Golfová výzva 2017!

Stav
Uzamčeno.

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Golfová výzva 2017

Dobrovolná a bezplatná sezónní hra 19.jamky pro všechny golfisty
. 19 úkolů, které musíte splnit. Co za to? Dobrý pocit ze soutěže s ostatními, spoustu nových zážitků, přátel, zábavy. Úkoly jsou dvojího druhu, vážné, rozšiřující naše golfové dovednosti a nevážné, sloužící pro pobavení, koneckonců, je to výzva. A samozřejmě úkol mistrovský, jak jinak, devatenáctý, pro skutečné machry. A pro všechny automaticky odznáčky (splněno 3,9,18,19 úkolů)!

Termín: březen až listopad 2017 (od okamžiku přihlášení v 1. úkolu)
Místa: libovolné znormované hřiště, vždy celá 18x, nebo 2x9 (příp. kde je řečeno, tak stačí i 1x9), samozřejmě venkovní hřiště nikoli indoor!
Přihlásit se do výzvy: automaticky prvním splněným úkolem, případně tu
Potvrzení úkolů: do konkrétního úkolu napište "splněno" a napište, jak to šlo. Splněný úkol potvrdím a zaznamenám úspěch do tabulky. Viz úkoly.
Úroveň úkolů: Některé úkoly lze splnit/nesplnit, ale některé mají tzv. svojí úroveň (v názvu úkolu označeno pomocí R/Y/B), úrovně jsou tři:
 • úroveň I. (red): úkol lze splnit kdykoli, kdekoli i více úkolů najednou
 • úroveň II. (yellow): úkol lze splnit kdykoli, ale pouze jeden, musí být předtím pole červené
 • úroveň III. (black): pouze jeden úkol lze splnit jen na ofic. turnaji (s úpravou HCP), uznáno kdykoli (i když není pole červené nebo žluté)

Tabulka výsledků Golfové výzvy 2017: https://goo.gl/JQCl6f

Úkoly Golfové výzvy 2017:
 1. Přijmout Golfovou výzvu 2017! ZDE v TÉMATU NAPSAT: Příjímám výzvu!
 2. Letní hra v zimním oblečení (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) v zimním oblečení - dlouhé kalhoty, zimní bunda s dlouhým rukávem, čepice - při minimální teplotě 20°C. Oblečení musí být na sobě po celou dobu hry. Foto ideálně z recepce resortu. :)
 3. Hra bez ztráty míčku (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez ztráty svého míčku. Slušné skóre - pro každého dle vlastního uvážení - na konci podmínkou!
 4. Hra v tříčlenném flajtu v časovém limitu (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) v minimálně tříčlenném flightu v časovém limitu daného hřiště.
 5. Hra bez bunkeru (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez zahrání míče do bunkeru. Pokud míč dopadne do bunkeru, ale skončí mimo něj, tak to je v pořádku.
 6. Hra bez vody (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez zahrání míče do vodní překážky. Hratelný a odehraný míč z vodní překážky, byť bez trestu, se počítá jako míč ve vodní překážce. Hřiště s ostrovními greeny je ideální, leč ne povinné! :)
 7. Hra bez autu (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez toho, aby míček skončil v autu (včetně vnitřního). Čím více značených autů na hřišti, tím lépe! :)
 8. 4 různá hřiště ze svého regionu dle ČGF (R/Y/B) Během sezóny odehrát alespoň 4 různá hřiště (18 jamek, příp. 2x9) ze svého regionu dle ČGF (viz cgf.cz - Kde hrát / Roletka "Region"). Při splnění vypsat hřiště.
 9. Obhájit na turnaji svůj HCP Na oficiálním turnaji obhájit nebo zlepšit svůj HCP. Turnaj musí být s úpravou HCP.
 10. Hra bez WC. S kofolou. (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez toho, aniž by mezi prvním a posledním odpalem hráč vykonal potřebu. V průběhu je potřeba vypít 2 litry kofoly (příp. jiné bublinkaté záležitosti, ideálně sladké). Na každém odpališti je povinnost vypít minimálně 1dcl. Celý objem pak musí být dopit na posledním odpališti. Muži tedy celkem 2 litry, ženy mají ulehčení na 1,5 litru, děti na 1 litr. Foto jako důkaz vítán!
 11. Hra bez trojpatu (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) s maximálně 2 paty na jamku.
 12. Hra se ziskem 3 míčků (R/Y/B) Přišel jsem, zahrál jsem, našel jsem... Při hře na 18 jamek (příp. 2x9) najít alespoň 3 cizí ztracené míčky. Vlastní míčky ztracené dle Definic se nepočítají.
 13. Hra se všemi holemi (R/Y/B) Při hře na 18 jamek (příp. 2x9) alespoň jednou použít každou hůl ve svém bagu. Půlsety a bagy s úmyslně vyndanými holemi se nepočítají.
 14. Oficiální turnaj se zimní šálou na krku Odehrát oficiální (s úpravou HCP) turnaj s viditelnou zimní šálou na krku. Foto jako důkaz povinné!
 15. Splnit své roční golfové cíle Splnit své roční golfové cíle evidované na 19.jamce. Viz téma Jaký je váš golfový cíl pro rok 2017? Cíle musí být zapsány v daném vlákně do 31.5.2017.
 16. Přečíst golfová pravidla Přečíst aktuální pravidla golfu (kniha nebo viz příloha). Týká se sekcí: Jak používat pravidla, Stručný průvodce, Etiketa, Definice a Rejstřík. Slovo po slově a žádné přeskakování!
 17. 3x test golfových dovedností Během sezóny 3x absolvovat test golfových dovedností dle tabulky s alespoň jednoměsíčním rozestupem. Hole v tabulce, které hráč v bagu nemá, se nevyplňují, případně nahradí jinými, se kterými hraje. Po druhém a třetím testu dát vědět výsledky. Doporučení je nedělat všechny sekce testu (krátká hra, patování, dlouhá hra) v jeden den, ale samostatně. Test viz příloha.
 18. 2x svůj golfový švih video Nahrát si svůj golfový švih, jedno s jakou holí ale vždy se stejnou, +/- na začátku a na konci sezóny (minimálně s odstupem 2-3 měsíce). 2 pohledy - zepředu a boční. Pokud se pochlubíte, budeme rádi! Pozn. ideálně nahrát na youtube a odkázat tu - pro každého zdarma, viz návod.
 19. MISTROVSKÁ: hra bez ztráty míče + bez překážky + bez autu + bez WC (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez ztráty svého míče, bez skončení v bankru nebo vodní překážce, bez zahrání míče do autu a bez vykonání "potřeby".

FAQ: (průběžně doplňováno)
-------
1. Otázka: Pro koho golfová výzva je?

Pro všechny golfisty registrované na 19.jamce. Registrace je zdarma. Ideální bude, když se prvním svým příspěvkem na fóru zároveň nám ostatním představíte, viz odkaz. A pak už stačí jen splnit první úkol - Přijmout výzvu!

2. Otázka: Kde jsou vypsané úkoly?
Tu ve fóru. Klikněte na odkaz, každý úkol jedno téma. V úvodním příspěvku je úkol upřesněn. Bude skvělé, když sdělíte co nejvíce dojmů a případně v příslušných fórech poreferujete a zrecenzujete i dané hřiště.

3. Otázka: Jak se splnění úkolu ověřuje?
Nijak. Spoléháme se na naši pravdomluvnost. Každý z nás ví nejlépe, jestli si dané ocenění zaslouží, nebo ne. Stejně tak si můžete plnění úkolu nechat až na hru, kdy se vám bude dařit. Např. hra bez autu na hřišti, kde nejsou auty - nemusí být pro každého ono, ale pro někoho je to výzva i tak! A ti, co si vymýšlí, těm ať lítají míčky do autu!

4. Otázka: Jak rychle bude splnění úkolu potvrzeno?
Hned, jak se tady k tomu dostanu. Nejpozději v řádu dnů.

5. Otázka: Mohu splnit více úkolů zároveň?
Ano. Možno poreferovat o splněných úkolech zároveň v jednom příspěvku v libovolném úkolu, projdu to. Nicméně ty úkoly, které vyžadují fotku, vždy prosím do konkrétního tématu, abychom ty obrázky, tabulky atp měly pohromadě. Pozor na úrovně úkolů (viz otázka 9).

6. Otázka: Jak správně o úkolu napsat, že je splněno?
Vždy napište do příslušného úkolu - jednoduše, že jste splnil/a, v některých případech je potřeba "dokázat" splnění úkolu fotkou.

7. Otázka: Přidal jsem se do výzvy až v létě, mohu počítat své hry např. z dubna?
Ne. Golfová výzva je pro vás od okamžiku vašeho "Přijmutí". Tedy vše až od okamžiku, kdy se přihlásíte do výzvy v 1. úkolu.

8. Otázka: Mohu jezdit na bugině?
Ne. Resp. ano, ale pak se úkol, jako splněný nepočítá.

9. Otázka: Mohu splnit rovnou vyšší úroveň úkolu?
Ano, ale jen černou. Pro žlutu úroveň je ptořeba mít úkol nejprve v základní, červené úrovni. Golfová výzva je pro každého golfistu, někdo ji splní pomocí červené úrovně, někdo pomocí tzv černé úrovně. Rozdíl je v tom, že u červené úrovně se můžete přihlásit o více odznaků zároveň - splněno v rámci jedné hry. U vyšší úrovní, i když se vám zadaří splnit toho více, se můžete přihlásit jen o jeden úkol. Samozřejmě pokud nejprve máte splněno na červené úrovni, je možné to přebít úrovní vyšší (žlutou, černou). Jakmile se přihlásíte o žlutou nebo černou úroveň, už nebudou uznány žádné jiné úkoly jako červená úroveň.

10. Otázka: Kde sehnat Notýsek golfové výzvy?
Originální notýsek Golfové Výzvy 2017 (45 Kč/ks) s poštovným za 60 Kč/ks (na dobírku)
------

PS: Celé je to inspirováno tzv. Čtenářskou výzvou a Herní výzvou - díky!
 

Přílohy

Upraveno:

JanKostalCZE

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Rok ZK
2009
Klub
Prague City Golf
HI (HCP)
0,4
P/L
Pravák
Značka
Mizuno
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Prijimam vyzvu a moc se tesim!! ;)
 

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
Mizuno, Cobra, Cleveland, Bettinardi
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Prijimam :)))
 

Helldriver

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
Přijímám, jen bez té káry to bude pro chudáka seniora místy těžké.:oops:
 

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
A já přijímám výzvu samozřejmě taky. :)

Ahoj, tady JÁ! Výzva přijata!!! :)
Prijimam vyzvu a moc se tesim!! ;)
Tedy prijimaaaaaaam
Prijimam :)))
Přijímám ;)
Přijímám, jen bez té káry to bude pro chudáka seniora místy těžké.:oops:
Přijímám :cool:;)
Ok, první úkol splněn, jména poznamenána do tabulky https://goo.gl/JQCl6f.
Kdo z nás splní první další úkol? :)
 

Marek90

Aktivní člen
19.jamka:
WITB
Challenge accepted :D
BTW, rovnou si jdu přečíst aktuální pravidla, abych neměl hloupý dotazy :cool:
 

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
Mizuno, Cobra, Cleveland, Bettinardi
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Bude odznacek za prijeti vyzvy? :D
 

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Challenge accepted :D
BTW, rovnou si jdu přečíst aktuální pravidla, abych neměl hloupý dotazy :cool:
To bych nebyl já, abych nepřijal....✌
Přidáno, zaznamenáno. :)

Bude odznacek za prijeti vyzvy? :D
Za jeden ne, odznáčky jsou, pro ty, co se přihlásí, za 3/9/18/19 splněných úkolů. Původně sice byl v plánu hned první, ale pak došlo ke změně, že první úkol bud právě to "přijetí". Takže pro odznáček ještě alespoň dva další.
 

doktordee

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Příklad:

Z JEDNOHO metru umístit DEVĚTx míček za sebou do jamky. Pokud jich zavěsím 6 a 7. už ne, je to 1 pokus a musím začít znovu. Tedy začínám 2. pokus. Dokud se mi nepodaří zavěsit 9 míčků v řadě za sebou. Pokud se mi to nepovede ani na ŠESTÝ pokus tak políčko proškrtni. Je to srozumitelnější? Takhle to aplikuj na ostatní vzdálenosti. :)
 

Marek90

Aktivní člen
19.jamka:
WITB
Ještě jedno ujasnění - k dlouhé hře :oops::
 • Dřeva apod doufám nemusí být ze země, ale mohou být z teečka? Zkrátka, může si pro každou hůl nateečkovat? :D
 • Když to poletí o 50m dál/blíž, ale bude to na ose cíle (+- 5m), pořád je to za bod? :p
 

doktordee

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Driver a FW je možné týčkovat. Hybrida jen v krajním případě! ;)

Ad 50m blíž/dál - je rozptyl 100 m - to asi nebude úplně tvým cílem viď...? Ono to ani nemusí být na ose. Pokud máš přirozenou ránu Fade tak tam osu budeš jen těžko hledat. Cíl - target na drivingu. Cedule, síť... prostě něco a poslat to k tomu. Myslím, že každý soudný golfista je schopen sám zhodnotit zda rána dopadla jak ji zamýšlel.

Tahle výzva je spíše pro to dát tréninkům smysl. A vyplněná tabulka je celkem dobrý ukazatel zlepšení/zhoršení a slabých míst. Byla by škoda tohle chtít "obejít" jen kvůli splnění výzvy...

Enjoy!
 
Upraveno:
Stav
Uzamčeno.
WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom