Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf po padesátce...

Trenér

Guru fóra
Jméno
Jiří
Klub
GC Čechie
HI (HCP)
5,0
Ahoj všichni senioři, seniorky a téměř padesátníci,

rozhodl jsem se založit vlákno, které se mne začíná týkat, za čtrnáct měsíců projdu pomyslnou bránou a začnu být golfový senior. Nechci to moc přiznávat, také mi to nepřijde ani pravda, ale jet prostě realita, syn se mne ptá, proč jsem přibral, prý jsem nějaký menší, jo a začínáš mít tati takové "dědečkovské vlasy..."

Pohybový aparát už se taky kouše a pomalu si začínám říkat, že se divím nad tím, jaké jsem měl štěstí na vyrovnané klienty seniorského věku, tím myslím přežití ve zdraví jak klientů, tak mé osoby. Faktem je snižující se obratnost a pohyblivost, to břicho mi taky trochu narostlo a začal jsem být i trochu líný, možná bych měl dokoupit nějaké přípravky na testosteron, nebo jek se to píše. Nicméně golf je mojí každodenní drogou i prací, nemůžu prostě jen tak seknout s tréninkem, opřít se o sedmičku a kecat lidem do švihu, to by mi dali!

Letošní rok jsem si dal asi šest předsevzetí, čtyři vzaly za své hned druhy týden, jedno dokonce druhý den, tak mi zůstaly dvě. Tak to první je, že snížím váhu pod sto kilo ;-), no nevím, kdybych vážil stojedna kilo, byla by to legrace. Bohužel vážím o hodně víc a kolena mne sotva nesou (už půl roku nemůžu na levé), vpravdě si za to můžu sám. S nadváhou ale chci bojovat, protože je to zřejmě základ, jak hrát lepší golf. No a to druhé je odpálit aspoň obden košík na drivingu. To druhé je vážně snadnější a s dobrou ortézou to i zvládám...

Toto vlákno jsem založil z důvodu nějakých rad a tipů pro pardy této krásné hry, kteří mají zájem si online podiskutovat u krbu o golfu. Beru všechno narážky, vtipy, nabídky hry atp.



Trenér
 
Upraveno:
Tak vítej na jamce..
Za pár dní dosáhnu golfového seniorského věku a malinko řeším dilema jakých pár turnajů na cizích hřištích si zahraju, když už mám tu možnost jít v kategorii senior. Nějak se na to necítím(v hlavě, hnáty mě bolej..:):):)), třeba na midech si můžu dokonce vybrat. Má to ale i svá pozitiva, senior tůry mívají nižší fee a hrají většinou ze žlutých, což mé extrémní “délce“ naprosto vyhovuje..:):):), protože můj HCP mě už na mnoha hřištích vyžene na bílý..

Předsevzetí si nedávám, asi to nemá cenu, muší to přijít samo a mít do toho chuť..:):):). Takže pod 100 a přestat hulit..:):):)
 
Tak vítej na jamce..
Za pár dní dosáhnu golfového seniorského věku a malinko řeším dilema jakých pár turnajů na cizích hřištích si zahraju, když už mám tu možnost jít v kategorii senior. Nějak se na to necítím(v hlavě, hnáty mě bolej..:):):)), třeba na midech si můžu dokonce vybrat. Má to ale i svá pozitiva, senior tůry mívají nižší fee a hrají většinou ze žlutých, což mé extrémní “délce“ naprosto vyhovuje..:):):), protože můj HCP mě už na mnoha hřištích vyžene na bílý..

Předsevzetí si nedávám, asi to nemá cenu, muší to přijít samo a mít do toho chuť..:):):). Takže pod 100 a přestat hulit..:):):)

Ahoj Karlosi,

s hulením je to těžké, já to mám s jídlem, prostě závislost. Také raději hraji ze žlutých a s klienty všeobecně vždy ze stejných odpališť. Jsem dokonce zastánce, že na hřišti jsou někdy až sedmery odpaliště zbytečný náklad. Za mě bohatě stačí žluté a červené, chceme-li mužské a ženské. Při mých trenérských cestách mi jeden grenkeeper řekl, že je roční údržba pěti odpališť vyjde cca na 650 tisíc. Třeba zde je hledat ekonomickou rezervu.

Jinak senior túry jsou prý pěkně napjaté... ;-) A 100 ran, to je hned :)


Díky za reakci

Trenér
 
Jinak senior túry jsou prý pěkně napjaté... ;-) A 100 ran, to je hned :)


Díky za reakci

Trenér

No jak které, některé jsou brané víc společensky ;)

Já jezdím Severočeskou senior tour a ta je dost sportovní. A i ve čtyřčleném flajtu jdeme např. Y v časovém limitu. Ale na spoustě hřišť jsme v klubovně i před limitem. Žádná couračka, prostě svižná hra :up:
Dokonce se mi jednou stalo, že nějakým nedopatřením jsem jednou šel na Malevilu v prvním flajtu jen ve dvou. Startovali jsme hodinu po předchozím “turnaji” a na 6. jamce už jsme čekali a na 7. byli puštěni dopředu. Do konce hřiště jsme takhle “předběhli” ještě další 3 flajty. Ale i tak jsme občas čekali.
 
No jak které, některé jsou brané víc společensky ;)

Já jezdím Severočeskou senior tour a ta je dost sportovní. A i ve čtyřčleném flajtu jdeme např. Y v časovém limitu. Ale na spoustě hřišť jsme v klubovně i před limitem. Žádná couračka, prostě svižná hra :up:
Dokonce se mi jednou stalo, že nějakým nedopatřením jsem jednou šel na Malevilu v prvním flajtu jen ve dvou. Startovali jsme hodinu po předchozím “turnaji” a na 6. jamce už jsme čekali a na 7. byli puštěni dopředu. Do konce hřiště jsme takhle “předběhli” ještě další 3 flajty. Ale i tak jsme občas čekali.

Dobré ráno Mirku,

super, tak by to mělo vypadat, rychle se pohybovat a hrát s rozvahou. Co se týče seniorských turnajů, tak se ně těším, snad bud mít zdravé koleno...

Dík za reakci

Trenér
 
Jediné plus (a řekla bych velké) na mém letošním životním jubileu vidím to, že budu hrdým účastníkem seniorské tour!:D I když bych se nejraději zaškatulkování do "senior" zuby nehty bránila. Jako senior se necítím...joooo trochu mě bolí kolena...taky když tlačím vozík do kopce tak poněkud funím, ale senior??!!!:cool::D
 
Jediné plus (a řekla bych velké) na mém letošním životním jubileu vidím to, že budu hrdým účastníkem seniorské tour!:D I když bych se nejraději zaškatulkování do "senior" zuby nehty bránila. Jako senior se necítím...joooo trochu mě bolí kolena...taky když tlačím vozík do kopce tak poněkud funím, ale senior??!!!:cool::D

Ahoj Marto,

no a kdo nefuní? Tak to nazveme kategorií zkušených golfistek?
 
Jediné plus (a řekla bych velké) na mém letošním životním jubileu vidím to, že budu hrdým účastníkem seniorské tour!:D I když bych se nejraději zaškatulkování do "senior" zuby nehty bránila. Jako senior se necítím...joooo trochu mě bolí kolena...taky když tlačím vozík do kopce tak poněkud funím, ale senior??!!!:cool::D
Tak jsme jen stejně mladý, senioři jenom golfový..:):):), tuším že stará garda fotbalistů je už ve čtyřiceti..:):):)
 
Hele, padesátka není věk. Jak píšu tady, jsem bývalý zarytý nesportovec. A dnes nevím, co bych dělal dřív. Takže zhubnout lze - jde to pomaleji, hýbat se lze - déle se na to trénuje, seniorská kategorie - no u běžců většinou všichni v tomhle věku ještě dost lítaj, tak ve Varech jsem byl loni na 1047 místě (asi ze 4000).
Padesátka je věk, kdy člověk může začít dělat kraviny, a vydávat to za moudrá rozhodnutí /od podzimu chodíme plavat do řeky, takže zítra v 11:00 na molu u Mělnického veslařského klubu.
Já jsem docela spokojenej. A golf - možná se mi vrátí vlna a začnu zase trénovat, teď jen hraju - málo.
 
Zdravím vás budoucí i současní golfoví senioři. Já jsem v té kategorii už ví než jedno desetiletí. Nějak se tam moc asi nehodil. Držím se pod kilo, letos bych rád byl pod devadesát. Taky myslím hmotnost. Když se mi podaří trošku zapracovat na fyzičce, tak mi ani nebude nic bránit hrát slušný golf nejen se seniorama, ale občas prohnat i mladíky.
 
Hele, padesátka není věk. Jak píšu tady, jsem bývalý zarytý nesportovec. A dnes nevím, co bych dělal dřív. Takže zhubnout lze - jde to pomaleji, hýbat se lze - déle se na to trénuje, seniorská kategorie - no u běžců většinou všichni v tomhle věku ještě dost lítaj, tak ve Varech jsem byl loni na 1047 místě (asi ze 4000).
Padesátka je věk, kdy člověk může začít dělat kraviny, a vydávat to za moudrá rozhodnutí /od podzimu chodíme plavat do řeky, takže zítra v 11:00 na molu u Mělnického veslařského klubu.
Já jsem docela spokojenej. A golf - možná se mi vrátí vlna a začnu zase trénovat, teď jen hraju - málo.

Ahoj,

tak to je docela síla, já bych se u vesláku do vody nesmočil, musí to být strašný adrenalin... Co se týče běhání klobouk dolů, já bych neuběhl ani pětistovku.

A golf, tomu se musí člověk věnovat pořád, nesmí se člověk zastavit...

Samozřejmě golf pro seniory je libová záležitost.
 
Zdravím vás budoucí i současní golfoví senioři. Já jsem v té kategorii už ví než jedno desetiletí. Nějak se tam moc asi nehodil. Držím se pod kilo, letos bych rád byl pod devadesát. Taky myslím hmotnost. Když se mi podaří trošku zapracovat na fyzičce, tak mi ani nebude nic bránit hrát slušný golf nejen se seniorama, ale občas prohnat i mladíky.

Ahoj Mirdo,

super je to pod 110, výborné pod 100 a 90 je golf z kategorie snů!

Držím pěsti
 
Ahoj Mirdo,

super je to pod 110, výborné pod 100 a 90 je golf z kategorie snů!

Držím pěsti
Ahoj Mirdo,

super je to pod 110, výborné pod 100 a 90 je golf z kategorie snů!

Držím pěsti
Pokud mluvíš o golfu tak co je nad 100 je úplně špatně, co je mezi 90 a 100 je špatně, a co je kolem 80 je přijatelné.
 
Já se na ty žluté odpaliště tak těším...
Jo ze žlutých je to bezva, spousta PAR4 se pak hraje - driver + wedge :D
 
Pokud mluvíš o golfu tak co je nad 100 je úplně špatně, co je mezi 90 a 100 je špatně, a co je kolem 80 je přijatelné.

Když jsem učil takovou partu Sasů (Němci) , senioři od 55 do cca 70, všichni hráli golf relativně dlouhou v prúměru 20 let, ti nejlepší se dostávali k devedesátce, průměrně ake hráli kolem 110 ran a byli fakt šťastní, PAR pro ně byla odměna jednou dvakrát za 18 jamek.

Jsi na sebe příliš náročný, i když nevím kolik máš HCP, tak hrát pořád, dle tvých slov "špatný golf", tě přece nemůže bavit...

Osobně si myslím, že výborný seniorský golf se pohybuje mezi 90 až 110 ranami, pod 90 ran, se stabilně dostane možná sto seniorů v čgf a pod 80, to bude hodně málo...
 
Když jsem učil takovou partu Sasů (Němci) , senioři od 55 do cca 70, všichni hráli golf relativně dlouhou v prúměru 20 let, ti nejlepší se dostávali k devedesátce, průměrně ake hráli kolem 110 ran a byli fakt šťastní, PAR pro ně byla odměna jednou dvakrát za 18 jamek.

Jsi na sebe příliš náročný, i když nevím kolik máš HCP, tak hrát pořád, dle tvých slov "špatný golf", tě přece nemůže bavit...

Osobně si myslím, že výborný seniorský golf se pohybuje mezi 90 až 110 ranami, pod 90 ran, se stabilně dostane možná sto seniorů v čgf a pod 80, to bude hodně málo...
HCP mám momentálně 11,1. Celou loňskou sezónu jsem se pohyboval pod 11. Musíš pořádně číst a ne dělat jenom své úsudky. Původní post, ve kterém jsem počty zmiňoval byl o hmotnosti.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom