Golfové léto v Broumově!


Redakce 19.jamky

Redakce 19.jamky
23.3.2017
203
Hodnocení
79
58
#1
Golfové léto 2018
GROSSHOF GOLF CLUB (Broumov)
(otázky a odpovědi z dotazníku 19.jamky)


1. V jaké kondici je před létem Vaše hřiště? Na jaké letní akce nás k vám můžete pozvat?

Trochu provokující otázka , v sezoně kdy přišlo léto hned po zimě a sluníčko nás nešetří (golfisté mají jiný pohled na parné dny) takže , zavlažujeme v pořadí : 1. greeny - naše chlouba a standart, 2. odpaliště - no a potom vše ostatní a časté vrásky na čele celého teamu hřiště. :)

Následující víkend bude zajímavá akce WHKGC Tour 2018 v jejímž rámci bude sehrán match „ skotské kilty proti lederhosen ze sudet“. Další zajímavou akcí která proběhne na Grosshofu 21.7. je Fish end Golf - máme dva rybníky a je to v báječně pohodový turnaj pro členy a jejich přátele. Texas rybář a golfista s přepočtem rány a cm úlovku – prostě velká legrace a pohoda. V sezoně 2017 jsme začali a letos pokračuje 28.7. druhým ročníkem Mistrovství ČR Golf end Shoot . Velmi zajímavé spojení golfu u nás na Grosshofu a střelby v několika disciplínách střelby v Centum Walzel Meziměstí - profi. střelnice

grosshof.jpg


2. Chystáte i nějaké aktivity pro děti? Dětské kempy, tábory? A nebo třeba "jen" hlídání dětí, když si chtějí zahrát rodiče?

V termínu 6.8. - 10.8. proběhne na Grosshofu již čtvrtý ročník příměstského tábora otevřený i pro děti, které poznají golf poprvé s našimi kamarády z klubu a doufáme že zase jako každý rok, zůstane několik malých hráčů v „síti“ klubu.

Máme vedle klubovny malé dětské hřiště pro „pobavení“ dětí , případně je možné si objednat přímo hlídání , rozumí se i kvalifikovaně zabavit ratolest na celou devítku či osmnáctku.

3. Co říkáte na letošní počasí? Jak se vypořádáváte s dlouhotrvajícími vysokými teplotami co se týká trávy a údržby hřiště? Pociťujete problémy s nedostkatkem vody (závlahy atp)? Máte například pro tyto horké dny nějakou SUN akci (např. voda do bagu k fee atp.)?

Letošní počasí – kdo miluje golf a ví jak velký je ten „stadion“ pro naši vášeň a kolik vody vypije za den – ten normálně krvácí. Jak jsem odpovídal v první otázce – my to prožíváme obráceně než běžný milovník léta. Ferveje žloutnou, greeny a odpaliště jsou nenasytné žízní a kluci dolují vodu kde se dá. Pochvalné komentáře hostů vracejících se ze hřiště, nám ale dávají poznat že zatím se sluníčkem neprohráváme a jedeme dál.

4. Už nějaká doba uběhla od spuštění platformy Bav se golfem, co na ní říkáte, jak vám funguje?

Do této platformy jsme se nezapojili z velmi jednoduchého důvodu: Už třetí sezonu máme v nabídce akci „Jdu na golf“ která nám funguje velmi dobře! Přihlášený za 1290,- Kč dostane 2 hole, 3 míčky ( tato výbava mu zůstává) a 2 lekce s učitelem golfu. Každý rok máme kolem třiceti zájemců , kteří se nám vrací ještě několikrát potrénovat , a celá řada se jich už stala členy klubu. A to že sebou příště vezmou přátele , tak to mluví za vše.

U nás se snažíme propagovat golf trochu v jiných rovinách. Jsme devítka malinko „na konci světa“ a tak máme několik způsobů jak propagovat golf a získávat nové členy. Razíme teorii „přes děti k rodičům“ a tak máme poměrně solidně rozjetou akci Se školou na golf , celý první stupeň základní školy každé jaro, projde „hřištěm“ a už pár rodičů si přišlo golf zkusit.

Vzhledem k blízkosti Polských hranic samozřejmě cílíme i tímto směrem.

grosshof 2.jpg


5. Otázka pro odvážné: Existuje ve vaší hlavě nějaký obchodní nebo marketingový nápad pro váš resort, na který si myslíte, že není český golfový trh dostatečně zralý? Případně, co jste zkusili a ve výsledku se nesetkalo s úspěchem?

Odvážná otázka ? Odvážné je podle mě už to provozovat golfové hřiště, živit ho a nemyslím jen vodou, ale vše ostatní co je třeba aby byla tráva zelená , greeny super a golfisti se k nám rádi vraceli.

A na rovinu – „narváno“ mají jen velké resorty s obrovskou „kupní“ silou okolo. Spousta golfových areálů v regionech zápasí o každého člena, potažmo hosta. Kdo je rozumný , přizná , že nemá flajty denně po 15 minutách. A tak není co řešit a hledat velké marketingové myšlenky. Prezident jezdí na sekačkách všeho druhu co je třeba (krásný a stálý přehled o stavu hřiště) u počítače se sedí večer. Manažerka pere, vaří, obsluhuje v klubovně, ale to „nejdůležitější“ stíhá stále dodávat ke kafíčku úžasné buchty a koláče. A počítač a úřadování, taky večer. No a my ostatní z teamu Grosshof – snažíme se všichni. :)

Přeci jen trochu ten marketing – hledáme další cesty jak oslovit polského klienta (větší firmy, prezentace na různých akcích a podobně) nabízet služby, akce.

6. A nakonec jedna odlehčená: Který zahraniční golfový resort můžete osobně doporučit pro tu vysněnou golfovou dovolenou... co se vám tam líbilo? Nebo na dovolenou jedině bez golfu? :)

Dovolená a co to je? Ale vážně. Majitelé mají děti, takže když na golf tak jen opravdu výjimečně na 2 dny – okouknout českou konkurenci, a načerpat inspiraci. Ale když na dovolenou, tak kombinace hory a golf je super - za nás Rakousko kdekoliv.

Odpovídal Jaroslav Beran, STKář klubu, cvičitel mládeže a člen teamu Grosshof
http://www.grosshof.cz
 

Marta

Guru fóra
22.2.2016
1,030
Hodnocení
692
123
Jméno
Marta N.
#2
Každému hřiště na Grosshofu doporučuji! Greeny i přes sucho jsou opravdu výborné! Hřiště je moc pěkné, krásný výhled na Broumovský klášter. A team lidí - to jsou bezva lidičkové a člověk se tam vždy cítí vítán. Atmosféra báječná. Jen holt jsou vážně trochu z ruky no...;)