Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf po padesátce...

Jasně, máme tady volno a jsme kousek od letiště, bydlíme přímo na pláži. Široko daleko na pláži nikdo není. Na hřiště to je cca 5 min pěšky.
 
Asi si nerozumíme. Neupírám svoji pozornost ke dřepu, ale k mobilitě obecně. A ano, je pravdou, že 50% "rehabilitačních pracovníků" a ortopedů označí dřep za něco zakázaného, otřesného.

Titíž lidé tvrdí, že nosit barefootové boty je životu nebezpečné. Titíž lidé tvrdí, že pokud z nataženýma nohama dám dlaně na zem, tak jsem hypermobilní, a je to nebezpečné.

Možná jsem trochu alternativec, ale o rozvoj mobility ve stylu Ido Portala, tak jak to v Čechách učí Petr Růžička, se zajímám asi 4 roky. A jsem přesvědčen, že díky tomu mám koleno v mnohem lepším stavu, než kdybych se tomu nevěnoval.
Neber to osobně, každý má svůj přístup, to ti neberu, jen jsem se trochu vyděsila z toho dřepu. Každý si vybere cestu která mu vyhovuje, držím palce ať máš kolena v pohodě, já zatím půjdu "klasickou cestou". A btw, podle mého, rehabilitačních pracovníků a ortopedů, kteří označí ten dřep jako něco zakázaného, bude jistě víc než 50%. ;)
 
Tak já bych taky ke kolenům něco napsal.

1) rehabiliace
A. Většina lidí má zkrácený gluteus, neboli prdelní sval, hamstring, neboli zadní stehenní sval a kvadriceps, neboli přední stehenní sval. V důsledku toho je patela vytažená nahoru a kvůli tenzi je na chrupavčité tkáně vyvíjen zbytečný nepřiměřený trvalý tlak.
B. centrace kolena - většině lidí s postižením jde při podřepu koleno dovnitř, jakoby se vlomí. Správná pohybová mechanika vede tak, že při dřepu - podřepu češka překryje prostřední prsty nohou, nikoli palec či ještě vedle. Zbavit se tohoto špatného pohybového vzorce v našem věku lze, ale je to práce na několik měsíců
C. rozvolněné struktury okolo kolena - miliony cvičení typu balanc na jedné noze, kroužení koleny, slackline, časem výdrž ve dřepu VIZ ZDE
D. Furt hýbat furt hýbat, furt hýbat - promazávání.

2) léčba
A. Glukosamin a chondroitin gut. Prvního musí být tuším 1500 mg denně, nebo druhýho asi 800 mg. Je jedno, jeslti pro lidi nebo zvířata
B. Kolageny a spol. taky dobrý, mně se hodně osvědčil Cemio Kamzík, dávka dvojnásobek
C. Kyselina hyaluronová - last hit. Bohužel k orální medikaci nemůžu říct nic dobrýho. Pozitivní referenci mám na injekci, ta má nevýhody
- bolí to jako kráva - komu někdy tahali vodu z kolena, tak ví o čem mluvím,
- pokud nemáš trojku nebo čtyřku artrozu, nedá ti pojištovna ani prd, jedna injekce SynviscOne stojí cca 5T,
- vydrží to max. rok

Svýmu levýmu kolenu věnuju týdně tak 4* 10-30 minut, a - jsem po operaci kousek od tohodle dřepu. Na pravý ho dám.

To musím takhle vyzkoušet, vždy před sportovní aktivitou dělám dřepy i každé ráno jich 10-20 zvládnu. Nejsou to ovšem v tomto téměř sedu, zítra začnu 30 denní výzvu.

Děkuji za tip.
 
To musím takhle vyzkoušet, vždy před sportovní aktivitou dělám dřepy i každé ráno jich 10-20 zvládnu. Nejsou to ovšem v tomto téměř sedu, zítra začnu 30 denní výzvu.

Děkuji za tip.
Nervi to přes závit. 30 minut není hned. 2x 30 vteřin při zprávách je dobrý začátek. Všechno jsou to běhy na dlouhou trať. Měsíce, který se vyplatí..... za dlouho

Odesláno z mého ANE-LX1 pomocí Tapatalk
 
Ahoj, pokud jsi lékařka, tak bych čekal solidní příspěvek! Nechápu neustálou jízlivost v komentářích :(
Amen
 
Někde na nějakém školení, ale bohužel to nemohu nikde najít, jsem viděl věkové rozvržení aktivních golfistů v ČR, nemáte někdo nějaký zdroj, jak to procentuálně, alespoň přibližně vypadá?
 
Nezapomeli jste na nejlepsi prostredek ?

Na medvidky :)
Medvidci jsou na prd, to do sebe láduješ tak akorát cukr.
 
Ahoj, pokud jsi lékařka, tak bych čekal solidní příspěvek! Nechápu neustálou jízlivost v komentářích :(
Víš co, nemusíš být doktor, abys věděl, že nadledvinky jsou tzv. žlázy s vnitřní sekrecí a produkují hormony. Nikoliv nějaké mazivo do kloubů. Těžko říci kde @bohumil.koval tu informací získal.
 
Někdy jsem někde zaslechl, že barvivo v medvídcích je to samé co se používá do nátěrů na ploty... byť je asi v kdečem, zní to hrozně.

Tak jen pro zajímavost

https://www.magazinzdravi.cz/gumovi-medvidci-nikdy-vice
No, barvivo je další věc, ale té želatiny (nebo agaru) obsahují jen málo, nejvic je v nich právě toho cukru. Takte přínos pro klouby (vlasy, nehty) he značně diskutabilní.
 
Pořád mi nejlíp vychází ten sulc ;):D
No já sulc nemusím, to si dám radši ovocný dort s vysokou vrstvou želatiny ;)
Ale pokus si mohu vybrat, tak dám přednost dobře ugrilovanému prasečímu kolínku, to pak zblajznu i kůži a o kolagen na klouby je postaráno :p
 
No já sulc nemusím, to si dám radši ovocný dort s vysokou vrstvou želatiny ;)
Ale pokus si mohu vybrat, tak dám přednost dobře ugrilovanému prasečímu kolínku, to pak zblajznu i kůži a o kolagen na klouby je postaráno :p
Kolagen je dobry, ale pokud není hydrolizovaný, tak ho lidské tělo neumí moc zpracovat a tak se to trošku míjí účinkem Šulc mám ale taky rád medvídka snad kdyby byly opečené tlapy.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom