Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové boty zkušenosti ?

Dotaz na tělo - kolik vážíš? :D
Nikdo by prudit neměl, ta podrážka bude ok. Otázka co ostatní vlastnosti? Tuhost podrážy, boční vedení atd? Je to u těchhle běžeckých bot ok? Jako aby se v nich dobře hrálo...

Další věc je, jestli jsi na pevno rozhodnutý pro barefoot... Mám model od Ecca a musím říct, že se v nich nehraje moc dobře. Na golf si myslím, že barefoot není to pravé ořechové, proto je nejspíš asi i přestali/přestávají vyrábět, ale proti gustu...
 
Dotaz na tělo - kolik vážíš? :D
Nikdo by prudit neměl, ta podrážka bude ok. Otázka co ostatní vlastnosti? Tuhost podrážy, boční vedení atd? Je to u těchhle běžeckých bot ok? Jako aby se v nich dobře hrálo...

Další věc je, jestli jsi na pevno rozhodnutý pro barefoot... Mám model od Ecca a musím říct, že se v nich nehraje moc dobře. Na golf si myslím, že barefoot není to pravé ořechové, proto je nejspíš asi i přestali/přestávají vyrábět, ale proti gustu...

v létě chodím v sandálech bez podrážky, taky od Vivobarefoot a nedělá mi to problém, byť úplný střízlík nejsem.
Ale ty věci, co popisuješ níže jsem vlastně do teď neřešil a nevím, jaký by to mělo vliv. :eek: Ačkoliv s mou výkonností, nevím, jestli je to, to co by mě sráželo níž ;)
 
Já teda o barefoot nic nevím, dlouho jsem si myslel, že nikdy nebudu chtít golfové boty bez spiků, ale loni jsem byl ve Vietnamu a nepočítal jsem s golfem. No hrál jsem v teniskách a naprosto jsem nepoznal rozdíl. Možná tak když je hodně mokro. Už jsem skoro rozhodnutý, že až zruším stávající boty, zkusím spikeless.
 
Měl bych trochu obavy u bot určené pro jiné sporty z jejich švů a podobně, běžecké boty přeci jen mají trochu jinou architekturu a popravdě řečeno, když bude chladno, vlhko, tak nevěřím, že vydrží nepromoklé 4 hodiny chození v trávě. A to pak opruz je. Jasně, na léto, když je pěkně, proč ne, ale jinak bych bral už jen kůži. podrážka si myslím, že je vcelku fuk, na moji úroveň, kdy nijak dramaticky nepřenáším váhu, takže já mám spikeless (ecco) a nestěžuju si.
 
Hrani v negolfovych botach ma nevyhodu ve tech vecech:
- bota neni pevna... blbe se stoji "na spicce"(finish)
- bota je promokava... vlhkost muze byt problem i v tropech... vlastni zkusenost, kdy rano je mokro ze zavlazovani
- bota klouze.... lezete do bunkeru a sjedete tam po zadku :D

Konstrukce bude asi trpet, jak psal @requo, ale na par her to asi issue nebude.

Az na vyjimky to nikdo neresi. Ale uz jsem narazil na 2 hriste (zahranici), kde bylo soucasti mandatory dresscodu golfova obuv. Ale to je fakt vyjimka.
 
důvod proč jsem do těch běžeckých nešel byl i to, že mají nahoře jen síťovinu a právě že i v létě je ráno rosa pěknej prevít. Ty původní právě byly kožené, takže by to bylo bez problému.
Takže si asi nechám zajít chuť, neb v čechách už si je nevyzkouším:(
 
Re: Boty zkušenosti ?

Ponozky jsou asi jedno. Ja jen, ze me je v Eccu vnutili a mam dvoje doma. Jsou delane podobne jak na lyze jen jine zony jsou hrubsi. V chladnejsich obdobi ci kdyz skoro mrzne, tak je pouzivam a jsou ok.

Jelikoz jsou Ecco a ne TaylorMade, tak mi jejich noseni neprineslo gain +15 yardu u driveru...
Ponožky nejsou vůbec jedno, nesmí mít ani jeden šev, jinak je do golfové boty nevezmu, asi nej ponožky jsou nike, boty už jsou od nike horší varianta, půl roku až rok pak do koše. Odrovnám tak 3 páry za sezónu.
 
Ponožky nejsou vůbec jedno, nesmí mít ani jeden šev, jinak je do golfové boty nevezmu, asi nej ponožky jsou nike, boty už jsou od nike horší varianta, půl roku až rok pak do koše. Odrovnám tak 3 páry za sezónu.
Proc je ten sev dulezity?
 
Proc je ten sev dulezity?
Si zkus vydržet v golfových botách s ponožkou se švem na prstech celý den.
 
Si zkus vydržet v golfových botách s ponožkou se švem na prstech celý den.
Ti nevím, že začátku jsem nosil jakési běžecké, teď nosím co mi padne pod ruku. Klidně obyčejný černý který nosím do práce.
Problém s tím nemám.
 
Ti nevím, že začátku jsem nosil jakési běžecké, teď nosím co mi padne pod ruku. Klidně obyčejný černý který nosím do práce.
Problém s tím nemám.
Ja prave taky ne... golfove ponozku nosim jen, kdyz je chladneji... jinak to neresim...
Ale mozna je muj HCP odrazem teto skutecnosti!! :D
 
Chtěl jsem se tady pochlubit ze zkušeností, řešil jsem to nějak před rokem, jestli se dá nosit golfová obuv spikeless i přes den, nějaké reakce tady k tomu byly, přidávám osobní zkušenosti s jednou konkrétní botou, kterou jsem si koupil místo kecek na běžné nošení v Decathlonu (boda SPIKELESS 500, příp. viz příloha). Teniska je levná, noname, resp. INESIS, cena v pohodě. Botu nosím skoro obden cca půlroku - díky sezóně zpravidla mimo golf, ale na golf bych si jí asi taky nebral, tam raději ecco, kožené.

Ale co se týče chození - no, už to znovu zkoušet nebudu, zrovna tenhle typ boty má ten vzorek hodně vysoký, takže podrážka pocitově není úplně pevná a několikrát jsem si při nepovedeném došlapu málem zvrkl kotník, prostě to úplně nedrží na asfaltu. Ne nic hrozného, ale není to ono, vzorek brání bezpečné chůzi. Nižší vzorky a více "integrované" budou určitě lepší. Na indoor se to taky nehodí, je to vysoké a "nezaboříte" se - takže bych potřeboval delší ruce nebo jiné hole. Byl jsem v nich i běhat a pokud nejste v terénu, tak už ne - tam to zranění zvrknutím hrozí podle mého názoru hodně. Jinak ke kvalitě - bota v pohodě, drží, nikde se nepáře, pohodlná.

Nojo, tak zase mám o zkušenost víc. Jasně, mohl jsem se zeptat, ale takhle si to víc zapamatuji. :-D
 

Přílohy

  • Výstřižek.PNG
    Výstřižek.PNG
    66,2 KB · Zobrazení: 305
  • Výstřižek.PNG
    Výstřižek.PNG
    39,5 KB · Zobrazení: 283
Upraveno:
Sice nenavazuji na @requo, ale přidám i svoje zkušenosti s nákupem bot. Protože toho hodně nahraji, kupuji si nové boty každý rok. Oblíbil jsem si značku Foot Joy, ale málokteré mi vydrží vodě nepropustné více jak půl sezony. Na to jsem totiž hodně háklivej. Vždy si v zimě počkám na různé slevy a pravidelně již několik let jsem koupil boty v Golfarts. Naposledy se mi podařil "majstrštyk" v podobě nákupu modelu Icon zlevněné ze 7.000,- na 1.950,- "a to se vyplatí". Je to jejich nejvyšší řada, oproti ostatním modelům jsou opravdu precizně zpracované, tak jsem na ně zvědav co vydrží. Hlavně ta nepropustnost vody, ale ta je asi přímo závislá spíše na údržbě.
 
Sice nenavazuji na @requo, ale přidám i svoje zkušenosti s nákupem bot. Protože toho hodně nahraji, kupuji si nové boty každý rok. Oblíbil jsem si značku Foot Joy, ale málokteré mi vydrží vodě nepropustné více jak půl sezony. Na to jsem totiž hodně háklivej. Vždy si v zimě počkám na různé slevy a pravidelně již několik let jsem koupil boty v Golfarts. Naposledy se mi podařil "majstrštyk" v podobě nákupu modelu Icon zlevněné ze 7.000,- na 1.950,- "a to se vyplatí". Je to jejich nejvyšší řada, oproti ostatním modelům jsou opravdu precizně zpracované, tak jsem na ně zvědav co vydrží. Hlavně ta nepropustnost vody, ale ta je asi přímo závislá spíše na údržbě.
Jsem ráda, že to píšeš. Sama mám boty FootJoy a můžu říci, že se mi asi z golfových bot všeobecně líbí nejvíce. Ale rovněž mohu potvrdit, že ta nepropustnost vody nevydrží ani celou sezonu...I když kajícně přiznávám, že moc péče jim nedávám..:rolleyes: Jo a taky jsem koupila na Golfarts, mají fakt dobré ceny, když si to vychytáš.
 
Dohledal jsem si tady v diskusi, že jsme v červenci 2017 řešili barefoot obuv. Tehdy jsme jí pro golf nevyužili... od té doby, nezkusil někdo?

Mě by to docela lákalo, na druhou stranu, botky to nejsou úplně levné, na takový ten hokus pokus, tak se dříve ptám. Tady je starší recenze od p. Cafourka https://www.vivobarefoot.cz/komunita/blog/vivobarefoot-na-golfu

Líbí se mi Leguano, http://eshop.leguano.cz/lavove-cerne/ ale jak říkám, 4000 je jen tak na jednorazovy pokus docela dost. Chápu, že v dešti atd to nebude to pravé ořechové... ale léta u nás začínají být dlouhá, suchá... takže proč ne. Chápu i, že nebude noha tak stabilní, ale na běžnou hru... slibuji si od toho vyjma jiného jiný rozměr procházky venku, menší bolesti dlouhodobě zad... ale bosky uplne chodit nechci.
 
Upraveno:
Já o tom minulý rok silně uvažoval. Vivobarefoot dělali speciálně na golf https://www.amazon.com/dp/B00N585QOE/ref=twister_B00OBHBCKK ale tady je jen dámská verze.
Bohužel jsem je nikde v obchodě už nenašel, ve speciálce v Praze mi říkali, že golfisti si berou boty na trail (mají hrubší podrážku s kolíky) ale do toho se mi jít nechtělo.
Jinak v létě dost čast chodím v sandálech od nich, i běhám v botách s minimálním sklonem (rozdíl pata špička) a je to fajn. jen je třeba u těch sandálů si zvyknout že je to jiný pocit. Přijde mi, že chodím víc narovnaný.
 
Moje žena má hnátu 43 a v ničem jiném než v těhle předraženejch ponožkách nechodí, takže pokud si je chceš @requo půjčit, tak ti to určitě můžu domluvit. Já osobně hraju nejradši bos, ale to si můžu dovolit jen u sebe doma:(.
 
Dohledal jsem si tady v diskusi, že jsme v červenci 2017 řešili barefoot obuv. Tehdy jsme jí pro golf nevyužili... od té doby, nezkusil někdo?

Mě by to docela lákalo, na druhou stranu, botky to nejsou úplně levné, na takový ten hokus pokus, tak se dříve ptám. Tady je starší recenze od p. Cafourka https://www.vivobarefoot.cz/komunita/blog/vivobarefoot-na-golfu

Líbí se mi Leguano, http://eshop.leguano.cz/lavove-cerne/ ale jak říkám, 4000 je jen tak na jednorazovy pokus docela dost. Chápu, že v dešti atd to nebude to pravé ořechové... ale léta u nás začínají být dlouhá, suchá... takže proč ne. Chápu i, že nebude noha tak stabilní, ale na běžnou hru... slibuji si od toho vyjma jiného jiný rozměr procházky venku, menší bolesti dlouhodobě zad... ale bosky uplne chodit nechci.
Michale, pardon, že trošku ohýbám tvé téma, ale mám otočený pohled na svět..... barefoot je za mě postoj k chůzi samotné a vůbec bych nákup nespojoval s golfem.... narozdíl od možného využití i na náhodnou hru.

Když ještě chvilku počkáš, tak to někdy zkusím. Předražené ponožky si koupím jako protiklad pracovním polobotkám a řeknu ti jak se v tom chodí a možná i hraje. Spíš se u hraní bojím o životnost. Třeba výrobce podceňuji, ale přijde mi, že švy a lepení nebudou stejně pevné. Na golfu budou naopak více namáhané oproti standardní chůzi.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom