Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové členství pro začátečníky

Doplňující otázka: jak hráči (které osobně neznáme) s nizkým HCP budou reagovat na to když se jim do flightu přihlásí někdo s HCP 54? Bude to považované za "neslušné"?
Kdyz nebudes zdrzovat, tak si nebudou myslet nic... a klidne jim to na zacatku hry rekni, muzou ti pak treba s necim poradit.
 
Kdyz nebudes zdrzovat, tak si nebudou myslet nic... a klidne jim to na zacatku hry rekni, muzou ti pak treba s necim poradit.

Zdržování je asi hlavní důvod proč se ptám, protože je jasné, že výkonostně budeme trochu jinde :) Ale na druhou stranu nás láka sbírat zkušenosti a moudra od lepších hráčů, ale neradi bychom jim tu hru zdržovali nebo znepříjemnili.
 
Zdržování je asi hlavní důvod proč se ptám, protože je jasné, že výkonostně budeme trochu jinde :) Ale na druhou stranu nás láka sbírat zkušenosti a moudra od lepších hráčů, ale neradi bychom jim tu hru zdržovali nebo znepříjemnili.
To ze jste výkonnostně horší neznamená, že musíte zdržovat. Můžete zahrát o dvě tři rány na jamku víc a stejně jim v pohodě stačit nebo být klidně rychlejší.
Možná si dejte pozor na úplně první flighty, pokud tam jsou dva lidi, většinou jdou první proto, aby byli rychle hotoví. Ti by jásat nemuseli... Když půjdete někdy později, může jim vaše přítomnost i přijít vhod, aspoň nebudou nervózní že je zdržuje flajt před nimi;-)
 
Edit:
Doplňující otázka: jak hráči (které osobně neznáme) s nizkým HCP budou reagovat na to když se jim do flightu přihlásí někdo s HCP 54? Bude to považované za "neslušné"
Dokonce jsem se setkal s tím, že dotyční se cítili dotčení, že nemohou jít sami a přepsali/ posunuli si čas /fee na později , tj první volný a ještě byli uražení, že si přáli jít sami.
Pokud se chceš něčemu přiučit, záměrně se napiš k výrazně lepšim, poznáš jejich hru/ uvažování.
 
Dokonce jsem se setkal s tím, že dotyční se cítili dotčení, že nemohou jít sami a přepsali/ posunuli si čas /fee na později , tj první volný a ještě byli uražení, že si přáli jít sami.
Pokud se chceš něčemu přiučit, záměrně se napiš k výrazně lepšim, poznáš jejich hru/ uvažování.
Tak já bych se snažil chodit zpočátku raději bez asistence neznámých lidí a vyhledával bych kvůli tomu míň obsažená hřiště ve všední den. Rozhodně bych nespoléhal na to, že budu mít štěstí na tolerantní spoluhráče. Prvním flajtům bych se rozhodně vyhnul. Myslím, že ideální může být tt tak 11. - 12. hodina. Ale přeju Vám, abyste potkávali jen ty slušné a tolerantní!✌️
 
Prvni flighty urcite nechat byt, kdyz je volno jinde.
Naopak dobra finta je se dat pred jine 54ky, idealne zeny. To byva “spunt” a je pak hra v klidu. Mit jednoho low HI hrace za sebou neni dobre tez.

Jak uz bylo receno, vysoky HI neznamena pomaly. Vynechat 10 cvicnych svihu, umet mic zvednout ci treba ani nehledat... vynechat nesmyslny drive do mist kam nedostrelim ani na drivingu... parkovat vozik ve smeru jizdy... vlastne staci se mrknout sem:
 
Jak uvádělo více diskutujících, rychlost není primárně o výši HI, ale spíše o znalostech pravidel (paradoxně často mohou pomoci než uškodit) a ještě více o chování na hřišti (kde nechávat bag u grýnu, ready golf...).
Mám HI kolem deseti, 18ku sám hraju do tří hodin. A mám kamaráda 54ku a spolu jdeme 18ku 3,5 hodiny...ano, hraje snehulaky, někdy desítky...ale nikdy se nestane, že odehraju a teprve zjišťuje vzdálenost, pak výběr hole, nasazuje rukavičku, nemůže najít týčko...🙂
 
Ahoj,

s několika kamarády jsme se dali na golf (jsme 4, takže na jeden flight akorát :) ) a řešíme jaké členství( a kde) by pro nás bylo nejvýhodnější. Všichni jsme z Prahy a dojezdová vzdálenost v okruhu 50 Km od Prahy není problém. Máme v plánu, že bychom chodili tak jednou měsíčně.

Máte Vy zkušenější pro nás tipy kde začít, aby to nezruinovalo naše peněženky a přesto si dopřáli dobré herní zážitky?

Předem díky

Rozhodně doporučuji členství Bestgolf blue sky - to nejvyšší. BEST https://www.bestgolfklub.cz/golfove-clenstvi-2020
Jsme v partě cca 7 hráčů a hrajeme často spolu. Začínal jsem před cca 6 lety a moc jsem nevěřil, že se mi to vyplatí. První 3 měsíce jsem si to počítal a pak jsem přestal, protože cena za jednu hru šla na konci roku hluboko pod 300 Kč za 18 jamek.. Letos hrajeme hodně Slapy a Mladou Boleslav a s kamarády co začínají i Botaniku nebo Štiřín. U registrace můžete uvést moje jméno Jan Havlík - oba z toho pak budeme mít výhodu, voucher nebo slevu do eshopu - viz jejich web :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom