Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf & Lockdown

A nemá on pan Hnilička v tom trošku binec? Vysloveně se uvádí, že se zakazuje provoz ve: "vnitřní sportoviště" a "vnitřní prostory venkovních sportovišť". O zákazu na venkovních sportovištích jsem tam nic nečetla. To si myslím, že není nutné prohlašovat, že se u pana ministra pokusí vyjednat výjimku.
 
Stanovisko cgf - shrnutí (poslední dvě strany) dokumentu zveřejněného na webu cgf v noci:

96310BA0-73E8-4A63-B55B-BBEC56A100DB.jpeg

741A02E0-7D1B-4483-ABD4-B7D5708E4CD1.jpeg


Viz celý dokument: https://www.cgf.cz/data/web/pdf/2020-10-21-pk-aktualni-informace-od-22.10.-do-3.11.2020.pdf
 
Hlavně to vypadá, že si to hřiště vykládají různě, např. Zbraslav se řídí ( podle FB ) výkladem NSA a zavřela a jiní názorem ČGF a jedou dál.
 
setkají se takhle tři právníci........a vzniknou 4 právní názory :)
Tenhle je můj nejoblíbenější: Dva advokáti šli na večeři. Poručili si každý kávu a vytáhli sendviče. Servírka přiběhla a povídá: „Pánové, tady nesmíte konzumovat vlastní potraviny!“ Oba advokáti se na sebe jen podívali, pokrčili rameny a vyměnili si navzájem sendviče. :D
 
Hlavně to vypadá, že si to hřiště vykládají různě, např. Zbraslav se řídí ( podle FB ) výkladem NSA a zavřela a jiní názorem ČGF a jedou dál.
Tak NSA je zřejmě „papežtější než papež”, nebo se spíš snaží hledat „problémy”, aby je mohla pak „vyřešit” a dokázat tak svou důležitost.

Tady je vyjádření „vrchního klíčníka” k venkovním sportovištím
 
No já si myslím, že některá hřiště toho možná i využijí, zavřou, příjmy už asi nebudou astronomické a a celé hřiště si odpočine, tráva zregeneruje a příští rok bude o to kvalitnější a asi i údržba by mohla být poté jednodušší a levnější.
Vycházím z toho, že jsem někde četl (a už si fakt nepamatuji, kde), že by si i tráva na hřišti měla přes zimu odpočinout, že v našich podmínkách není tráva připravená na celoroční hraní.
Ono to tak nějak i potvrzují veškeré rady k péči o trávník na zahradě.
Ale pokud to není pravda, rád se přiučím, třeba to bude využitelné i na zahradě na chatě :D
 
@TP_79 ti nevím, Beřovice nezavřeli vůbec (kromě covid pauzy v Březnu). A Hodkovičky obvykle taky nezavírají. Přitom kvalitativně jsou lepší než spousta hřišť, která na zimu zavírá...
 
Stanovisko cgf - shrnutí (poslední dvě strany) dokumentu zveřejněného na webu cgf v noci:

Zobrazit přílohu 14678


Viz celý dokument: https://www.cgf.cz/data/web/pdf/2020-10-21-pk-aktualni-informace-od-22.10.-do-3.11.2020.pdf


Na Teetime je dobře vidět, jak v tom mají jednotlivá hřiště hokej. Někde nelze rezervovat nic, jinde jen 1 den dopředu, nebo 3 dny, plné flighty, jen 2 hráče...

Mimochodem, formulace "...osoby se budou na hřištích vyskytovat výhradně v rámci individuálního pobytu v přírodě..." svádí k otázce, zda za individuální pobyt v přírodě platit 😉
 
@TP_79 ti nevím, Beřovice nezavřeli vůbec (kromě covid pauzy v Březnu). A Hodkovičky obvykle taky nezavírají. Přitom kvalitativně jsou lepší než spousta hřišť, která na zimu zavírá...
Jj, já to vím, že na spoustě hřišť se hraje celoročně, ale fakt si pamatuju, že jsme to někde četl. Otázka je jaké jsou náklady na údržbu u obou přístupů. A to já fakt netuším.
Já jsem rád, že jsou hřiště otevřená, jen aby nedošlo k omylu.
 
Dalsi email z Lorety, od patku otevreno. :)
 
zimni cas vs. flighty po 2 ... to se zase budou lidi rvat, kdo si pujde zahrat,

na mem domovskem hristi ve Slavkove a pokud vim tak i na Kaskade uz je vikend zcela zaplneny,

kdo zaspal, ma smulu,
....
i kdyz ocekavam ze zase bude volat pani recepcni tem co maji rezervaci sobota i nedele a bude zadat lidi, ze pokud si jeden den nezrusi hru dobrovolne, tak jim ji zrusi majitel, aby si mohli zahrat vsichni !

i takovy je zivot
 
Jj, já to vím, že na spoustě hřišť se hraje celoročně, ale fakt si pamatuju, že jsme to někde četl.

Tráva je schopna regenerace v momentě, kdy je teplota půdy trvale vyšší než 10°C. Čím více lidí po ní hamtá, tím hůře regeneruje. Při teplotách pod 0 pak při došlapu dochází k porušení kolagenových vláken a de facto k odumření. Důvodů, proč se přes zimu zavírá nebo naopak nechává otevřeno je pak krom péče o trávník vícero, především jsou to personální důvody v kombinaci s očekávatelnou návštěvností. Lze předpokládat, že pražská a přípražská hřiště mají šanci vydělat nějaké peníze i při mírné zimě, protože jakmile vyleze sluníčko, spousta Pepíků si bude chtít plácnout do balonu...
 
No já si myslím, že některá hřiště toho možná i využijí, zavřou, příjmy už asi nebudou astronomické a a celé hřiště si odpočine, tráva zregeneruje a příští rok bude o to kvalitnější a asi i údržba by mohla být poté jednodušší a levnější.
Vycházím z toho, že jsem někde četl (a už si fakt nepamatuji, kde), že by si i tráva na hřišti měla přes zimu odpočinout, že v našich podmínkách není tráva připravená na celoroční hraní.
Ono to tak nějak i potvrzují veškeré rady k péči o trávník na zahradě.
Ale pokud to není pravda, rád se přiučím, třeba to bude využitelné i na zahradě na chatě :D
Taky bych tipoval, že hřiště nechají běžet provoz do konce víkendu, kdy má být docela hezky.......a pak to část z nich zavře. Ono kombinace: turnaje nic, restaurace nic, fligty po dvou a blížící se listopad se špatným počasím ekonomicky moc na výběr nedává......ale uvidíme.
 
Jeste by me zajimalo, jak to udělají treba právě nase Beřovice o vikendu kdy uz ted je tam narváno a často plny flajt.
 
Už jsem tu dával vyjádření Prymuly - sportování na venkovních sportovištích je povoleno při dodržení ostatních nařízení (max. 2 osoby společně atd.); týká se to i přepravy na takové sportoviště.
 
Jeste by me zajimalo, jak to udělají treba právě nase Beřovice o vikendu kdy uz ted je tam narváno a často plny flajt.
Skupina (max. 2 osob) musí od ostatních osob (skupin) dodržet min. 2m odstup.
 
Už jsem tu dával vyjádření Prymuly - sportování na venkovních sportovištích je povoleno při dodržení ostatních nařízení (max. 2 osoby společně atd.); týká se to i přepravy na takové sportoviště.

Vím, dal sem to sem, protože se tam určitě rozvine zajímavá diskuze, cti hate, o golfu.
 
Taky bych tipoval, že hřiště nechají běžet provoz do konce víkendu, kdy má být docela hezky.......a pak to část z nich zavře. Ono kombinace: turnaje nic, restaurace nic, fligty po dvou a blížící se listopad se špatným počasím ekonomicky moc na výběr nedává......ale uvidíme.

Tak ještě nezapomínej, že je v Praze a okolí několik hřišť, které jedou každý rok i přes zimu. Např. v Hodkovičkách už se chystají zimní grýny. Já vím, že to je během zimy taková 11 jamková akademie, ale když je hezky a svítí sluníčko .... je to paráááááááááda.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom