Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Je trenér golfu nezbytný? Jaký máte HCP?

  • Ano

    Hlasy: 13 39,4%
  • Ne

    Hlasy: 9 27,3%
  • Nevím

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jak který...

    Hlasy: 13 39,4%
  • Nikdy jsem u trenéra nebyl

    Hlasy: 4 12,1%
  • Jsem HCP 0-11,4

    Hlasy: 14 42,4%
  • Jsem HCP 11,5-21,2

    Hlasy: 10 30,3%
  • Jsem HCP 21,3-36

    Hlasy: 8 24,2%
  • Jsem HCP 36-54

    Hlasy: 0 0,0%
  • Chtěl bych začít s golfem...

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    33
Stav
Uzamčeno.
Teoreticky ano, je to tabulka. Ale ta bude platna jen na univerzalni ranu. Pokud hrajes obecne rany vyssi nebo nizsi, tak to taky platit nebude. Nebo?
Jasně. A taky je rozdíl jakým míčkem hraješ. Tvrdý bude více rolovat. Měkký méně. Bože to je debata... Bavíme se v obecné rovině! Že pak tu ránu pošlu do kopru je věc jiná. Nicméně nějaká obecná "pravidla" platí a dá se z nich vycházet. Kdybych měl řešit všechny tyhle proměnné tak nikdy neodehraju ránu. Když vím, že je to 10 m do kopce tak si prostě vezmu o číslo delší hůl. Ať už mám trajektorii jakoukoli. Kromě Gagarina a Grassfuckera. Hotovo. Řešit dalších tisíc věcí kolem, které navíc většinou neovlivním, asi řešit nebudu. To bych mohl řešit jakou teplotu má míček se kterým hraju. Ta guma se taky chová jinak když je studená nebo teplá. S nadmořskou výškou taky počítáš. Pokud jedeš hrát někam vysoko. :sleep:
 
Tak zase budme soudni - teorie je jedna vec, ale presnou odpoved dostanes vzdy jen pri presnem zadani.

Ja sem ho*no trener, ale duvodu proc neco leta tak jak leta muze byt tisic a dokud to neuvidim na vlastni oci, tak ti urcite radit nebudu. Na druhou stranu, nemam problem s tim ti dat hodinu treninku a kdyz ti nepomuzu, tak platit nemusis. Umi tohle @Yahuu nebo @Trenér ?

Takze jsme u jadra pudla - davat treninkove herni rady na foru nejde.
Pokud to lze srovnávat. Tak jsem byl s klienty na hristi a má hra stála za velké kulové, důvod není důležitý. Ač mi chtěli zaplatit, tak jsem odmítl...
 
Jasně. A taky je rozdíl jakým míčkem hraješ. Tvrdý bude více rolovat. Měkký méně. Bože to je debata... Bavíme se v obecné rovině! Že pak tu ránu pošlu do kopru je věc jiná. Nicméně nějaká obecná "pravidla" platí a dá se z nich vycházet. Kdybych měl řešit všechny tyhle proměnné tak nikdy neodehraju ránu. Když vím, že je to 10 m do kopce tak si prostě vezmu o číslo delší hůl. Ať už mám trajektorii jakoukoli. Kromě Gagarina a Grassfuckera. Hotovo. Řešit dalších tisíc věcí kolem, které navíc většinou neovlivním, asi řešit nebudu. To bych mohl řešit jakou teplotu má míček se kterým hraju. Ta guma se taky chová jinak když je studená nebo teplá. S nadmořskou výškou taky počítáš. Pokud jedeš hrát někam vysoko. :sleep:

Asi se ztrácím v tom, co si chtěl od @Trenér slyšet. Sám víš, že konkrétní odpověď ti nedá a obecná ti nestačí...:rolleyes:
 
Pokud to lze srovnávat. Tak jsem byl s klienty na hristi a má hra stála za velké kulové, důvod není důležitý. Ač mi chtěli zaplatit, tak jsem odmítl...

Moc nechápu. Jakou souvislost má tvoje hra s jejich trénováním? Oni si tam přeci jdou pro tvoje rady a pomoc, ne proto, aby koukali jak hraješ...
 
Asi se ztrácím v tom, co si chtěl od @Trenér slyšet. Sám víš, že konkrétní odpověď ti nedá a obecná ti nestačí...:rolleyes:
Kde jsi vzal, že mi obecná nestačí? Stačila by. Dostat ji. Chtěl jsem obecnou. Nepřišla.
 
Moc nechápu. Jakou souvislost má tvoje hra s jejich trénováním? Oni si tam přeci jdou pro tvoje rady a pomoc, ne proto, aby koukali jak hraješ...
Moc nechápu. Jakou souvislost má tvoje hra s jejich trénováním? Oni si tam přeci jdou pro tvoje rady a pomoc, ne proto, aby koukali jak hraješ...
Trénink na rohožce je pouze jedna z částí mé práce, je to i coursemanagment a pokud klient chce, tak i spoluhra...
 
Ahoj @Trenér
Jak je to s rychlostí větru a převýšením? +10 m převýšení = + 1 hůl? Co ten vítr? Tady pořád nějak tápu... Opravdu hra přes vodu délku rány zkracuje?

Děkuji za reakci.
Omlouvám se že do toho lezu...
Vitr proti, větší vliv na fade, menší na draw, obecně zkracuje a zvyšuje trajektorii.
Vitr po prodlužuje ránu, pokud fouká hodně tlačí mič k zemi, takže může ránu i zkrátit.
Oboje je o zkušenostech... změna délky klidně i 20%.
Převýšení se dá přibližně přepočítávat na těch 10m jedna hůl, ale zase to není dogma. Každý máme jinak stoupající rány, takže to nelze brát doslova.
Rána nad vodou je hodně o psychice, takže pro slabšího golfistu je stresující, tudíž netrefil tak čistém míč, rána se zkrátí, navíc je to u délce carry, tak se tam hráči snaží o vyšší úder, tak berou delší hůl.... S tím, že by tam byl hustší vzduch nepočítám...... příliš proměnných(jsem na horách, mič letí dál než u moře).
 
Trénink na rohožce je pouze jedna z částí mé práce, je to i coursemanagment a pokud klient chce, tak i spoluhra...

Furt z toho nechápu proč by to, zda dostaneš nebo nedostaneš zaplaceno mělo ovlivnit to, jak hraješ. Pokud samozřejmě dopředu nepadlo něco ve smyslu "...když to nezahraje ani trenér, tak si nezaslouží zaplatit..."
 
... já nějak nevím jak na to reagovat... snad jen, že by ti měli na škole co studuješ PR a Marketing vrátit školné, protože tohle fakt nefunguje. Nejdříve chceš otázky a když už ti ji někdo položí tak na ní v podstatě odpovíš "Domluv si a zaplať si u mě lekci a já ti na ni odpovím. Asi. Protože je tam mraky proměnných. A pokud to nefunguje tak je to tvá chyba, protože co rána to originál...". Tohle je přesně to, proč tu máme na Pro trenéry názory jaké máme. Zlatej @Yahuu :coffee: :D Třeba Bára Vejlupoková na to dokázala odpovědět uplně normálně. Obecně. Na obecnou otázku. A díky tomu bych k ní šel a neměl problém s placením. K tobě už ani zadarmo.
... dobrý hráč se pozná i podle toho, že to zvládne vycítit, zná své možnosti. .... :devil: super odpověď
 
Nevím proč, ale odpověď, kterou obdržel doktordee mně přivanula vzpomínku na rádce v jiném oboru, Jirku Babicu :

10 nejlepších Jirkových hlášek

,,Kdo nemá žampiony, tak ať si tam dá nějaký jiný houby. A kdo nemá žádný houby, tak ať si tam nedává vůbec žádný houby.“
„Je tam céčko, áčko, béčko, minerály, zinek… prostě všechno, na co šáhnete, je v zelí.“
„Když nemáte kečup, přidejte tam hořčici...“
„Kurkuma je japonský šafrán, kupodivu se používá v Indii, blíží se to ke kari…“
,,Já si to tady teď budu dělat rukou, vy to můžete dělat na válu.“ (když hnětl těsto)
,,Pakliže budete mít štěstí jako já, že váš manžel, babička nebo dcera byli na rybách a přinesli kombinaci lososa, tresku a sumce, což se samozřejmě může podařit...“
„Dejte tam limetku, když nemáte limetku, dejte citron a když nemáte citron, nedávejte tam nic.“
„Červená čočka, to je taková ta normální, no, jak ji známe, akorát je voloupaná.“
„Dneska si tady spolu připravíme francouzskou zeleninu a to bude ratatule.“
„Mozarella je takovej sýr bez chuti a bez zápachu. Ale je dost populární. Lidi, který hubnou, ho maj rádi.“
 
... já nějak nevím jak na to reagovat... snad jen, že by ti měli na škole co studuješ PR a Marketing vrátit školné, protože tohle fakt nefunguje. Nejdříve chceš otázky a když už ti ji někdo položí tak na ní v podstatě odpovíš "Domluv si a zaplať si u mě lekci a já ti na ni odpovím. Asi. Protože je tam mraky proměnných. A pokud to nefunguje tak je to tvá chyba, protože co rána to originál...". Tohle je přesně to, proč tu máme na Pro trenéry názory jaké máme. Zlatej @Yahuu :coffee: :D Třeba Bára Vejlupoková na to dokázala odpovědět uplně normálně. Obecně. Na obecnou otázku. A díky tomu bych k ní šel a neměl problém s placením. K tobě už ani zadarmo.

Odpovím ti jednoduše a stejně jako předtím, kdyby jsi nebyl takový borec, tak napíšeš jakou hraješ trajektorii, podle toho se totiž míč ve větru chová, ostatně kdybych odpověděl jakkoliv, tak to bude špatně, ale hodně fundované odpovědi jsi již dostal, využil bych být tebou zamrzlé vodní překážky, to by mohlo na druhou stranu klápnout... ;-) A mě neřeš na otázku jsem ti odpověděl, i když to byla těžká slátanina... Nemůžeš počítat "slope rating," když neuvedeš vzdálenost. Barbora bude zřejmě věštit z koule.
 
Upraveno:
Pokud víš co znamená vjemové vnímání prostoru pole a vzdálenosti, což evidentně nevíš, tak se tu neztrapňuješ... Měli jsme na to báječný seminář.
Dík.
 
Co se týká převýšení a sklonu a tím vlivu na délku rány, tak dálkoměru s dopočítáním tohoto je můj švih úplně ukradený! :cool:

Úplná blbost, teda pokud jsi chtěl radit ty, tak pokud ti na ni s jistotou někdo odpoví, aniž by znal trajektorii letu míče, tak jsi na správné adrese... ;-) Pokud máš měřič vzdálenosti což bude zřejmě jediné relevantní řešení, jinak se vrátíš jen k dojmům a vjemům, což zase špičkový hráč zvládne a ty zřejmě ne...

Nicméně, pokud budeš stát pod jamkovištěm, ve vzdálenosti cca 100 m s převýšením plus 10°, tak by to mělo dělat cca 10m navíc, budu tedy hrát cca 110 m, což může být jedna hůl, když budeš hrát s kopce, tak ten poměr je cca na půlce. tedy s kopce 94m místo 100m. Škoda, že jsi nenapsal, že potřebuješ vzoreček přepočtu, bylo by to snadnější. Otázka vypadala velmi osobně.

Jinak je to stejně jedno...
 
Takže dotaz na @Trenér
Poslední dobou jsem začal mít problém s tím, že osa rotace mého míče se zvýšila z 2-5st. se sklonem osy vlevo na dvoj až trojnásobek, což má za následek, že z ran draw mám hook. Souvisí to i s tím, že nyní nejsem prakticky schopen vytvarovat fade?
Nějaká rada nebo drill, abych se vrátil zpět ke svému oblíbenému draw?
Tak já od @Trenér zatím žádnou odpověď nedostal :down:
 
Takže dotaz na @Trenér
Poslední dobou jsem začal mít problém s tím, že osa rotace mého míče se zvýšila z 2-5st. se sklonem osy vlevo na dvoj až trojnásobek, což má za následek, že z ran draw mám hook. Souvisí to i s tím, že nyní nejsem prakticky schopen vytvarovat fade?
Nějaká rada nebo drill, abych se vrátil zpět ke svému oblíbenému draw?

Zkontroloval bych postoj, držení a zřejmě hrajete z venčí dovnitř (Out to in). Základní pomůcka mohou být tři tyče pro určení sklonu a směru švihu. Může pomoci i ručník pod pravou paží ke změně roviny švihu. Ostatní věci nutno vidět.

Z této roviny švihu (zřejmě aktuální) lze vytvarovat (fade) změnou držení na velmi slabé, blokací levého zápěstí a vysokým finišem. Pro umocnění můžete otevřít více postoj (nevím jak u toho stojíte).
 
Furt z toho nechápu proč by to, zda dostaneš nebo nedostaneš zaplaceno mělo ovlivnit to, jak hraješ. Pokud samozřejmě dopředu nepadlo něco ve smyslu "...když to nezahraje ani trenér, tak si nezaslouží zaplatit..."
No nic, jen ses ptal. Tak jsem odpověděl. Proč by mělo to, že nejsi schopen ovlivnit klientovi chybu na drivingu, ovlivnit platbu za trénink?
 
No nic, jen ses ptal. Tak jsem odpověděl. Proč by mělo to, že nejsi schopen ovlivnit klientovi chybu na drivingu, ovlivnit platbu za trénink?

Základní problémem v odstraňování příčin spočívá ve schopnosti klienta vůbec opravený pohyb realizovat. Někteří po létech nereagují ani na nápravy statických chyb, ne tak pohybových... A k tomu hlava, která to nebere. ;-)

Někdy je na to potřeba i více času a ten někdy klienti nejsou schopni obětovat. Je pravda, že by klient po lekci měl odcházet s nalezenou chybou a měl by mít i nějakou analýzu a radu. To jestli se s tím popere a zvládne to, je jenom na něm.
 
Zkontroloval bych postoj, držení a zřejmě hrajete z venčí dovnitř (Out to in). Základní pomůcka mohou být tři tyče pro určení sklonu a směru švihu. Může pomoci i ručník pod pravou paží ke změně roviny švihu. Ostatní věci nutno vidět.

Z této roviny švihu (zřejmě aktuální) lze vytvarovat (fade) změnou držení na velmi slabé, blokací levého zápěstí a vysokým finišem. Pro umocnění můžete otevřít více postoj (nevím jak u toho stojíte).
Ok, díky.
Mám pocit, že je levé zápěstí “moc aktivní” a prošvih brzy “balím”, takže finiš končím nízko v úrovni ramen.
Nejdřív se zaměřím na vyšší finiš a protažení rukou, abych neměl tak plochý švih. Uvidím, jak to zafunguje, pak zkusím “zklidnit” to levé zápěstí.
Problém mám hlavně se železy, driver a dřevo chodí ok.
 
Jasně. A taky je rozdíl jakým míčkem hraješ. Tvrdý bude více rolovat. Měkký méně. Bože to je debata... Bavíme se v obecné rovině! Že pak tu ránu pošlu do kopru je věc jiná. Nicméně nějaká obecná "pravidla" platí a dá se z nich vycházet. Kdybych měl řešit všechny tyhle proměnné tak nikdy neodehraju ránu. Když vím, že je to 10 m do kopce tak si prostě vezmu o číslo delší hůl. Ať už mám trajektorii jakoukoli. Kromě Gagarina a Grassfuckera. Hotovo. Řešit dalších tisíc věcí kolem, které navíc většinou neovlivním, asi řešit nebudu. To bych mohl řešit jakou teplotu má míček se kterým hraju. Ta guma se taky chová jinak když je studená nebo teplá. S nadmořskou výškou taky počítáš. Pokud jedeš hrát někam vysoko. :sleep:

Takže deset metrů od jamkoviště s převýšením deseti metrů nevezmeš sand wedge, ale pitching wedge. Ty jsi na doktora...
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom