Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfove micky

Začátečníkovi s vyšším HCP, kdy spousta míčů končí ve vodách a džáhidech, může hra s novými míči typu Titleist ProV1 nebo Bridgestone B330-RX trochu lézt do peněz. A tam, kde je dobrý míč opravdu znát, je kolem greenu a hlavně na greenu. Já proto používám trochu neortodoxní způsob hry v tréninkových kolech - dlouhé rány hraju směsicí balonů z bagu, nakoupenými lake-bally nebo levnějšími novými míči. Na greenu balon vyměním za krásný "drahý" nový balón. Při putování se dobrý balón opravdu 100% pozná.
Pravověrní zastánci ortodoxních pravidel zajisté budou namítat, že se to nesmí. Odpověď je jednoduchá: V turnaji samozřejmě používám ty krásné "drahé" nové balóny po celou dobu hry, protože měnit míč, pokud není prokazatelně poškozený, se dle pravidel nesmí.

Ale berte to prosím jako čistě ekonomické uvažování.
Hra s levnějšími novými míči je určitě lepší než hra 10let starými lovenými totálně ztvrdlými míči renomovaných značek.
Ahoj, a to se na greenu může vyměnit? Nebo to máš když si hrajš sám nebo z přáteli.
 
Ahoj, a to se na greenu může vyměnit? Nebo to máš když si hrajš sám nebo z přáteli.
Vždyť to v příspěvku píše 😤

„Já proto používám trochu neortodoxní způsob hry v tréninkových kolech”

„V turnaji samozřejmě používám ty krásné "drahé" nové balóny po celou dobu hry, protože měnit míč, pokud není prokazatelně poškozený, se dle pravidel nesmí.”
 
Vždyť to v příspěvku píše 😤

„Já proto používám trochu neortodoxní způsob hry v tréninkových kolech”

„V turnaji samozřejmě používám ty krásné "drahé" nové balóny po celou dobu hry, protože měnit míč, pokud není prokazatelně poškozený, se dle pravidel nesmí.”
myslím, že měnit míč můžeš při každém spouštění nebo umisťování podle 14.3.a Pravidel
 
Ahoj, a to se na greenu může vyměnit? Nebo to máš když si hrajš sám nebo z přáteli.

Pravidlo 14.2a Musí se použít původní míč - Vyjímka pokud není dosažitelný během několika málo vteřin.
Pravidlo 14.3a Kdykoliv hřáč musí spustit míč podle tohoto pravidla můžeš hrát původní i jiný míč.
Pravidlo 13.1b Míč na jamkovišti musí být vrácen na původní místo podle pravidla 14.2

V zásadě, jakmile dropuješ a využíváš úlevy (s trestem nebo bez), můžeš vyměnit míč. Pokud ale míč pouze zvedáš a zpátky umistuješ tak musíš hrát původní míč.
 
Ahoj, a to se na greenu může vyměnit? Nebo to máš když si hrajš sám nebo z přáteli.
Přesnou definici pravidel pro změnu míče během jamky i celé rundy neznám, ale snažím se řídit selským rozumem.
- s kámošema se zeptám předem, jestli jim tento způsob nevadí (protože při takové kamarádské jamkovce jde taky o hodně).
- a na turnaji nejdu do rizika a míč neměním, pokud ho najdu a není viditelně poškozený/nehratelný. Tam na výměnu upozorním včetně důovdu stejně.

Výhodu techonologicky různých míčů pro různé herní situace nejsem schopen efektivně využít stejně jako 99,9% golfistů. Takže tak....
 
Tak jsou doma, o víkendu do nich plácnu.
 

Přílohy

  • 20200225_125445.jpg
    20200225_125445.jpg
    72,5 KB · Zobrazení: 350
Min. vytáhnu doma Puttout a zkusím jaké jsou na patru. Jinak mě nepřestává fascinovat, jak DPD je schopno zboží z Irska dodat stejně nebo rychleji než Česká pošta po vnitru :)
Já objednával ve čtvrtek z Anglie hůl a dnes dorazila :)

Jinak po vnitru je DPD stejně pomalé jako pošta :)
 
Já objednával ve čtvrtek z Anglie hůl a dnes dorazila :)

Jinak po vnitru je DPD stejně pomalé jako pošta :)
DPD před 5 lety super. Pak se úplně pos... Nedal jsem na ně dopustit, ale dnes přes ně nic neposílám.
Naposled jsem zasílal 4 pneu. Naúčtovali plnou cenu a po 2 dnech vrátili, že je špatně zabaleno. Folie musí mít XY šířku musí být v krabici a tak krabice na platě..... BLABLABLA.
Když jsem chtěl podíl za to, že to nedoručili což dělá i ČP. Tak řekli, že nic takového nedělají. Tak jsem vyhodil cca 900Kč jen tak.
DPD prostě NE!
 
TP5x po 7 jamkach, pecka za tu cenu a to sem nehrál nikde z hegese aby takhle dostal.
Asi máš ostré drážky, agresivní švih nebo neměníš míček max. po 3 jamkách jako profíci 🤭

Ale máš pravdu - za ty prachy je to k vzteku. Já už mám o této značce a jejich výrobcích svůj úsudek a vyhýbám se jim obloukem.
 
Dostal sem tucet k Vánocům, na pocit je ten míček super, měkký, výborně se s ním hraje ale protě nevydrží, to už je min. třetí který sem mi takhle oloupal.
Sám bych si je taky nekoupil, mám pak připavené ty Snelly MTB-X a až i ty vystřílím zkusím ty Inessis 900 tour.
 
Dostal sem tucet k Vánocům, na pocit je ten míček super, měkký, výborně se s ním hraje ale protě nevydrží, to už je min. třetí který sem mi takhle oloupal.
Sám bych si je taky nekoupil, mám pak připavené ty Snelly MTB-X a až i ty vystřílím zkusím ty Inessis 900 tour.
Čau,
Tak jak se ti hrajou ty Snell míčky? :)
 
Čau, velmi příjemné míče, řekl bych, že nepoznáš rozdíl oproti provéčku. A vydrží, narozdíl od TP5x které se loupou po prvním kole.
Poměr cena x výkon je velmi dobrý, navíc není potřeba si míčky značit, nepotkal sem nikoho, kdo by je hrál taky - dáno tím, že se u nás neprodávají.
Možná je to spíš mnou ale často se mi s nimi stává, že výrazně zaspinují, bohužel zrovna když potřebuji aby běžel.
Určitě je mohu doporučit a až dojdou, objednám si je zase.
 
Kdyby někdo chtěl vědět, jak starý „PROVÉČKA” hraje, tak tady může prostudovat ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom