Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf na Mallorce recenze

HonzaKulig

Mazák fóra
Jméno
Jan
Přijmení
Kulig
Klub
Central Golf Club
HI (HCP)
6,5
Ahoj jamkaři,
právě jsem se vrátil z úžasného 3denního tripu na Mallorce a musím se s Vámi podělit o zážitky.

Mallorca má úžasnou výhodu polohy a docela levných letenek (35 EUR letenka z Vídně, 60 EUR za bag - kupoval jsem je v půlce ledna), let je cca 2 hodinky z Vídně.

Aktuální počasí je cca 20 stupňů, slunečno a díky moři docela teplo. Na golf je tam ideální doba od půlky února do konce dubna, pak je tam vedro.

Nevýhodou jsou docela drahá hřiště (víceméně žádné nejde pod 100 EUR/18jamek), ale servis, který dostanete je nadstadartní (nebo standartní, ale u nás nepředstavitelný??)

6758


A teď něco málo k hřištím, kvalitě, zážitku - Mallorca má 21 hřišť, valná většina je okolo hlavního města Palma de Mallorca na jihu ostrova, 2 jsou na severu, 4 na severovýchodě, 4 na jihozápadě. My jsme konkrétně hráli dle všch rankingů ty nejzajímavější z nich, během 3 dnů jsme zvládli 5 18tek.

Son Quint Golf https://www.arabellagolfmallorca.com/en/our-camps/golf-son-quint

Hřiště je součástí resortu Arabella Golf Mallorca, kde jsou ještě 2 další 18 jamková hřiště, 1 pitch&putt 9 jamková akademie a 2 hotely (Castillo Son Vida a Sheraton) - z daných hřišt je určitě nejslabší, nevím proč, ale hodně mi to rozložením jamek a vzájemným propojením připomínalo Kořenec. Určitě je to hřiště, které Vám odpustí chyby.

V březnu stojí 115 EUR, součástí je birdie book, služby caddy masterů, celkově servis je to za čím se na Mallorcu jezdí. Přivítají Vás, upozorní na nástrahy, co můžete, co nemůžete, dají Vám hole na buggy či na trolley apod.

Zajímavosti v celém resortu je, že jsou NON PLASTIC, takže vodu do bagu si zde nekoupíte, ale mají krásné hliníkové lahve za 5 EUR a doplňovače chlazené a bublinkové vody na 5 místech na hřišti.

Son Vida Golf https://www.arabellagolfmallorca.com/en/our-camps/golf-son-vida

Dle různých hodnocení 5.nejlepší na ostrově.

Nejstarší hřiště na Mallorce, stojí tam už od roku 1964. Opět součástí Arabella Golf Mallorca. Tohle hřiště je natolik typicky španělské, že to snad ani více nejde. Úzké, nad každou ranou je třeba přemýšlet, driver jsem měl v ruce asi jen 2x, ale pokud člověk hraje opravdu chytře, tak si to neskutečně užije. Greeny rychlsotně 10,5 všude krásně zeleno, roughy šťavnaté a celkově jsem z hřiště mel úžasný pocit. Umocňovalo to i okolí, kde je spousta haciend v typické španělské architektuře. 18ka končí u hotelu Sheraton, takže pokud spíte v něm, je to pár kroků na pokoj.

V březnu stojí 125 EUR. Opět servis na špičkové úrovni od recepce, přes marshally, po caddymastery.

Son Muntaner https://www.arabellagolfmallorca.com/en/our-camps/golf-son-muntaner

Dle hodnocení 3.-4. nejlepší na ostrově.

Ze všech 3 18tek v Arabella Golf Mallorca se jedná o nejdražší hřiště, v březnu stojí 150 EUR, a taky je jednoznačně nejtěžší. Jamky mají hodně odklonů, greeny vyvýšené, pár jamek se hraje hodně naslepo a hlavně, když nejste na fairwayi, jste prostě v háji, protože Vám to většinou sjede do nějaké prohlubně apod. Fairwaye a greeny byly v super stavu, okolí nic moc, hodně se nám omlouvali, že je letos málo deště, ale mě to ke Mallorce přišlo tak nějak normální. Hráli jsme tu jednoznačně nejhorší golf :).

Alcanada Golf https://www.golf-alcanada.com/en/

Dle hodnocení 2. nejlepší na ostrově.

Naprostý skvost - to je třeba říct na úvod. Výhledy jako mjaí na Alcandě, nemají nikde jinde na ostrově. První devítka je schované pod horami, druhá více otevřená a prakticky z každé jamky koukáte na moře v dálce. Spektakulární jamkou je 13ka, kdy koukáte na maják, pálíte pod sebe dolů, je to 5par a zahrál jsem to v paru, takže max spokojenost :). Hřiště je na severu ostrova, asi 50 minut po dálnici z hlavního města a rozhodně stojí za návštěvu. Architektem je Robert Trent Jones (např. Zala Springs je taky od něj), ale hřiště je natolik jiné, že bych ho k jeho jiným pracem ani nepřirovnal. Letos měli 3 měsíce zavřeno, protože osívali greeny novou odrůdou trávy, stejnou jako mají na Valderamě, rychlost byl cca 11 stop a jezdilo to jak na zrcadle. Je vidět, že hřiště po předělání jště potřebuje tak 2 týdny a bude ještě víc pecka, ale ty výhledy, kvalita ploch, design, prostě must play hřiště. Jsou součástí World Leading Golf a TOP 100 v Evropě.

Fee stálo 135 EUR, může být i dražší v listopadu např. 165 EUR, ale opět - servis, přístup, nádherný pro shop, skvělá restuarace s výhledem, prostě pohádka, totální klid a skvost.

Son Gual https://son-gual.com/golf-mallorca/

Dle hodnocení na 1. místě na ostrově.

A na závěr před odletem jsme si dali tenhle skvost. Hřiště je asi 10 minut vedle letiště, takže první zážitek je, že Vám co minutu nad hlavou přistává letadlo :) - ale zvyknete si an to za pár chvilek a nijak to neruší, navíc máte super fotky s odpalem a letadlem nad hlavou :-D.

Z toho co jsme hráli bylo hřiště v kondici jak na nějaký turnaj top kvality. Greeny 11 stop, roughy neskutečně husté a šťavnaté, všude totálně zeleno, žádná známka tepla, či sucha. Každá jamka je jiná, na hřišti je dost vodních přkážek či ploch, kd hrajete kolem nich či přes ně a to, že jsou v hodnocení na první místě je oprávněné. Jet na Mallorcu a nehrát Son Gual a Alcanadu je prostě hřích :). Fee stojí teď 109 EUR, za 2 týdny vyleze na 145 EUR. Ale tak jako na ostatních hřištích, které jsme navštívili, dostanete servis typu birdie book, caddymastery, rady atd v ceně, takže rozhodně to za ty prachy stojí. Stejně jako Alcanadfa jsou součástí World Leading Golf a TOP 100 golf courses v Evropě.


Obecně je Mallorca dražší destinace, když se podíváte na feečka. Dá se na nich ušetřit, např. když zůstanete jen v Arabella reosrtu a budete hrát jejich 3 hřiště, ale zase zaplatíte za Sheraton či Castiloo Hotel 170-220 EUR/pokoj/noc se snídaní, takže si nevyberete :).

My tam deli hlavně kvůli možnosti příští rok pro členy Crystal Golf Tour zajímavý golf trip na 4 noci a 3-4 hřiště. Přístup všch byl naprsoto úžasný a už se těším, až s etam příští rok vrátíme, protože ta hřiště musím prostě zahrát lépe :).

Přikládám pár fotek.

A co vy? Hráli jste na Mallorce? Souhlasíte s mým hodnocením? Jeli bytse v případě super nabídky příští rok s námi?
 

Přílohy

  • IMG_0793.JPG
    IMG_0793.JPG
    205,3 KB · Zobrazení: 710
  • IMG_0798.JPG
    IMG_0798.JPG
    108,6 KB · Zobrazení: 564
  • IMG_0799.JPG
    IMG_0799.JPG
    135,4 KB · Zobrazení: 583
  • IMG_0800.JPG
    IMG_0800.JPG
    168,3 KB · Zobrazení: 548
  • IMG_0801.JPG
    IMG_0801.JPG
    137,4 KB · Zobrazení: 575
  • IMG_0803.JPG
    IMG_0803.JPG
    108,8 KB · Zobrazení: 590
  • IMG_0804.JPG
    IMG_0804.JPG
    151 KB · Zobrazení: 576
  • IMG_0806.JPG
    IMG_0806.JPG
    134,8 KB · Zobrazení: 554
  • IMG_0807.JPG
    IMG_0807.JPG
    138,4 KB · Zobrazení: 591
  • IMG_0806.JPG
    IMG_0806.JPG
    134,8 KB · Zobrazení: 564
  • IMG_0807.JPG
    IMG_0807.JPG
    138,4 KB · Zobrazení: 551
  • IMG_0809.JPG
    IMG_0809.JPG
    98,4 KB · Zobrazení: 545
  • IMG_0810.JPG
    IMG_0810.JPG
    92,4 KB · Zobrazení: 561
  • IMG_0814.JPG
    IMG_0814.JPG
    121,6 KB · Zobrazení: 534
  • IMG_0815.JPG
    IMG_0815.JPG
    147,4 KB · Zobrazení: 584
  • IMG_0832.JPG
    IMG_0832.JPG
    180,4 KB · Zobrazení: 530
  • IMG_0837.JPG
    IMG_0837.JPG
    112,7 KB · Zobrazení: 596
  • IMG_0840.JPG
    IMG_0840.JPG
    168 KB · Zobrazení: 592
  • IMG_0841.JPG
    IMG_0841.JPG
    201,1 KB · Zobrazení: 559
  • IMG_0842.JPG
    IMG_0842.JPG
    195,3 KB · Zobrazení: 563
  • IMG_0843.JPG
    IMG_0843.JPG
    180,9 KB · Zobrazení: 560
  • IMG_0845.JPG
    IMG_0845.JPG
    102 KB · Zobrazení: 546
  • IMG_0846.JPG
    IMG_0846.JPG
    97,9 KB · Zobrazení: 553
  • IMG_0850.JPG
    IMG_0850.JPG
    97,5 KB · Zobrazení: 560
  • IMG_0851.JPG
    IMG_0851.JPG
    86,2 KB · Zobrazení: 528
  • IMG_0852.JPG
    IMG_0852.JPG
    121,1 KB · Zobrazení: 551
  • IMG_0860.JPG
    IMG_0860.JPG
    121,2 KB · Zobrazení: 563
  • IMG_0867.JPG
    IMG_0867.JPG
    93,6 KB · Zobrazení: 546
  • IMG_0873.JPG
    IMG_0873.JPG
    88,7 KB · Zobrazení: 559
  • IMG_0874.JPG
    IMG_0874.JPG
    144 KB · Zobrazení: 532
  • IMG_0885.JPG
    IMG_0885.JPG
    217,3 KB · Zobrazení: 579
  • IMG_0888.JPG
    IMG_0888.JPG
    125,9 KB · Zobrazení: 549
  • IMG_0892.JPG
    IMG_0892.JPG
    87,3 KB · Zobrazení: 538
  • IMG_0893.JPG
    IMG_0893.JPG
    113,7 KB · Zobrazení: 546
  • IMG_0899.JPG
    IMG_0899.JPG
    164,8 KB · Zobrazení: 550
  • IMG_0905.JPG
    IMG_0905.JPG
    87,5 KB · Zobrazení: 541
  • IMG_0906.JPG
    IMG_0906.JPG
    113,5 KB · Zobrazení: 566
  • IMG_0907.JPG
    IMG_0907.JPG
    96,1 KB · Zobrazení: 534
  • IMG_0910.JPG
    IMG_0910.JPG
    121,8 KB · Zobrazení: 538
  • IMG_0913.JPG
    IMG_0913.JPG
    123,5 KB · Zobrazení: 500
  • IMG_0914.JPG
    IMG_0914.JPG
    121,5 KB · Zobrazení: 512
  • IMG_0917.JPG
    IMG_0917.JPG
    119,4 KB · Zobrazení: 515
  • IMG_0929.JPG
    IMG_0929.JPG
    157,2 KB · Zobrazení: 525
  • IMG_0930.JPG
    IMG_0930.JPG
    148,8 KB · Zobrazení: 516
  • IMG_0933.JPG
    IMG_0933.JPG
    102,5 KB · Zobrazení: 522
Upraveno moderátorem:
Nejvíce mne zaujalo non plastic hřiště.
To by mohlo zakořenit i u nás. Škoda, že s tebou nebyl@mkopcak, mohl by být průkopníkem, uviděl by, zjistil jak to funguje.
 
Nejvíce mne zaujalo non plastic hřiště.
To by mohlo zakořenit i u nás. Škoda, že s tebou nebyl@mkopcak, mohl by být průkopníkem, uviděl by, zjistil jak to funguje.

Již loni jsem zavedl non plastic driving range. Odpalovalo se papírovými míčky. Nechytlo se to...
 
Již loni jsem zavedl non plastic driving range. Odpalovalo se papírovými míčky. Nechytlo se to...

Funguje to skvele, businessove naprosto genialni - vodu v plastu davali gratis k feecku, ale stvalo je kolik bordelu z toho je. Tak udelali doplnovace vody na hristi, coz je stalo par eur a podle toho co rikali tak na tech hlinikovych flaskach vydelaji dalsi penize, protoze voda v barelu stoji prd :)
 
Funguje to skvele, businessove naprosto genialni - vodu v plastu davali gratis k feecku, ale stvalo je kolik bordelu z toho je. Tak udelali doplnovace vody na hristi, coz je stalo par eur a podle toho co rikali tak na tech hlinikovych flaskach vydelaji dalsi penize, protoze voda v barelu stoji prd :)

No akorat se zamyslet nad tim, jak je to s ekologicnosti vyroby hlinikovejch lahvi, stejne jako s logistickou narocnosti dopravy barelu.
 
No akorat se zamyslet nad tim, jak je to s ekologicnosti vyroby hlinikovejch lahvi, stejne jako s logistickou narocnosti dopravy barelu.
Ostravice, má v hromových budkách, kde je i wc ze zadní strany zepředu posezení před bouřkou a jsou tam vodní pitníky. V Ropici jsou taky zásobníky s vodou k nebrání do svých obalů. Jen to není tak aby to bylo non plastic, jak bylo popsáno.
 
Ostravice, má v hromových budkách, kde je i wc ze zadní strany zepředu posezení před bouřkou a jsou tam vodní pitníky. V Ropici jsou taky zásobníky s vodou k nebrání do svých obalů. Jen to není tak aby to bylo non plastic, jak bylo popsáno.

Tak takhle to má velká část hřišť. Také chceme od letošního roku umožnit návštěvníkům natočit si naše domácí limonády do svých lahví.
 
Jen abych doplnil to s barely, spatne jsme se vyjadril - na hristich jsou automaticke vydejnicky na vodu, ktere jsou predpokladam napojeny na vodovodni rad ci nejakou upravnu vody, protoze si muzes nacepovat chlazenou vodu bez bublinek i perlivou. Na recepcich jsem si nikde nevsiml, ze by meli vubec nejake napoje v PET lahvich jako cola apod. - samozrejme tu jejich lahev na vodu kupovat nemusis, kdyz mas svoji, ancepujes to do svoji :). Me se tenhle pristup maximalne libi, opet nikoho k nicemu nenuti, jen nechteji mit resort zasrany odpadkama :)
 
Za ty prachy ani vodu na hřišti? Smutne
Vody tam je vsude hodne, jen ji nedosatnes v plastu :) - a jak jsem psal vyse, fee je dost drahe, ale ten servis okolo za to stoji
 
Vody tam je vsude hodne, jen ji nedosatnes v plastu :) - a jak jsem psal vyse, fee je dost drahe, ale ten servis okolo za to stoji

Myslím si, že český zákazník není na takovou formu servisu výměnou za cenu připraven, a napadá mne, že o ni třeba ani nestojí.

Na Kanárech bylo na všech hřištích automatické, že k autu po zastavení přiskočil pikolík a odnesl bag, který pak čekal přidělaný na bugině zaparkované u recepce. Vždy mi to bylo nepříjemné, nechci aby mi někdo posluhoval tímto způsobem...
 
Myslím si, že český zákazník není na takovou formu servisu výměnou za cenu připraven, a napadá mne, že o ni třeba ani nestojí.

Na Kanárech bylo na všech hřištích automatické, že k autu po zastavení přiskočil pikolík a odnesl bag, který pak čekal přidělaný na bugině zaparkované u recepce. Vždy mi to bylo nepříjemné, nechci aby mi někdo posluhoval tímto způsobem...

Nerikam, ze to ma byt vsude, ale pokud pojedes v CR/SK na hriste, ktere stoji proste vic nez je normal, respektive je necim na topu, bral bych jako standart birdiebook, nejaky mikro darek typu markovatko, nadepsanou scorekartu tvym jmenem, sluzby caddymastera pred hrou. Napadaji me v CR hriste jako Albatross, Beroun, Greensgate, Olsovky, Cihelny, Karlstejn, Kaskada, Celadna, na Slovensku Penati, Tale.

Pikoliky jak pises jsem zazil na Mauriciu i v Thajsku, taky mi to nebylo uplne prijemne, ale kdyz mi po hre ocistil hole a zajimal se jak jsem hral, potesilo to. Za tech 5 EUR dyska to rozhodne stalo :).

Myslim, ze hraci by to maximalne ocenili, mozna i to je duvod, proc k nam tolik nejezdi turisti.

Napr. ve Svedsku na vsech hristich dostanes vyjeotu scorekartu se jmenem, tvym a hracim HCP, stroke body atd. je to uplna drobnost, ktera trva par vterin, ale udela ti to uplne jiny zazitek. A to tam delaji na vsech hristich i v te nejzapadlejsi dire :).
 
Nerikam, ze to ma byt vsude, ale pokud pojedes v CR/SK na hriste, ktere stoji proste vic nez je normal, respektive je necim na topu, bral bych jako standart birdiebook, nejaky mikro darek typu markovatko, nadepsanou scorekartu tvym jmenem, sluzby caddymastera pred hrou. Napadaji me v CR hriste jako Albatross, Beroun, Greensgate, Olsovky, Cihelny, Karlstejn, Kaskada, Celadna, na Slovensku Penati, Tale.

Pikoliky jak pises jsem zazil na Mauriciu i v Thajsku, taky mi to nebylo uplne prijemne, ale kdyz mi po hre ocistil hole a zajimal se jak jsem hral, potesilo to. Za tech 5 EUR dyska to rozhodne stalo :).

Myslim, ze hraci by to maximalne ocenili, mozna i to je duvod, proc k nam tolik nejezdi turisti.

Napr. ve Svedsku na vsech hristich dostanes vyjeotu scorekartu se jmenem, tvym a hracim HCP, stroke body atd. je to uplna drobnost, ktera trva par vterin, ale udela ti to uplne jiny zazitek. A to tam delaji na vsech hristich i v te nejzapadlejsi dire :).

A pro mne jsou tohle zase zbytecnosti, ktery nevyuziju a nechci. Potesi mne voda k piti, ale stejne tak si ji umim koupit/ natocit.

To uz pak muzes jit do uvahy, ze v cene muze byt bugina, obed, masaz zad,...za ty prachy.

A zpet k te ekologii - napr. u nas scorekartu vyuzije k bezne hre tak 2 lidi z 10. Kdybych mel pripravovat kazdemu nadepsanou kartu, tisice jich zbytecne vyhodim.
 
A pro mne jsou tohle zase zbytecnosti, ktery nevyuziju a nechci. Potesi mne voda k piti, ale stejne tak si ji umim koupit/ natocit.

To uz pak muzes jit do uvahy, ze v cene muze byt bugina, obed, masaz zad,...za ty prachy.

A zpet k te ekologii - napr. u nas scorekartu vyuzije k bezne hre tak 2 lidi z 10. Kdybych mel pripravovat kazdemu nadepsanou kartu, tisice jich zbytecne vyhodim.

Porad je to o kvalite hriste a servisu okolo - asi se uplne nedavaji srovnavat Horehledy (ve vsi ucte) s Greensgate nebo s Albatrosem. Ale je to o detailech, ne nadarmo jsou hriste v techto destinacich natriskane od rana do vecera, a podle toho co jsme se bavili s managementem hrist, tak rozhodne ne jen turisty, ale maji i spoustu clenu a mistnich, kteri chodi hrat...

Masaz, obed, to je prehanka, resme golfove veci, me vylozene vytaci na hristi platit za birdiebook - kdyby fee stalo o 100 Kc vice a dostal bys to k tomu, nikdo to neresi...
 
Porad je to o kvalite hriste a servisu okolo - asi se uplne nedavaji srovnavat Horehledy (ve vsi ucte) s Greensgate nebo s Albatrosem. Ale je to o detailech, ne nadarmo jsou hriste v techto destinacich natriskane od rana do vecera, a podle toho co jsme se bavili s managementem hrist, tak rozhodne ne jen turisty, ale maji i spoustu clenu a mistnich, kteri chodi hrat...

Masaz, obed, to je prehanka, resme golfove veci, me vylozene vytaci na hristi platit za birdiebook - kdyby fee stalo o 100 Kc vice a dostal bys to k tomu, nikdo to neresi...

Proč bych měl platit o 100 Kč víc za něco, co nechci? To si radši za těch 100 Kč dám kafe a sušenku nebo driving. Řešili jsme tohle třeba intenzivně u turnajů - určitá skupina hráčů o oběd prostě nestojí (nechutná jim, nemají výběr, chtějí šetřit,...), přesto je to v podstatě všude automatickou součástí turnaje.

Jak by ses tvářil, kdyby si šel do kina a dostal lístek o 100 Kč dražší a k tomu malou colu a malej popcorn?
 
Proč bych měl platit o 100 Kč víc za něco, co nechci? To si radši za těch 100 Kč dám kafe a sušenku nebo driving. Řešili jsme tohle třeba intenzivně u turnajů - určitá skupina hráčů o oběd prostě nestojí (nechutná jim, nemají výběr, chtějí šetřit,...), přesto je to v podstatě všude automatickou součástí turnaje.

Jak by ses tvářil, kdyby si šel do kina a dostal lístek o 100 Kč dražší a k tomu malou colu a malej popcorn?

Netvrdim za to co nechces (obed je typicka vec, maly vyber, neco co nejis atd.) - ale resim veci, ktere te mohou potesit a pomoci :) takze napr. birdiebook, ktery stoji vyrobit asi 30 Kc, zeton na driving, markovatko...vse veci, ktere vyuzijes/potrebujes
 
Netvrdim za to co nechces (obed je typicka vec, maly vyber, neco co nejis atd.) - ale resim veci, ktere te mohou potesit a pomoci :) takze napr. birdiebook, ktery stoji vyrobit asi 30 Kc, zeton na driving, markovatko...vse veci, ktere vyuzijes/potrebujes
Birdiebook je tak akorát pro turisty. Představa, že někam jedu 3x do roka a pokaždé ji dostanu (zaplatím ve fee) mě zrovna štěstím nenaplňuje..
 
Netvrdim za to co nechces (obed je typicka vec, maly vyber, neco co nejis atd.) - ale resim veci, ktere te mohou potesit a pomoci :) takze napr. birdiebook, ktery stoji vyrobit asi 30 Kc, zeton na driving, markovatko...vse veci, ktere vyuzijes/potrebujes

Nepotrebuju. Birdie book jsem v zivote nepouzil a ani jsem tu potrebu nikdy nemel. Zeton na driving - zasadne se pred hrou nerozehravam, jen si zaputtuju a zachipuju. Markovatko - mam jich v bagu asi 20.
 
Na Kanárech bylo na všech hřištích automatické, že k autu po zastavení přiskočil pikolík a odnesl bag, který pak čekal přidělaný na bugině zaparkované u recepce. Vždy mi to bylo nepříjemné, nechci aby mi někdo posluhoval tímto způsobem...

Nesmíš k tomu přistupovat, že ti někdo posluhuje, ale tak, že někomu necháš vydělat. Ve spoustě zemí to bývá jediný příjem rodiny.
 
Nesmíš k tomu přistupovat, že ti někdo posluhuje, ale tak, že někomu necháš vydělat. Ve spoustě zemí to bývá jediný příjem rodiny.

Ok, tohle mozna plati v zemich 3. sveta, ne na Kanarech. Nic to nemeni na tom, ze je mi to neprijemne a v podstate to dle meho symbolizuje to, proc si o golfu lidi mysli to, co si mysli.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom