Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf ve Švédsku - a jeho úspěch

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
V jedné skupině na facebooku byl zveřejněn článek z randa.org z 15.12.2020 věnující se úspěchu a nárustu členské základny golfu za Covidový rok 2020. Mně to zaujalo:

klíčová fakta z článku - Švédský golf 2020:
  • Počet her/kol se zvýšil o 3,5 milionu na 11,6 milionu (+ 43%)
  • Ofiko hry na HI se zvýšila o 5,5 milionu na 6,5 milionu (při použití WHS)
  • Členství vzrostlo o 54 000 na 538 000 (+ 11%)
  • Největší nárůst členství zaznamenali golfisté ve věku 25–45 let
  • Průměrný věk hraní golfu ve Švédsku se snížil ze 49 let na 46 let
Celý článek: https://www.randa.org/en/news/2020/12/swedish-success-as-golf-enjoys-record-growth

Počet lidí obdobný jako u nás, cca 10mil+. Hezké. A co v ČR, kde to vázne? Nebo ne? :)
 
No posledně jste se tu na mne vrhli jak supi, když jsem Švédsko vytáhnul. Jistě ekonomická síla populace bude asi jiná a asi by bylo zajímavé tato čísla porovnat ve Švédsku i s jiným sportovním odvětvím odpovídající úrovně, ale určitě je to pro nás signál, že potenciál tam je a jde to. A ono se to pak prostě lépe dělá, když člověk ví, že nejde proti zdi...
 
no jo, Švédi mají ve světové špičce spoustu skvělých hráčů:
Henrik Stenson, Robert Karlson, Alex Noren, ...
a hráček:
Anika Sorestam, Anna Nordqvist, ...
takže logicky je tam golf mnohem a mnohem populárnější než u nás, protože je nejspíš skoro denně ve zprávách a v televizi obecně

příměr - u nás před x lety po biatlonu neštěkl ani pes, pak přišly díky několika jedincům úspěchy a dnes je to nejpopulárnější zimní sport (neberu anketu NSA), který bere děti jiným (nejen) zimním sportům a je tam narvaná členská základna, o popularitě v TV nemluvě. A to sebou všechno přináší peníze, především sponzorů.

Snad to Ondra Lieser, Klára Spilková, Standa Matuš a doufejme i další konečně změní i u nás. Jen je třeba vyhrát nějaký turnaj na PGA, European Tour nebo LPGA, držme palce ať se to brzy podaří.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom