Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfalkoholik David

Pytlajs

Nováček
Dobrý podvečer všem golfovým fanatikům a milovníkům této přenádherné hry. V krátkosti bych se vám chtěl představit.
Miluju golf nade vše, Bohužel ho hraji jen 5 let. Ale bez Golfu si už jako většina z vás nedokáži život představit.
V mém bagu nosím dřeva Titleist
Driver 910 D2 10.5° stiff - Diaman
Fervejové dřevo 913 15° stiff - Diamana
Hybrid 913 19° regular flex - Diamana
Železa Srixon Z 765 4i-Pw Project X 5.5
Wedge Cleveland RTX 2.0 50°|54°|58°
Putter Taylormade Spider

Budu se snažit co nejvíce zapojit do tohoto krásného fóra. Velmi se zajímám o mentální a psychickou stránku golfu která je daleko důležitější více než dokonalý švih a je velmi opomíjena golfovou veřejností.

David Pytlík 23.let HCP 7.3
Současný domovský klub:
Knowle golf club - Bristol, Velká Británie.
 
Dobrý podvečer všem golfovým fanatikům a milovníkům této přenádherné hry. V krátkosti bych se vám chtěl představit.
Miluju golf nade vše, Bohužel ho hraji jen 5 let. Ale bez Golfu si už jako většina z vás nedokáži život představit.
V mém bagu nosím dřeva Titleist
Driver 910 D2 10.5° stiff - Diaman
Fervejové dřevo 913 15° stiff - Diamana
Hybrid 913 19° regular flex - Diamana
Železa Srixon Z 765 4i-Pw Project X 5.5
Wedge Cleveland RTX 2.0 50°|54°|58°
Putter Taylormade Spider

Budu se snažit co nejvíce zapojit do tohoto krásného fóra. Velmi se zajímám o mentální a psychickou stránku golfu která je daleko důležitější více než dokonalý švih a je velmi opomíjena golfovou veřejností.

David Pytlík 23.let HCP 7.3
Současný domovský klub:
Knowle golf club - Bristol, Velká Británie.

Ahoj Davide, vítej na Jamce.

Doma si v Anglii? Tam o ta hřiště a hřišťátka zakopáváš na každém rohu? :)
 
Ahoj Davide, vítej na Jamce.

Doma si v Anglii? Tam o ta hřiště a hřišťátka zakopáváš na každém rohu? :)


Děkuji, jsem rád za přivítání, Ano v současné době jsem tu doma, i když doma pro mě je prostě u nás v ČR :) chtěl jsem zkusit něco nového a hlavně se naučit řeč :)
je to jak říkáš, neskutečné jak tu golf a všeobecně golfová hřiště fungují, neskutečné jak chytře se tu ten golf dělá od údržby hřiště po klubový život, měli by jsme se učit od těch kde už to má tradici a ty věci fungují :)
 
Ahoj Davi, jsme zvedavi na Tvoje zkušenosti z Britanie! :)

Ahoj moc děkuji, Golf tu je úplně někde jinde jen mě mrzí, že u nás to nemá takový ohlas, lidi se tu chovají trošku jinak i ta mentalita je prostě jiná..
Jsem celoroční golfista a opravdu chodím kdy mám čas a jednou se mi stalo, že jsem šel na hřiště kdy bylo ráno asi -1 možná 0 stupňů tak jsem si myslel že budu sám na hřišti a přišel jsem na týčko a tam asi 25 lidí stálo a nemohl jsem si ani zahrát :D
 
Děkuji, jsem rád za přivítání, Ano v současné době jsem tu doma, i když doma pro mě je prostě u nás v ČR :) chtěl jsem zkusit něco nového a hlavně se naučit řeč :)
je to jak říkáš, neskutečné jak tu golf a všeobecně golfová hřiště fungují, neskutečné jak chytře se tu ten golf dělá od údržby hřiště po klubový život, měli by jsme se učit od těch kde už to má tradici a ty věci fungují :)

Co máš na mysli tím chytrým golfem? Dá se to konkretizovat?
 
Ahoj moc děkuji, Golf tu je úplně někde jinde jen mě mrzí, že u nás to nemá takový ohlas, lidi se tu chovají trošku jinak i ta mentalita je prostě jiná..
Jsem celoroční golfista a opravdu chodím kdy mám čas a jednou se mi stalo, že jsem šel na hřiště kdy bylo ráno asi -1 možná 0 stupňů tak jsem si myslel že budu sám na hřišti a přišel jsem na týčko a tam asi 25 lidí stálo a nemohl jsem si ani zahrát :D
Jeeej, to je bozi! Zeme plna golfovych pacientů napadlo me, nechtel bys nam tady napsat neco o tvých zkušenostech, jak ty to vnimas, jak to prozivas, jake to tam vlastne maji oproti ceskym hristim..
Třeba nejaky drobny clanek... Verim, ze by to spoustu lidi zajímalo stejne jako me :) co ty na to? :)
 
Co máš na mysli tím chytrým golfem? Dá se to konkretizovat?
Jasně určitě ano, především se mi líbí u nás v klubu jak jsou greenkeepeři prostě připraveni na cokoliv, mají v záloze 3 pin pozice přes zimu kdy vlastně ta záložní je prostě klasický zimní green na ferveji v blízkosti jamkoviště. Druhá je někde řekněme střed greenu, která je využita při normální teplotě cca do +2°C když je extra hodně podmoceny green, že na něm je stojatá voda dají vlajku na zimní, a když mrzne v noci a přes den je kolem 1-2stupnu tak mají 3. Pin pozici někde na greenu tak metr za hranou, a lidi tu mají tak dobrou krátkou hru, že si prihraji na 2-3 metry takže jim ty lidi nerozšlapou celý green.
Každý ráno si tedy přijede greenkeeper zkontrolovat stav všech Greenů a rozhodne se podle situace, kterou pin vybere a ja si to už ráno přečtu na internetu jak vypadá aktuální "course status" Což mě přijde jako super, protože většina hřišť u nás nehledá způsoby jak by to šlo, ale hledají důvody proč to nejde. Takhle to vidím já není to určitě případ všech hřišť u nás.. to je jedna z mála věcí která se mi líbí.
 
protože většina hřišť u nás nehledá způsoby jak by to šlo, ale hledají důvody proč to nejde

to si asi tak popsal nejenom většinu českých golfových resortů, ale řekl bych tak celkově stav věci. Více hledat důvody, proč ne, proč to nezkusit s tisícem vzorečků, tabulek a znalostí - nikdy se to tak nedělalo, to nejde, nefunguje. Jo, bude to věc jiného přístupu.

To co popisuješ zní dobře. Ještě se zeptám, řešili jsme to někde jinde ve vlákně - jak je anglický golf svázaný s konvencemi? Resp. - oblečení, alkohol, cigarety, posezení po hře, diskuse nad pravidly, nebo prostě to tak nějak mají v krvi a je to přirozené?
 
Tak jde o to že je tu trošku jiný zájem o Golf a ten klub si nemůže dovolit zavřít, protože ty lidi půjdou hrát zkrátka jinam a utíkají zisky hlavně v pro shopech a clubhousech, protože jak jsi řekl tak posezení je tu naprostou běžnou součástí hry. Oni tu hrají pořád nějakou soutěž, pokaždé jdou nějaký formát hry v týmech a prostě třeba 3-5£ dáš jakoby fee a po hře v klubovně se vše sečte, nejvice se tu hraje asi better ball, ale nechápu oni furt počítají HCP a nějaký jejích stablefordy podle tvého hcp na každé jamce, jsou to blázni :D já hraju furt na rány dál mě to nezajímá a jen kroutí hlavou že jim dám scorekartu ať mě to zapisují :D co se týče alkoholu a cigaret na hřišti tak občas to vidím ale oni spíše zajdou po té hře, kdy vlastně zajdou do sprchy a převlíknout se do společenského včetně obuvi, k nám do klubovny která je přes 100.let stará tak je dokonce zakázáno jít ve spikách... Myslím že má velký vliv, také to že můžeš zajít na dvě pivka a řídit no což je problém u nás tady opravdu každý zajde po hře na pivko protože vědí že je nikdo nezastaví když nebudou bourat... Ale co jsem si všiml tak 80% golfistů tady je od 55-70let což za 10-15 let bude hodně velký problém, málo kdy potkám někoho stejně starého jako já.. většina lidí sedí u videoher asi..
Ps: nutno podotknout že i ty starší golfisti tady jsou opravdu dobří a ve většině případů dokážou trefit ferveje a jejich krátká hra a putovaní je na dost dobré úrovni, ...léta praxe :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom