Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf po padesátce...

běžném HCP turnaji jsou odpaliště stanovena podle HCP a nikdo se neptá, kolik ti je let. Takže s nízkým HCP jdeš na bílá odpaliště. Samozřejmě dámy z červených, abych je neopomněl.
Z jakých odpališť se hraje je na promotérovi turnaje, hřiště maximálně doporučí odpaliště podle HCP. Hřiště obvykle mají znormovaná všechna odpaliště pro všechny hráče, takže můžeš hrát na STBL klidně jako chlap s HCP 0 z červených. Třeba na happygolf.cz hrají všichni muži ze žlutých a všechny ženy z červených, bez ohledu na HCP
 
jednou jsem byl na turnaji, kde muzi povinne hrali z cerny.. cili najednou hriste bylo o trapnych 700m delsi. priznam se ze na mnoha jamkach jsem mel problem se dostat na fairway :)

Já bych nechal na hřišti jen červené a žluté, hřiště by ušetřily na údržbě a zlevnilo hrací poplatek. Ono totiž jediné co přivede hráče na hřiště jsou přiměřené náklady na golf vůči mzdám (důchodům). Nicméně mš pravdu osobně už taky moc ty černé nemusím, je to dřina...
 
Já bych nechal na hřišti jen červené a žluté, hřiště by ušetřily na údržbě a zlevnilo hrací poplatek. Ono totiž jediné co přivede hráče na hřiště jsou přiměřené náklady na golf vůči mzdám (důchodům). Nicméně mš pravdu osobně už taky moc ty černé nemusím, je to dřina...
opravdu veris, ze kdyby se prestala sekat polovina odpalist, tak by nejake hriste zlevnilo?? :eek:
 
Na bílých teprve začíná golf.. :):):)
presne, ne nadarmo nazyvam zluta odpaliste za damska :D
 
Já bych nechal na hřišti jen červené a žluté, hřiště by ušetřily na údržbě a zlevnilo hrací poplatek.

Tomu nevěř ani náhodou...
 
Ano, snížím náklady, nepotřebuji vysoké výnosy! (hodně zjednodušeně)
to sice snizis naklady, ale zadne hriste u nas by kvuli tomu nezlevnilo green fee
 
to sice snizis naklady, ale zadne hriste u nas by kvuli tomu nezlevnilo green fee

To je jasné, a proto jsou veškeré akce k ničemu, lidé si to prostě nemohou dovolit; čas, peníze, jiné zájmy atp. V každém případě levné poplatky za hru, tím myslím "public hřiště" třeba i zadarmo, nebo za symbolickou cenu, by golfu rozhodně prospělo. Když může město platit údržbu zeleně a například hokejový nebo fobalový klub, tak může platit za městem údržbu nějaké devítky!
 
Upraveno:
To je jasné, a proto jsou veškeré akce k ničemu, lidé si to prostě nemohou dovolit; čas, peníze, jiné zájmy atp. V každém případě levné poplatky za hru, tím myslím "public hřiště" třeba i zadarmo, nebo za symbolickou cenu, by golfu rozhodně prospělo. Když může město platit údržbu zeleně a například hokejový nebo fobalový klub, tak může platit za městem údržbu nějaké devítky!

Pro hriste, ktere ma postaveno vice odpalist, bude castka potencialne usetrena za ukonceni jejich udrzby zcela zanedbatelna.

Municipalni golf je jiste cestou k rozvoji golfu, to souhlasim.
 
Pro hriste, ktere ma postaveno vice odpalist, bude castka potencialne usetrena za ukonceni jejich udrzby zcela zanedbatelna.

Municipalni golf je jiste cestou k rozvoji golfu, to souhlasim.

Osobně to mám s odpališti v golfu stejně jako s profesionalismem. Kategorie "PRO" měla být již dávno zrušena a minimálně návratem golfu na Olympijské hry, se promrhala obrovská šance tento přežitek zrušit. Nevidím jediný důvod, proč se stále udržuje tento stav. Za mě jednoduše existuje golfista hrající buď špatně nebo dobře, pokud chce být trenér tak OK, udělej si kurz a trh ukáže...

Nicméně když vezmu v potaz troje odpaliště na 18 jamkách mohou zabrat až 4 ha, což sekat každý druhý den, hnojit, zavlažovat a opravovat by šlo jistě dopočítat včetně nákladů na vybudování. A lítáme v milionech...

Ani fotbalové hřiště nemá čtyři vápna a fotbalisti nejsou děleni v soutěži na profesionální fotbalisty a čučkaře, tak asi tak.
 
Ani fotbalové hřiště nemá čtyři vápna a fotbalisti nejsou děleni v soutěži na profesionální fotbalisty a čučkaře, tak asi tak.
castecne ano, za profesionala se povazuje osoba, ktera se tim zivi, pokud hrajes 3./4. ligu, tak uz se tim nezivis a jsi amater, ikdyz tam neni ten oficialni status
 
To je jasné, a proto jsou veškeré akce k ničemu, lidé si to prostě nemohou dovolit; čas, peníze, jiné zájmy atp. V každém případě levné poplatky za hru, tím myslím "public hřiště" třeba i zadarmo, nebo za symbolickou cenu, by golfu rozhodně prospělo. Když může město platit údržbu zeleně a například hokejový nebo fobalový klub, tak může platit za městem údržbu nějaké devítky!

Tak to by golfu rozhodně neprospělo.
Český pepík obecný nemá problém s fotbalem, hokejem nebo parkem, ale s golfem ano. Nova a Blesk by to patřičně rozmázli...
Poslední, co je třeba je cpát do golfu veřejné peníze, bohužel naše "národní" povaha. Golf prostě není dostatečně "lidový"..
 
Kategorie "PRO" měla být již dávno zrušena
Nesouhlasím. Nikdo nenutí hráče ani trenéry stát se PRO, je to čistě jejich rozhodnutí, když si chtějí golfem vydělávat. Hráč může zůstat amatérem a ani trenér nemusí být nutně profík. Ale když za to chceš brát peníze, tak je podle mě správně, že je to oddělené. Amatér se může zúčastnit soutěže s finanční odměnou, ale nemůže si odnést peníze. Podle mě naprosto v pořádku.
Nicméně když vezmu v potaz troje odpaliště na 18 jamkách mohou zabrat až 4 ha, což sekat každý druhý den, hnojit, zavlažovat a opravovat by šlo jistě dopočítat včetně nákladů na vybudování. A lítáme v milionech...
Když mají hřiště několik sad odpališť na zrušení, tak je asi něco špatně v návrhu hřiště (proč proboha budovali tolik odpališť???). Když na hřišti něco zruší, tak určitě nezlevní, jen zmenší svou ztrátu, ale protože stroje a všechno ostatní stejně musí mít, tak to bude v rozpočtu hřiště zanedbatelné.
K tvému odhadu plochy 4ha: 1ha = plocha 100x100metrů, 4 ha = 400 x 100 metrů. Když to vydělím 20 jamkama (aby se to dobře počítalo), tak mám plochu 20x100metrů na jamku a tedy 20x33 metrů na jedno odpaliště. No, takové jsem ještě neviděl. Ale možná někde taková mají
Velikost hřiště je prý obvykle cca 80ha, takže 4ha na rušená odpaliště mi fakt přijdou trochu přestřelené číslo
 
Nesouhlasím. Nikdo nenutí hráče ani trenéry stát se PRO, je to čistě jejich rozhodnutí, když si chtějí golfem vydělávat. Hráč může zůstat amatérem a ani trenér nemusí být nutně profík. Ale když za to chceš brát peníze, tak je podle mě správně, že je to oddělené. Amatér se může zúčastnit soutěže s finanční odměnou, ale nemůže si odnést peníze. Podle mě naprosto v pořádku.

Když mají hřiště několik sad odpališť na zrušení, tak je asi něco špatně v návrhu hřiště (proč proboha budovali tolik odpališť???). Když na hřišti něco zruší, tak určitě nezlevní, jen zmenší svou ztrátu, ale protože stroje a všechno ostatní stejně musí mít, tak to bude v rozpočtu hřiště zanedbatelné.
K tvému odhadu plochy 4ha: 1ha = plocha 100x100metrů, 4 ha = 400 x 100 metrů. Když to vydělím 20 jamkama (aby se to dobře počítalo), tak mám plochu 20x100metrů na jamku a tedy 20x33 metrů na jedno odpaliště. No, takové jsem ještě neviděl. Ale možná někde taková mají
Velikost hřiště je prý obvykle cca 80ha, takže 4ha na rušená odpaliště mi fakt přijdou trochu přestřelené číslo

Ad 1/ No s tím samozřejmě nelze souhlasit, máš klasický alibistický přístup, nuž co, to je právě ten problém golfu, v jeans ne, ale dělit lidi podle toho jestli hrají dobře nebo ne ano. Co se týče "price money", tak jsem pro, aby je mohli brát všichni hráči, proč taky ne, hrají stejný golf...

Ad 2/ Plochy určené pro dopaliště moho dosahovat klidně 4 ha, tím terénem se nemyslí povrch vlastního odpaliště, ale i okolí, které se musí sekat, zavlažovat,hnojit a upravovat... 80 ha hřiště jsou ta menší, které mají právě jen dvoje odpoliště.

Ad 3/ Rozvoj golfu u nás brzdí úplně jiné problémy, než vidí majitelé hřišť (ne všichni), problém není v předražených trenérech. (Většina kluků má problém si zaplatit složenky)
 
Tak to by golfu rozhodně neprospělo.
Český pepík obecný nemá problém s fotbalem, hokejem nebo parkem, ale s golfem ano. Nova a Blesk by to patřičně rozmázli...
Poslední, co je třeba je cpát do golfu veřejné peníze, bohužel naše "národní" povaha. Golf prostě není dostatečně "lidový"..

Špatný názor, golf je pro seniory rozhodně prospěšnější, tím myslím procházku po golfu, než sezení u televizního přenosu fotbalu nebo hokeje. (Jestli nerozumíš ironii, tak 60 letá seniorka nebude jezdit po ledě za pukem)
 
castecne ano, za profesionala se povazuje osoba, ktera se tim zivi, pokud hrajes 3./4. ligu, tak uz se tim nezivis a jsi amater, ikdyz tam neni ten oficialni status

Jenže společnost se modernizuje, jak jsem napsal výše, tak zařazením golfu na Olympijské hry, je vlastně popřeno dělení na ty co golf milují, nebo hrají za peníze. Z historie známe, že OH jsou pro amatéry, tudíž (moderní) kroky směřují termínu golfista, místo přívlastku "profesionální", Honzo jsi chytrý chlap a když se nad tím opravdu zamyslíš, tak mi dáš za pravdu...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom