Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfistou po ctyritce

davidoff

Aktivní člen
Klub
Zlonín
Zdravim, ke golfu jsem se dostal loni kdy jsem se po neuspesne snaze dostat ke karte zatvrdil a zacal proste trenovat individualne s trenerem misto hromadneho kurzu. Nakonec si me vzal pod kridla kamarad PRO golfista a na 2. turnaji jsem snizil HCP na 49 a muj cil je single hcp. Takze makat, makat, makat :)
 
To dáš. ;) Neb, jestli dobře chápu, máš na to dalších 20 - 30 let :p. Na rozdíl od nás, co jsme začínali(y) po... sátce....
 
Zdravim, ke golfu jsem se dostal loni kdy jsem se po neuspesne snaze dostat ke karte zatvrdil a zacal proste trenovat individualne s trenerem misto hromadneho kurzu. Nakonec si me vzal pod kridla kamarad PRO golfista a na 2. turnaji jsem snizil HCP na 49 a muj cil je single hcp. Takze makat, makat, makat :)

Ahoj, vítej na Jamce, ať se ti tu líbí. Na single se vykašli, hlavně hraj hezké rány a uživej si pobyt na hřišti. :)
 
Zdravim, ke golfu jsem se dostal loni kdy jsem se po neuspesne snaze dostat ke karte zatvrdil a zacal proste trenovat individualne s trenerem misto hromadneho kurzu. Nakonec si me vzal pod kridla kamarad PRO golfista a na 2. turnaji jsem snizil HCP na 49 a muj cil je single hcp. Takze makat, makat, makat :)
Taky jsem začala až po čtyřicítce, to je na golfu super, můžeš začít kdykoliv ;) Ambice jako ty nemám, chci se hlavně bavit, hrát a poznávat fajnový lidi. Ale držím ti palce, ať ti cíl vyjde, odhodlání máš, jak se zdá, dost:up:
 
Zdravim, ke golfu jsem se dostal loni kdy jsem se po neuspesne snaze dostat ke karte zatvrdil a zacal proste trenovat individualne s trenerem misto hromadneho kurzu. Nakonec si me vzal pod kridla kamarad PRO golfista a na 2. turnaji jsem snizil HCP na 49 a muj cil je single hcp. Takze makat, makat, makat :)
Zdravim, ke golfu jsem se dostal loni kdy jsem se po neuspesne snaze dostat ke karte zatvrdil a zacal proste trenovat individualne s trenerem misto hromadneho kurzu. Nakonec si me vzal pod kridla kamarad PRO golfista a na 2. turnaji jsem snizil HCP na 49 a muj cil je single hcp. Takze makat, makat, makat :)
Ještě ke Tvému začátku, z mého pohledu jsou skupinové kurzy na dvě věci …….
 
Jen se mi vybavila pro mě veselá příhoda.
...někdy koncem října jsem hrál ve flajtu s přibližně stejně starým chlapem jako jsi ty. Po celkem nepovedené ráně jsem ho chtěl trošku uklidnit a řekl mu, že ho ještě v životě čeká hodně dobrých ran. "Ale mě táhne už na padesát!" byla jeho reakce. "No vidíš a mě na sedmdesát!", nezbylo mi nic jiného než mu takto odpovědět.
 
Diky vsem za reakce. Ja vim, ze 40 neni zadny vek a uz vubec ne u golfu. Hromadne kurzy? No Dneska uz vim, ze spatne. Jenze to same se da rict i o spatnem trenerovi. Ale kazdy nejak zacit musi a rozkoukat se.
Ten single hcp je takovy muj cil jako pro oslika mrkev :) Mozna k nemu nedojdu, ale je za cim jit :)
A mam stesti na podporu od pritelkyne a ze mam v obyvaku permanantne roztahnuty koberec na trenink puttovani. A pritelkyne koberec i obcas vysaje :) A sama hraje, takze motivace ze vsech stran :) Teda zacala hrat, protoze nechtela delat jen caddy :)
 
Diky vsem za reakce. Ja vim, ze 40 neni zadny vek a uz vubec ne u golfu. Hromadne kurzy? No Dneska uz vim, ze spatne. Jenze to same se da rict i o spatnem trenerovi. Ale kazdy nejak zacit musi a rozkoukat se.
Ten single hcp je takovy muj cil jako pro oslika mrkev :) Mozna k nemu nedojdu, ale je za cim jit :)
A mam stesti na podporu od pritelkyne a ze mam v obyvaku permanantne roztahnuty koberec na trenink puttovani. A pritelkyne koberec i obcas vysaje :) A sama hraje, takze motivace ze vsech stran :) Teda zacala hrat, protoze nechtela delat jen caddy :)
Chce to “vydržať” a hlavně pravidelně trénovat, já se dostal na single HCP v 54 letech;) Já šel cestou “samostudia”, takže mi to asi trvalo déle než s trenérem (a nebo taky ne :cool:)
Na single je třeba hlavně konzistenci švihu a dobrou krátkou hru (s patováním už jsi začal ). Obojí bez “intenzívního” tréninku nejde. A nepřestávat přes zimu. Někde jsem četl, že měsíc bez golfu znamená 3 měsíce golfu k návratu na původní úroveň hry. Asi na tom něco bude, těm co přes zimu netrénují, tak se forma vrací většinou v létě (pominu-li tzv. “falešnou” formu na začátku sezóny).
 
Diky vsem za reakce. Ja vim, ze 40 neni zadny vek a uz vubec ne u golfu. Hromadne kurzy? No Dneska uz vim, ze spatne. Jenze to same se da rict i o spatnem trenerovi. Ale kazdy nejak zacit musi a rozkoukat se.
Ten single hcp je takovy muj cil jako pro oslika mrkev :) Mozna k nemu nedojdu, ale je za cim jit :)
A mam stesti na podporu od pritelkyne a ze mam v obyvaku permanantne roztahnuty koberec na trenink puttovani. A pritelkyne koberec i obcas vysaje :) A sama hraje, takze motivace ze vsech stran :) Teda zacala hrat, protoze nechtela delat jen caddy :)
Způsob tréninku a ostatní je "bižuterie" - rozuměj podmínka nutná, nikoliv však postačující. Hrající partnerka je to klíčové, na to jsi kápnul naprosto správně.
Se singlem si počkej na nový HCP systém, to Ti při hodně odvážném tempu zlepšování akorát tak vyjde.
 
Všichni se upínají na cíle, a zapomínají že nejdůležitější je být na cestě .....
Ano, ale je dobré být na správné cestě, jinak je to samá objížďka nebo slepá ulice ;)
 
Ano, ale je dobré být na správné cestě, jinak je to samá objížďka nebo slepá ulice



No, já to myslel jinak, ale moje formulační schopnosti jsou v předvánočním shonu dost vyčerpané. Ale zkusím to na příkladech:
BĚHÁM. Asi bych rád zaběhl maraton, ale i ta cesta k němu mi dává dost. Možná mi to koleno nedovolí, ale jsem na cestě. Co je správná cesta? Jak pro koho. Spousta lidí běhá tak katastrofálně, že si ubližují.
TRÉNUJU stojku na rukou, rád bych se dostal na 30 vteřin v prostoru. Možná se mi to nikdy nepovede. Ale jsem na cestě, je z toho síla, mobilita ramen a další pohybové benefity (moc mi to tedy nejde). Taky trénuju muscle-up na kruzích, zatím jsem rád, že mi nevyskočí klíční kost, když si ubírám dopomoc. Není to úplně o síle, kdo má osm shybů, měl by být v pohodě, spíš je to o umění se tam poskládat. Každý rozlousknutý složitý pohyb je benefit pro jiné složité pohyby. A i když se to nerozlouskne, tak část benefitů zůstává. Takže dobrá cesta.
Do třiceti jsem nesportoval. Absolutně. Teď něco dělám, a cíle jsou mi jen prostředkem, jak být na cestě, která mi přináší benefity.
Poslední příklad – OTUŽUJI SE, plavu teď v Labi (3,7°C aktuálně). Taky mám rýmy, a taky mi bývá zima. Nechci se účastnit otužileckých závodů – plavu jako zednická tříska. Jenom díky tomu jako bývalý chcípák úspěšně oddaluji operaci zvanou septoplastika dolních skořep, jinými slovy mi z každé rýmy neshnijí dutiny. A taky tu zimu líp snáším.
K tomu GOLFU – ambiciozní cíle jsou pro mladý, pro profíky. Já chci mít ze hry dobrý pocit. U golfu chci relaxovat, upustit páru z pracovního stresu, třeba i větou „Alexandře, takhle blbě to už nikdy nehraj“, rozesmát spoluhráče. Dobrý výsledek potěší, špatný neštve. Nezdržuju, nepřekážím.
 
Zdravim, ke golfu jsem se dostal loni kdy jsem se po neuspesne snaze dostat ke karte zatvrdil a zacal proste trenovat individualne s trenerem misto hromadneho kurzu. Nakonec si me vzal pod kridla kamarad PRO golfista a na 2. turnaji jsem snizil HCP na 49 a muj cil je single hcp. Takze makat, makat, makat :)

Já začala o pár let později hraji, 5 let.... a HCP :) fajn věc, ale podružná :) hlavně je důležité, s kým hraješ, protože golf rekreační má být o kamarádství a fajn stráveném čase a zábavě, mám vyzkoušeno, pokud se soustředím na výsledek, hraju jak na úplném začátku....totálně blbě :) Tak ať ti to líta :)
 
Ještě, že nejsi moje manželka.... Abys mi vysvětlil, co si mám myslet... Hezký vánoce
Myslel jsem to jinak, rozhodně jsem nechtěl někoho urazit. Nápodobně vše nejlepší do roku 2019.
 
Také držím palce. Jak již spousta řekla, o HCP to není. U mě, je to o pocitu, nenávidím když hraju haluz a ono to dopadne dobře, radši jsem když cítím, že švih a vše okolo bylo pocitově dobře I když výsledky třeba ne :).
Každopádně vydrž a užívej si tuto úžasnou hru.
 
Jak jsem psal, ten hcp je pro me takovy bod ke kteremu jit. Samozrejme si uzivam cestu a kdyz k tomu bodu nedojdu, svet se nezhrouti. Mam ho spis abych se neztratil :) A navic ja si tu hru uzivam kdyz mi to jde :D Kdyz dam za sebou 3x krtka a micek posunu o metr a pak se konecne trefim, ale tak ze mi micek leti do nejhorsiho roughu na hristi... Je dost tezke si to pro me uzit :D Takze me staci, ze kdyz bude fakt spatna rana, tak abych vedel, ze to neni pravidlem, ale vyjimkou ktera mi pripomene abych neopakoval chyby ktere k tomu vedou :)
Takze ano, nemusim z hriste odejit s kazdou jamkou na par, ale kdyz ji aspon dohraji bez krizku ve score karte... Budu spokojen :D
A navic mam s trenerem sazku. Kdyz letos budu nad 30, tak mam od nej pozvani na luxusni veceri, kdyz pod 30, tak tu veceri hradim ja. Na prvni pohled nesmyslna sazka, ale to neznate me a meho trenera (a kamarada v jedne osobe :)). A verte ze ja chci prohrat a on vyhrat :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom