice ? Mám dvě, Footjoy FLX a callaway fusion x , callaway moc nepoužívám, ale ta od footjoye se mi začíná prodírat na vnitřku ruky. mám ji asi dva měsíce a moc často sem sní nehrál.

Jde mi hlavně a pocit a at to chvíli vydrží a nebo rukavice jsou spotřební zboží, které měníte každé dva měsíce ?
Nejprve jsem používal golfové rukavice z umělé kůže a zesílení na dlani (nechtělo se mi dávat 500,- a více za kožené).
JENŽE ... pak jsem jednou narazil na akci, kdy jsem za zmíněných 500,- koupil dvě FJ CabretaSof a od té doby nedám na kožené rukavice dopustit. Mám v nich lepší cit a vydrží podstatně déle, než ty ze syntetické kůže. I přesto, že trénuji a hraji téměř denně, tak mi rukavice vydrží 3-4 měsíce. Je pravda, že se snažím o to, abych ji nepropotil a tak ji na hřišti sundavám po každé ráně. Na drivingu používám už obnošenou a připadně i pranou.
A protože slevové akce jsou prakticky po každé sezóně, tak si v nich nakoupím zásobu na další rok ;)
 
Je to asi docela individuální, já hraju s tím co mi přijde pod ruku v akci, případně klidně Decathlon, dvě sezony jsem hrál v Hirzlu, drahé ale super rukavice, trošku se vytahovali a bylo nutno kupovat vždy o číslo menší.. A v jinak v současné době mi rukavice při stejné frekvenci hraní vydrží asi 4x dýl než na začátku..:):):)
 
Prvních zhruba pět let jsem hrál těmi umělými a vyhovovaly líp, než kožené. Pak se to nějak změnilo a beru jen kožené - mám pocit, že grip prostě líp sedí. Mám jich paralelně tak 8-10 ty lepší na turnaje a horší na trénink. Za 18 vystřídám obvykle čtyři. Několikrát za rok je vyperu.
A ano, je to spotřební zboží. Většinou se buď prodře na dlani u palce, nebo roztrhnu při navlékání. Sundávám na puttování.
Nejvíc mně vyhovuje Titleist, docela jde Footjoy, zbytek nic moc. Kupuju jednou za čas v akci když je velká sleva.
 
Shanim rukavici Rukavici Callaway tour authentic ML leva ruka. Vsude vyprodano a proste uz mesic ji nemuzu nikde sehnat. Nevite nekde kde by nejaky kousek meli? Nebo nekdo zkusil, nesedi, tak mu lezi doma a chce se ji zbavit?
 
Shanim rukavici Rukavici Callaway tour authentic ML leva ruka. Vsude vyprodano a proste uz mesic ji nemuzu nikde sehnat. Nevite nekde kde by nejaky kousek meli? Nebo nekdo zkusil, nesedi, tak mu lezi doma a chce se ji zbavit?
Tak zrovna přesně tyhle jsem koupil na Bazoš.cz minulý týden - 3 ks. á 250,- Kč + 100,- poštovné. A to se myslím hodně vyplatilo. Inzerát tam visel poměrně dost dlouho - několik týdnů.
 
Zajímavé , kolik lidí hraje bez rukavic. Když se podíváme i na jiné sporty, kde je zapotřebí pevnější úchop sportovního nářadí tak tam mnohdy k rukavicím existují alternativy. Bílý magneziový prášek a různé omotávky dokonce i různé vosky zvyšující přilnavost.
U golfu jsem potkal , rukavičkáře jedna/obě ruce , bez rukavic a jednou pouze návleky na první bříška od dlaní prstů obou ruk. Pán si to pochvaloval, hlavně v léťe, kdy se potí ruky.
Taky je zajímavé sledovat, kolik lidí nasadí na první jamce a sundat po hře a patuje v rukavici. Už jsem se setkal s názorem, že se zbytečně zdržují sundávaním / nasazováním rukavice po každém úderu??
 
Taky je zajímavé sledovat, kolik lidí nasadí na první jamce a sundat po hře a patuje v rukavici. Už jsem se setkal s názorem, že se zbytečně zdržují sundávaním / nasazováním rukavice po každém úderu??
Třeba já. Já to ale nedělám ne proto, že by mě to zdržovalo, ale mě to tak nějak obtěžuje.
 
zdaleka nejvíce se mi osvědčily srixon hybrid gloves, které už se ale nevyrábí - nejlepší poměr výkon cena (bohužel už mi došly..)

jinak používám pouze kožené - cabretta leather, nakoupit je třeba ve větším množství ve slevách (do 300 kč/ks), jinak to nemá cenu

životnost se mi pohybuje tak 150 - 200 jamek, v létě když se člověk potí tak méně - právě kvůli pocení hlavně v létě rukavice mezi údery sundávám
 
Zajímavé , kolik lidí hraje bez rukavic. Když se podíváme i na jiné sporty, kde je zapotřebí pevnější úchop sportovního nářadí tak tam mnohdy k rukavicím existují alternativy. Bílý magneziový prášek a různé omotávky dokonce i různé vosky zvyšující přilnavost.
U golfu jsem potkal , rukavičkáře jedna/obě ruce , bez rukavic a jednou pouze návleky na první bříška od dlaní prstů obou ruk. Pán si to pochvaloval, hlavně v léťe, kdy se potí ruky.
Taky je zajímavé sledovat, kolik lidí nasadí na první jamce a sundat po hře a patuje v rukavici. Už jsem se setkal s názorem, že se zbytečně zdržují sundávaním / nasazováním rukavice po každém úderu??
Natáhnu rukavičku na první jamce a mám jí na ruce po celou hru. Na puttování nesundávám, tak nějak jsem si na to zvykla a cítím se nesvá, kdybych jí při hře neměla.
 
Rukavici sundavám po každé ráně (pokud samozřejmě hned nebudu hrát další), nechci ji mít propocenou, kožené se pak rychleji zničí. Patuji bez rukavice. V dešti používám rukavice do deště.
 
Zajímavé , kolik lidí hraje bez rukavic. Když se podíváme i na jiné sporty, kde je zapotřebí pevnější úchop sportovního nářadí tak tam mnohdy k rukavicím existují alternativy. Bílý magneziový prášek a různé omotávky dokonce i různé vosky zvyšující přilnavost.
U golfu jsem potkal , rukavičkáře jedna/obě ruce , bez rukavic a jednou pouze návleky na první bříška od dlaní prstů obou ruk. Pán si to pochvaloval, hlavně v léťe, kdy se potí ruky.
Taky je zajímavé sledovat, kolik lidí nasadí na první jamce a sundat po hře a patuje v rukavici. Už jsem se setkal s názorem, že se zbytečně zdržují sundávaním / nasazováním rukavice po každém úderu??

ja jsem si vzdy myslel, ze golfovou hul nesmis drzet moc pevne ....
 
Zajímavé , kolik lidí hraje bez rukavic. Když se podíváme i na jiné sporty, kde je zapotřebí pevnější úchop sportovního nářadí tak tam mnohdy k rukavicím existují alternativy. Bílý magneziový prášek a různé omotávky dokonce i různé vosky zvyšující přilnavost.
U golfu jsem potkal , rukavičkáře jedna/obě ruce , bez rukavic a jednou pouze návleky na první bříška od dlaní prstů obou ruk. Pán si to pochvaloval, hlavně v léťe, kdy se potí ruky.
Taky je zajímavé sledovat, kolik lidí nasadí na první jamce a sundat po hře a patuje v rukavici. Už jsem se setkal s názorem, že se zbytečně zdržují sundávaním / nasazováním rukavice po každém úderu??


Jsem si jen představil, jak si nabírám to magnézko .... :-D, mám s tím dost zkušenosti, tak mne to normálně složilo.
 
Upraveno:
Včera jsem byl v Decathlonu v Praze na Chodově, vyjma toho, že se asi z toho stává zastřešené dětské hřiště (člověk musí docela dávat pozor, aby ho nějaké dítko neporazilo na koloběžce) jsem navštívil úsek golfu. Koukal jsem na rukavice, vcelku jsem spokojený s těmi, co mám, ale zaujala mě

Rukavice Inesis 500 - různé barvy, kůže, cena 289... https://www.decathlon.cz/panska-rukavice-500-bila-id_8386762.html

případně ženská verze: https://www.decathlon.cz/C-111697-rukavice#product_8543492

Na omak i nasazení moc příjemná, jako výrazně dražší kousky, zhruba za poloviční cenu. Nemáte někdo zkušenost? Na mě neměli zrovna velikost (L), ale koupil bych @kristyna či případně do zásoby. Díky.
 
Upraveno:
Používám kožené rukavice, za rok zničím tak 6-8 kousků. Dřív jsem hrál i koženkové, ale ty jsou v létě hodně nepříjemné. Kožené se rychle ničí, když jsou propocené a pak tlačím vozík (Clicgear). Tak jsem jí začal sundávat a během hry vystřídám klidně 3 rukavice (propocené mi visí různě na bagu a schnou na příště). Sundaváním aspoň trochu srovnám opálení na obou rukou stejně.
Značka - teď většinou koupím, co je zrovna v akci, nechci za rukavice dávat tisíce, zničí se všechny stejně rychle. Dřív jsem lpěl na Adidasu, pak na Taylormade, ale jak se mění modely, tak většinou ta co mi vyhovovala se přestala vyrábět. Často kouknu do obchodu na hřišti, někdy tam mají rozumné ceny. Jindy nákup přes web, pak koupím najednou rukavice na celou sezónu. Většinou jsou to starší modely ve výprodeji a vydrží stejně jako nové.
Na zimu a do deště nosím rukavice na to určené, oboje na obě ruce. Kdo nepoznal rozdíl mokré normální rukavice a rukavice do deště, ten nechápe, proč mi hůl v dešti neklouže.
 
Včera jsem byl v Decathlonu v Praze na Chodově, vyjma toho, že se asi z toho stává zastřešené dětské hřiště (člověk musí docela dávat pozor, aby ho nějaké dítko neporazilo na koloběžce) jsem navštívil úsek golfu. Koukal jsem na rukavice, vcelku jsem spokojený s těmi, co mám, ale zaujala mě

Rukavice Inesis 500 - různé barvy, kůže, cena 289... https://www.decathlon.cz/panska-rukavice-500-bila-id_8386762.html

případně ženská verze: https://www.decathlon.cz/C-111697-rukavice#product_8543492

Na omak i nasazení moc příjemná, jako výrazně dražší kousky, zhruba za poloviční cenu. Nemáte někdo zkušenost? Na mě neměli zrovna velikost (L), ale koupil bych @kristyna či případně do zásoby. Díky.
Podívám se ti doma. Inesis používám, ale asi bude jiná. Mám pocit, že stála cca 190.
A je to nejlepší rukavice kterou jsem měl, loňskou sezónu dala vpodstatě celou.
Koupil jsem do zásoby dvě další.
Dřív jsem dával za rukavici pět šest stovek a po pár (10) hrách byly na vyhození..
 
Podívám se ti doma. Inesis používám, ale asi bude jiná. Mám pocit, že stála cca 190.
A je to nejlepší rukavice kterou jsem měl, loňskou sezónu dala vpodstatě celou.
Koupil jsem do zásoby dvě další.
Dřív jsem dával za rukavici pět šest stovek a po pár (10) hrách byly na vyhození..

Jj, to je jina, verze 100 (teď zrovna nejde web), syntetika - cena byla tuším 187 Kč. Což by asi nevadilo, mne na omak ale byla prijemnější tahle a cena 300 Kč by ještě šla. :)

Btw. LIDL ma podobné (koženou) pod značkou Crivit za 269,- - https://www.lidl-shop.cz/CRIVIT-Damska-Panska-kozena-rukavice-na-golf/p100236895 - bohužel L rovněž vyprodáno.
 

Podobné

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom