Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfová poradna - Vaše otázky

Z mých zkušeností vyplývá nejvíce chyb z nedostatečné práce boků jak do nápřahu, tak cestou zpět. Je důležité, aby spolupracoval celý vršek těla, boky s rameny - dodržovat správné načasování. Nerozpojovat ruce od těla (vzdalování do nápřahu atd)
 
Jako začátečník mám dotaz. Pokud po úderu míček zamíří ostře cca 45° i víc vpravo (jsem pravák), tak to znamená že jsem ho udeřil špičkou hole (hráno železem)? U driveru mám podobný problém ale není to až tak moc. Defacto 70 - 80% úderů letí od středu doprava. Je zde něco na co se zaměřit, aby se rány více přibližovali středu. Podotýkám že se nejedná o fade. Ta rána od počátku směřuje na pravou stranu.
 
Ještě to může být opačný extrém, tj shank, kdy trefíš míček krčkem hole, težko říct takhle z hlavy.. :) . Buď se při švihu jakoby malinko předkloníš(shank), nebo naopak zatáhneš ruce(nebo pokrčíš levou ruku) a hraješ špicary.. Je tu poradna golfový švih, zkus se natočit..
 
Jako začátečník mám dotaz. Pokud po úderu míček zamíří ostře cca 45° i víc vpravo (jsem pravák), tak to znamená že jsem ho udeřil špičkou hole (hráno železem)? U driveru mám podobný problém ale není to až tak moc. Defacto 70 - 80% úderů letí od středu doprava. Je zde něco na co se zaměřit, aby se rány více přibližovali středu. Podotýkám že se nejedná o fade. Ta rána od počátku směřuje na pravou stranu.
Mluvit o ráně druhu "fade" je velmi těžké. Jak psal @karlos chce to vidět video, protože drivem zřejmě krčky (socket) nehraješ. Dle mého názoru (bez videa tudíž záruky), tak to bude ukrutný "push-slice" způsobený pronací levého zápěstí umocněné pokrčením-přitažením loktů kuřecí křídla(chcken wings)
 
Upraveno:
Bez videa nebo alespoň nakreslené dráhy letu míče vůči původní dráze těžko určit. Hlavně tady na fóru jsem se ujistil, že 90% lidí podle příspěvků neví, co je fade... Takže těžko hodnotit. Hlavně jde o to, jestli to trefíš dobře a točí ti to vpravo, nebo jestli je to socket a trefuješ to krčkem. To může způsobovat obrovské množství chyb, na které ti bez videa nedokáže nikdo odpovědět. Podle mě, pokud ti to lítá 45 stupňů vpravo, tak se téměř s jistotou jedná o push-slice, tedy švih in-out s otevřenou hlavou hole.
 
Já ti nevím, to první je krásné draw a to druhé fade, alespoň já to tak hraju :)
Hele, až se naučíš hrát na tu RIGHT stranu, tak do toho můžeš začít kecat 🤭 😂
 
Obnovuji starší vlákno. Jestli má někdo nějaké otázky - sem s nimi!
 
Máš nějaký osobní doporučený návod jak hrát "stop chip"? Mám na mysli úder, který ze vzdálenosti max 20 m od greenu s relativně krátkou dojezdovou plochou na greenu k vlajce. Tzn. chci dopadat na green, ale chci míč rychle zastavit. Mám problém s pitchem či flopem, tzn. nechci míč dostávat do výšky, ale rád bych mu při úderu udělil zpětnou rotaci tak, aby se při dotknutí terénu "kousnul" a zbrzdil. Vím o teorii, kdy chci míč seknout do jeho spodní poloviny a tím ho roztočit, ale nedaří se mi to zahrát...
 
Máš nějaký osobní doporučený návod jak hrát "stop chip"? Mám na mysli úder, který ze vzdálenosti max 20 m od greenu s relativně krátkou dojezdovou plochou na greenu k vlajce. Tzn. chci dopadat na green, ale chci míč rychle zastavit. Mám problém s pitchem či flopem, tzn. nechci míč dostávat do výšky, ale rád bych mu při úderu udělil zpětnou rotaci tak, aby se při dotknutí terénu "kousnul" a zbrzdil. Vím o teorii, kdy chci míč seknout do jeho spodní poloviny a tím ho roztočit, ale nedaří se mi to zahrát...
Míček má nějaký počet otáček za minutu, ty chceš spin, takže toto číslo potřebuješ co nejvyšší. Takže nejjednodušší rada, co ti můžu dát je, abys zrychlil hlavu hole směrem k míči, zvýšíš i počet otáček. Nicméně je potřeba udržet stejnou rychlost nápřahu a dbát na to, že zrychluješ jen skrz míč. Tím pádem se stejnou délkou a intenzitou nápřahu zahraješ stejně dlouhou ránu, ale s mnohem větším spinem.
 
Máš nějaký osobní doporučený návod jak hrát "stop chip"? Mám na mysli úder, který ze vzdálenosti max 20 m od greenu s relativně krátkou dojezdovou plochou na greenu k vlajce. Tzn. chci dopadat na green, ale chci míč rychle zastavit. Mám problém s pitchem či flopem, tzn. nechci míč dostávat do výšky, ale rád bych mu při úderu udělil zpětnou rotaci tak, aby se při dotknutí terénu "kousnul" a zbrzdil. Vím o teorii, kdy chci míč seknout do jeho spodní poloviny a tím ho roztočit, ale nedaří se mi to zahrát...
Nezapomeň na měkké míčky, hlavně plášť, a ostré čisté drážky. S Piňáklem to prostě nezahraješ. 😊
 
Obnovuji starší vlákno. Jestli má někdo nějaké otázky - sem s nimi!
Mam problem s tim, ze mi pada hul v naprahu.
Uhel je urcite pres 300 stupnu. U cvicneho svihu to vetsinou ohlidam, ale pak to proste zase po...
Za normalnich okolnosti se mi to nakonec vse sejde... ale je uplne jasne, ze je to totalni waste energie a cista komplikace. O estetice nemluve. Help me :)
 
Mam problem s tim, ze mi pada hul v naprahu.
Uhel je urcite pres 300 stupnu. U cvicneho svihu to vetsinou ohlidam, ale pak to proste zase po...
Za normalnich okolnosti se mi to nakonec vse sejde... ale je uplne jasne, ze je to totalni waste energie a cista komplikace. O estetice nemluve. Help me :)
Abych ti mohl lépe poradit, tak bych rád viděl (ze předu) tvůj švih. Chtěl bych najít příčinu, proč to děláš., na 90% ti nepadá jen hůl, ale něco si tím kompenzuješ.
 
Důkaz o tom, že nezáleží na tom, jak šviháte, ale na tom, jestli trefujete míč square.
Jinak ten kluk má evidentně talent 😉
 
Proč je pro amatéry lepší mířit na střed grýnu, než „jít po fangli”?
Zde je odpověď
346A6F81-C482-480D-BE66-88885E166001.jpeg
 
To asi jo, ale kéž by mi to letělo tam, kam mířím. 😢😢
Teorii je určitě dobré ovládat, ale když praxe pokulhává .......
Ta elipsa vyznačuje „rozptyl ran”. U někoho je větší, u jiného menší. A pravě čím větší rozptyl, tím spíš je třeba mířit na střed grýnu 😉
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom