Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové nešvary

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,0
Možná jsem vzhledem k profesi deformovanej, ale jsou věci, které mne neskutečně vytáčí a dělá je slušný procento golfový populace:
  1. Pouštění vlajky z výšky na green - doprčic to je takovej problém se ohnout nebo si vlajku položit např. na putter a pomalu ji spustit k zemi? To vám nevadí, že odhozením vlajky ničíte green i vlajku samotnou? Tušíte vůbec, že tubus, který drží praporek na vlajce, stojí i 500 Kč? Tohle je pro mě třeba daleko horší než nevypíchnutí pitchmarku.
  2. Vyškrábávání míčku z jamky holí - já chápu že křivá páteř je problém, ale tak seďte doma u televize a nenuťte greenkeepery po vás dokola opravovat rozlámané jamky!
  3. Zásadně nekřičím fór - už vás někdy trefil míč? jakmile se tak stane, tak si piště, že od tý doby křičet budete!
  4. Cvičné švihy na odpališti - na místě zastřelit! 
 
1. To taky nechápu. Protože jsem línej, neohýbám se, ale jeden konec položím a druhý si pustím na nohu. To si člověk dá spolehlivě bacha, aby to nebyla velká rána...
2. By mě nenapadlo to zkoušet. Ono to jde? Já mám problém dostat míček holí i dovnitř..
3. Řvu jak na lesy. Co jsem koukal, lidi mají dobré reflexy. Jakmile slyší "fore", minimálně půlka se jich otočí a zvedne hlavu ksichtem ve směru, odkud řvu. Asi je ještě nikdo netrefil. Možná by recepční měla podobně jako letušky předvádět jakou zaujmout polohu, když někdo řve fore...
4. Cvičné švihy na odpališti dělám, přiznávám se bez mučení. Ale bez dotyku se zemí. Za to se též střílí? Zareju vždy až při odpalu :( To platí i pro hru z fairweje, dost často si říkám, že až se naučím cvičné švihy odbourat úplně, budu hrát líp...
 
Souhlas.
Ad 4 - osobne delam cvicne svihy na odpalisti tak, ze mam nohy na odpalisti, ale hul uz je dost mimo nej (cese travu, zdane rizky). Jak toto vnimas?

Pridal bych:
5. Pomala hra a nepousteni
6. Driving do zad... fakt me nebavi uhybat dobihajicim mickum.
 
pousteni a diry na greenu mne stvou uplne nejviiiic
 
jan řekl:
Souhlas.
Ad 4 - osobne delam cvicne svihy na odpalisti tak, ze mam nohy na odpalisti, ale hul uz je dost mimo nej (cese travu, zdane rizky). Jak toto vnimas?

Pridal bych:
5. Pomala hra a nepousteni
6. Driving do zad... fakt me nebavi uhybat dobihajicim mickum.
Pokud jako odpaliště vnímáš celý prostor pro umístění odpaliště určený a šviháš mimo něj, tak je to v pohodě. Pokud šviháš jen mimo kameny, tak v tom nevidím rozdíl.
5., 6., 7. a 8. nejsou jen nešvary, to jsou normální prohřešky proti pravidlům a provozním řádům, tam není co řešit.
 
Cely prostor, ale spravne upozornujes, ze jsem nepouzil spravny termin. Zkratka stojim na kratke trave a hul uz je v te vyssi kolem..

Ad 5-8. Rozdil je v tom, jestli clovek porusuje pravidla smerem ke svemu score nebo tak, ze kazi hru jinemu flightu.
Nejhorsi na tom je, ze mnoho lidi ani netusi, ze delaji neco "spatne"...
 
velky problem mam s poustenim, casto chodim sam, hraju velmi rychle (vetsinou nehledam) 18 dam za 2,5-3 hod bez lidi, ale nekdy i 5-6 hodin, to mne dokaze nejvice vytocit, u nas je to obrovsky problem, hraci jdou nekdy i ve ctyrech, setkate se s nimi skoro na odpalisti a stejne nepusti, chapu, kdyz nepusti, protoze je pred nima nekolik dlasich ctveric, jednu velmi spatnou zkusenost mam z Rakouska ze hriste Finkenstein, sel jsem sam za partou 4 rakusanu, blizila se bourka, velmi rychle, 4 jamky za sebou jsem se s nima setkaval na odpalisti, nic, pak jsem se jich zeptal, zda me pusti, byl jsem servan takovym zpusobem, co si to vubec dovoluju se jich na tohle ptat, a vysledek, nestihl jsem posledni jamku :(
 
Recepční co jí obtěžujete svojí přítomností.  :evil: Tohle mě dokáže zkazit celou hru.
Frajeři co vám to pošlou na paty s tím, že jé já nevěděl, že to poletí tak daleko... :!: 
 
  1. Když pouštím vlajku tak z co nejnižší výšky, opřu hrot, pokud to není daleko o foregreen, a držaje praporek za roh upustím zbytek na zem. Z výšky cca 0,5 m. Pokud to situace vyžaduje, třeba abych opravdu nerušil, použiju patr.
  2. Pro míček do jamky se vždy sehnu. Nikdy jsem nevyškrabával. Z kurzu cvičitele za to vyhazovali. Ani "mé" děti to na tréninku nesmí dělat. Spoluhráči co to dělají dostanou ihned vynadáno.
  3. FORE křičím. I preventivně. Spíše ale opravdu čekám až mi zmizí dosattečný kus z mé dopadové zóny. Pokud by to znamenalo zdržení, nechám před sebou odpalovat kratší hráče.
  4. Sám cvičné rány na odpališti nedělám. Mám naučené z kurzu. Snad je to i proti pravidlům nebo etiketě a někde vás za to mohou vyhodit z hřiště. S cvičným švihen na odpališti nemám problém.
  5. Je-li kam pustím, je-li proč o puštění si řeknu.
  6. Jsem v celku rychlý hráč tak se mi moc nestává, že bych měl míč v zádech. Pokud by to bylo opravdu hraniční, pak bych to asi řešil přes Maršála nebo rozhodčího, než dotyčnému zahodit míček.
  7. Pokud je co vrátit, vrátím. Trošku mimo - v rafu ani na odpalištích se řízky nevracejí, že?
  8. Pitchmark - ano je to smutné, naštěstí jich mohu opravit kolik chci. Ročilovat se na těmi co to nedaljí nemá smysl. Že se narodili jako idioti, je pro ně už tak velký trest.
  9. "pozdě na teetime" - nesnáším.
  10. chybějící časové údaje na jednotlivých jamkách - ale to je spíše problém hřiště. Zas na druhou stranu to celkem pomáhá k plynulosti při hře. Vím jak jdu, jak jdou ostatní.
 
Teď v neděli se mi opět potvrdilo jak moc nemají chataři na Slapech to hřiště rádi. Po druhé ráně mi ležel míček asi 1m od cesty ( mluvím o 1. jamce ), jede okolo chatař v autě, zastavil, vystoupil, sebral míček ( na hlasité upozornění a gestikulaci, že míček je můj absolutně nereagoval ), nastoupil a jel dál. Není to poprvé, to samé sem zažil vloni na 7. jamce, tam ale po několika sprostých slovech paní míček hodila zpět na fairway :)
 
Teď v neděli se mi opět potvrdilo jak moc nemají chataři na Slapech to hřiště rádi. Po druhé ráně mi ležel míček asi 1m od cesty ( mluvím o 1. jamce ), jede okolo chatař v autě, zastavil, vystoupil, sebral míček ( na hlasité upozornění a gestikulaci, že míček je můj absolutně nereagoval ), nastoupil a jel dál. Není to poprvé, to samé sem zažil vloni na 7. jamce, tam ale po několika sprostých slovech paní míček hodila zpět na fairway :)

To byl fakt někdo, kdo tam bydlí? Nebo si to jen myslíš a mohl to být kdokoli?
 
Vezl na vozejku sekačku a jel z té chatové osady tak předpokládám, že tam má min. chatu.
 
Musím dát za pravdu, že spoustu těchto nešvarů vidím při turnajích.
Praporek většinou spouštím přes putter, ani by mne nenapadlo ho pustit prostě z výšky na zem. A zásadně jej dávám až na kraj foregreenu, já jsem si totiž jednou ležící praporek na greenu trefila...to za ty trestné rány nestojí...
Vyškrábávat míčky z jamky vidím taky často a vždy si na to vzpomenu, že tím trpí jamka. Když na to přátelsky upozorním, zpravidla se dozvím, že dotyčný má "bolavý záda" (spíš se přes pupek neohne).
Cvičné rány na odpališti...masakr...i moji kluci naučení si dělat cvičnou ránu mimo - stojíc na odpališti, máchnou driverem mimo odpaliště, protože je na kopečku, zpravidla do vzduchu, nebo učísne vyšší trávu mimo odpaliště. Co lidí si dělá cvičný švih už přímo mezi kameny! Myslím, že by se to mohlo brát jako prošvih ne?
Fore křičím, mám vcelku velmi zvučný hlas (někdo by řekl, že řvu jak na lesy), moje rány občas totiž naberou nečekaný směr :rolleyes: a já si myslím, že lepší zbytečně zařvat, než někoho trefit.
Pitchmarky opravuji i po cizích a štve mě, že to tak nechávají, to jsou kolikrát takový jámy, co tam nechají....
Na dětském turnaji jsem byla svědkem, že flajt odcházející od jamky, byl už za greenem, vlajka vztyčená - sebral míček, který odpálil hoch z našeho flajtu...trapný.
Mě se na golfu líbí právě to, jak gentlemanská hra to je, bohužel je spousta divných lidí, co to kazí.
 
Teda s těmi sebranými míčky jsem si vzpomněla na historku z dětské tour vloni, kdy při turnaji v zámeckém parku v Nechanicích (hřiště je v tom parku) se tam potulovali návštěvníci zámku po fervejích a když jsme na ně volali, aby se uhnuli, ještě se rozčilovali. Vrchol všeho byla paní, která vylezla s dvěma malými dětmi z lesa, posadila je obě na vyvýšený green a jala se jim vysejpat píseček z botiček. Běžela jsem za ní, ať jde pryč, že se na tu jamku hraje (fervej byla za roh lesa) a ona se do mě pustila, cosi o blbých golfistech a kudy teda jako má chodit?! Jsem jí řekla, že by se jí asi nelíbilo, kdyby jí dítka trefil míček a to pak řvala ještě víc. Takže, i když je to krásné, že je to hřiště v zámeckém parku, lidé potulující se po fervejích a fotící si zámek taky nejsou kdoví co.
 
ad vyskrabavani micku z jamky- s mou sikovnosti bych tu jamku tak rozdrbala, ze by me marshall umlatil putterem....
a ad cvicne rany- jak je to podle pravidel ? mladase totiz takhle vycvicil jeden tatinek na nejakem turnaji, kdyz si parkrat svihnul.....po treti trestne rane na asi seste jamce s tim velmi rychle prestal :D :D a od te doby uz si nesvihnul :D

a ad vlajka, ehm, uz se mi povedla jina vec- zapomnela jsem vlajku vratit na misto ( nastesti v Ropici na druhe jamce, kam je videt od klubovny....ale marshall me sjel jak malou holku a to jsem se tehdy fakt stydela velmi...)
 
a ad cvicne rany- jak je to podle pravidel ? mladase totiz takhle vycvicil jeden tatinek na nejakem turnaji, kdyz si parkrat svihnul.....po treti trestne rane na asi seste jamce s tim velmi rychle prestal :D :D a od te doby uz si nesvihnul :D

Cvicny svih (mavnuti holi ve vzduchu bez zasazeni zeme) - kdekoli kde je libo, byt na tech lepsi hristich by mohli pindat, ze ani tohle ne (bacha, nesvihat smerem na lidi)

Cvicny svih (zasazeni zeme jako pri skutecne rane) - rozhodne mimo odpaliste (a to prosim i mimo sekany prostor, byt na nem zrovna neni odpaliste vyznaceno) a mimo greeny:)
 
Viděla jsem taky jedno děvče dělat zajímavý cvičný švih. Stoupla si k míčku na odpališti a driverem švihla párkrát vodorovně, opravdu doslova vodorovně a pak zahrála míček. Si říkám, k čemu takový švih je, přeci si zkouším i výšku...vypadalo to i zvláštně.
Ale netrefila trávu, nic...jen si nejsem fakt jistá, jestli je to v pořádku když už stojí u míčku...co myslíte?
 
Viděla jsem taky jedno děvče dělat zajímavý cvičný švih. Stoupla si k míčku na odpališti a driverem švihla párkrát vodorovně, opravdu doslova vodorovně a pak zahrála míček. Si říkám, k čemu takový švih je, přeci si zkouším i výšku...vypadalo to i zvláštně.
Ale netrefila trávu, nic...jen si nejsem fakt jistá, jestli je to v pořádku když už stojí u míčku...co myslíte?

Pokud nemela v umyslu zahrat mic a nic neposkozovala, nevidim na tom nic spatneho...
 
Pokud nemela v umyslu zahrat mic a nic neposkozovala, nevidim na tom nic spatneho...
Díky za vysvětlení...asi jí to učí její trenér.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom