Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf po padesátce...

Golf asi po padesátce dost bolí, ale přece ho nemůžeš přestat hrát... Dokonce si myslím, že je úplně jedno jak šviháš... Hlavní je to, jestli tě to baví! To zatím @mkopcak nemůže pochopit!
popravdě jsem štajf z hlášky trenéra seniorů
škoda, fakt škoda, že jsem ji neslyšela, když jsem se objednávala na trénink
vrtá mi hlavou: tenhle přístup je Ok?
 
popravdě jsem štajf z hlášky trenéra seniorů
škoda, fakt škoda, že jsem ji neslyšela, když jsem se objednávala na trénink
vrtá mi hlavou: tenhle přístup je Ok?
Ne
 
Ahoj všichni senioři, seniorky a téměř padesátníci,

rozhodl jsem se založit vlákno, které se mne začíná týkat, za čtrnáct měsíců projdu pomyslnou bránou a začnu být golfový senior. Nechci to moc přiznávat, také mi to nepřijde ani pravda, ale jet prostě realita, syn se mne ptá, proč jsem přibral, prý jsem nějaký menší, jo a začínáš mít tati takové "dědečkovské vlasy..."

Pohybový aparát už se taky kouše a pomalu si začínám říkat, že se divím nad tím, jaké jsem měl štěstí na vyrovnané klienty seniorského věku, tím myslím přežití ve zdraví jak klientů, tak mé osoby. Faktem je snižující se obratnost a pohyblivost, to břicho mi taky trochu narostlo a začal jsem být i trochu líný, možná bych měl dokoupit nějaké přípravky na testosteron, nebo jek se to píše. Nicméně golf je mojí každodenní drogou i prací, nemůžu prostě jen tak seknout s tréninkem, opřít se o sedmičku a kecat lidem do švihu, to by mi dali!

Letošní rok jsem si dal asi šest předsevzetí, čtyři vzaly za své hned druhy týden, jedno dokonce druhý den, tak mi zůstaly dvě. Tak to první je, že snížím váhu pod sto kilo ;-), no nevím, kdybych vážil stojedna kilo, byla by to legrace. Bohužel vážím o hodně víc a kolena mne sotva nesou (už půl roku nemůžu na levé), vpravdě si za to můžu sám. S nadváhou ale chci bojovat, protože je to zřejmě základ, jak hrát lepší golf. No a to druhé je odpálit aspoň obden košík na drivingu. To druhé je vážně snadnější a s dobrou ortézou to i zvládám...

Toto vlákno jsem založil z důvodu nějakých rad a tipů pro pardy této krásné hry, kteří mají zájem si online podiskutovat u krbu o golfu. Beru všechno narážky, vtipy, nabídky hry atp.



Trenér

Po padesátce teprve život začíná, jestli to ještě nevíš 😂. Na hubnutí je dobrý ..., nevím, jestli to tady můžu napsat. Já mám tedy krb a ráda bych si s někým zahrála, ale nikdo nechce se mnou😞. Narážku jsem dala, nabídku taky a vtip dám příště 😂
 
Po padesátce teprve život začíná, jestli to ještě nevíš 😂. Na hubnutí je dobrý ..., nevím, jestli to tady můžu napsat. Já mám tedy krb a ráda bych si s někým zahrála, ale nikdo nechce se mnou😞. Narážku jsem dala, nabídku taky a vtip dám příště 😂
Píšeš ještě pořád o golfu? :eek:
 
Po padesátce teprve život začíná, jestli to ještě nevíš 😂. Na hubnutí je dobrý ..., nevím, jestli to tady můžu napsat. Já mám tedy krb a ráda bych si s někým zahrála, ale nikdo nechce se mnou😞. Narážku jsem dala, nabídku taky a vtip dám příště 😂
Nebreptej, uteklo nám to (spolhra) a fous. 😉
 
co myslíte, je to dobrý tip?
Ten nejlepší 😁. Už ho studuji a rozebírám. Minule jsem si dávala pozor při odpalu a o dobrých 30 metrů jsem pálila dál, než obvykle😂. Technika je důležitá, nejen v golfu😂. Díky za příspěvek 😘.
 
Ten nejlepší 😁. Už ho studuji a rozebírám. Minule jsem si dávala pozor při odpalu a o dobrých 30 metrů jsem pálila dál, než obvykle😂. Technika je důležitá, nejen v golfu😂. Díky za příspěvek 😘.
technika je peklo ...
 
Tak jsem si včera při hře na indooru schválně na hodinkách zapnul aktivitu „kardio”. Dal jsem si půlhodinový driving a pak rychlou „18”.
Nečekal bych, že hra na indooru (sám) může být tak intenzivní.
86187489-E1F3-4ABA-B8EC-FFDB2ECE054C.jpeg
 
Tak jsem si včera při hře na indooru schválně na hodinkách zapnul aktivitu „kardio”. Dal jsem si půlhodinový driving a pak rychlou „18”.
Nečekal bych, že hra na indooru (sám) může být tak intenzivní.
Zobrazit přílohu 9406
,
Ten tep 173 mne fakt zaráží (infarktová záležitost), 1066 kcal za 1:28 je také dost.
 
,
Ten tep 173 mne fakt zaráží (infarktová záležitost), 1066 kcal za 1:28 je také dost.
Tepovou maximálku při zátěži mám 180 už od mlada ;)
 
Tepovou maximálku při zátěži mám 180 už od mlada ;)
Tady je vzorec pro přibližný výpočet max tepovky:

Pro kontrolu správnosti pak můžete využít složitější aritmetický vzorec, který je o poznání přesnější než ono obvyklé 220 – věk. Ženy: MTF = 210 – věk/2 – hmotnost/10 Muži: MTF = 210 – věk/2 – hmotnost/10 + 4
 
To je dost velký nápor na srdíčko už od mládí, ono už asi i průměrný tep 140 na "indooru" je relativně dost. Vysledoval jsem, že máš na hřišti výborné výsledky. Máš takovou tepovku i během hry na hřišti?
Od mládí jsem hrál hokej a dvoufázový denní trénink. Klidový tem mám průměr 55. Záleží na tempu hry a profilu hřiště. Pokud jdu sám, tak průměr někde kolem 130. Pokud pomalý flajt, tak kolem 100. Ale Y chodím průměr 130 i ve flajtu.
Na klidovku 55 se po hře dostanu během 10minut.
 
Tady je vzorec pro přibližný výpočet max tepovky:

Pro kontrolu správnosti pak můžete využít složitější aritmetický vzorec, který je o poznání přesnější než ono obvyklé 220 – věk. Ženy: MTF = 210 – věk/2 – hmotnost/10 Muži: MTF = 210 – věk/2 – hmotnost/10 + 4
Díky Bohouši za vzorec - jsem v normě ;)
 
Od mládí jsem hrál hokej a dvoufázový denní trénink. Klidový tem mám průměr 55. Záleží na tempu hry a profilu hřiště. Pokud jdu sám, tak průměr někde kolem 130. Pokud pomalý flajt, tak kolem 100. Ale Y chodím průměr 130 i ve flajtu.
Na klidovku 55 se po hře dostanu během 10minut.
To je super, ve vrcholovce to vždy bylo docela dobré znamení tato vysoká kapacita, teda spíše návrat k normálu... nicméně 173 na indooru je fakt dost. Já se dostanu i na 180, při testech i víc, ale to jsem fakt KO. Nedokáži si přitom představit odpal a soustředění (můj případ).
 
To je super, ve vrcholovce to vždy bylo docela dobré znamení tato vysoká kapacita, teda spíše návrat k normálu... nicméně 173 na indooru je fakt dost. Já se dostanu i na 180, při testech i víc, ale to jsem fakt KO. Nedokáži si přitom představit odpal a soustředění (můj případ).
Přes 160 to jsou špičky - většinou po odpalu drivem, pak to hned klesne k průměru. Pokud nezapnu „kardio” tak to měří pulz v delším intervalu, takže to špičky ořeže a pohybuji se na max. 150 a průměru někde okolo 120.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom