Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfee umřelo?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Copak se děje s golfee, od jara nic, poslední článek z 22.4.? 
 
taky by me to zajimalo, sice jsme tam nic necetl, jen jsem pouzival (obcas i ted pouzivam) mereni jamek u hrist na kterych jsem nebyl. ale prekvapilo me, ze se tam uz od Masters nic nezmenilo, zadny novy clanek, leaderboard zamrzly, to same i pocasi, kdo vi...
 
Na to, jak je to rozsáhlý projekt, alespoň navenek, spoustu funkcí, spoustu obsahu, spoustu různých částí... ale poslední dobou - nic. Nějak ty golfové projekty mají v ČR jepičí život.
 
Golfee je projektem Robina Drahoňovského, který se někdy ke konci loňského roku stal novým šéfredaktorem GolfDigestu, který díky tomu vstal z mrtvých. Protože celé Golfee stálo na Robinovi, dalo se v podstatě očekávat, že se bude muset rozhodnout a rozhodnul se pro časopis. Pokud se ptáte mne, tak to byla děsná chyba. Golfee byl super projekt z velké části originální a s obrovským potenciálem. GolfDigest je dle mého obsahově i vizuálně nejhorší golfový časopis, co se u nás dá pořídit. Nevím do jaké míry je ovlivňován zahraničím vlivem, ale myslím si že výrazně, protože pro mne je to v podstatě nečitelné.
 
Golfee potenciál mělo a je velká škoda, že autorovi jeho vlastní projet nestál za to, aby ho nějak důstojně ukončil, případně někomu předal :( Nechat to takhle vyhnít není dobře....
 
No, pokud je to oneman show, tak to klobouk dolů. Přijde mi to po všech stránkách docela náročné, udržet takový projekt dohromady - včetně klubovny, seznamky, článků, kalendářů, různých funkcí co jsou víceméně skryté... na druhous tranu, mnoho věcí je asi automatizovaných, nicméně konec ze dne na den u tak zaběhnutého projektu, divný. Škoda.
 
Určo to nebylo ze dne na den a myslím si, že Robin se snažil to utáhnout, ale asi se mu to nepodařilo. Byl jsem s ním za doby Golfee v poměrně intenzivním kontaktu, hrál i pravidelně v Hořehledech. Od doby GolfDigestu je ticho po pěšině, takže ho ten časopis asi uplně pohltil.

Golfee s ním dělal ještě Honza Fait, ten odešel do Golfchannel a je teď u nově vzniklého Golfextra a Lojza Žatkuliak, ten taky odešel do Golfchannelu a tuším že ho teď trápí nějaké zdravotní potíže, alespoň kvůli nim se naposled odhlásil z našeho Invitationalu...
 
Dík za info. To je škoda, že se to - zdá se - takhle rozpadlo. Svého času jsem golfee doopravdy hltal. :) V podstatě nejvíce se mi líbila http://golf42.golfee.cz/ - což vlastně je i určitou inspirací, jak by skutečně golfový komunitní portál mohl fungovat. 
 
Doufám, že to aspoň nechají funkční, protože interaktivní mapky hřišť jsou naprosto k nezaplacení :)
 
  • To se mi líbí
Reactions: ati
Mně se tam líbila zase na druhou stranu ta myšlenka klubovny. Ale je pravda, že interaktivní mapky mají také něco do sebe, je za tím mraky odvedené práce. 
 
Podobně jako golfee.cz je na tom bohužel i web www.golfova-hriste.cz, kde je poslední aktualita z roku 2015. Jak jsem tady už někde zmiňoval, zkuste navštívit náš web, www.golfcourses.cz. Tam sice nejsou interaktivní mapky (jejich význam opadává tím více, čím více zdokonaluje, ani ne tak google.com jako mapy.cz, vlastní měření vzdáleností s přesností na 0,5 m a to včetně výškového převýšení), ale většinou tam máme birdie karty s popisem a fotkami. Pro základní orientaci před návštěvou neznámeho hřiště myslím dostačující. Mimochodem, jako úplně první jsme např. měli zdokumentován Kácov. A na obranu všech těchto portálů musím konstatovat jediné - za barter, za green fee a za hubičky to prostě provozovat nejde. To ví už dneska jak Robin Drahoňovský, který to dříve tak moc nevnímal, tak noví majitelé portálu golfova-hriste.cz (kteří koupili portál jen a jen kvůli anketě Hřiště roku - i nám byl portál nabízen k odprodeji - a nakonec je v tom Golf Digest převálcoval) a víme to samozřejmě i my. My všichni hrozně rádi máme v golfu všechno levně, nejlépe pak zadarmo. Viz. třeba velice opěvovaná akce na Štiříně přes portál Golfové slevy. Je to pochopitelné, logické a přirozené. Akorát že pro provozovatele ať už hřišť nebo webu nebo tištěných medií (spočítejte si, kolik časopisů o golfu v posledních letech zaniklo nebo brzy zanikne!) je to postupná cesta do pekel.
 
Upraveno moderátorem:
Souhlas s Dušanem, jen si dovolím oponovat s akcí pro Štiřín. Dle mého to mají velmi dobře spočítané a když se nad tím trochu zamyslím, tak mi tahle akce dává smysl jak marketingově (na tuhle akci čekají ročně stovky lidí) tak i provozně: vířívka i sauna jedou stejně nonstop, takže tam se o nákladech moc mluvit nedá, oběd stojí v nákladu 30 - 40 Kč a zbytek jsou peníze za fee. Fee dle ceníku stojí něco mezi 600 - 1000 Kč, tzn. v podstatě dávají slevu 10 - 45%. Kdyby za mnou někdo přišel a řekl mi, že ode mne koupí 200 ks fee, jakou mu dám slevu, tak mu je s podobnou slevou dám.
 
Stirinska akce asi smysl ma, neb vetsina lidi saunu nevyuzije (a kdyz tak cast musi doplatit). Voucher na jidlo je taktez systemem, ze neco clovek doplati (piti, polevka ci drazsi jidlo z vyberu).
Navic je to hriste, ktere je bez konkurence v silenem vedru, ale jinak to muze mit tezke..
 
Stirinska akce asi smysl ma, neb vetsina lidi saunu nevyuzije (a kdyz tak cast musi doplatit). Voucher na jidlo je taktez systemem, ze neco clovek doplati (piti, polevka ci drazsi jidlo z vyberu).
Navic je to hriste, ktere je bez konkurence v silenem vedru, ale jinak to muze mit tezke..
Polévka a a výběr ze dvou hlavních jídel jsou v tom, pití ne. Když si pak vybereš něco jiného, tak samozřejmě doplácíš, ale většinou ti hodnotu té stravenky odečtou...
 
Souhlas s Dušanem, jen si dovolím oponovat s akcí pro Štiřín. Dle mého to mají velmi dobře spočítané a když se nad tím trochu zamyslím, tak mi tahle akce dává smysl jak marketingově (na tuhle akci čekají ročně stovky lidí) tak i provozně: vířivka i sauna jedou stejně nonstop, takže tam se o nákladech moc mluvit nedá, oběd stojí v nákladu 30 - 40 Kč a zbytek jsou peníze za fee. Fee dle ceníku stojí něco mezi 600 - 1000 Kč, tzn. v podstatě dávají slevu 10 - 45%. Kdyby za mnou někdo přišel a řekl mi, že ode mne koupí 200 ks fee, jakou mu dám slevu, tak mu je s podobnou slevou dám.
Martine, máš pravdu, ale v jednom detailu si nejsem tak zcela jist. Jsem v RGC dlouholetým členem a s Liborem Štichou, prezidentem klubu, jsme o tom několikrát mluvili. Štiřín je v trochu jiné situaci, než jsou běžná hřiště. Hospodaří v docela slušných číslech co se provozu týče, s tím i souvisí golfová turistika - mají hodně hromadných akcí, takže se saturuje i restaurace (která je pronajatá) a i hřiště. Dokonce nebýt toho, že se celosvětově výhledově zvažuje zavádění 12jamkových hřišť, a trend je vůbec od osmnáctek přecházet k menším formátům, tak by vážně zvažovali rozšíření na 18jamkové. Odpaliště jsou již v lesích okolo hřiště pár let vykácena. Některé náklady na provoz a údržbu hřiště jsou natolik provázány s údržbou zámeckého parku, že bych se vsadil, že hřiště si platí jen hnojivo (to je nadsázka :) ). Já jsem se vzhledem ke Štiřínu nešikovně vyjádřil. Ona ta slevová akce absurdně není problém Štiřína - použil jsem to jen kvůli tomu slevomatu. Spíš jsem měl na mysli tendence, které teď vedou hřiště ke společným akcím za vyšší efektivitu provozu - viz např. Jiří Novosad (Pyšely) a jeho tažení proti rozprodávání fýček pod cenou tzv. "virtuálním klubům" apod. Kéž by podobně chtěli zkusit spolupracovat i provozovatelé golfových webových portálů, golfových medií apod. Ale jinak přesně rozumím tomu, cos napsal - na 90 % hřišť to tak bude fungovat.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom