Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf na iDnes

Naprosto logický článek. Zapadá do kontextu vnímání veřejnosti, lehce bulvarizující titulek pak naláká k přečtení. Konflikt dotací na jakékoli projekty se objevuje všude, v podstatě u každé dotace najdete skupinu lidí, která nechápe, proč zrovna tyhle peníze byli takto použity.

Bohužel mi v této oblasti zcela chybí jakákoli protiváha, která by dle mého měla být generována především ČGF. Ta do dnešního dne (rok 2017) nemá ve svých řadách mediálního odborníka, který by připravoval a prezentoval populárně naučné články o golfu a vytvářel tak druhou stranu mince k těmto zprávám.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Přečetl jsem si odkazovaný článek a přijde mi to taková vata, řešit dotace - problematika dotaci a jejich účelnosti je problematické v každé činnosti, nejenom v golfu. Pokud se v prostředí dotací pohybujete, tak je to takové plácání do vody a neznám oblast, kde by bylo všechno černobílé. A komentáře pod články na idnesu nečtu z principu. :)

Nicméně, v článku mě zaujalo toto:

...Podle oslovených starostů přinesly areály v místě většinou pozitiva. Jako negativum zmiňují nárůst dopravy, někde i růst cen pozemků a nemovitostí....

Proč je tohle negativum, resp. růst cen a nemovitostí? Bych to vnímal spíše jako pozitivum?
 
Teda co je na rustu nemovistosti a pozemku pro kupujici pozitivum?

Pro kupující nic, pro prodávající docela jo. Já tam mít pozemek, nemovitost, tak jsem spokojený.
 
Hmmm některé příspěvky v diskuzi jsou fakt výživné. Jsem ale ráda, že patřím asi do té skupiny "milionářů, co jim chudina dotuje sport", to je dobré ne?:rolleyes: Dodnes jsem netušila, že milionářem jsem!
Jinak je to trochu masochismus tu diskusi číst, to je stejné jako číst diskuze pod články na Novinkách. Plká tam spousta lidí, kteří diskutovanou věc neviděli ani z rychlíku. A budou nadávat a plivat na cokoliv.
 
A většina jich asi neviděla golf ani v televizi, mají svoji někde získanou utkvělou představu..Viz tento příspěvek: "Osobně chápu, že není zájem, je to nudná kratochvíle (slovo sport mi k tomu prostě nejde) s nafouknutou aurou něčeho pro "lepší" lidi"
 
Ruku na srdce, komu nedělá dobře, že hraje golf?:)
 
Pro kupující nic, pro prodávající docela jo. Já tam mít pozemek, nemovitost, tak jsem spokojený.
Pokud si mistni, tak spise resis jak postavit vedle barak pro deti.
Kazdopadne mi toto prijde jako bublina. Pochybuji, ze hodnota domu stoupa s otevrenim hriste. Spise se celkove obec pozvedne a toto je sekundarni dusledek. Je rozdil kdyz ve vesnici neni ani vietnamsky konzum nez kdyz je tam slusna restaurace s detskym hristem.
 
Pokud si mistni, tak spise resis jak postavit vedle barak pro deti.
Kazdopadne mi toto prijde jako bublina. Pochybuji, ze hodnota domu stoupa s otevrenim hriste. Spise se celkove obec pozvedne a toto je sekundarni dusledek. Je rozdil kdyz ve vesnici neni ani vietnamsky konzum nez kdyz je tam slusna restaurace s detskym hristem.

Za sebe mohu rici, ze vybudovanim golfoveho hriste ve vesnici se 180 obyvateli vzrostla cena pozemku nekolikanasobne.
 
Za sebe mohu rici, ze vybudovanim golfoveho hriste ve vesnici se 180 obyvateli vzrostla cena pozemku nekolikanasobne.
Fakt? Tak to jsem nevedel.
 
No a to je to co my mladi nechceme :(:mad:

Tak si vy mladí postavte svoje hřiště:).
 
Fakt? Tak to jsem nevedel.

Tak dle mého je to zcela logické a např. na tomhle stojí bussiness McDonaldu. Ne na prodeji občerstvení, ale na prodeji realit kolem jejich fastfoodů:).

Cena ti v první řadě jde nahoru při výkupu pozemků, druhotně pak zvýšením atraktivity celého prostředí - jiný peníze prostě stojí pozemek uprostřed pole a jiný ve chvíli, kdy s ním sousedí golfové hřiště. Byť samozřejmě by to pro někoho bylo spíše negativum, automaticky se předpokládá, že kupcem bude někdo s pozitivním nebo alespoň neutrálním vztahem ke golfu.
 
Vy jste mi dali...teď tu študuju tu výživnou diskuzi a práce spadla do kanálu! Takhle si na ten zbohatlický golf nevydělám! :rolleyes:
 
Tak si vy mladí postavte svoje hřiště:).

Nejde o hriste. Jde o ceny pozemku. Ja bydlim na Klínci vesnice kilometr od Líšnice. Chtel bych postavit v miste odkud jsem ale copak to jde... Ceny pozemku jsou uz tak hrozne. :(:D Idealni by bylo odliv Prazaku zpet do prahy, chatrajici nemovitosti za pakatel a na Lisnici fee za 250 ;)
 
Nejde o hriste. Jde o ceny pozemku. Ja bydlim na Klínci vesnice kilometr od Líšnice. Chtel bych postavit v miste odkud jsem ale copak to jde... Ceny pozemku jsou uz tak hrozne. :(:D Idealni by bylo odliv Prazaku zpet do prahy, chatrajici nemovitosti za pakatel a na Lisnici fee za 250 ;)

Dovolím si tvrdit, že zrovna u Líšnice je cena šroubována těmi pražáky, než hřištěm. Chce se to odstěhovat trochu dál.
 
Tak dle mého je to zcela logické a např. na tomhle stojí bussiness McDonaldu. Ne na prodeji občerstvení, ale na prodeji realit kolem jejich fastfoodů:).

Cena ti v první řadě jde nahoru při výkupu pozemků, druhotně pak zvýšením atraktivity celého prostředí - jiný peníze prostě stojí pozemek uprostřed pole a jiný ve chvíli, kdy s ním sousedí golfové hřiště. Byť samozřejmě by to pro někoho bylo spíše negativum, automaticky se předpokládá, že kupcem bude někdo s pozitivním nebo alespoň neutrálním vztahem ke golfu.
Ten rozmer toho vykupu me vubec nedosel. Dava to smysl.
 
Jj Prazaci to vysroubovali, plevel jeden. Spojeni satelit ve vesnici pro prazaky a golfove hriste, tak to je smrt. A dal ne. Na Klinci je pohoda. Dalnice, bus jezdi kazdejch 30.min na Smichov to trva 20. Je tam krasne.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom