Golfové rukavice

ArmadOon

Nováček+
18.9.2018
39
Hodnocení
25
18
Ahoj, Chci se zeptat jaká je podle vás nejlepší golfová rukavice ? Mám dvě, Footjoy FLX a callaway fusion x , callaway moc nepoužívám, ale ta od footjoye se mi začíná prodírat na vnitřku ruky. mám ji asi dva měsíce a moc často sem sní nehrál.

Jde mi hlavně a pocit a at to chvíli vydrží a nebo rukavice jsou spotřební zboží, které měníte každé dva měsíce ?

Mirek_62

Aktivní člen
25.8.2018
167
Hodnocení
82
28
KHGCS
Ahoj, Chci se zeptat jaká je podle vás nejlepší golfová rukavice ? Mám dvě, Footjoy FLX a callaway fusion x , callaway moc nepoužívám, ale ta od footjoye se mi začíná prodírat na vnitřku ruky. mám ji asi dva měsíce a moc často sem sní nehrál.

Jde mi hlavně a pocit a at to chvíli vydrží a nebo rukavice jsou spotřební zboží, které měníte každé dva měsíce ?
Nejprve jsem používal golfové rukavice z umělé kůže a zesílení na dlani (nechtělo se mi dávat 500,- a více za kožené).
JENŽE ... pak jsem jednou narazil na akci, kdy jsem za zmíněných 500,- koupil dvě FJ CabretaSof a od té doby nedám na kožené rukavice dopustit. Mám v nich lepší cit a vydrží podstatně déle, než ty ze syntetické kůže. I přesto, že trénuji a hraji téměř denně, tak mi rukavice vydrží 3-4 měsíce. Je pravda, že se snažím o to, abych ji nepropotil a tak ji na hřišti sundavám po každé ráně. Na drivingu používám už obnošenou a připadně i pranou.
A protože slevové akce jsou prakticky po každé sezóně, tak si v nich nakoupím zásobu na další rok ;)

karlos

Mazák fóra
25.2.2016
634
Hodnocení
586
103
Benešov
Jméno
Karel
Je to asi docela individuální, já hraju s tím co mi přijde pod ruku v akci, případně klidně Decathlon, dvě sezony jsem hrál v Hirzlu, drahé ale super rukavice, trošku se vytahovali a bylo nutno kupovat vždy o číslo menší.. A v jinak v současné době mi rukavice při stejné frekvenci hraní vydrží asi 4x dýl než na začátku..:):):)

Guarneri

Člen fóra
17.3.2017
77
Hodnocení
45
28
Jméno
Ivo Růžička
Prvních zhruba pět let jsem hrál těmi umělými a vyhovovaly líp, než kožené. Pak se to nějak změnilo a beru jen kožené - mám pocit, že grip prostě líp sedí. Mám jich paralelně tak 8-10 ty lepší na turnaje a horší na trénink. Za 18 vystřídám obvykle čtyři. Několikrát za rok je vyperu.
A ano, je to spotřební zboží. Většinou se buď prodře na dlani u palce, nebo roztrhnu při navlékání. Sundávám na puttování.
Nejvíc mně vyhovuje Titleist, docela jde Footjoy, zbytek nic moc. Kupuju jednou za čas v akci když je velká sleva.