Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Je trenér golfu nezbytný? Jaký máte HCP?

  • Ano

    Hlasy: 13 39,4%
  • Ne

    Hlasy: 9 27,3%
  • Nevím

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jak který...

    Hlasy: 13 39,4%
  • Nikdy jsem u trenéra nebyl

    Hlasy: 4 12,1%
  • Jsem HCP 0-11,4

    Hlasy: 14 42,4%
  • Jsem HCP 11,5-21,2

    Hlasy: 10 30,3%
  • Jsem HCP 21,3-36

    Hlasy: 8 24,2%
  • Jsem HCP 36-54

    Hlasy: 0 0,0%
  • Chtěl bych začít s golfem...

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    33
Stav
Uzamčeno.
Netuším jak je to jinde, ale u nás v Hořehledech bych v životě nedopustil, aby ZK vydával kdokoli jiný než STK klubu poté, co s hráčem absolvuje zkoušku, případně člověk kterému STK tuto pravomoc přidělil a to s tím, že za to ponese plnou odpovědnost.

ZK vystavuje vždy STKář ( nebo jím pověřená osoba ). Ve větších klubech zkoušky ji však téměř výhradně provádějí kluboví profesionální trenéři. Kdyby ji prováděl levněji i klub STKářem nebo jím pověřenýma osobami osobou ( neprofesionály ), tak se to profesionálům líbit nebude i když kvalita zkoušky by byla rovnocenná. Z hlediska kvality zkoušky nebývají problémy s klubovými profíky, ale potencionálně mohou být u zkoušek, které hráč udělal mimo svůj klub. Pokud STK zkoušku externího profíka neuzná nebo bude hráče přezkušovat ( tj. čas a peníze pro všechny ), hráče naštve. Počítá se s tím, že většina hráčů a profesionálů jsou poctiví. Takže se certifikát z venku uznává. Předpokládám, že ani u vás nepřezkušuje STK nováčka, který přijde s certifikátem od trenéra, kterého neznáte ?
Jinak u každého hráče lze dohledat ( technický server ), kdo zkoušku provedl a ručí za ni. Nikdy v životě jsem však neslyšel, že byl někdo postižen za to, že ji provedl nekvalitně...
 
Upraveno:
Tak já to vezmu z té sportovně pohybové stránky: ačkoliv znám pár lidí, co se golf naučili z příručky, youtube, nebo od kamaráda, patřím mezi jedince, kteří nejsou obdaření tak dobrou nervosvalovou koordinací, aby to zvládli sami.

Nevím, kolik % v populaci takových lidí je, ale myslím, že půjde o nikoli nevýznamné číslo. Nemyslím si, že bych byl úplný dřevák, ale absence pohybových synapsí v mozku jakožto deficit vzniklý v důsledku nedostatečného pohybu v mládí se ve středním věku nedá nahradit. A když už jsem se tak rozepsal, tak se tady vydovádím ještě více.

Do třiceti jsem nesportoval vůbec. Svinská nemoc, žádní vrstevníci v okolí, nic, lepil jsem si modýlky a četl divný knihy. Ve třiceti jsem vyrazil do posilovny. Do 32 jsem přibral 13 kg, takže jsem přestal vypadat jako chcípák. Získal jsem nějakou tu sílu, která je mi na golfu k lejnu. Pak jsem, asi v 37 začal hrát golf, a jak jsem byl blbej (pohybově), tak mi sice trenér a říkal co mám dělat, ale já jsem buď nebyl schopen dekodovat, co po mne chce, nebo jsem ten pohyb neuměl vyvolat.

Střih.

Dneska - v padesáti - jdu do posilovny jen v zimním období se zadáním "na zemi leží bedna z knihama, já jí dám do horní police a nic se mi nestane". Manželku mám, psa si koupim a nikomu jinýmu bych kostky na břiše stejně neukazoval :-D. Uběhl jsem nejaký půlmaratony, trochu shodil. Hlavní co mne teď zajímá, je něco jako chytrý pohyb. Třeba stojka na rukou - moc mi to nejde, žonglování, páteřní vlny, muscle-up, lokomoce ve dřepu, prostě pohyby, který víc zatěžují palici než svaly. A golf?

Najednou rozumím tomu, co po mně chtěli před deseti lety. Akorát už to mám v paži, golf je někde 3.-5. zájmová aktivita. S tím pohybově trochu probuzeným mozkem bez trenéra hraju to samý, co jsem hrál s trenérem.

Takže - PRO KOPYTA JE POTŘEBA TRENÉR, KTERÝ UMÍ TRÉNOVAT KOPYTA. Talenti jej možná nepotřebují. A z vlastní zkušennosti musím říci, že pohybově nejlíp - koordinace, rozsahy a rychlost vstřebání nového pohybového vzorce - jsou na tom tanečníci a lidi co dělali kung-fu.
 
Jak už jsem říkal - jedním z důvodů stagnace našeho golfu je tato administrativní překážka v podobě nutnosti skládat (a platit nemalou částku) zkoušku
Když si půjdu zahrát fotbal, tenis, volejbal, zajezdit na kole, zaběhat si, zaboxovat ... tak žádnou zkoušku (a ani žádné členství v klubu) mít nemusím.
Nevím, jak je to v Anglii, Skotsku, USA nebo jiných golfově rozvinutých zemích, ale přijde mi to tak trochu jako alibismus (a business).
Na to, aby se hráč choval jak měl, nikoho neohrožoval a neobtěžoval, by měl dohlížet maršál.
A že někdo nezná pravidla? Pokud si jde jen pinknout a nehraje turnaj nebo nesoutěžní výsledek, tak je to přeci jedno.
 
Na téma trenérů už tady bylo několik vláken, já osobně měl trenéra půl hodiny při skládání ZK a další půlhodinu při přechodu zleva doprava a přesto zastávám názor že trenér je potřeba, neb co se učím doteď jsem mohl umět možná za třetinu času..

@Mirek_62 ..Maršál na hřišti by měl být úplně zbytečný, kdyby se lidi chovali jak mají, určitě není jeho primární funkce učit nováčky chování na hřišti, s tím už mají přijít.. Já maršála nepotřebuju vůbec, ale vůbec na nic. Na turnaj na první jamku dojdu ve stanovený čas, startovku si přečíst umím taky.. Jenže.. Zákaz vjezdu na fervej protože je podmáčená a vyhazuju dvacet lidí denně a nejsou to nováčci ale dlouholetí členové klubu.. Čtyři prudké srázy, zákaz vjezdu cart za každého počasí a co myslíš..? Jsou tam.. Co všechno by podle tebe měl dělat maršál na 36 jamkách,stát každýmu za prdelí..? Ne ne, jsem rád když udržím v jakž takž plynulém tempu obě osmnáctky.. A z čeho jsem nejvíc rozčarován..? Sto čechů na hřišti a samý problém, tři sta cizinců a celý den o nich nevím.. Imho v Hořehledech jsem ještě maršála neviděl a jde to..:):):)(omlouvám se @mkopcak , myslel jsem běžný provoz, nevím jak to máš při turnjích nebo víkendech)

Sorry @Trenér za OT
 
Upraveno:
Na téma trenérů už tady bylo několik vláken, já osobně měl trenéra půl hodiny při skládání ZK a další půlhodinu při přechodu zleva doprava a přesto zastávám názor že trenér je potřeba, neb co se učím doteď jsem mohl umět možná za třetinu času..

@Mirek_62 ..Maršál na hřišti by měl být úplně zbytečný, kdyby se lidi chovali jak mají, určitě není jeho primární funkce učit nováčky chování na hřišti, s tím už mají přijít.. Já maršála nepotřebuju vůbec, ale vůbec na nic. Na turnaj na první jamku dojdu ve stanovený čas, startovku si přečíst umím taky.. Jenže.. Zákaz vjezdu na fervej protože je podmáčená a vyhazuju dvacet lidí denně a nejsou to nováčci ale dlouholetí členové klubu.. Čtyři prudké srázy, zákaz vjezdu cart za každého počasí a co myslíš..? Jsou tam.. Co všechno by podle tebe měl dělat maršál na 36 jamkách,stát každýmu za prdelí..? Ne ne, jsem rád když udržím v jakž takž plynulém tempu obě osmnáctky.. A z čeho jsem nejvíc rozčarován..? Sto čechů na hřišti a samý problém, tři sta cizinců a celý den o nich nevím.. Imho v Hořehledech jsem ještě maršála neviděl a jde to..:):):)

Sorry @Trenér za OT

Tak to jsi asi prokecl, co jsi neměl. Místo, odkud se organizují školení maršalů a bez maršála:p. Tomu nevěřím;). Jinak zcela souhlas ( tedy až na to tady již tradiční zaměňování funkcí rozhodčího a maršála ).
 
Na téma trenérů už tady bylo několik vláken, já osobně měl trenéra půl hodiny při skládání ZK a další půlhodinu při přechodu zleva doprava a přesto zastávám názor že trenér je potřeba, neb co se učím doteď jsem mohl umět možná za třetinu času..

@Mirek_62 ..Maršál na hřišti by měl být úplně zbytečný, kdyby se lidi chovali jak mají, určitě není jeho primární funkce učit nováčky chování na hřišti, s tím už mají přijít.. Já maršála nepotřebuju vůbec, ale vůbec na nic. Na turnaj na první jamku dojdu ve stanovený čas, startovku si přečíst umím taky.. Jenže.. Zákaz vjezdu na fervej protože je podmáčená a vyhazuju dvacet lidí denně a nejsou to nováčci ale dlouholetí členové klubu.. Čtyři prudké srázy, zákaz vjezdu cart za každého počasí a co myslíš..? Jsou tam.. Co všechno by podle tebe měl dělat maršál na 36 jamkách,stát každýmu za prdelí..? Ne ne, jsem rád když udržím v jakž takž plynulém tempu obě osmnáctky.. A z čeho jsem nejvíc rozčarován..? Sto čechů na hřišti a samý problém, tři sta cizinců a celý den o nich nevím.. Imho v Hořehledech jsem ještě maršála neviděl a jde to..:):):)

Sorry @Trenér za OT
Neříkám, že maršál má být každému “za prdelí” ani, že má “vyučovat” nováčky. Ovšem pokud na spoustě hřišť maršál ani není, tak není nikdo, kdo by řešil případné problémy.
A jak jsem již psal - je to o lidech, viz tvé zkušenosti češi vs. cizinci.
Apropo, jak vyžaduješ nebo ověřuješ u cizinců jejich “způsobilost pro hru na hřišti”?
Ptám se jen v kontextu s obecně rozšířeným požadavkem na “ZK”.
Mě se tedy v cizině nikdo na nic neptal, nechtěl nic vidět.
 
Předpokládám, že ani u vás nepřezkušuje STK nováčka, který přijde s certifikátem od trenéra, kterého neznáte ?

Neprezkusujeme, duverujeme.
 
Jak už jsem říkal - jedním z důvodů stagnace našeho golfu je tato administrativní překážka v podobě nutnosti skládat (a platit nemalou částku) zkoušku

Myslím si, a zkušenosti z posledních 9ti let to dokazují, že tohle není pravda. Lidé neznalí golfu v naprosto drtivé většině případů netuší, že je potřeba nějakou zkoušku dělat. A už vůbec netuší, kolik to stojí. Ve chvíli, kdy ten člověk stojí na drivinguse zájmem si golf zkusit a je pod vedením dobrého mentora, pravděpodobnost, že se stane golfistou hraničí s jistotou.

Před lety přišel TeeTime s projektem Golfing, kde právě jakýkoli golfista může vzít kamaráda na hřiště. Nepotřebují nic, žádnou kartu, osvědčení. Jen zaplatí relativně směšný poplatek a jdou hrát. Ten projekt v podstatě nikdo nevyužívá, což dle mého jasně potvrzuje to, že nějaké zkoušky nejsou překážkou.
 
Zákaz vjezdu na fervej protože je podmáčená a vyhazuju dvacet lidí denně

Jasně jsem ti říkal, že se tý bugině zasekl plyn a že ty koleje jsem ti tam vyjel nedopatřením. A že je to beztak tvoje vina, protože si na takovym resortu jako je Konopiště ani neumíte udělat normální drenáž! :-D

Imho v Hořehledech jsem ještě maršála neviděl a jde to..:):):)(omlouvám se @mkopcak , myslel jsem běžný provoz, nevím jak to máš při turnjích nebo víkendech)

No jo, jenže já celou jednu hodinu z kurzu na ZK věnuju tomu, že nechávám absolventy klečet na rožhavenym uhlí a švihám je regulí shaftem přes lejtka, aby si pamatovali, že kdo po tom hřišti poleze pomalu, bude muset pít moje kapučína!
 
Upraveno:
Tak to jsi asi prokecl, co jsi neměl. Místo, odkud se organizují školení maršalů a bez maršála:p. Tomu nevěřím;). Jinak zcela souhlas ( tedy až na to tady již tradiční zaměňování funkcí rozhodčího a maršála ).

Asi ti udělám jedno zvlášť vymazlený kapučíno!:-D
 
To je dobře, je to od letošního roku v gesci PGA... Myslím HGZŽ

Jsem na to hodně zvědavý. Zatím poslali pozvánku na valnou hromadu 5 dní před jejím konáním...:rolleyes:
 
Apropo, jak vyžaduješ nebo ověřuješ u cizinců jejich “způsobilost pro hru na hřišti”?
Nijak..:):):), ani u cizinců, ani u domácích, myslím že je to věc recepce, já řeším problémy na hřišti a je mi celkem jedno jestli nějakou kartu má nebo ne když je v cajku a má zaplaceno.. Což je další věc, vůbec nechápu jak si to někdo může dovolit..
 
Jak projekt HGZŽ souvisí s HCP a honbou za úspěšností?



Stále to samé - je to o lidech. Já zažil spousty profíků, co jen chtějí hrát zadarmo a že by za to hřišti něco nebo někoho přivedli, to jsem nezaznamenal.

Jako u vás v Hořehledech spousty profíků? To je číslem kolik 10 -15, a to ani možná ne, co by v Hořehledech hledali, když si to tam vedete všechno sami...
 
Jsem tedy ještě taky přidala svoje hlasování ;)
 
Jako u vás v Hořehledech spousty profíků? To je číslem kolik 10 -15, a to ani možná ne, co by v Hořehledech hledali, když si to tam vedete všechno sami...

No chteli hrat zadarmo:)
 
Podle mne by to mělo fungovat takhle :
1. chce jen hrát- hráč podepíše čestné prohlášení - znám základní pravidla chování, nezraním sebe ani ostatní, budu se pohybovat rychle a pouštět rychlejší hráče, hřiště nebudu ničit, znám základní pravidla, trefím míč. Podpis hráče - vydání Osvědčení hry na hřišti, 200 Kč manipulační poplatek
2. chce hrát jinde a turnaje - čestné prohlášení jako bod1 + znám pravidla, abych mohl hrát turnaj, jsem schopen zahrát hřiště za cca 54 ran nad par. Podpis hráče + podpis garanta ( člena klubu, který hraje déle než 5 let, HCP pod 20 nebo profi trenéra ), poplatek 500
Vážné porušení čestného prohlášení - odebrání Osvědčení nebo HCP

To, že ZK vydávají jen trenéři prodlužuje a prodražuje cestu k samotné hře. Federace se to sice snažila změnit a uvolnit udělování ZK, ale ne úspěšně, protože to narazilo na tuhý odpor trenérů (majitelé ani kluby s nimi nechtěli jít do sporu ), pro které je ZK a příprava na ni, dobrý bussiness. Právo přidělit ZK je přitom právem domovského klubu hráče ( STK klubu ) nikoliv trenéra.
Nevím, kde to všichni berou, ale ZK opravdu nejsou žádný byznys profíků.... minulou sezónu jsem jich napsal tak okolo 5ks. Za zkoušku u mne nikdo neplatí.... Platí si pouze lekce, které potřebuje k tomu, aby nějak byl schopen projít hřiště v čase. A věděl jak se řeší některé důležité pravidlové situace. Někdo je schopen po 1 tréninku, někdo to nezvládne za půl roku. Prostě to hřiště neucpat.
 
No chteli hrat zadarmo:)
V Hořehledech jsem byl ještě jako amatér a normálně jsem uhradil fee. Jako pro jsem tam ještě nebyl, neb hřiště chodím pouze s klienty a ti tam zatím nechtěli.
 
V Hořehledech jsem byl ještě jako amatér a normálně jsem uhradil fee. Jako pro jsem tam ještě nebyl, neb hřiště chodím pouze s klienty a ti tam zatím nechtěli.

Asi zhyckana klientela;)
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom