Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf ve vyšší nadmořské výšce

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
info z článku http://www.golfextra.cz/detail/6999/mexiko-trapi-hrace-vzduchem-dechambeau-pali-nelidsky-daleko

"Je to pro mě velká zábava. Hřiště to dělá opravdu krátké, ale to neznamená, že by to bylo jednoduché. To je špatná souvztažnost," pravil poté, co si v úterý jako obvykle hrál s čísly. Když jsem měl rychlost hlavy hole 300 kilometrů v hodině, letělo to 363 metrů carry (vzdálenost uražená pouze vzduchem). V normálním golfu je to absolutně nereálné, ale je zábavné tohle umět a jsem za to šťastný," baví DeChambeaua, který si přes zimní pauzu vypracoval tělo v posilovně."

ale o kousek dál v článku pro změnu ne tak nadšená reakce

"Když mám hrát 195 metrů, mám v hlavě pětku železo, ale tady to vychází na osmičku. Je to těžké," uvedl Woodland, kterému pro turnaj vypracoval jeho kedík speciální tabulku na přepočítávání vzdáleností. "Chci slyšet již přizpůsobená čísla. Vím, jak přesně mám švihnout."

---

Kde nejvýše jste hráli? Určitě v nějakém nesmyslu na sněhu hrál třeba i @JanKostalCZE. A někteří z místních borců cestovatelů i další. Jaké to bylo, byl znát rozdíl vzdáleností? :)
 
Upraveno:
Zajímavá anketa :up:.

Ja asi bohuzel nizko, Golf Asiago (Italie) - 1071m je klubovna, nejvyssi bod o par metru vys. Ze by tam byl ridsi vzduch, to se zasadne neprojevilo. Ale jinak nadhera, vrele doporucuju.

V CR asi Harrachov - o vys polozenem hristi Golf Clubu Teplice na Cinovci vim, ale mam rezervy a nehral jsem....
 
Zajímavá anketa :up:.

Ja asi bohuzel nizko, Golf Asiago (Italie) - 1071m je klubovna, nejvyssi bod o par metru vys. Ze by tam byl ridsi vzduch, to se zasadne neprojevilo. Ale jinak nadhera, vrele doporucuju.

V CR asi Harrachov - o vys polozenem hristi Golf Clubu Teplice na Cinovci vim, ale mam rezervy a nehral jsem....
Jé, nojo, Cínovec. Já jo. Kolik vlastně má? 🤔
 
n
Zajímavá anketa :up:.

Ja asi bohuzel nizko, Golf Asiago (Italie) - 1071m je klubovna, nejvyssi bod o par metru vys. Ze by tam byl ridsi vzduch, to se zasadne neprojevilo. Ale jinak nadhera, vrele doporucuju.

V CR asi Harrachov - o vys polozenem hristi Golf Clubu Teplice na Cinovci vim, ale mam rezervy a nehral jsem....
a cinovci jsem byl dva roky clenem, oproti Praze (cca 200mnm) to neni takovy rozdil, ani ta alpska kolem 1000mnm, je potreba jet nekam vys, kde to je cca 2000mnm+
 
n

a cinovci jsem byl dva roky clenem, oproti Praze (cca 200mnm) to neni takovy rozdil, ani ta alpska kolem 1000mnm, je potreba jet nekam vys, kde to je cca 2000mnm+
Premyslej, kde jsi byl nejvys, vsudehrale. Mam na Tebe vsazeno.....
 
Premyslej, kde jsi byl nejvys, vsudehrale. Mam na Tebe vsazeno.....
Nejvyssi hriste jsem hral asi v Rakousku v Seefeldu, to je kolem 1170mnm, nic vys me momentalne nenapada
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
Premyslej, kde jsi byl nejvys, vsudehrale. Mam na Tebe vsazeno.....
uz vim. vic asi v Italii Folgaria, ta bude tesne pod 1400mnm, ale jelikoz je hriste na sjezdovkach, btw bylo ve skvelem stavu, tak neni moc poznat, zda to leta dal
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
Já nikde vysoko nehrál, ale kamarád hrál v La Pazu a říkal, že si délku ran ani moc neužil, protože i švih byl v tom řídkém vzduchu úplně jiný - rozesypaly se mu ruce a boky a tak. Než to srovnal, tak bylo po osmnáctce.
 
Nejvýše jsem hrál Adamstal - Rakousko, což je kolem 750 m.n.m.

Nevím, zda je to pouze pocit, ale mě se zdá, že mi to lítá dál i v našich výše položených resortech - namátkou např. Ostravice (cca 600 m.n.m.), Svratka (cca 650 m.n.m.), Mladé Buky (cca 650 m.n.m.), apod. Podle mojí zkušenosti mi to dělá minimálně o 1 hůl delší rány středními železy, tedy o 10 až 15 metrů dále.

Vzhledem k tomu, že obvykle hraju kolem 250 m.n.m., tak těch skoro 400 m výšky už je dost ponat. Co Vaše zkušenosti s výškou v ČR?
 
Nejvýše jsem hrál Adamstal - Rakousko, což je kolem 750 m.n.m.

Nevím, zda je to pouze pocit, ale mě se zdá, že mi to lítá dál i v našich výše položených resortech - namátkou např. Ostravice (cca 600 m.n.m.), Svratka (cca 650 m.n.m.), Mladé Buky (cca 650 m.n.m.), apod. Podle mojí zkušenosti mi to dělá minimálně o 1 hůl delší rány středními železy, tedy o 10 až 15 metrů dále.

Vzhledem k tomu, že obvykle hraju kolem 250 m.n.m., tak těch skoro 400 m výšky už je dost ponat. Co Vaše zkušenosti s výškou v ČR?
„You can calculate the distance gain you will experience (compared to sea level) by multiplying the elevation (in feet) by .00116. For example, if you're playing in Reno, at 1 mile elevation (5,280 ft.) the increase is about 6% (5,280 x .00116 = 6.1248). If you normally drive the ball 250 yards at sea level, you will likely drive it 265 yards in Reno.”

Zdroj: https://www.titleist.com/teamtitleist/b/tourblog/posts/the-effect-of-altitude-golf-ball-aerodynamics
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom