Golfová výzva 2018

requo

Guru fóra
Autor vlákna
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,083
3,370
123
38
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
GolfovaVyzva 2018.PNG


Golfová výzva 2018
Aktuálně II.ročník. Viz I.ročník.

Dobrovolná a bezplatná sezónní hra 19.jamky pro všechny golfisty. 19 úkolů, které musíte splnit. Co za to? Dobrý pocit ze soutěže s ostatními, spoustu nových zážitků, přátel, zábavy. Úkoly jsou dvojího druhu, vážné, rozšiřující naše golfové dovednosti a nevážné, sloužící pro pobavení, koneckonců, je to výzva. A samozřejmě úkol mistrovský, jak jinak, devatenáctý, pro skutečné machry.

Termín: březen až říjen 2018 (od okamžiku přihlášení v 1. úkolu)
Místa: libovolné znormované hřiště, vždy celá 18x, nebo 2x9 (příp. kde je řečeno, tak stačí i 1x9), samozřejmě venkovní hřiště nikoli indoor!
Přihlásit se do výzvy: automaticky prvním splněným úkolem
Potvrzení úkolů: do konkrétního úkolu napište "splněno" a napište, jak to šlo. Splněný úkol potvrdím a zaznamenám úspěch do tabulky.
Úroveň úkolů: Některé úkoly lze splnit/nesplnit, ale některé mají tzv. svojí úroveň (v názvu úkolu označeno pomocí R/Y/B), úrovně jsou tři:
 • úroveň I. (red): úkol lze splnit kdykoli, kdekoli i více úkolů najednou
 • úroveň II. (yellow): úkol lze splnit kdykoli, ale pouze jeden, musí být předtím pole červené
 • úroveň III. (black): pouze jeden úkol lze splnit jen na ofic. turnaji (s úpravou HCP), uznáno kdykoli (i když není pole červené nebo žluté), u vícekolových turnajů se počítá každé kolo jako "jeden" turnaj

Úkoly Golfové výzvy 2018:
 1. Přijmout Golfovou výzvu 2018! ZDE v TÉMATU NAPSAT: Přijímám výzvu!
 2. Hra bez sněhuláka (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez tripley bogey (a bez horšího).
 3. Hra bez ztráty míčku (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez ztráty svého míčku. Slušné skóre - pro každého dle vlastního uvážení - na konci podmínkou!
 4. Hra v tříčlenném flajtu v časovém limitu (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) v minimálně tříčlenném flightu v časovém limitu daného hřiště.
 5. Hra bez bunkeru (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez zahrání míče do bunkeru. Pokud míč dopadne do bunkeru, ale skončí mimo něj, tak to je v pořádku.
 6. Hra bez vody (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez zahrání míče do vodní překážky. Hratelný a odehraný míč z vodní překážky, byť bez trestu, se počítá jako míč ve vodní překážce. Hřiště s ostrovními greeny je ideální, leč ne povinné! :)
 7. Hra bez autu (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez toho, aby míček skončil v autu (včetně vnitřního). Čím více značených autů na hřišti, tím lépe! :)
 8. 4 různá hřiště ze svého regionu dle ČGF (R/Y/B) Během sezóny odehrát alespoň 4 různá hřiště (18 jamek, příp. 2x9) ze svého regionu dle ČGF (viz cgf.cz - Hřiště - Vyhledávání / Kliknout na Filtrování hřišť a zaškrtnout vybraný region). Při splnění vypsat hřiště.
 9. Obhájit na turnaji svůj HCP Na oficiálním turnaji obhájit nebo zlepšit svůj HCP. Turnaj musí být s úpravou HCP. Pro HCP 37-54 je úkol uznán pouze tehdy, pokud se podaří hráči HCP zlepšit (nezhoršuje se).
 10. FIR trefené na 70% jamkách 4, 5 (6) par jamkách hřiště (R/Y/B). Trefená fervej první ranou z týčka. Nepočítá se pro jamky s parem 3. Při hře na 18 jamek (příp. 2x9).
 11. Hra bez trojpatu (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) s maximálně 2 paty na jamku.
 12. Hra se ziskem 3 míčků (R/Y/B) Přišel jsem, zahrál jsem, našel jsem... Při hře na 18 jamek (příp. 2x9) najít alespoň 3 cizí ztracené míčky. Vlastní míčky ztracené dle Definic se nepočítají. Tzn. být v celkovém zisku +3 míčky po odehrání hry!
 13. Hra se všemi holemi (R/Y/B) Při hře na 18 jamek (příp. 2x9) alespoň jednou použít každou hůl ve svém bagu. Půlsety a bagy s úmyslně vyndanými holemi se nepočítají.
 14. GIR trefené na 4, 9, 14 jamkách hřiště (R/Y/B) - Green v regulaci si hráč může zapsat do svých statistik, pokud umístí první (par 3), druhou (par 4) nebo třetí (par 5) ránu přímo na green. 4 jamky jsou pro hráče s aktuálním HCP 36 a více, 9 jamek je pro hráče HCP 12 a více, 14 jamek je pro hráče s HCP menším jak 12. Při hře na 18 jamek (příp. 2x9).
 15. Splnit své roční golfové cíle Splnit své roční golfové cíle evidované na 19.jamce. Viz téma Jaký je váš golfový cíl pro rok 2018? Cíle musí být zapsány v daném vlákně do 31.5.2018.
 16. Přečíst golfová pravidla Přečíst aktuální pravidla golfu (kniha nebo viz příloha). Týká se sekcí: Jak používat pravidla, Stručný průvodce, Etiketa, Definice a Rejstřík. Slovo po slově a žádné přeskakování!
 17. 2x test golfových dovedností Během sezóny 2x absolvovat test golfových dovedností dle tabulky s alespoň jednoměsíčním rozestupem (optimálně na začátku sezóny a na konci sezóny). Hole v tabulce, které hráč v bagu nemá, se nevyplňují, případně nahradí jinými, se kterými hraje. Po druhém a třetím testu dát vědět výsledky. Doporučení je nedělat všechny sekce testu (krátká hra, patování, dlouhá hra) v jeden den, ale samostatně. Test viz příloha.
 18. 2x svůj golfový švih video Nahrát si svůj golfový švih, jedno s jakou holí ale vždy se stejnou, +/- na začátku a na konci sezóny (minimálně s odstupem 2-3 měsíce). 2 pohledy - zepředu a boční. Pokud se pochlubíte, budeme rádi! Pozn. ideálně nahrát na youtube a odkázat tu - pro každého zdarma, viz návod.
 19. MISTROVSKÁ: hra bez ztráty míče + bez překážky + bez autu + v časovém limitu (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez ztráty svého míče, bez skončení v bankru nebo vodní překážce, bez zahrání míče do autu a hra v časovém limitu hřiště (alespoň tříčlenný flajt)".

Oproti 1. ročníku:
 • nahrazeny úkoly: 2, 10, 14
 • upraveny úkoly: 17 a 19

FAQ: (průběžně doplňováno)
-------
1. Otázka: Pro koho golfová výzva je?

Pro všechny golfisty registrované na 19.jamce. Registrace je zdarma. Ideální bude, když se prvním svým příspěvkem na fóru zároveň nám ostatním představíte, viz odkaz. A pak už stačí jen splnit první úkol - Přijmout výzvu!

2. Otázka: Jak se splnění úkolu ověřuje?
Nijak. Spoléháme se na naši pravdomluvnost. Každý z nás ví nejlépe, jestli si dané ocenění zaslouží, nebo ne. Stejně tak si můžete plnění úkolu nechat až na hru, kdy se vám bude dařit. Např. hra bez autu na hřišti, kde nejsou auty - nemusí být pro každého ono, ale pro někoho je to výzva i tak! A ti, co si vymýšlí, těm ať lítají míčky do autu!

3 Otázka: Jak rychle bude splnění úkolu potvrzeno?
Hned, jak se tady k tomu dostanu. Nejpozději v řádu dnů.

4. Otázka: Mohu splnit více úkolů zároveň?
Ano. Možno poreferovat o splněných úkolech zároveň v jednom příspěvku v libovolném úkolu, projdu to. Pozor na úrovně úkolů (viz otázka 8).

5. Otázka: Jak správně o úkolu napsat, že je splněno?
Vždy napište číslo úkolu - jednoduše, že jste splnil/a, v některých případech je potřeba "dokázat" splnění úkolu fotkou.

6. Otázka: Přidal jsem se do výzvy až v létě, mohu počítat své hry např. z dubna?
Ne. Golfová výzva je pro vás od okamžiku vašeho "Přijmutí". Tedy vše až od okamžiku, kdy se přihlásíte do výzvy v 1. úkolu.

7. Otázka: Mohu jezdit na bugině?
Ne. Resp. ano, ale pak se úkol, jako splněný nepočítá.

8. Otázka: Mohu splnit rovnou vyšší úroveň úkolu?
Ano, ale jen černou. Pro žlutu úroveň je ptořeba mít úkol nejprve v základní, červené úrovni. Golfová výzva je pro každého golfistu, někdo ji splní pomocí červené úrovně, někdo pomocí tzv černé úrovně. Rozdíl je v tom, že u červené úrovně se můžete přihlásit o více odznaků zároveň - splněno v rámci jedné hry. U vyšší úrovní, i když se vám zadaří splnit toho více, se můžete přihlásit jen o jeden úkol. Samozřejmě pokud nejprve máte splněno na červené úrovni, je možné to přebít úrovní vyšší (žlutou, černou). Jakmile se přihlásíte o žlutou nebo černou úroveň, už nebudou uznány žádné jiné úkoly jako červená úroveň.

------

PS: Celé je to inspirováno tzv. Čtenářskou výzvou a Herní výzvou - díky!
 

Přílohy

Upraveno:
 • To se mi líbí, Shot!
Reactions: Marty696

requo

Guru fóra
Autor vlákna
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,083
3,370
123
38
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Díky @Marek90 za nápady na úkoly 10 a 14.

Jinak samozřejmě "Já výzvu přijímám" a doufám, že budu úspěšnější, jak loni. :)
 
 • To se mi líbí, Shot!
Reactions: Marek90

Marek90

Aktivní člen
23.2.2017
287
289
73
Mnichovice
Jméno
Marek Čepl
Přijímám :), a nebojte, letos asi budu mít méně času :D
Akorát výsledky nějak nejdou zobrazit :(
1520882562934.png
 
 • To se mi líbí, Shot!
Reactions: requo

ati

Aktivní člen
28.3.2017
387
390
73
Praha
Jméno
Ati
12-ka je nemysl. Trefit 75% greenu je realne tak pro HCP 6 a min.
Nikdo z PGA tour netrefuje 75% greenu
Tiger WOODS 61.11%
Phil Mickelson 63.08%
Rory McIlroy 59.83%
Padraig Harrington 54.25%
Zdroj. PGA Tour
 

requo

Guru fóra
Autor vlákna
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,083
3,370
123
38
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
@doktordee, @JanKostalCZE, @Lukas, @raybit, @Míša, @Marek90, @Jerry, @Dana, @Marta, @vladik1983, @ati - první úkol splněn
odkaz na tabulku

Přijímám :), a nebojte, letos asi budu mít méně času :D
Akorát výsledky nějak nejdou zobrazit :(
Zobrazit přílohu 4083
Odkaz opraven. Problém nastává, že goo.gl už vyhodnocuje, že se na to kliká moc, takže zatím vyřešeno bez zkracovače odkazu

12-ka je nemysl. Trefit 75% greenu je realne tak pro HCP 6 a min.
Nikdo z PGA tour netrefuje 75% greenu
Tiger WOODS 61.11%
Phil Mickelson 63.08%
Rory McIlroy 59.83%
Padraig Harrington 54.25%
Zdroj. PGA Tour
Rozumím, nicméně zmíněné statistiky jsou dlouhodobě průměrné. V případě Golfové výzvy 19.jamky stačí dosáhnout zmíněné hranice jen jednou - a je na hráči a jeho hře, jestli se to povede v turnajové hře, kdy jdeš na krev a nebo hraješ takticky na jistotu. Pokud hráč toho ani v jedné hře za celou sezónu nedosáhne ok, nebude tento úkol splněn, nic víc se neděje a nikdo to řešit nebude :)

Úkol zůstane (minimálně pro letošní sezónu 2018) v tomto znění. Je to Výzva.
Pokud se ukáže, že nereálná, a nikdo toho za celou sezónu nedosáhne, příští rok se upraví.
 
Upraveno:
 • To se mi líbí, Shot!
Reactions: mkopcak

ati

Aktivní člen
28.3.2017
387
390
73
Praha
Jméno
Ati
@ati to dáš! Konopiště z "dámských" to jistí... :D:D:D
Kdybys cetl pozorne muj prispevek tak by jsi pochopil, ze nemluvim o sebe, ale obecne o vyssich HCP.
Spis to chapu tak, ze tady nejde o zadnou vecnou debatu ale o placani ruznych nesmyslu
 

doktordee

Guru fóra
Tým 19.jamky
11.2.2016
1,985
2,109
123
Praha
www.samolepky-online.com
Jméno
David
@ati to dáš! Konopiště z "dámských" to jistí... :D:D:D
Kdybys cetl pozorne muj prispevek tak by jsi pochopil, ze nemluvim o sebe, ale obecne o vyssich HCP.
Spis to chapu tak, ze tady nejde o zadnou vecnou debatu ale o placani ruznych nesmyslu
Promiň. Já si jen všiml, že jsi tu jediný kdo to tu řeší. Takový reflex. Napsal bych, že už se to nestane ale to bych lhal...