Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové pojištění - ano, ne, jaké?

Byli jsme vlevo co má golf59 dílnu, normálně chodím na pravou stranu. Navíc byla tma, takže nebylo moc vidět kam to lítá, takže ani nevím, že tam nějaký barák je, to až když se tam rozsvítilo, aby se pan domací podíval kdo mu ťuká na okno.
 
pokud jde o pojištění v rámci golfu, doporučuji si ověřit, co vše už má člověk pojištěno...
a obecně...?
mě stačí povinné pojištění
zbytek beru jako riziko spojené se životem
nadto, v řadě případů se pojišťujeme na věci, za které beztak odpovídá někdo jiný
 
No, jak začít. Kooperativa má pojištění sportovní výbavy. Ta zahrnuje kromě klasických rizik (odcizení, živel...) i pojištění odpovědnosti na celý svět, které zahrnuje i škody vzniklé provozováním sportovní činnosti. Ještě bych dodal, že se to vztahuje nejenom na golf, ale na jakoukoliv sportovní výbavu - kola, lyže, držáky na kola na autě apod.

Jelikož nechci tady spamovat a navíc pro ni pracuji, tak případně do SZ důkladnější vysvětlení pro ty, koho by to zajímalo.
 
Dle mého názoru je jakákoliv škoda způsobená při hře a při dodržení veškerých zásad na bedrech toho resortu, jelikož nezabezpečil hrozící nebezpečí - např. nedostatečná výška sítě, ačkoliv na Albatrossu to chce pořádnýho gagoše :D
To určitě není možné zabezpečit. To by musel mít každý míček svůj airbag.

Jinak to píšeš přesně - při dodržení všech zásad! No a co bude, když nebudou dodrženy? A kdo bude odpovědný třeba za odraz od stromu? Už jsme platili z odpovědnosti i vystřelené oko golfovým míčkem v Anglii (cca 480.000 Kč).
 
Budu opet pokracovat ve svem golfovem pojisteni... 36 ecek neni zadna horentni suma za jistotu pojisteni 1 mil. eur a HIO za 500 ecek :)
Uz jen cekam kdy to bude konecne... v seniorce mne ale strasili, ze nejhorsi a prvni plati vzdy flasku vin. Ale nato se to nevztahuje...

PS: Kooperativa teda jsou dobri skrblici... pul mega za oko? nic moc :)
 
Budu opet pokracovat ve svem golfovem pojisteni... 36 ecek neni zadna horentni suma za jistotu pojisteni 1 mil. eur a HIO za 500 ecek :)
Uz jen cekam kdy to bude konecne... v seniorce mne ale strasili, ze nejhorsi a prvni plati vzdy flasku vin. Ale nato se to nevztahuje...

PS: Kooperativa teda jsou dobri skrblici... pul mega za oko? nic moc :)
To bylo odškodnění, které bylo nařízeno soudem...

A nezapomeň na to, že se spousta lidí pojišťuje, aby se to nestalo a ne opačně... Jestli chceš HIO tak jeden rok to pojištění posuň o nějaký měsíc a určitě ho zahraješ ;)
 
Budu opet pokracovat ve svem golfovem pojisteni... 36 ecek neni zadna horentni suma za jistotu pojisteni 1 mil. eur a HIO za 500 ecek :)
Uz jen cekam kdy to bude konecne... v seniorce mne ale strasili, ze nejhorsi a prvni plati vzdy flasku vin. Ale nato se to nevztahuje...

PS: Kooperativa teda jsou dobri skrblici... pul mega za oko? nic moc :)
jak to myslíš HIO za 500 Eur? a
ze nejhorsi a prvni plati vzdy flasku vin ?
děkuji R
 
v pojisteni je kauzule, pokud zahrajes na ofiko turnaji HIO tak muzes vyuzit pohosteni za 500 eur... coz by snad melo pokryt i sampanske na vetsim turnaji :)

v ramci internich senior turnaju meho klubu jsem byl varovan, ze nejhorsi a nejlepsi vzdy plati flasku vina :)
 
v pojisteni je kauzule, pokud zahrajes na ofiko turnaji HIO tak muzes vyuzit pohosteni za 500 eur... coz by snad melo pokryt i sampanske na vetsim turnaji :)

v ramci internich senior turnaju meho klubu jsem byl varovan, ze nejhorsi a nejlepsi vzdy plati flasku vina :)
děkuji, o prvním vím, :up: a vzpomněla jsem si i s tím pojišením
no, to druhé není špatný nápad :)
 
No, jak začít. Kooperativa má pojištění sportovní výbavy. Ta zahrnuje kromě klasických rizik (odcizení, živel...) i pojištění odpovědnosti na celý svět, které zahrnuje i škody vzniklé provozováním sportovní činnosti. Ještě bych dodal, že se to vztahuje nejenom na golf, ale na jakoukoliv sportovní výbavu - kola, lyže, držáky na kola na autě apod.

Jelikož nechci tady spamovat a navíc pro ni pracuji, tak případně do SZ důkladnější vysvětlení pro ty, koho by to zajímalo.

Pokud by ti to nevadilo, mě by to zajímalo. Klidně i veřejně sem - fundovaný názor se hodí vždycky. A nemám obavy, že od Tebe by to bylo jako reklama. Naopak - prostě užitečná edukace. Je to obecné vlákno, nikoli jen na jeden konkrétní produkt.

Když odborným okem porovnáš nabídku tohoto: https://golfplan.cz/ - v čem je výhoda, co mi nepokryje pojistka jinde? V podstatě co zajímá konkrétně mě, tak je: krádež sportovního vybavení, odpovědnost za škodu při golfu (hobby i turnaj), ČR, příp. celý svět. Zbytek mě příliš nezajimá - to mám úrazové pojistky atd. Uvažuji o tom a ne že by 1300 u golfplanu bylo něco dramatického, ale přijde mi, že v tom je spousta věcí, které mi jsou prostě k ničemu. A když pojedu náhodou do ciziny, tak se stejně připojišťuji (a letos to na cizinu u mne stejně moc nevypadá).
 
Upraveno:
Asi se to tu už probíralo, když je člověk” registrovaný jako golfista” u ČGF, je brán u pojišťovny jako hobík nebo ofiko sportovec. Co jsou u pojišťoven hobby clubove turnaje a liga/turnaje CGF . V rámci klubu jsme všichni pojištění , jak to je když platíme fee jsem u toho pojištěni? Když jedu hrát do zahraničí taky mám pojištění do zahraničí se sportem. Pokud necháte golfové věci v autě( sice neviditelně) a zaparkované nikoli v cestě, toto není místo obvyklé pro ukládání takovýchto věcí , vztahuje se na to jaké pojištění. Autopojištění? Nebo spec golfové? U cest do zahraničí je to přesně popsáno pojistkou, ale jak to je doma?
 
Asi se to tu už probíralo, když je člověk” registrovaný jako golfista” u ČGF, je brán u pojišťovny jako hobík nebo ofiko sportovec. Co jsou u pojišťoven hobby clubove turnaje a liga/turnaje CGF . V rámci klubu jsme všichni pojištění , jak to je když platíme fee jsem u toho pojištěni? Když jedu hrát do zahraničí taky mám pojištění do zahraničí se sportem. Pokud necháte golfové věci v autě( sice neviditelně) a zaparkované nikoli v cestě, toto není místo obvyklé pro ukládání takovýchto věcí , vztahuje se na to jaké pojištění. Autopojištění? Nebo spec golfové? U cest do zahraničí je to přesně popsáno pojistkou, ale jak to je doma?
U Koopky je to takto: Dělíme lidi na registrované a neregistrované sportovce. Registrované na amatérské, vrcholové a profesionály. Amatéři se berou jako sportovci do úrovně krajských soutěží, či-li je na ně nahlíženo jako na běžné občany se vším všudy. Vrcholoví jsou Ti, kteří jsou na úrovni republikových soutěží či reprezentují ČR v zahraničí, ale nemají podepsanou profesionální smlouvu (tady bych viděl třeba @JanKostalCZE ). No a nad nimi jsou profíci, kteří se tím živí.
Klubové turnaje jsou na úrovni amatérů, republikové turnaje (asi pořádané ČGF) jsou na úrovni vrcholového sportu - tady je to i zaštítěno federací, což na úrovni klubu asi není.
Nevím, jaké pojištění v rámci klubu máte - myslím si, že vstupem na hřiště bereš na sebe určité riziko, které je dáno stanovami klubu a pravidly hřiště. Pro mě to znamená, že musím hrát opatrně, abych nikoho neohrozil a zároveň musím dávat pozor na to, aby mně nikdo neublížil. Je to stejné jako u fotbálku nebo tenisu. Hřiště si pronajmeš platbou, ale odpovídáš sám za sebe.
To, že platíš fee, tak nic zásadního neznamená. Platíš si pouze vstup na hřiště za účelem hry - a souhlasíš s pravidly viz. výše.
V zahraničí je to podobné, jenom v rámci cestovního pojištění, případně speciálního golfového, si musíte ověřit krytí z odpovědnosti v rámci sportu.
Věci v autě jsou standardním tématem. Obecně platí u všech pojišťoven, že se plní odcizení z kufru či z prostoru, kde není vidět (nesmí být do něho vidět) v době od 6 do 22 hodin. Jenom pozor na různá omezení pojišťoven z hlediska limitu plnění sportovních či jiných potřeb. A nemusí být na parkovišti, ale musí být prokazatelně překonána překážka (zámek vozidla, rozbité sklo...). V auto pojištění se to připojišťuje jako zavazadla (většinou s malým limitem, ale větším územním rozsahem) nebo cestovním pojištěním. Jinak u Koopky to máme ještě v rámci pojištění domácnosti na ČR a okolní státy v limitu pojištění domácnosti (mimo speciálku na sportovní výbavu - ta je na celý svět).
Tak to asi ve stručnosti.
 
Pokud by ti to nevadilo, mě by to zajímalo. Klidně i veřejně sem - fundovaný názor se hodí vždycky. A nemám obavy, že od Tebe by to bylo jako reklama. Naopak - prostě užitečná edukace. Je to obecné vlákno, nikoli jen na jeden konkrétní produkt.

Když odborným okem porovnáš nabídku tohoto: https://golfplan.cz/ - v čem je výhoda, co mi nepokryje pojistka jinde? V podstatě co zajímá konkrétně mě, tak je: krádež sportovního vybavení, odpovědnost za škodu při golfu (hobby i turnaj), ČR, příp. celý svět. Zbytek mě příliš nezajimá - to mám úrazové pojistky atd. Uvažuji o tom a ne že by 1300 u golfplanu bylo něco dramatického, ale přijde mi, že v tom je spousta věcí, které mi jsou prostě k ničemu. A když pojedu náhodou do ciziny, tak se stejně připojišťuji (a letos to na cizinu u mne stejně moc nevypadá).
Porovnám a popíšu
 
Hele Koopka se dohodla se zlodeji, ze nemuzou chodit na nocni? Ze se krade jen do 22? Musim se podivat, ci i Rakusaci naji takove omezeni :(
Buď v klidu - máme rakouské majitele Vienna Insurance Group.
 
Tady info z ADAC
1581544727866.png
 
Porovnám a popíšu

Ahoj, mohl bych poprosit, jestli by ses na to nekouknul? Cizina mne nezajímá, tam bych se pripojistil - jeden pár denni výlet po blízké Evropě možná letos zvládnu.
 
GOLF PLAN - pojistné podmínky (platné od 1.1. 2020)

Plním svůj rest, i když opožděně. Golf plan sám nemám sjednaný, pouze jsem si přečetl pojistné podmínky.

Výluky obecné:
  • Pojištění je platné pouze při golfové hře nebo při účasti na golfové akci, včetně cesty do místa konání nebo z něj - hodně omezená platnost plnění. Jak se bude prokazovat?
  • Pojištění je platné podle teritoriálních limitů uvedených v přehledu pojištění (pojistce) - tzn., že každá země nebo kontinent má různě nastavený limit plnění
  • Pojistná smlouva golfového pojištění se řídí právním řádem České republiky. K řešení sporů jsou příslušné obecné soudy České republiky. - jak bude český soud řešit újmu v cizině? Standardně platí právo, že se škoda řídí právem místa vzniku, případně místa bydliště poškozeného.
  • Nárok na pojistné plnění může u pojistitele uplatnit pouze pojištěný uvedený v přehledu pojištění (pojistce), poškozený nemá právo na uplatnění nároku na pojistné plnění vůči pojistiteli.- ve standardních pojištěních odpovědnosti podle NOZ (nový občanský zákoník) může uplatnit škodu i poškozený vůči pojistiteli
  • Jakékoli okolnosti, které mohou vést ke vzniku nároku podle části 1 a 2, musí být hlášeny bezodkladně - vágní ustanovení, chybí definice, stanovení lhůty
  • Podmínky a povinnosti smluvních stran se v této smlouvě řídí právním řádem České republiky, pojištění je regulováno zákonem O pojistné smlouvě č. 37/2004 Sb. - dávno neplatí. Od 1.1. 2014 se řídí pojištění Novým občanským zákoníkem č. 89/2012 Sb (NOZ)
Pojištění odpovědnosti
  • Předmětem pojištění je odpovědnost pojištěného za škodu na zdraví nebo věci, za níž je pojištěný právně odpovědný dle právních předpisů státu, na jehož území byla škoda způsobena v souvislosti s golfovou hrou v golfovém areálu.
  • Pojistná smlouva golfového pojištění se řídí právním řádem České republiky. K řešení sporů jsou příslušné obecné soudy České republiky.
  • zcela evidentně jsou tady protichůdná tvrzení. Neumím si představit, jak bude chtít Čechem poškozený Američan na hřišti v Texasu absolvovat soudní spor v ČR.
  • Nejste oprávněni vyjednávat, platit, vyrovnat, připustit nebo popírat jakýkoli nárok bez našeho písemného souhlasu. - pozor na různé individuální odškodnění nebo kompenzace. Pojištění Vám to potom nezaplatí!!!
Škoda na majetku 3 strany
  • existují uspokojivé důkazy o tom, že škoda je Vaší odpovědností a že vyrovnání bude provedeno bez právní odpovědnosti a že nebyla prokázána nedbalost - pozor na to!! standardně je odpovědnost kryta i vlivem nedbalosti! Např. vykašlu se na kontrolu pohybu předcházejícího flajtu a hned je nedbalost na světě...
Golfové vybavení
  • vztahuje se pouze na věci ve vlastnictví pojištěného (ne zapůjčené, svěřené, převzaté) v provozní době - cesta na golf a zpět, případně celá doba golfové dovolené od odjezdu z bydliště do návratu. Tzn., že na věci v garáži nebo jen tak v autě NE!
  • Plnění je v nové ceně pouze u věcí do 3 let stáří, ostatní se plní v časové ceně (amortizace)
  • Standardně se neplní odcizení při neohlášení policii (do 24 hodin), při nepřekonání překážky (vozík venku před klubovnou), odemčené auto, věci na zadním sedadle nebo v době mezi 22 - 8 hodinou v uzamčeném vozidle (standardně mají pojišťovny jenom mezi 22 - 6 hodinou)
  • Škoda bude posuzována na základě časové ceny, pokud nebude doložen originál doklad o prodeji nebo znalecké znalecké posudky nebo výpis z účtu!!!
Pojištění úrazu
  • v případě nároku musí být námi jmenovanému zdravotnímu poradci nebo poradcům umožněno vyšetřit Vás tak často, jak to budeme považovat za nutné. - toto mne zaujalo. Jak bude asi poradce vyšetřovat klienta? A hlavně to slovo často, jak považujeme za nutné... - to smrdí šikanózním jednáním
Hospitalizace
  • maximálně na 25 dnů
Hole in one
  • pouze pro 18-ti jamkové soutěže nebo klubové soutěže
  • Skórkarta musí být kompletně vyplněna, podepsaná a potvrzená sekretářem klubu.
Hlášení škod
  • pozor na termíny hlášení škod
  • Žádné přiznání, nabídka, příslib, platba nebo odškodnění, které byste učinili nebo předali Vy nebo Váš zástupce, nemohou být provedeny bez našeho písemného souhlasu.
  • V případě vzniku události, která vede ke vzniku škody, jsme my nebo námi pověřená osoba oprávněni bez vazby na vznikající odpovědnost nebo snížení některých našich práv, vstoupit, převzít nebo držet ve vlastnictví prostory, kde událost nastala, a můžeme převzít nebo požadovat, aby nám byl doručen pojištěný majetek a nakládat s ním pro všechny rozumné účely a jakýmkoli způsobem. - hodně direktivní a autoritativní podmínka.

GDPR
  • Pro účely zákona o ochraně osobních údajů je GOLFPLAN správcem údajů. Vaše osobní údaje budeme mít v držení a zpracovávat je pro účely správy pojištění a marketingu. Pro tyto účely mohou být informace rovněž předány vybraným třetím stranám, pojistitelům, pojišťovnám a zajišťovnám a mohou také být zpracovávány mimo Evropský hospodářský prostor (EHP). - A data cestují, kdoví kam... a i bez souhlasu pojištěného
Shrnutí

Jedná se o speciální pojištění, které může zaujmout určitou skupinu lidí z hlediska nastavených bonusů (HIO, startovné, členské poplatky...) i tím, že cílí na konkrétní skupinu lidí (golf). Z praktického hlediska má svoje omezení z hlediska platnosti i nejasných ustanovení. Tímto je naproti tomu i omezení z hlediska plnění škod.
Navíc nedokážu pochopit, že se řídí právní normou, která byla dávno zrušena. Myslím tím odkazy na zákon č. 37/2004 Sb.o pojistné smlouvě, který byl dávno nahrazen Novým občanským zákoníkem.
Taky mne překvapily hodně velké pravomoce z hlediska likvidace škod, zvláště když se týkají soukromých likvidátorů.

Berte to jako můj soukromý názor.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom