Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf na olympiádě? Ano nebo ne?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Blíží s nám letní olympijské hry, které budou pravděpodobně nepříjemné kvůli kvalitě vody pro vodní sporty, ale svátkem pro nás golfisty. Jak se vám golf na olympiádě líbí?

Abych se přiznal já, tak nevím, je to dobré pro propagaci golfu, treba to přitáhne nováčky, ale nejsem si jist, jak to bude s kvalitou hry. Díky kvótám hráčů na národ tam bude spousta špičkových golfistů chybět, ale naopak to může být šance pro ty prozatím světově řekněme méně známé... snad tam pěkný výsledek přiveze Spilková.

Btw. mám dojem, ze hřiště ještě není hotové, nebo se pletu?
 
Já se na to si podívám, čím víc golfu, tím míň seriálů.

Ale samotná myšlenka golfu na olympiádě mi nepřijde zajímavá. Je to stejné jako tenis. Olympiáda nikdy nebude pro golf to nejdůležitější a je to dobře. Nechápu proč by najednou měla být. Je to komerční záležitost. Tak proč najednou hájit kapsy někoho, kdo pořádání her získal bůhvíjak hlasováním jakýchsi bafuňářů. Tito lumpové si přivlastnili bohulibou myšlenku a vytvořili prachsprostý business. A když komerce, tak radši ta tradiční. 

Nepotřebuji nové formáty hry, teamové soutěže nebo olympijské medaile k tomu, aby mě golf bavil. Je krásný jaký je a měnit ho nechci.
 
Souhlasím s Jardou, mám to podobně. Nepotřebuju ve světovém turnajovém kalendáři nějaké novinky. Nicméně, jak píše Jarda, podívám se na to stejně - což je ovšem i jeden z důvodů, proč se golf znovu dostal na program Olympiády a proč o to usiloval - globální sledovanost, televizní práva, globální reklama, nové trhy, hráči... atd. 
 
Uvidíme co bude, může to díky kvotám a tomu, ze se náhodně předvede výkonnost některých méně golfových zemí vlastne kuprospechu. Asi to neuškodí. Jsem docela zvědav, kdo bude komentovat... Určitě pro propagaci je výhoda, ze se golf dostane na obrazovky tv vic, nez nyni.
 
Doufám Bosák :)
Snad nepřizvou Poulíčka nebo Mike Hrubý mě ničí úplně..
 
Bosák ze jmenovaných by byla nejlepší volba. Třebas se po jeho boku i v rámci přesnosti objeví nějaký šikovný a znalý profík.

Btw. myslíte, že amíci hodí Woodse go své golfové repre? :) Případně koho vyberou?
 
do golfove repre?? to se urcuje podle svetoveho zebricku, ne koho urci vybor
 
To sice ano (Woods byl myšlen jako nadsázka), ale kvalita celku nebude prostě valná jako ostatní turnaje. Z principu dělení mezi jednotlivé státy a kvóty na státy prostě nedá na jedno místo ty nejlepší hráči co jsou, bude tam řekněme 15 hráčů díky maximálně čtveřici z jednoho státu a pak hráči z jiných států druhé či třetí kategorie. Neříkám, že to je špatně, ale tak nějak bych byl raději, kdyby Olympiáda byla doopravdy to TOP, takhle to nemá podle mého názoru ani své kouzlo. Jestli se nepletu a pamatuji si to správně, tak má hrát 60 mužů a 60 žen a tuším, že nebude ani cut. Potom by se mi možná líbil i nějaký jiný formát hry, týmová hra, smíšená hra... prostě něco jiného, než jsou klasické majory (kde ta špička je). 

Btw. mužská šedesátka: http://www.igfgolf.org/olympic-games/qualification-system/ogr-men/
a ženy máme tu: http://www.igfgolf.org/olympic-games/qualification-system/ogr-women/

Ať tak či tak, rozhodně budu fandit Kláře, na tohle se těším. :)
 
Ja bych udelal, napr.: Top50 automaticky, + kvalifikace, nebo Top50 autmaticky + do sta hracu podle zemi nebo neco v tomto smyslu
 
Jsem zvedavy zda v ramci nabuseneho olympijskeho programu bude mit Bosak cas komentovat golf :))

Ja jsem na to zvedavy, naopak to vnimam velmi pozitivne (a to olympiadu kvuli totalni komerciaci uz ne), neb to bude defakto super zrychlene world open a da to sanci vyniknout uplne neznamym hracum. Copak nas bavi koukat na stale stejne ksichty? Vlastne bavi :)))
 
Jj, líbilo by se mi to také tak, jak říká Honza, X dle žebříčku, zbytek ok - nějaké národní divoké karty, plus limity. Ale co, bude to zajímavá podívaná, akorát mě prostě mrzí, že tak nějak osobně vnímám olympijskou medaili jako vrchol a tenhle kvalifikační model to moc dle mého názoru neodráží. Ale co, vem to čert, bude to i tak parádní podívaná. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom