Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf v zimě - diskuse

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
HI (HCP)
14.6
Dnes opět Beřovice. Moje hra nic moc, ale povedlo se birdie na patnáctce, chip-in z asi 15m. Velká radost, na tuhle jamku nemám. Tím spíš, ze je to čtvrtá hra v řadě s birdie.
Greeny i odpaliště zmrzlé na kost. Na hřišti to vypadá jako mezinárodní mistrovství Asie. Korejci kašlou na pravidla, sloučí se hned jak to jde do flajtu po čtyřech. A pak zdržují. Nechal jsem je rozehnat maršálem, vydrželo jim to asi dvě jamky.
 
Dnes opět Beřovice. Moje hra nic moc, ale povedlo se birdie na patnáctce, chip-in z asi 15m. Velká radost, na tuhle jamku nemám. Tím spíš, ze je to čtvrtá hra v řadě s birdie.
Greeny i odpaliště zmrzlé na kost. Na hřišti to vypadá jako mezinárodní mistrovství Asie. Korejci kašlou na pravidla, sloučí se hned jak to jde do flajtu po čtyřech. A pak zdržují. Nechal jsem je rozehnat maršálem, vydrželo jim to asi dvě jamky.

Obdivuji tu odvahu pustit stada golfistu na zmrzle hriste. Az tu zas budete v lete lamentovat ze jsou greeny v Berovicich chlupaty a pomaly, tak si na to vzpomente...
 
Obdivuji tu odvahu pustit stada golfistu na zmrzle hriste. Az tu zas budete v lete lamentovat ze jsou greeny v Berovicich chlupaty a pomaly, tak si na to vzpomente...
Nechci ti brát iluze, ale i když jsou chlupatý a pomalý (srovnáváno s obvyklým stavem), pořád jsou o dost rychlejší než v Hořehledech. Abys to blbě nepochopil, nemyslím to jako kritiku Hořehled, jen konstatování.
Jestli můžu hrát celou zimu, s malým zhoršením kvality na jaře se rád smířím.
Btw. Šel jsem minule s postarším pánem, který právě odešel ze Slap do Berovic. Po tom, co manažerka zavřela hřiště se slovy, že feečkařů je málo a kvůli členům tam nebudou držet personál. Vypadá to, že Beřovice to mají aspoň v tomto prostě jinak než ty Slapy.
 
Nechci ti brát iluze, ale i když jsou chlupatý a pomalý (srovnáváno s obvyklým stavem), pořád jsou o dost rychlejší než v Hořehledech. Abys to blbě nepochopil, nemyslím to jako kritiku Hořehled, jen konstatování.
Jestli můžu hrát celou zimu, s malým zhoršením kvality na jaře se rád smířím.
Btw. Šel jsem minule s postarším pánem, který právě odešel ze Slap do Berovic. Po tom, co manažerka zavřela hřiště se slovy, že feečkařů je málo a kvůli členům tam nebudou držet personál. Vypadá to, že Beřovice to mají aspoň v tomto prostě jinak než ty Slapy.
Iluze mi neberes, nemam ambice se Berovicim rovnat, hra u me stoji polovinu toho co u nich, je jasne ze v kvalite bude rozdil. Jen jsem chtel pripomenout vase pravidelne brblani jak letos staly greeny oproti jinym rokum za prd. A ze to muze byt i tento duvod...
 
Iluze mi neberes, nemam ambice se Berovicim rovnat, hra u me stoji polovinu toho co u nich, je jasne ze v kvalite bude rozdil. Jen jsem chtel pripomenout vase pravidelne brblani jak letos staly greeny oproti jinym rokum za prd. A ze to muze byt i tento duvod...
Ale jo, to připomenutí mě došlo. Ale tak nějak mi přišlo, ze ani ta letošní “kvalita” kvůli které se brblalo, nebyla způsobena zimní hrou. Nejsem tam dost dlouho, ale myslím, že zavřeno přes zimu nebylo ani před rokem, kdy pak byly greeny excelentní celej rok.
Ono ani ty domnělé “davy” se nekonají. Otevírá se v 9, chodí se po dvou a při tom tempu co se hraje, musíš startovat tak nejpozději v 11.30 abys odehrál 18 jamek. Navrtáno je vždy kousek od předního okraje, zbytek greenů leží ladem.
 
Ale jo, to připomenutí mě došlo. Ale tak nějak mi přišlo, ze ani ta letošní “kvalita” kvůli které se brblalo, nebyla způsobena zimní hrou. Nejsem tam dost dlouho, ale myslím, že zavřeno přes zimu nebylo ani před rokem, kdy pak byly greeny excelentní celej rok.
Ono ani ty domnělé “davy” se nekonají. Otevírá se v 9, chodí se po dvou a při tom tempu co se hraje, musíš startovat tak nejpozději v 11.30 abys odehrál 18 jamek. Navrtáno je vždy kousek od předního okraje, zbytek greenů leží ladem.

Mas pravdu, ze tech faktoru je mnohem vic nez jen zimni hra. A pravdu se asi ani diky mnozstvi a slozitosti procesu nemas sanci dozvedet. Jen me to zaujalo, ze tolik vyhledavane hriste jako Berovice to proste vubec neresi.
 
Po tom, co manažerka zavřela hřiště se slovy, že feečkařů je málo a kvůli členům tam nebudou držet personál. Vypadá to, že Beřovice to mají aspoň v tomto prostě jinak než ty Slapy.

Osobne, lidsky, tomu rozhodnuti rozumim. Pokud mam obavu o kvalitu hracich ploch (ponechme stranou jak opravnenou), tak uhlidat to, ze mi na to hriste lidi nelezou nebo ze dodrzujou aspon zakladni pravidla zimni hry, je dost narocne (koneckoncu to tu sam co tyden pises, jak to v tomto smeru stoji v Berovicich za hovno). Ja to resim v podstate kazdy den - neodbaveni hraci, nezaplacena fee. A to zkombinovano s tim, ze financni prinos v tomto obdobi je mizivy a nezaplati mnohdy ani toho marsala, vede k logickemu kroku - na 4 mesice zavrit, vycistit hlavu a zacit s novou energii na jare.

Kdyz nad tim tak premyslim, tak si myslim, ze kdyby pres zimu nechala otevreno vsechna prazska a stredoceska hriste, tak se to otevreni nevyplati nikomu. Takhle vlastne muzou Berovice obstojne fungovat i diky tomu, ze ostatni v okoli maji zavreno:).

Pokud ovsem prvni odstavec meho textu jako manazer neresis, tak je otevreni arealu velmi primitivni. Hodis za hlavu pripadne "ztraty" v podobe neplaticu, vandalu a dalsich a umoznis jim hru s pripadnou platbou pres internet.

Jaky postup je spravny se dle meho ani ten manazer nikdy nedozvi, tech faktoru je tam tolik, ze ten jeden nevyfiltrujes. Ja mam pres zimu trvale otevreno jako jeden z prvnich v republice, ale na zmrzle povrchy lidi nepoustim. Ze bych tu mel naval, to rozhodne nemam, ale furt dokola se presvedcuju o tom, ze i kvuli 300 Kc nemaj lidi problem se snazit me ojebat. Takze ano, par tisicovek mi to vydela a kazde Vanoce mi to spolehlive pokazi:).
 
@mkopcak celkem logicky se na to nedívám z pohledu manažera ale z pohledu platícího zákazníka. Jako člen přinesu stanovenou částku před sezónou a najednou. Pokud mě pak v listopadu (za krásného počasí) někdo oznámí, že na mě sere a že se mu nevyplatí poskytovat mi službu, za kterou si v podstatě před rokem vzal peníze, dává mi to několik signálů:
- ekonomika resortu asi nebude OK, proč ale? Třeba členové pgk hrají zadarmo, tak jako řádný člen určitě zapochybuji, proč pak nejsou peníze?
- na Slapech jsem byl párkrat ale vždy bylo dost plno, i ve všední den, proč pak nejsou prachy?
- opravdu je to z ruky do huby, že pár dní, kdy je okamžitý příjem nižší než náklad je problém?
- kvalita hracích ploch s výjimkou greenu se nedá s Beřovicemi srovnávat
- jinde to jde a na Slapech ne
- pokud můžu, jdu pryč když se jim moje prachy zaplacené dopředu “nevyplatí”..
Tohle píšu jako občasný návštěvník (kvalita ploch), ostatní mi povídal ten chlapík, co přešel. Jakou mají Slapy strategii nevím, ale možná do ní členové hrající často a furt prostě nezapadají.

@Admin možná tuhle diskusi někam přesuň, jsme dost mimo. Díky.
 
Ja mam pres zimu trvale otevreno jako jeden z prvnich v republice, ale na zmrzle povrchy lidi nepoustim.
Otázka k tomuto:
Co myslíš zmrzlým povrchem? V Beřovicích se hraje, pokud není námraza na trávě. Včera nebyla, zem byla ale tvrdá a promrzlá.
Dnes námraza na trávě je, takže se zatím nehraje. Mám pocit, ze v Hořehledech je to stejně ne?
 
Upraveno moderátorem:
@mkopcak celkem logicky se na to nedívám z pohledu manažera ale z pohledu platícího zákazníka. Jako člen přinesu stanovenou částku před sezónou a najednou. Pokud mě pak v listopadu (za krásného počasí) někdo oznámí, že na mě sere a že se mu nevyplatí poskytovat mi službu, za kterou si v podstatě před rokem vzal peníze, dává mi to několik signálů:
- ekonomika resortu asi nebude OK, proč ale? Třeba členové pgk hrají zadarmo, tak jako řádný člen určitě zapochybuji, proč pak nejsou peníze?
- na Slapech jsem byl párkrat ale vždy bylo dost plno, i ve všední den, proč pak nejsou prachy?
- opravdu je to z ruky do huby, že pár dní, kdy je okamžitý příjem nižší než náklad je problém?
- kvalita hracích ploch s výjimkou greenu se nedá s Beřovicemi srovnávat
- jinde to jde a na Slapech ne
- pokud můžu, jdu pryč když se jim moje prachy zaplacené dopředu “nevyplatí”..
Tohle píšu jako občasný návštěvník (kvalita ploch), ostatní mi povídal ten chlapík, co přešel. Jakou mají Slapy strategii nevím, ale možná do ní členové hrající často a furt prostě nezapadají.

@Admin možná tuhle diskusi někam přesuň, jsme dost mimo. Díky.

V podstatě s tebou souhlasím. Jen doplním, že u mne hraje pravidelně přes zimu cca 20 členů, tzn. cca 3% členské základny. Všem ostatním je golf od listopadu do dubna uplně ukradenej a dokonce o něm někteří ani nechtějí dostávat žádné zprávy. Takže si dokážu představit i opačnou konstrukci - vy utrácíte peníze za zimní provoz pro pár nadšenejch sněhuláků a o to méně peněz je pak pro nás ostatní na sezónu, kdy to využije mnohem více lidí.

A poznámka o tom, že třeba Slapy nemají o členy zájem a je pro ně mnohem zajímavější příjmová skupina feečkařů, má určitě svou hodnotu a moc bych se nedivil, kdyby to tak i bylo...
 
Co myslíš zmrzlým povrchem? V Beřovicích se hraje, pokud není námraza na trávě. Včera nebyla, zem byla ale tvrdá a promrzlá.
Dnes námraza na trávě je, takže se zatím nehraje. Mám pocit, ze v Hořehledech je to stejně ne?

Pokud je green zmrzlej tak, že nevypíchneš a odpaliště že nezapíchneš tee, tak ta tráva bude zmrzlá taky. To, že na ní aktuálně není jinovatka na tom nic nemění...
 
@mkopcak celkem logicky se na to nedívám z pohledu manažera ale z pohledu platícího zákazníka. Jako člen přinesu stanovenou částku před sezónou a najednou. Pokud mě pak v listopadu (za krásného počasí) někdo oznámí, že na mě sere a že se mu nevyplatí poskytovat mi službu, za kterou si v podstatě před rokem vzal peníze, dává mi to několik signálů:
- ekonomika resortu asi nebude OK, proč ale? Třeba členové pgk hrají zadarmo, tak jako řádný člen určitě zapochybuji, proč pak nejsou peníze?
- na Slapech jsem byl párkrat ale vždy bylo dost plno, i ve všední den, proč pak nejsou prachy?
- opravdu je to z ruky do huby, že pár dní, kdy je okamžitý příjem nižší než náklad je problém?
- kvalita hracích ploch s výjimkou greenu se nedá s Beřovicemi srovnávat
- jinde to jde a na Slapech ne
- pokud můžu, jdu pryč když se jim moje prachy zaplacené dopředu “nevyplatí”..
Tohle píšu jako občasný návštěvník (kvalita ploch), ostatní mi povídal ten chlapík, co přešel. Jakou mají Slapy strategii nevím, ale možná do ní členové hrající často a furt prostě nezapadají.

@Admin možná tuhle diskusi někam přesuň, jsme dost mimo. Díky.
No nechci se nějak zásadně vměšovat do té diskuse, ale jako člen Slap si dovolím lehoulince zareagovat.
Jsme tam členem cca 5 let, na zimu vždy zavírali a nějak mě to nepřišlo divné. A po první sezoně jsme došel k tomu, že je to asi nutné, tak s tím prostě při placení poplatku počítám, že cca od poloviny listopadu do začátku března bude zavřeno.
To, že mají jiná hřiště otevřeno, mě v podstatě i překvapilo.
Samozřejmě nevím, co přesně ten pán říkal, nicméně bych i trochu věřil tomu, že pro ně feečkaři jsou důležití, zejména, když i restaurace musí mít zavřeno atd. Ano, je pravda, že já jako člen hrou nepřinesu v podstatě žádné peníze.
Domnívám se, že by tam stejně moc lidí nedorazilo, Slapy jsou tak trochu z ruky. Pokud bych to měl porovnávat, lepší (=rychlejší) cesta je podle mě do Beřovic než na Slapy. A osobně bych nechtěl jezdit někam tak, abych musel skoro vyjet za tmy a za tmy se vrátit.
Co se týká ekonomiky, na tu reagovat neumím, ale věřím, že se to pomalu lepší, kvalita hřiště se zvedá, což fakt pozoruju cca 2 roky. A jestli k tomu přispěje i ta zimní přestávka, budu rád. Za předchozího vedení tam údajně probíhalo všechno možné, slyšel jsme to zprostředkovaně, takže to může být pomluva, ale je fakt, že to hřiště upadalo.
 
Já se mu nedivím, že vyměnil Slapy za Beřovice, za méně peněz má teď mnohem víc muziky. Šel sem s ním taky, byl nadšený z toho, jak vypadá hřiště mimo sezónu.
Když sem byl členem na Slapech já, hrálo se i v prosinci, když se podívám do historie, mám poslední hru na Slapech 18. prosince.
Ale divím se, že nás pouští hrát i když je to totálně zmrzlý ( v Beřovicích ) - minule nás hodinu drželi na startu až to povolí ( nepovolilo ) a teď se klidně hraje na ledu. Samozřejmě vítám hru i během zimy ale nechal bych to jen při plusových teplotách.
 
Ale divím se, že nás pouští hrát i když je to totálně zmrzlý ( v Beřovicích ) - minule nás hodinu drželi na startu až to povolí ( nepovolilo ) a teď se klidně hraje na ledu. Samozřejmě vítám hru i během zimy ale nechal bych to jen při plusových teplotách.

Hodil by se nám tu nějaký odborník z řad greenkeeperů. Zkusím jim napsat, zda jsou nám do tohoto tématu schopni vnést trochu světla...
 
Já se mu nedivím, že vyměnil Slapy za Beřovice, za méně peněz má teď mnohem víc muziky. Šel sem s ním taky, byl nadšený z toho, jak vypadá hřiště mimo sezónu.
Když sem byl členem na Slapech já, hrálo se i v prosinci, když se podívám do historie, mám poslední hru na Slapech 18. prosince.
Ale divím se, že nás pouští hrát i když je to totálně zmrzlý ( v Beřovicích ) - minule nás hodinu drželi na startu až to povolí ( nepovolilo ) a teď se klidně hraje na ledu. Samozřejmě vítám hru i během zimy ale nechal bych to jen při plusových teplotách.
Ale to už musí být dost dlouho, co já pamatuji, zavíralo se vždy cca v půlce listopadu.
A když koukám na to členství, nemyslím, že je to za méně peněz. Roční poplatek je srovnatelný (rozdíl 500,-), vstupní poplatek je sice jednorázový, ale nezanedbatelný.
Ale každý má právo volby (hurá, zatím), takže dokážu pochopit odchod jinam. Já osobně to mám hlavně z důvodu dostupnosti v sezóně.
 
@Seppper no dnes nepustili. Až když rozmrzlo. Dnes dokonce šlo udělat i opravit pitchmark.
@TP_79 je dobře slyšet víc názorů. Ten pán říkal, ze jezdí z Prahy. Tak si asi polepšil i v tom.
 
@Seppper no dnes nepustili. Až když rozmrzlo. Dnes dokonce šlo udělat i opravit pitchmark.
@TP_79 je dobře slyšet víc názorů. Ten pán říkal, ze jezdí z Prahy. Tak si asi polepšil i v tom.
Jako určitě, každý má právo volby. A určitě může být někdo naštvaný, že za své peníze nedostal úplné maximum, ale ono je otázkou, co to maximum je. Pokud tedy neberu tuhle sezonu, kdy bylo na Slapech narváno, protože se částečně chodilo ve dvou a byla další omezení, Beřovice jsem reálně více plné, na slapech většinou TT seženu.
Já mám Slapy blízko z chaty, kde většinou v létě jsem (o víkendech), mě třeba by se fakt nevyplatilo jezdit do Beřovic. A z místa bydliště to mám odhadem stejně, možná o trochu rychleji do Beřovic, ale to využiji výrazně méně.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom