Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové chyby Jaromíra Bosáka

doktordee

Guru fóra
Tak vám koukám na golf... Taky jste si všimli pravidlových poznámek Jaromíra Bosáka? Já dnes narazil už na 2 chyby.

"Patr může být dlouhý klidně 3 metry..." - nemůže. Může být dlouhý maximálně 48". 1219,2mm.

"Pokud po přemarkování nevrátíte markovátko na původní místo, budete potrestáni trestnou ranou." - ne, dostane 2 trestné.

Taky jste něco našli nebo se vám něco nezdá? Sem s tím! :)
 
myslim, ze ve vysvetlovani dropu podelne vodni prekazky nerekne vsechny moznosti mista dropu
 
Ne že by Bosák byl zrovna kámoš, chyby určitě dělá. Ta jeho poradna, kterou cpou do přenosu je nanic. Ale co se komentování týče, je zlatej... Mě by u něj zůstat a ti ostatní by se měli od něj snažit okoukat, jak to dělá...
 
JardaK řekl:
Ne že by Bosák byl zrovna kámoš, chyby určitě dělá. Ta jeho poradna, kterou cpou do přenosu je nanic. Ale co se komentování týče, je zlatej... Mě by u něj zůstat a ti ostatní by se měli od něj snažit okoukat, jak to dělá...
Naprostý souhlas, komentátor výbornej sand u každýho sportu, příprava, znalosti a perličky. Jestli někdo máte CZ Golfchannel poslouchejte  komentář M.H. a praskne vám za půl hodiny hlava.
 
Karlos: Jo, M.H. je borec, nemůžu dostat z hlavy to jeho "Zatímco tady" a "Tady už". Vyrazit okamžitě...
Jeho kecy o tom, jak se těší, až jeho syn bude hrát taky takovou tour, už radši ani neslyším....
 
Nejhorší je že  pořád opakuje stejný fráze, kreativita nulová. Asi bych to taky nezvládl, ale proto to taky nedělám .
 
Já bych se ho trochu zastal, protože časový prostor na sdělením komplexního golfového pravidla má vskutku minimální a tak je logické, že dělá zkratky a zobecnění. A i zařazení pravidel do přenosů nevnímám prvoplánově jako špatné, ono totiž 90% českých golfistů pravidla nezná:(.
 
mkopcak řekl:
Já bych se ho trochu zastal, protože časový prostor na sdělením komplexního golfového pravidla má vskutku minimální a tak je logické, že dělá zkratky a zobecnění. A i zařazení pravidel do přenosů nevnímám prvoplánově jako špatné, ono totiž 90% českých golfistů pravidla nezná:(.
To sice nezná, bohužel, a času je opravdu málo, ale pokud to dělá špatně pak by to neměl dělat vůbec. Problém je právě u těch 90 % golfistů co koukají na tyto přenosy. Jeho "rady" berou jako dogma. Což JE špatně. Nehledě na to, že časový rozdíl mez tím říct 1 nebo 2 trestné rány v podstatě není.

Přikládám další prohřešek - biozóna. "Se zákazem vstupu a hry, hraje se jako vodní překážka..." - zase špatně. Jaký status má místní biozóna (vodní překážka nebo Půda v opravě) si určuje hřiště / soutěžní výbor, nikoliv pravidla golfu. Tedy mohl říct - Hraje se dle místních pravidel. Časově je to stejné. ;)
 
Treba citoval mistni pravidla :)
 
to by sedelo. protoze se to nataceli na Cernem moste
 
Patr může být dlouhý 3 metry. Maximální délkový limit pro patry podle nových pravidel ( od roku 2016 ), neexistuje. Takže zde nechyboval J. Bosák, ale DoktorDee...
 
doktordee řekl:
mkopcak řekl:
Já bych se ho trochu zastal, protože časový prostor na sdělením komplexního golfového pravidla má vskutku minimální a tak je logické, že dělá zkratky a zobecnění. A i zařazení pravidel do přenosů nevnímám prvoplánově jako špatné, ono totiž 90% českých golfistů pravidla nezná:(.
To sice nezná, bohužel, a času je opravdu málo, ale pokud to dělá špatně pak by to neměl dělat vůbec. Problém je právě u těch 90 % golfistů co koukají na tyto přenosy. Jeho "rady" berou jako dogma. Což JE špatně. Nehledě na to, že časový rozdíl mez tím říct 1 nebo 2 trestné rány v podstatě není.

Přikládám další prohřešek - biozóna. "Se zákazem vstupu a hry, hraje se jako vodní překážka..." - zase špatně. Jaký status má místní biozóna (vodní překážka nebo Půda v opravě) si určuje hřiště / soutěžní výbor, nikoliv pravidla golfu. Tedy mohl říct - Hraje se dle místních pravidel. Časově je to stejné. ;)
Já bych neřekl, že to dělá špatně. Odsoudit to proto, že někdo vnímá jeho prezentaci jako 100% přesný výklad pravidel, je krátkozraké. Dle mého přínos jednoznačně převyšuje případné nepřesnosti. To, že hráč nezná pravidla, je jen a jen jeho chyba, nikoho jiného. Obhajovat se tím, že mi někdo něco řekl nebo jsem něco slyšel, to bychom toho moc nenahráli. Tzn. zlepšení by to určitě sneslo, ale pořád to vnímám pozitivně.
 
Tak je to lepší než drátem do oka, resp. než komentář na Golf Channelu CZ, kde jsem se vlastně řekl bych pořádně nikdy nic nedozvěděl. Já mám Bosáka zrovna jako moderátora docela rád, resp. nevidím dostatečně výřečnou alternativu. :)

Ale od ČT4 očekávám v podstatě stoprocentní přípravu a profesionální informace - tzn. ideálně vždy pravdivé a ověřené, zvlášť u sportu, kde se diskutuje nad pravidly velmi usilovně, spousta lidí se ohání nesmysly i na hřišti, tak je jedině dobré mít nastudované  pravidla přesně a nepouštět do éteru chybný nebo nepřesný výklad. Myslím, že s relativně malým úsilím se tomu dá zabránit. Dokážu si představit, že kdybych byl moderátor, tak mám takovýchto dvacet vět připravených, které vhodně použiju, když nastane ta událost, tak si je nechat zvalidovat dopředu by jít mělo. Třeba to ale funguje jinak.
 
mkopcak řekl:
doktordee řekl:
mkopcak řekl:
Já bych se ho trochu zastal, protože časový prostor na sdělením komplexního golfového pravidla má vskutku minimální a tak je logické, že dělá zkratky a zobecnění. A i zařazení pravidel do přenosů nevnímám prvoplánově jako špatné, ono totiž 90% českých golfistů pravidla nezná:(.
To sice nezná, bohužel, a času je opravdu málo, ale pokud to dělá špatně pak by to neměl dělat vůbec. Problém je právě u těch 90 % golfistů co koukají na tyto přenosy. Jeho "rady" berou jako dogma. Což JE špatně. Nehledě na to, že časový rozdíl mez tím říct 1 nebo 2 trestné rány v podstatě není.

Přikládám další prohřešek - biozóna. "Se zákazem vstupu a hry, hraje se jako vodní překážka..." - zase špatně. Jaký status má místní biozóna (vodní překážka nebo Půda v opravě) si určuje hřiště / soutěžní výbor, nikoliv pravidla golfu. Tedy mohl říct - Hraje se dle místních pravidel. Časově je to stejné. ;)
Já bych neřekl, že to dělá špatně. Odsoudit to proto, že někdo vnímá jeho prezentaci jako 100% přesný výklad pravidel, je krátkozraké. Dle mého přínos jednoznačně převyšuje případné nepřesnosti. To, že hráč nezná pravidla, je jen a jen jeho chyba, nikoho jiného. Obhajovat se tím, že mi někdo něco řekl nebo jsem něco slyšel, to bychom toho moc nenahráli. Tzn. zlepšení by to určitě sneslo, ale pořád to vnímám pozitivně.

Já ne. A říkám to z pozice rozhodčího, který už musel několikrát právě tyhle "on říkal" hráče velmi nepříjemně řešit. Pak si teprve nezahraješ. Myšlenku Abecedy jako takové chválím. Ale pokud hráčům neznalých pravidel poskytne nesprávné informace, je to špatně. Obzvláště pak právě pro tyto golfisty. Protože si díky tomu může přivodit zbytečné problémy.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom