Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfová hlava

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Klid. Klid říkám! Nerozčiluj se! To dáš, o nic nejde... no a co, že to byl tripl, dabláč, aut. Blbě navrtáno, šustící sušenka spoluhráče/soupeře. Prostě - hlava u golfu je stejně důležitá jako ruce. Nebo ještě důležitější? Co vy, jak zvládáte kritické situace na golfu? Hned vás něco rozhodí, nebo jste naopak kliďas? Máte nějakou historku, kdy jste se rozsypali úplně, i když se vlastně s pohledem zpět tolik toho nestalo? A co používáte pro uklidnění - vtip, tantrická cvičení, chlast, cigáro? :)
 
Upraveno:
Tohle vlakno me hodne zajima!
Zjistila jsem, ze moje udery jdou rapidne dolu, kdyz je vedle me treba skupina 3 borcu, co si chvali hezke rany, nebo treba dvanactilety klucina se svihem, co ja nikdy nebudu mit... A pak je z treninku... No... Narodni tragedie... Jak to delate, ze se dokazete koncentrovat navzdory vsemu? Nejaky tip?
 
Klid. Klid říkám! Nerozčiluj se! To dáš, o nic nejde... no a co, že to byl tripl, dabláč, aut. Blbě navrtáno, šustící sušenka spoluhráče/soupeře. Prostě - hlava u golfu je stejně důležitá jako ruce. Nebo ještě důležitější? Co vy, jak zvládáte kritické situace na golfu? Hned vás něco rozhodí, nebo jste naopak kliďas? Máte nějakou historku, kdy jste se rozsypali úplně, i když se vlastně s ohledem zpět tolik toho nestalo? A co používáte pro uklidnění - vtip, tantrická cvičení, chlast, cigáro? :)

Nemyslím si, že mne dokáže rozhodit někdo cizí, spolehlivě se ale dokážu rozsekat sám, především tím, že od sebe očekávám víc, než na co reálně mám.

Tuším že to bylo moje 2. nebo 3. mistrovství klubu. První kolo jsem hrál slušně i na svůj tehdejší HCP dost přes 20, ale od prvních míst jsem byl nahony vzdálen. Přesto jsem si nějak vsugeroval, že hraju extra dobře a že mi jde o hodně. První devítku jsem navíc držel tempo a byl se sebou spokojen. Na 1. jamce při druhé devítce na mistrovství odpalujeme až od klubovny (kdo nezná, jde o cca 165 m dlouho ránu mírně do kopce průstřelem úzkou FW, která má cca 25 m na šířku a po obou stranách aut). První rána zatažená do zahrady vlevo. Druhá rána jak přes kopírák. Třetí rovněž uplně stejná. Čtvrtá už nemířila ke greenu, ale k vozíku. Rudej vzteky jsem svůj vlastní půl roku starý vozík rozšlehal sedmičkou železem na třísky. Poté co jsem třísky naházel do koše jsem odpálil rovnou ránu na green a z bagem na zádech dohrál druhou devítku.

Další slušnou školu sebezpytování jsem si dal na našem 7. greenu, kde jsem po neproměněném puttu mrsknul holí tak nešťastně, že obloukem přeletěla green a zapadla za plot mezi slepice. Ta cesta při přelízání plotu tam a zase zpět a sbírání hole mezi slepičinci mi byla solidní uličkou hanby.
 
Nejlepší je naučit se nezávidět.
Já si říkám, že takhle bych chtěl taky umět, ale chce to čas do té formy dozrát.
Zářným přikladem nerváka je i @jan.taraba :) ten by chtěl už hrát jako hcp 1 :)
Říká se, ževelikost hcp odpovídá počtu odpracovaných dnů v měsíci .. tzn čím víx na hřišti, tím lepší švih.

Stanov si své reálné cíle, a pak tě nějací borci už nevyvedou z míry .. ;)
 
Nejlepší je naučit se nezávidět.
Já si říkám, že takhle bych chtěl taky umět, ale chce to čas do té formy dozrát.
Zářným přikladem nerváka je i @jan.taraba :) ten by chtěl už hrát jako hcp 1 :)
Říká se, ževelikost hcp odpovídá počtu odpracovaných dnů v měsíci .. tzn čím víx na hřišti, tím lepší švih.

Stanov si své reálné cíle, a pak tě nějací borci už nevyvedou z míry .. ;)
Porad zapominam, ze je potreba mit pokoru pred golfem, pred tim, co musim odpracovat...
Ale chtělo by to nejaky figl na ten fokus na kazdou ranu, nepovedou se mi tri za sebou a uz se v duchu desne vztekam a nadavam si, kdyz o neco jde a mam se predvest, vykon jde o parnik dolu... Co treba delas, aby ses dobre koncentroval?
Mozna to tak maji vsichni, aji ve zpivani to tak je... Mozna to mam jen ja... Ale chci to zlepsit...
 
Ja na sobe vnimal, dve faze:
1. kdyz se clovek ucil golf, tak se relativne hodne soustredil na ty ukony, co nakonec vedou ke svihu a mel z toho hlavu jak kedluben.
2. kdyz uz clovek alespon vi, co se ma stat... v teto fazi je lepsi se soustredit na ranu jako celek a hlavne pozitivni veci. Vyjimecne na jednu konkretni drobnost, kterou ted resi a je treba si hlidat. Nejlepsi je nic neresit. :D Aktualne je nepritel me hry souboj hlava vs telo. Nekamaradi spolu. :D

Dobre udery lidi kolem me spise motovuji a naplnuji pozitivni energii.

Co dokaze rozhodit je vyvysene odpaliste c. 1 resene tak, aby na nej videl cely club house a restuarace, nasledne vyvolani vaseho jmena rozhalasem, ze mate teetime a to vse v situaci, kdy mate cerstve HCP 54 a jste na hristi s limitem 20. Vysledek byl spektakularni, a to se jinak v tomto povazuji za klidase. :D
 
Pokud se někdy potřebuji hodně uklidnit, třeba proto že hraju vyjímečně dobře a cítím, že by tam mohl padnout dobrý výsledek, tak si vždycky říkám "DÝCHEJ" tj. zhluboka a pravidelně a hned poté "POMALU" tj. že nápřah musí být pomalý a nesmím se nahoře utrhnout. Pokud si na obě věci včas vzpomenu a podaří se mi to udržet až do konce, tak to většinou vyjde. Pokud se tím neřídím, je z toho zcela zákonitý kolaps ke konci kola, kdy ta hlava "šrotuje" a tělo to nezvládne.
 
Když mně to nejde tak si řeknu - hlavně, že je hezky! A sluší mi. Done. Trápit se pokaženou ranou nemá smysl. Už byla odehrána. Soustředím se na cíl. Tělo pak většinou samo ví co má dělat. Hlavní je si užít hezký den a bavit se. [emoji847]
 
Našel jsem i scorku k tomu výše popsanému zázraku:-D
Snímek obrazovky 2018-03-17 v 17.01.09.png
 
Když mně to nejde tak si řeknu - hlavně, že je hezky! A sluší mi. Done. Trápit se pokaženou ranou nemá smysl. Už byla odehrána. Soustředím se na cíl. Tělo pak většinou samo ví co má dělat. Hlavní je si užít hezký den a bavit se. [emoji847]
Hlavne ze je hezky a slusi mi to je perfektni! Tohle si vezmu s sebou priste do hlavy :)
 
Porad zapominam, ze je potreba mit pokoru pred golfem, pred tim, co musim odpracovat...
Ale chtělo by to nejaky figl na ten fokus na kazdou ranu, nepovedou se mi tri za sebou a uz se v duchu desne vztekam a nadavam si, kdyz o neco jde a mam se predvest, vykon jde o parnik dolu... Co treba delas, aby ses dobre koncentroval?
Mozna to tak maji vsichni, aji ve zpivani to tak je... Mozna to mam jen ja... Ale chci to zlepsit...

Koncentraci bych přenechal vrcholným sportovcům, kteří dokáží opravdu cítit každý svůj sval, pohyb apod .. Když se občas snažím mít ten Focus, a rána se mi o to víc nepovede, tak jsem ještě víc nasr**** než předtím :)
Takže teď se snažím jít cestou zábavy, prostě dělat si z těch Triplebogey srandu, když mám 5ti putt tak si říct no a co .. je to mnohem lepší hra ..

jsme hráli jednou s kámoši z grabštejna na simulátoru a když jsme končili 18tku tak jsme měli totálně zmáčené obličeje od slz ze smíchu :) Když ani na potřetí nedokážu přestřeli malý potůček, nebo když se ti sveze míček po střeše a je to OB, druhému to steče na druhou stranu a je v Rafu .. apod

Golf je krásná hra, tak proč si ji ničit negativním myšlením :) nejsme TigerWoods abychom hráli perfektně, tak se hold z těch špatných ran nesmíme pokakat.
 
Nemyslím si, že mne dokáže rozhodit někdo cizí, spolehlivě se ale dokážu rozsekat sám, především tím, že od sebe očekávám víc, než na co reálně mám.

Tuším že to bylo moje 2. nebo 3. mistrovství klubu. První kolo jsem hrál slušně i na svůj tehdejší HCP dost přes 20, ale od prvních míst jsem byl nahony vzdálen. Přesto jsem si nějak vsugeroval, že hraju extra dobře a že mi jde o hodně. První devítku jsem navíc držel tempo a byl se sebou spokojen. Na 1. jamce při druhé devítce na mistrovství odpalujeme až od klubovny (kdo nezná, jde o cca 165 m dlouho ránu mírně do kopce průstřelem úzkou FW, která má cca 25 m na šířku a po obou stranách aut). První rána zatažená do zahrady vlevo. Druhá rána jak přes kopírák. Třetí rovněž uplně stejná. Čtvrtá už nemířila ke greenu, ale k vozíku. Rudej vzteky jsem svůj vlastní půl roku starý vozík rozšlehal sedmičkou železem na třísky. Poté co jsem třísky naházel do koše jsem odpálil rovnou ránu na green a z bagem na zádech dohrál druhou devítku.

Další slušnou školu sebezpytování jsem si dal na našem 7. greenu, kde jsem po neproměněném puttu mrsknul holí tak nešťastně, že obloukem přeletěla green a zapadla za plot mezi slepice. Ta cesta při přelízání plotu tam a zase zpět a sbírání hole mezi slepičinci mi byla solidní uličkou hanby.
? Udělal bys totéž, kdyby tam nebyl nikdo další?
 
? Udělal bys totéž, kdyby tam nebyl nikdo další?

To je samozřejmě zajímavá otázka a sám bych chtěl vědět odpověď. Pořád si myslím, že emoce do sportu patří a jejich potlačování není prospěšné. Zároveň chápu, že kazit hru ostatním tím, že jsem vzteklej a protivnej, se nehodí. Takže s tím pořád bojuju. A je pravda, že nemám problém mrsknout holí i když hraju sám...
 
Hlavne ze je hezky a slusi mi to je perfektni! Tohle si vezmu s sebou priste do hlavy :)
Není důležité jak hraješ, důležité je u toho dobře vypadat ;):D:D Respektive, když už prd hraju, ať mi to aspoň sluší :oops::D:D
 
A jak jste na tom vy ostatní s házením holemi? Já jsem za můj golfový život holí odhodil ani jednou a pouze jedenkrát jsem s ní přiměřeně bouchl do země. Albatross 18 hybrid z tee. Byl jsem naštvaný, že jsem zahrál přesně to co jsem si myslel, že to holí zahraju. Zátah do vody. Byl jsem naštvaný na sebe. Že jsem to čekal a přesto jsem nevzal jinou hůl a nehrál to jinak. [emoji848]
 
A jak jste na tom vy ostatní s házením holemi? Já jsem za můj golfový život holí odhodil ani jednou a pouze jedenkrát jsem s ní přiměřeně bouchl do země. Albatross 18 hybrid z tee. Byl jsem naštvaný, že jsem zahrál přesně to co jsem si myslel, že to holí zahraju. Zátah do vody. Byl jsem naštvaný na sebe. Že jsem to čekal a přesto jsem nevzal jinou hůl a nehrál to jinak. [emoji848]
Zatím s nima neházím neb mám pocit, že jsou dost vytrestané tím, že musí hrát zrovna se mnou. :p
 
A jak jste na tom vy ostatní s házením holemi? Já jsem za můj golfový život holí odhodil ani jednou a pouze jedenkrát jsem s ní přiměřeně bouchl do země. Albatross 18 hybrid z tee. Byl jsem naštvaný, že jsem zahrál přesně to co jsem si myslel, že to holí zahraju. Zátah do vody. Byl jsem naštvaný na sebe. Že jsem to čekal a přesto jsem nevzal jinou hůl a nehrál to jinak. [emoji848]

Vidíš to mě ještě nenapadlo. Já jsem se zatím přes nadávání si nedostal. Na druhou stranu se ale také umím za dobrou ránu pochválit. Chodím převážně sám a tak to tolik nevadí. Na turnajích sem tam nějakou tu kur.. krz zuby procedím. Ale nechválím se.;)
 
To je samozřejmě zajímavá otázka a sám bych chtěl vědět odpověď. Pořád si myslím, že emoce do sportu patří a jejich potlačování není prospěšné. Zároveň chápu, že kazit hru ostatním tím, že jsem vzteklej a protivnej, se nehodí. Takže s tím pořád bojuju. A je pravda, že nemám problém mrsknout holí i když hraju sám...
Ta scénka určitě není taková , když tam to obecenstvo není - není pro koho ji sehrát :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom