Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfová poradna - Vaše otázky

davidfara

Mazák fóra
Klub
GC Svatý jan
HI (HCP)
PRO
Řekl jsem si, že by nebylo špatné udělat nějaký příspěvek pro ty, kteří mají plno otázek kolem svého švihu, celkové hry, způsobu tvarování ran. Zkrátka a dobře, kdo by měl zájem, může zde napsat, co ho trápí a já se mu pokusím aspoň takhle přes internet poradit. Neváhejte sdílet i fotku, video, něco co mi s objasněním Vašeho problému pomůže.

Něco o mně:
  • člen PGAC
  • trenér ČGF 3. třídy
  • rozhodčí 3. třídy
  • HCP: PRO
  • domovské hřiště/klub: Slapy/Erpet
  • trenérské zkušenosti: 5 let v oblasti tréninku - začátečníci/pokročilí/děti
Rád komukoli poradím 🤓
 
Řekl jsem si, že by nebylo špatné udělat nějaký příspěvek pro ty, kteří mají plno otázek kolem svého švihu, celkové hry, způsobu tvarování ran. Zkrátka a dobře, kdo by měl zájem, může zde napsat, co ho trápí a já se mu pokusím aspoň takhle přes internet poradit. Neváhejte sdílet i fotku, video, něco co mi s objasněním Vašeho problému pomůže.

Něco o mně:
  • člen PGAC
  • trenér ČGF 3. třídy
  • rozhodčí 3. třídy
  • HCP: PRO
  • domovské hřiště/klub: Slapy/Erpet
  • trenérské zkušenosti: 5 let v oblasti tréninku - začátečníci/pokročilí/děti
Rád komukoli poradím 🤓

Sním či bdím, profík co vás v prvním příspěvku neuráží, nepředvádí se, nesežral všechnu moudrost světa a ještě nabízí pomoc. Nechci chválit dne před večeří, ale zatím je to mnohem lépe nakročeno než u @Trenér . Uvidíme co se posere cestou:-D.

Jinak Davide promiň za lehce jízlivý komentář, dlouho jsem do zdejších profíků nekopnul a už mi to začínalo chybět, tak jsem tě zneužil. Díky moc za nabídku, myslím že pomoct se hrou tu potřebujeme všichni. Já bych konkrétně potřeboval vědět, jak to udělat, aby to létalo kam potřebuju:).
 
Sním či bdím, profík co vás v prvním příspěvku neuráží, nepředvádí se, nesežral všechnu moudrost světa a ještě nabízí pomoc. Nechci chválit dne před večeří, ale zatím je to mnohem lépe nakročeno než u @Trenér . Uvidíme co se posere cestou:-D.

Jinak Davide promiň za lehce jízlivý komentář, dlouho jsem do zdejších profíků nekopnul a už mi to začínalo chybět, tak jsem tě zneužil. Díky moc za nabídku, myslím že pomoct se hrou tu potřebujeme všichni. Já bych konkrétně potřeboval vědět, jak to udělat, aby to létalo kam potřebuju:).

Zaměřil bych se na trajektorii letu míče. Z toho lze zjistit, co je příčina a tu odstranit. Pro snazší určení přikládám obrázek :) Obecně nejpřirozenější/nejpřesnější rána je slice, takže bych se mu nebránil, pokud není způsoben vedlejším efektem nějaké chyby ve švihu - např. klasická začátečnická smyčka ve švihu.
 

Přílohy

  • trajektorie letu míče.jpeg
    trajektorie letu míče.jpeg
    61,1 KB · Zobrazení: 529
Zaměřil bych se na trajektorii letu míče. Z toho lze zjistit, co je příčina a tu odstranit. Pro snazší určení přikládám obrázek :) Obecně nejpřirozenější/nejpřesnější rána je slice, takže bych se mu nebránil, pokud není způsoben vedlejším efektem nějaké chyby ve švihu - např. klasická začátečnická smyčka ve švihu.

Do letoška jsem slice/ fade bral jako součást své hry. Ale nedalo mi to, tak jsem si začal dávat pozor na překlopení zápěstí v momentu impaktu, což okamžitě vedlo k hookům jako prase. Takže jsem od toho upustil a došel jsem k řešení, kde pravý loket držím co nejvíc u těla (nápřah mám tak plošší než dřív) a celkově jsem ubral ze snahy míč narvat. K mému překvapení jsem se u holí P - 7 prodloužil o 10%. Bohužel s tím přišla nestabilita ran, které občas letí rovně, občas šlajzují a občas hookují.

Před tím jsem věděl, že když se natočím 30% vlevo, tak ten šlajznutej drive na FW zastavím. Teď ten drive sice pošlu o 30 m dál, ale 4 x doleva, 4 x rovně a 4 x doprava:-D.
 
Do letoška jsem slice/ fade bral jako součást své hry. Ale nedalo mi to, tak jsem si začal dávat pozor na překlopení zápěstí v momentu impaktu, což okamžitě vedlo k hookům jako prase. Takže jsem od toho upustil a došel jsem k řešení, kde pravý loket držím co nejvíc u těla (nápřah mám tak plošší než dřív) a celkově jsem ubral ze snahy míč narvat. K mému překvapení jsem se u holí P - 7 prodloužil o 10%. Bohužel s tím přišla nestabilita ran, které občas letí rovně, občas šlajzují a občas hookují.

Před tím jsem věděl, že když se natočím 30% vlevo, tak ten šlajznutej drive na FW zastavím. Teď ten drive sice pošlu o 30 m dál, ale 4 x doleva, 4 x rovně a 4 x doprava:-D.

Ale hlavně, že je to dlouhý, ne? :D

Jistě, že to začalo hookovat. Jestliže jsi měl švih "outside-in" tak hůl v momentě impactu mířila vlevo na "pull", ale s otevřenou hlavou hole to způsobí pull slice, takže se míč vrátí na původní směr hry nebo lehce vpravo. Nicméně pří "překlopení" zápěstí jsi to přehnal a dostal to do fáze pull hooku, takže nejen, že to startovalo vlevo, ale ještě to tam točilo. U toho zápěstí je potřeba si dávat pozor na to, že chceš točit pouze LEVOU rukou, nesnaž se kroutit obě nebo dokonce pravou, ale pouze levačku (pokud jsi napravo hrající) - je to častá chyba.
 
U toho zápěstí je potřeba si dávat pozor na to, že chceš točit pouze LEVOU rukou, nesnaž se kroutit obě nebo dokonce pravou, ale pouze levačku (pokud jsi napravo hrající) - je to častá chyba.

Aha, ok, zkusim se na to zamerit, diky moc.
 
U toho zápěstí je potřeba si dávat pozor na to, že chceš točit pouze LEVOU rukou, nesnaž se kroutit obě nebo dokonce pravou, ale pouze levačku (pokud jsi napravo hrající) - je to častá chyba.
To zas bude odpoledne 🙈 nejdřív budu dva koše zkoušet co to se mnou dělá a pak třetí na srovnání zpět 😂 díky za tip. 👍

Doufam, ze tvé rady nebudou fungovat hned ....šéf má nebezpečné komentáře na korelaci čísel HCP a počtem hodin v týdnu stravenych prací. Moc se zlepšovat nemůžu, abych ho nedráždil 😜
 
Do letoška jsem slice/ fade bral jako součást své hry. Ale nedalo mi to, tak jsem si začal dávat pozor na překlopení zápěstí v momentu impaktu, což okamžitě vedlo k hookům jako prase. Takže jsem od toho upustil a došel jsem k řešení, kde pravý loket držím co nejvíc u těla (nápřah mám tak plošší než dřív) a celkově jsem ubral ze snahy míč narvat. K mému překvapení jsem se u holí P - 7 prodloužil o 10%. Bohužel s tím přišla nestabilita ran, které občas letí rovně, občas šlajzují a občas hookují.

Před tím jsem věděl, že když se natočím 30% vlevo, tak ten šlajznutej drive na FW zastavím. Teď ten drive sice pošlu o 30 m dál, ale 4 x doleva, 4 x rovně a 4 x doprava:-D.

Jak se to dela, aby nebyla snaha urvat mic co nejdal?
 
Jak se to dela, aby nebyla snaha urvat mic co nejdal?

Blbě:). Vzdycky si pred naprahem rikam, ze at do toho prastim jakkoli silne, poleti to stejne daleko...
 
Jak se to dela, aby nebyla snaha urvat mic co nejdal?
Musíš to dostatečně hodněkrát narvat co to dá a následně to klidným švihem poslat o 10-15m dál, aby mozku došlo, že je to o rychlosti a ne o síle švihu :D
 
Jak se to dela, aby nebyla snaha urvat mic co nejdal?
90% lidí, co se pokouší "to narvat", tak využije nejvíc energie ve vrcholu nápřahu - zbytečný pohyb navíc a ještě zbytečnější urychlení rukou. Největší energie vzniká do půl metru od míče před impactem, kdy hlava hole nabírá největší zrychlení. :D Síla paradoxně vychází z nohou, proto je dobré si hlídat rotaci boků a tzv. "přesun váhy" na přední nohu. Zkuste si na drivingu zahrát z teečka sedmičkou železem jeden ten Váš narvaný míč a jeden - lehčí, kdy se opravdu budete soustředit pouze na to, co jsem napsal.

Ps. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsem byl mile překvapen :)
 
Taky jsem takhle nějak chvátal s úderem , rychle nahoru a ještě rychleji a s větší silou dolů, pokud možno s vyváženou zadnicí a narovnanými zády a vyplouvají hrudí. Občas to vyšlo , jinak hrůza. Teď pomalu nahoru , tam posečkám a spouštím a až u pravého kolena jakoby pustím a úvodním zápěstí a prošvihnu( prásknutí bičem) jen ne vždy si pohlídají aby hůl šla za míčem a správně se překlopila. Změnou tempa se hra vyrovnala a cca 70% letí rovně. Rád hraji do pozice i hra 5i má vyšší trajektorii a zpětnou rotaci( 150-165m). Mnohdy to sice zamrzí , zvláště na grýnu, když nepřehraji a míč se vrátí i o 2m a pokud tam je spád i více., je to taková hra bum bum po dopadu na grýn.
 
Blbě:). Vzdycky si pred naprahem rikam, ze at do toho prastim jakkoli silne, poleti to stejne daleko...
To si rikam tez... i pri vyberu hole :)
 
Důležitý je poznat svůj švih. Tušit co děláte - nemusíte nutně vědět, jestli jeto dobře, nebo špatně, ale "najít se ve svém švihu" Budete znát pohyb svého těla a když se to třeba nepovede, poznáte, co bylo špatně a příště si na to dokážete dát pozor.
 
jenze to je to nejtezsi....
prijdu na turnaj, a misto abych svihl lehce - podvedome to drzim jako kladivo a chci byt nejdelsi, nejrovnejsi ... vazne nevim jak k tomuto pristoupit...

kdysi jsem se smal kamaradce co delala autoskolu, ze si napsala na ruce ... leva ruka, prava ruka . Skoncil jsem podobne a mam v birdibooku body co mam delat :(
 
jenze to je to nejtezsi....
prijdu na turnaj, a misto abych svihl lehce - podvedome to drzim jako kladivo a chci byt nejdelsi, nejrovnejsi ... vazne nevim jak k tomuto pristoupit...

kdysi jsem se smal kamaradce co delala autoskolu, ze si napsala na ruce ... leva ruka, prava ruka . Skoncil jsem podobne a mam v birdibooku body co mam delat :(
Ty mas v birdie booku napsano leva a prava ruka? :oops:... :D
 
jenze to je to nejtezsi....
prijdu na turnaj, a misto abych svihl lehce - podvedome to drzim jako kladivo a chci byt nejdelsi, nejrovnejsi ... vazne nevim jak k tomuto pristoupit...

kdysi jsem se smal kamaradce co delala autoskolu, ze si napsala na ruce ... leva ruka, prava ruka . Skoncil jsem podobne a mam v birdibooku body co mam delat :(
Na to se snad ani nedá nic napsat :D tím si musíme projít všichni. S každým dalším turnajem by se to mělo lepšit. Nejlepší je nemyslet na nic, vyprdni se na birdie kartu, a už vůbec neřeš zbytečný technický záležitosti švihu při turnaji, nic se nezlepší. Musíš úplně vypnout a zopakovat to, co jsi se dlouhé hodiny učil na drivingu.
 
Nějaký quickfix na shank? Bratra to opět chytlo a 90% ran končí na krčku.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom