Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové pojištění - ano, ne, jaké?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Když už na to jinde padla řeč (v tématu o Hole in One), tak by bylo šikovné si vyměnit názory a zkušenosti s golfovým pojištěním. Je potřeba? Případně jaké? Nekryjí případné úrazy na hřišti jiné pojistky na blbost, případně při cestování pojištění zavazadel pro danou cestu? Vyplatí a má smysl takové pojištění i pro hobíka? Narazil jsem na produkt http://www.golfplan.cz/ - má někdo reálnou zkušenost s vymáháním pojistky? 
 
No s těma jinýma pojistkama ti těžko někdo řekne obecnou pravdu. Faktem je, že vždy záleží na tom, jakou pojistku máš a u jaké pojišťovny. To ti nikdo za tebe nezjistí.

Já mám zatím nejlepší zkušenosti s Allianz, mám u nich všechna pojištění která mám a nikdy nebyl problém s plněním.
Ale chce to projít poctivě pojistné podmínky, zjistit výluky, aby člověk věděl, co má pojištěné a co ne.
To ovšem nikdo nedělá a pak samozřejmě narazí.
Výsledkem jsou dost často nadávky na danou pojišťovnu, která ovšem nemůže za to, že člověk je líný a nebo chce platit málo a čeká, že bude mít kryté vše.

Když jsem byl v té Dubaji, o toto jsem se zajímal. A v Allianz mi potvrdili, že golf není u nich zařazen mezi rizikové sporty, takže mi stačila běžná cestovní pojistka, která kryje i škody na zdraví a majetku, které bych eventuálně při golfu někomu způsobil.

Mám i pojistku domácnosti včetně pojistky "na blbost", ale zatím jsem nezjišťoval, zda kryje i případné problémy na golfu.
 
V zahranici mi to kryje kreditka, ale nesmi se jednat o turnaj.
Pojistka na blbost co mam naopak toto pry nekryje.

Jinak ne uplne souhlasim, ze je to jen o klientovi. Normalni clovek tomu nerozumi a predpoklada z nazvu pojistky jiste ukony. Stal se narodni sport, ze banky a pojistovny dost umyslne zamlzuji skutecnosti. A btw. celkem casto to neni prima umera ala cena = kvalita.
 
No ale o tom přece mluvím. Nelze se vymlouvat na to, že "normální člověk" tomu nerozumí. Je to jen proto, že nejsme vychovaní přemýšlet vlastní hlavou.
Můžeme to svádět na komáry, ale tak dlouho po revoluci by to už mohlo přestat. Podepisuji - li smlouvu, nemohu něco předpokládat, ale musím vědět. Prostě přečíst a přemýšlet. Takhle jednoduché to ve skutečnosti je.
Neřekl jsem, že dražší je lepší. Jen mám zkušenost, že většina lidí vybírá pojištění podle jen podle ceny, čím míň tím líp. A pak se diví.
Spíš myslím, že náš národní sport je ukazovat, kdo všechno může za to, že jsme něco nedomysleli nebo udělali špatně...
 
Ac rozumim co myslis, a nemam rad podobne fnukani, tak zrovna u tohoto ne uplne souhlasim. Tyto instituce casto formuji materialy s cilem, aby to bezny clovek nedal. K tomu pripocteme armadu poradcu, co lzou jak tisknou jen aby meli provozi. Cilem tech dokumentu i reklamy je defakto uvest lidi v omyl, ale tak, aby to nebylo napadnutelne. Nehlede na nasledne obstrukce v plneni atp. Kdo vymahal nekdy neco z pojistovny, asi vi.
Povazuji se za celkem zkuseneho jedince, ale presny vyklad me urazovky bez pojistovaka proste nedam. 4 navzajem provazane dokumenty, celkem pres 50 stran.
Ale toto sem asi nepatri...
 
Jo, jsme off topic. To někdy proberem u golfu :)
 
Souhlas! ;)

K tematu: nektere kluby maji automaticky pojistene cleny. Delal to cgk u clenstvi m. A mam pocit, ze jsou i hriste co to takto maji..

Posledni vec se tyka kreditek. Kdysi mi nekdo nabizel kartu s golfovym pojistenim, jak uraz, tak cesta. City? Dinbers club? Uz nevim..
 
Já bych se z dovolením zapojila do diskuze, neb si myslím, že k tomu mám co říci. Tak nějak je to z mého oboru :) Úrazy na hřišti vám kryje vaše úrazová pojistka (pokud jí samozřejmě máte). Zařazení golfu do případné rizikové skupiny s jistě bude lišit dle pojišťovny. Ovšem pokud se stále jedná o "rekreační" záležitost není co řešit.  Předpokládám, že nikdo tu není profi hráč. Tam už je to samozřejmě pak jinak. Případná zranění v cizině vám bude krýt cestovní pojištění a snad nikdo není takový šílenec, aby do ciziny bez tohoto pojištění vyrazil. Pokud máte svojí úrazovku a ještě cestovní pojištění, v případě úrazu v cizině pak je vám samozřejmě plněno z obojího. Pojišťovna Direct například umí k cestovnímu pojištění pojistit i golfovou výbavu, ve smyslu, že když se vám ztratí (někdo ukradne) vaši golfovou výbavičku, abyste neměli dovolenou bez golfu, zaplatí vám pojistka půjčení golfové výbavy jiné.
Kvituji velmi příspěvky JardyK, protože má plnou pravdu. Lidé pojistné podmínky nečtou, nezajímají se, chtějí za pojištění platit co nejméně (i když jasně nejdráž neznamená nejlíp) a pak se diví. Další fakt je ten, že pojišťováků a různých finančních poradců se pohybuje vcelku velká spousta a jejich kvalita je prostě různorodá. Ale tak je to se vším, taky jsou zedníci dobří a i velmi špatní.
Takže to shrnu: každý by měl mít svojí životní pojistku, ve které má zakomponované i úrazové pojištění, dle jeho potřeb a to bude krýt případný úraz na hřišti. Určitě je dobré svojí pojišťovnu informovat o tom, že se věnuji takovému sportu. A při každé cestě do ciziny, zcela bezpodmínečně mít i cestovní pojištění (to však i negolfisté). Případné újmy na cizím majetku by mělo krýt pojištění odpovědnosti (bývá součástí pojištění domácnosti), ale opět je důležité se informovat u každé jednotlivé pojišťovny, jestli toto zahrnuje.
Pojištění Golfplan jsem už také viděla, ale bližší zkušenosti s tím nemám. Určitě projedu pojistné podmínky, protože mě to přijde vcelku zajímavé.
 
Tedy zaujala mě v poj. podmínkách část "Poskytuje náhradu útraty v golfovém klubu při zahrání „hole in one“ při klubové soutěži do limitu stanoveného v přehledu pojištění (pojistce). " :)))
 
To s tou útratou je náhodou dobré. Už jsem byl v turnaji asi 20 cm od tohoto štěstí. Ovšem bylo by to drahé, přípitek pro 50 lidí není levný ani v mém domovském venkovském klubu :)
Ale stejně mě nakonec mrzí, že se do té jamky ten míček nedokutálel...
 
No jasně, to chápu, že to může vyjít na slušnou sumičku takové štěstíčko! Přijde mi to vtipná pojistka.:)
 
Zajímavé. Díval jsem se na ten golfplan, a podle mého názoru je daná pojistka v podstatě zaměřena primárně na golfisty cestovatele - s vlastní výbavou, nebo se pletu? Jinak, to co povídáte - je jistě pravda a vše souvisí s výšší pojistných limitu, ale zdá se mi, že rozumnější, než mít samostatnou pojistku "někde" styla ala golfplan je lepší toto řešit v rámci své pojišťovny.
 
Nejdulezitejsi na golfovem pojisteni neni Vas uraz nebo ztrata vybavy, ale to, ze Vy zpusobite skodu nebo uraz nekomu jinemu. 
Golfovym mickem muzete celkem "snadno" nekoho zmrzacit... 
 
Ja jsem si teda vybral golf plan. Rocni cena není nijak strasna, to preziju. A kdyby se mi podaril hole in one - bude oslava uhrazena.
Vzhledem k tomu, ze hraji vic v Rakousku nez v CZ tak si myslim, ze je to jistota pokud bych třeba něco poskodil nebo nekoho zranil. Nastesti za 2 roky se nic nestalo
Na turnajích když se bavime, tak většinou mají lide jen pojisteni na blbost.....
 
Po skorem roce zase může být toto téma aktuální. Mate uz vsichny pojistku, nebo uvazujete o ni? Samozrejme tu golfovou (kdo necetl tema drive, doporucuji k precteni predchozi prispevky).

Btw. byvaji golfova hriste pojistena na skodu svych hracu? Dokazal bych si predstavit, ze soucasti fee je i pojistka.
 
Vsichni clenove CGF jsou tusim automaticky urazove pojisteni nejakou zcela zakladni pojistkou, alespon pro rok 2013 to tak bylo viz zde.

Vsichni clenove Golf Clubu Horehledy jsou pojisteni urazove i majetkove (rozumej ze nekomu zpusobi ujmu na zdravi nebo skodu na majetku, ne ze si pri chuzi vyvrknou kotnik) pri hre v Horehledech a neclenove pouze pri turnajich.

Pojistnych udalosti jsem resil nekolik a prakticky vsechny neuspesne, v podstate neni mozne dohledat vynika.
 
Upraveno:
Prakticky, zazil jste nekdy nekdo realne platbu z golfove pojistky, at uz jako vinik, nebo poskozeny? Docela by me zajimalo, jaka udalost je pri golfu, jako pojistna udalost nejcastejsi. Tipoval bych to na ztratu holi pri cestovani?
 
Tedy zaujala mě v poj. podmínkách část "Poskytuje náhradu útraty v golfovém klubu při zahrání „hole in one“ při klubové soutěži do limitu stanoveného v přehledu pojištění (pojistce). " :)))

Obnovuji starší téma. Marto, že už máš tu pojistku, když si dvakrát zahrála HIO? :))
 
Obnovuji starší téma. Marto, že už máš tu pojistku, když si dvakrát zahrála HIO? :))
:D:D čekala jsem, že se na to zeptáš! :D No nemám, přestože jako postižená vlastním povoláním, máme pojištěné kde co. Když jsem psala ten příspěvek o úhradě útraty za HiO, vůbec mě nenapadlo, že mne takové štěstí potká. A útrata zatím nebyla závratná, či taková, co by mě zruinovala. Finančně. Mě tam spíše zajímá odpovědnost v tom pojištění - způsobení úrazu druhému. Neb jsem už sama byla svědkem když byl člověk zasažen míčkem. Dopadlo to dobře, ale vystrašení jsme byli všichni okolo a dotyčná pěkně otřesená.

Ale jak už jsem psala - způsobíte-li úraz někomu jinému, měla by to řešit pojistka odpovědnosti z běžného života. Neříkám tím ovšem, že je Golfplan špatně - prostě je to zaměřené na jednu skupinu obyvatel a nepopírám, že je udělané vcelku atraktivně. Další věc bude, jak funguje servis a případné plnění z pojistné události. Až v tomto okamžiku totiž poznáte, jak dobrá vámi zvolená pojišťovna je.;)
 
Upraveno moderátorem:
...začíná mě děsit, jak jsem předvídatelný. :-D

Ale ptám se a obnovuji toto téma trochu cíleně. Jde mi o to, že přemýšlím, že bych v rámci 19.jamky nabízel možnost pojistky právě přes Golfplan pro zájemce odsud, cíleně zaměřené na golfisty. Předpokládám, že zbytek většina vyřešený nějak má. Samozřejmě, ty důsledky a ověření spokojenosti samozřejmě chápu. Bohužel u jiných pojišťoven a programů jsem takto strukturovanou nabídku ke golfu jako balíček nenašel.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom