Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Je trenér golfu nezbytný? Jaký máte HCP?

  • Ano

    Hlasy: 13 39,4%
  • Ne

    Hlasy: 9 27,3%
  • Nevím

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jak který...

    Hlasy: 13 39,4%
  • Nikdy jsem u trenéra nebyl

    Hlasy: 4 12,1%
  • Jsem HCP 0-11,4

    Hlasy: 14 42,4%
  • Jsem HCP 11,5-21,2

    Hlasy: 10 30,3%
  • Jsem HCP 21,3-36

    Hlasy: 8 24,2%
  • Jsem HCP 36-54

    Hlasy: 0 0,0%
  • Chtěl bych začít s golfem...

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    33
Stav
Uzamčeno.
Ahoj,
proc treneri neuci poradne nove hrace, jak se chovat na hristi?? Nerikam, ze vsichni, ale je hodne veci, ktere dela vetsina zacatecniku, napr.: nenechavat bag 50m pred greenem, vypichovat pitchmarky, poustet rychlejsi flighty, nemluvit lidem do ran, nechovat se jako by jim to hriste patrilo, sledovat kam dopadne micek aby pak urychlili hru pri hledani, hrani provizornich micu, vraceni divotu, a mohl bych par let pokracovat :D
 
Ahoj,
proc treneri neuci poradne nove hrace, jak se chovat na hristi?? Nerikam, ze vsichni, ale je hodne veci, ktere dela vetsina zacatecniku, napr.: nenechavat bag 50m pred greenem, vypichovat pitchmarky, poustet rychlejsi flighty, nemluvit lidem do ran, nechovat se jako by jim to hriste patrilo, sledovat kam dopadne micek aby pak urychlili hru pri hledani, hrani provizornich micu, vraceni divotu, a mohl bych par let pokracovat :D

Ahoj Jane,

my je to samozřejmě učíme, to kde nechávat bag, jak se pohybovat po hřisti, dávat přednost ve hře rychlejším hráčům a vše co tu vzpomínáš, jenže dnešní trend je udělat HCP za jeden den! Jistě mi dáš za pravdu, že tohle si PGA nevymyslela, je to dílo ČGF a pár chamtivých trenérů, kteří napíší HCP třeba na kapotě. Za ty se osobně stydím a je mi srdečně líto těch lidí, kteří tímto způsobem vstoupí do golfu!

Vím o čem mluvím, před pěti lety za mnou na drivingu přišel klient, že se mu líbí jak mi to lítá. Chtěl jsem mnou jít na hřiště, odpověděl jsem mu proč ne, jenže já ho měl nechat odpálit, abych věděl co mne čeká... Teda když jsme stáli na tom Driving range. Na hřišti jsme se sešli v Mladé Boleslavi, na první jamce jsem napočítal 27 ran a na dlouhém pětiparu to bylo 39, odtud jsme šli už jenom do klubovny, švih ani pravidla komentovat nelze, protože nic z toho klient neznal. Zelená karta napsána na kapotě v GC Zbraslav.

Takže asi tak, nicméně dnes tento hráč hraje relativně rychle HCP 30 a vypadá to jako golf.

Díky za reakci

Trenér
 
Upraveno:
Ahoj,
proc treneri neuci poradne nove hrace, jak se chovat na hristi?? Nerikam, ze vsichni, ale je hodne veci, ktere dela vetsina zacatecniku, napr.: nenechavat bag 50m pred greenem, vypichovat pitchmarky, poustet rychlejsi flighty, nemluvit lidem do ran, nechovat se jako by jim to hriste patrilo, sledovat kam dopadne micek aby pak urychlili hru pri hledani, hrani provizornich micu, vraceni divotu, a mohl bych par let pokracovat :D
Je to také hodně o lidech.
Znám člověka (záměrně nepíši golfistu), který hraje hodně dlouho a má “single”. Pitchmarky vypichuje jen při upozornění, u jamky se točí na botech, takže spajkama doslova “rve” grýn a nikdy to alespoň nezamáčkne. Divoty nevrací vůbec a jeho odpověď je “stejně se to nechytne”. Skóre a statistiky zásadně zapisuje na grýnu. Prý se nechce rozptylovat před odpalem a Tiger to tak taky dělá ... :mad:
 
Je to také hodně o lidech.
Znám člověka (záměrně nepíši golfistu), který hraje hodně dlouho a má “single”. Pitchmarky vypichuje jen při upozornění, u jamky se točí na botech, takže spajkama doslova “rve” grýn a nikdy to alespoň nezamáčkne. Divoty nevrací vůbec a jeho odpověď je “stejně se to nechytne”. Skóre a statistiky zásadně zapisuje na grýnu. Prý se nechce rozptylovat před odpalem a Tiger to tak taky dělá ... :mad:
Tak to je hustý! [emoji38]
 
proc treneri neuci poradne nove hrace, jak se chovat na hristi?? Nerikam, ze vsichni, ale je hodne veci, ktere dela vetsina zacatecniku, napr.: nenechavat bag 50m pred greenem, vypichovat pitchmarky, poustet rychlejsi flighty, nemluvit lidem do ran, nechovat se jako by jim to hriste patrilo, sledovat kam dopadne micek aby pak urychlili hru pri hledani, hrani provizornich micu, vraceni divotu,

Jistě mi dáš za pravdu, že tohle si PGA nevymyslela, je to dílo ČGF a pár chamtivých trenérů, kteří napíší HCP třeba na kapotě.

Už jsme to tu také párkrát probírali. ČGF nemá nic moc společného s tím, co za golfisty pobíhá po českých hřištích. Za provoz na golfovém hřišti odpovídá především jeho majitel/ provozovatel a je jen čistě na něm, koho si na něj pustí a jaké podmínky si nastaví. A do toho mu nemůže kecat ani ČGF, ani trenéři nebo PGA.

ČGF může (a taky to dělá) vydat metodiky a doporučení, nabídnout rozvoj a školení pro různý personál na hřišti se pohybující. To samé může udělat PGA pro trenéry, ale tím to končí. I kdyby bylo v silách PGA monitorovat své trenéry a realizovat nějaký motivačně represivní program dle jejich kvality, tak to stejně nemá vliv na to, kdo se bude na hřišti pohybovat.

Protože když já se rozhodnu, že na mém hřišti budou hrát jen traktoristi s jednou červenou holínkou, holubem v levý nosní dírce a uchošťourem v zadku a bag budou zásadně stavět metr do fangle poté, co si tam patou udělají ďůlek, tak to tak prostě bude.

Je to přesně tak jak zmínil @Mirek_62 - je to o lidech a jak známo, tam je to vždycky tak trochu na vodě.
 
Ahoj,
proc treneri neuci poradne nove hrace, jak se chovat na hristi?? Nerikam, ze vsichni, ale je hodne veci, ktere dela vetsina zacatecniku, napr.: nenechavat bag 50m pred greenem, vypichovat pitchmarky, poustet rychlejsi flighty, nemluvit lidem do ran, nechovat se jako by jim to hriste patrilo, sledovat kam dopadne micek aby pak urychlili hru pri hledani, hrani provizornich micu, vraceni divotu, a mohl bych par let pokracovat :D

v zásadě máš pravdu, ale!

každý jednou začíná a řekněme si upřímně, všichni jsou rádi za každého nového golfistu (pokud ne, tak to s tímto sportem nemyslí dobře a jsou to sobci)

při získání karty většinou není čas a tak se to nechává na hráčích, aby si to nastudovali sami (myslím etiku apod.) ... a je toho opravdu hodně, co by měl hráč vědět

o to co píšeš, by se měli podle mého názoru postarat maršálové hřišť, na recepci přece vědí že jdou 54ky nebo podobně a tak se na to mohou předem připravit
 
Už jsme to tu také párkrát probírali. ČGF nemá nic moc společného s tím, co za golfisty pobíhá po českých hřištích. Za provoz na golfovém hřišti odpovídá především jeho majitel/ provozovatel a je jen čistě na něm, koho si na něj pustí a jaké podmínky si nastaví. A do toho mu nemůže kecat ani ČGF, ani trenéři nebo PGA.

ČGF může (a taky to dělá) vydat metodiky a doporučení, nabídnout rozvoj a školení pro různý personál na hřišti se pohybující. To samé může udělat PGA pro trenéry, ale tím to končí. I kdyby bylo v silách PGA monitorovat své trenéry a realizovat nějaký motivačně represivní program dle jejich kvality, tak to stejně nemá vliv na to, kdo se bude na hřišti pohybovat.

Protože když já se rozhodnu, že na mém hřišti budou hrát jen traktoristi s jednou červenou holínkou, holubem v levý nosní dírce a uchošťourem v zadku a bag budou zásadně stavět metr do fangle poté, co si tam patou udělají ďůlek, tak to tak prostě bude.

Je to přesně tak jak zmínil @Mirek_62 - je to o lidech a jak známo, tam je to vždycky tak trochu na vodě.

Zde bych opět použil pranostiky, že "kvantita není kvalita", což je nutné neustále připomínat. "Hraj golf, změň život" byl od začátku pro golf trochu nedotažený a nikdy se u něj nešlo příliš do hloubky golfistovi duše. Je nad slunce jasné, že majitelé golfových struktur si mohou dělat co chtějí, vždyť je to jejich majetek, teda zaplať pán Bůh.

Co se mne týče, šel tento projekt mimo mě a nejsem ani úplně pro, a to z jednoho zásadního důvodu. Golf by se měl stát spíš životní stylem možná cestou, nikoli vizitkou HCP, nebo, což je ještě horší, honbou za chimérou úspěšnosti...

Nicméně na hřištích si majitelé reálně dělají co chtějí, i když to nebude ekonomicky úplně super, je to jejich vůle, podle které zasejí a také sklidí. Je to například přístup k PGA trenérům, jezdím často s klienty po golfových hřištích, jsem součástí tohoto kolotoče již pár let. Golf je sport individualistů, tak nelze pochopit, proč si některé hřiště dávají podmínky kolik platících klientů musí být. Osobně jezdím jen na hřiště, kde mi vyjdou vždy vstříct, jako například Molitorov. Zde jsem přivedl desítky klientů a ti se sem ke hře vrací. Jsem zde v areálu vítán, majitel si ke mně vždy rád přisedl, nový to zatím také dodržuje, nikdy po mně nechtěli zaplatit fee...

Závěrem bych chtěl tímto komentářem sdělit, že trenér PGA má, jak jsi zmínil hodně rovin, ale většina se snaží tuto práci dělat naplno. Nejlepším marketingem hřiště je mix cen, kvality a trenéra.
 
Co se mne týče, šel tento projekt mimo mě a nejsem ani úplně pro, a to z jednoho zásadního důvodu. Golf by se měl stát spíš životní stylem možná cestou, nikoli vizitkou HCP, nebo, což je ještě horší, honbou za chimérou úspěšnosti...

Jak projekt HGZŽ souvisí s HCP a honbou za úspěšností?

Osobně jezdím jen na hřiště, kde mi vyjdou vždy vstříct, jako například Molitorov. Zde jsem přivedl desítky klientů a ti se sem ke hře vrací. Jsem zde vždy vítán, majitel si ke mně vždy rád přisedl, nový to zatím také dodržuje, nikdy po mně nechtěli zaplatit fee...

Stále to samé - je to o lidech. Já zažil spousty profíků, co jen chtějí hrát zadarmo a že by za to hřišti něco nebo někoho přivedli, to jsem nezaznamenal.
 
Jak projekt HGZŽ souvisí s HCP a honbou za úspěšností?



Stále to samé - je to o lidech. Já zažil spousty profíků, co jen chtějí hrát zadarmo a že by za to hřišti něco nebo někoho přivedli, to jsem nezaznamenal.

Nemám čas jezdit po hřištích, za posledních pět let jsem bez klienta nikde nebyl, není na to čas... Protože aby se profík uživil, tak musí fakt makat
 
Nemám čas jezdit po hřištích, za posledních pět let jsem bez klienta nikde nebyl, není na to čas... Protože aby se profík uživil, tak musí fakt makat

Co to HGZŽ?
 
Co to HGZŽ?

Moje zkušenost je vesměs nulová, neúčastnil jsem se toho, protože klub kde trénuji, se toho nezhostil. Jinak je důležité vidět výsledky, ty zhruba známe, úbytek aktivních golfistů, kterému nezabránilo ani vydírání se strany čgf o povinnosti hrát aspoň tři výsledky ročně, já bych se zeptal proč?
 
Moje zkušenost je vesměs nulová, neúčastnil jsem se toho, protože klub kde trénuji, se toho nezhostil. Jinak je důležité vidět výsledky, ty zhruba známe, úbytek aktivních golfistů, kterému nezabránilo ani vydírání se strany čgf o povinnosti hrát aspoň tři výsledky ročně, já bych se zeptal proč?

Nemyslím si, že povinnost mít uhrané 3 výsledky jakkoli souvisela s množstvím registrovaných/ hrajících/ platících golfistů.

Já si myslím, že úbytek nebo stagnace golfistů pramení z toho, že v ČR se v rozmezí 2000 - 2010 se vyčerpalo množství lidí, který o golf měli řekněme přirozený zájem, zvědavost, příležitost, finance. A protože se nijak systematicky nepracovalo na rozšíření této skupiny, tak logicky došel dech a bude chvíli trvat, než se podaří odbourávat případné bariéry, které jsou před dalšími skupinami, které golf potenciálně hrát mohou.

A taky s tím souvisí to, že mají lidi paradoxně víc peněz.
 
Ahoj Jane,

my je to samozřejmě učíme, to kde nechávat bag, jak se pohybovat po hřisti, dávat přednost ve hře rachlejším hráčům a vše co tu vzpomínáš, jenže dnešní trend je udělat HCP za jeden den! Jistě mi dáš za pravdu, že tohle si PGA nevymyslela, je to dílo ČGF a pár chamtivých trenérů, kteří napíší HCP třeba na kapotě. Za ty se osobně stydím a je mi srdečně líto těch lidí, kteří tímto způsobem vstoupí do golfu!

Vím o čem mluvím, před pěti lety za mnou na drivingu přišel klient, že se mu líbí jak mi to lítá. Chtěl jsem mnou jít na hřiště, odpověděl jsem mu proč ne, jenže já ho měl nechat odpálit, abych věděl co mne čeká... Teda když jsme stáli na tom Driving range. Na hřišti jsme se sešli v Mladé Boleslavi, na první jamce jsem napočítal 27 ran a na dlouhém pětiparu to bylo 39, odtud jsme šli už jenom do klubovny, švih ani pravidla komentovat nelze, protože nic z toho klient neznal. Zelená karta napsána na kapotě v GC Zbraslav.

Takže asi tak, nicméně dnes tento hráč hraje relativně rychle HCP 30 a vypadá to jako golf.

Díky za reakci

Trenér
Jen tak mimochodem, kdo mu to na Zbraslavi napsal?
 
Podle mne by to mělo fungovat takhle :
1. chce jen hrát- hráč podepíše čestné prohlášení - znám základní pravidla chování, nezraním sebe ani ostatní, budu se pohybovat rychle a pouštět rychlejší hráče, hřiště nebudu ničit, znám základní pravidla, trefím míč. Podpis hráče - vydání Osvědčení hry na hřišti, 200 Kč manipulační poplatek
2. chce hrát jinde a turnaje - čestné prohlášení jako bod1 + znám pravidla, abych mohl hrát turnaj, jsem schopen zahrát hřiště za cca 54 ran nad par. Podpis hráče + podpis garanta ( člena klubu, který hraje déle než 5 let, HCP pod 20 nebo profi trenéra ), poplatek 500
Vážné porušení čestného prohlášení - odebrání Osvědčení nebo HCP

To, že ZK vydávají jen trenéři prodlužuje a prodražuje cestu k samotné hře. Federace se to sice snažila změnit a uvolnit udělování ZK, ale ne úspěšně, protože to narazilo na tuhý odpor trenérů (majitelé ani kluby s nimi nechtěli jít do sporu ), pro které je ZK a příprava na ni, dobrý bussiness. Právo přidělit ZK je přitom právem domovského klubu hráče ( STK klubu ) nikoliv trenéra.
 
Nemyslím si, že povinnost mít uhrané 3 výsledky jakkoli souvisela s množstvím registrovaných/ hrajících/ platících golfistů.

Já si myslím, že úbytek nebo stagnace golfistů pramení z toho, že v ČR se v rozmezí 2000 - 2010 se vyčerpalo množství lidí, který o golf měli řekněme přirozený zájem, zvědavost, příležitost, finance. A protože se nijak systematicky nepracovalo na rozšíření této skupiny, tak logicky došel dech a bude chvíli trvat, než se podaří odbourávat případné bariéry, které jsou před dalšími skupinami, které golf potenciálně hrát mohou.

A taky s tím souvisí to, že mají lidi paradoxně víc peněz.

Mám na to úplně jiný pohled, touha po golfu pro masy přinesla efekt v rčení; "pýcha předchází pád". Těch málo lidí co ještě na golf mělo zálusk, tak díky akci HGZŽ zjistili, že to jde relativně levně, a pak najednou po nich někdo chce peníze za všechno. Naopak peněz je málo a času ještě míň, ale to už jsem psal dříve v otázce seniorského golfu.
 
Podle mne by to mělo fungovat takhle :
1. chce jen hrát- hráč podepíše čestné prohlášení - znám základní pravidla chování, nezraním sebe ani ostatní, budu se pohybovat rychle a pouštět rychlejší hráče, hřiště nebudu ničit, znám základní pravidla, trefím míč. Podpis hráče - vydání Osvědčení hry na hřišti, 200 Kč manipulační poplatek
2. chce hrát jinde a turnaje - čestné prohlášení jako bod1 + znám pravidla, abych mohl hrát turnaj, jsem schopen zahrát hřiště za cca 54 ran nad par. Podpis hráče + podpis garanta ( člena klubu, který hraje déle než 5 let, HCP pod 20 nebo profi trenéra ), poplatek 500
Vážné porušení čestného prohlášení - odebrání Osvědčení nebo HCP

To, že ZK vydávají jen trenéři prodlužuje a prodražuje cestu k samotné hře. Federace se to sice snažila změnit a uvolnit udělování ZK, ale ne úspěšně, protože to narazilo na tuhý odpor trenérů (majitelé ani kluby s nimi nechtěli jít do sporu ), pro které je ZK a příprava na ni, dobrý bussiness. Právo přidělit ZK je přitom právem domovského klubu hráče ( STK klubu ) nikoliv trenéra.

Doufám, že tento komentář byl vtip, to nemuseli měnit pravidla, mohli je rovnou zrušit... Nelze věřit, že jsi golfista.
 
Doufám, že tento komentář byl vtip, to nemuseli měnit pravidla, mohli je rovnou zrušit... Nelze věřit, že jsi golfista.

Pokud se za znalost pravidel golfu u nováčka zaručí golfista respektovaný s praxí a ten písemně napíše, že je zná. Je to pro mne minimálně stejně věrohodné jako když si donese papír od profi trenéra. Teď je praxe taková , že i když se nováček naučí vše bez trenéra, tak mu stejně musí ve finále zaplatit za zkoušku ZK cca 2000, protože v klubu ( vlastníka práv ) to levněji provést nelze, protože si kdysi před léty tuto službu profíci přivlastnili.
 
To, že ZK vydávají jen trenéři prodlužuje a prodražuje cestu k samotné hře. Federace se to sice snažila změnit a uvolnit udělování ZK, ale ne úspěšně, protože to narazilo na tuhý odpor trenérů (majitelé ani kluby s nimi nechtěli jít do sporu ), pro které je ZK a příprava na ni, dobrý bussiness. Právo přidělit ZK je přitom právem domovského klubu hráče ( STK klubu ) nikoliv trenéra.

Netuším jak je to jinde, ale u nás v Hořehledech bych v životě nedopustil, aby ZK vydával kdokoli jiný než STK klubu poté, co s hráčem absolvuje zkoušku, případně člověk kterému STK tuto pravomoc přidělil a to s tím, že za to ponese plnou odpovědnost.
 
Mám na to úplně jiný pohled, touha po golfu pro masy přinesla efekt v rčení; "pýcha předchází pád". Těch málo lidí co ještě na golf mělo zálusk, tak díky akci HGZŽ zjistili, že to jde relativně levně, a pak najednou po nich někdo chce peníze za všechno. Naopak peněz je málo a času ještě míň, ale to už jsem psal dříve v otázce seniorského golfu.

Ročně přivádíme ke golfu cca 30 - 50 lidí. V 95% jde o absolventy projektu HGZŽ.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom