Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf jako sázka, vášeň, práce i zklamání, prostě navždy!

Tento komentář jsem úplně nepochopil, ale tuhost shaftů je zásadní, pokud to zpochybníš, tak úplně odpálíš jednu, velmi důležitou část fittingu. Pokud budu hodnoti celkový dojem odpálnení holí, takovou jako mi dají k dispozici, tak je velmi těžké během pěti až deseti ran hrát s holí tak nějak konstantně. Nicméně můžeš mít nějaký pocit, a to jsme také hodnotili.
Souhlasím, že parametry shaftu (tuhost, hmotnost, torze, délka) jsou podstatnou (ne-li nejpodstatnější) součástí hole a podstatným způsobem ovlivňují i samotný švih a to, jak se hlava hole dostane zpět do impaktu. Dnes je takový výběr shaftů, že dobrý fitér vybere pro každého takový shaft, který sedne právě jeho švihu a dokáže eliminovat spoustu “chyb”
 
Souhlasím, že parametry shaftu (tuhost, hmotnost, torze, délka) jsou podstatnou (ne-li nejpodstatnější) součástí hole a podstatným způsobem ovlivňují i samotný švih a to, jak se hlava hole dostane zpět do impaktu. Dnes je takový výběr shaftů, že dobrý fitér vybere pro každého takový shaft, který sedne právě jeho švihu a dokáže eliminovat spoustu “chyb”

Dobrý fitér je jedna strana mince, ale pořád jsi to ty, kdo by měl rozhodnout, jak mu shaft sedí. Ono totiž rychlost hlavy hole ti může hodit neskutečné numero a přitom ti pocitově vyhovuje úplně jiný shaft, možná ten výsledný ani neutáhneš... Já šel u driveru z Matrix XX 92 gramů během 5 let až na reguli 52 gramů, podle rychlosti bych měl mít x stiff, ale už ho prostě neutáhnu, nikam to neletí a ještě šlajzuji...
 
Dobrý fitér je jedna strana mince, ale pořád jsi to ty, kdo by měl rozhodnout, jak mu shaft sedí. Ono totiž rychlost hlavy hole ti může hodit neskutečné numero a přitom ti pocitově vyhovuje úplně jiný shaft, možná ten výsledný ani neutáhneš... Já šel u driveru z Matrix XX 92 gramů během 5 let až na reguli 52 gramů, podle rychlosti bych měl mít x stiff, ale už ho prostě neutáhnu, nikam to neletí a ještě šlajzuji...
Souhlas, ale kvalitní fitér při fittingu i komunikuje o pocitu z hole, nekouká jen na čísla ;)
Mě při posledním fittingu siftware Mizuno DNA doporučil 3 shafty jako nejvhodnější, fitér mi jako první dal k vyzkoušení až ten poslední v navrženém pořadí (v návaznosti na to, jak on viděl můj švih) - a nemýlil se. Vyzkoušel jsem i několik dalších (vč. doporučených softwarem), ale nakonec jsem se nejlépe cítil s tím prvně zkoušeným.
Ale určitě se shodneme, že správně vybraný shaft je podstatnou součástí hole a výrazně ovlivňuje výkon. ;)
 
Dnes jsem byl na hřišti, nárazovy prudký vítr sem tam sprchlo místy měkké , promáčené a jinde tvrdé. Nejsem s to říci kolik komu udělá fitink, ale podklady jsou zjišťovány v inkubátoru, ano rychlost švihu, v tričku/ ideál, teplota, tuhost a vše ostatní s tím souvisí, a kolik % výkonu vlastně získáme ? Když to sečtu , dle TV GCH, ideálně trefená +20%, tomu věřím . Nedokážu mít celou sezónu stejný švih, vždy ho přizpůsobím momentálnímu stavu, pohoda/hybnost/počasí , proto si myslím , že fiting ano, ale u hobíka je to pro dobrý pocit a důvěru v hole. Nevšiml jsem si u spoluhráčů, že by po fitování jejich výkon rapidně vzrostl. Za mne nejvíce pomůže mentální fitér, pohoda a lehkost jednotlivých úderu ti dá více pohody do hy, protože jestli budu hrát do grýnu z 130 nebo 60m je v pohodě jedno. Patr, kde se dělá číslo je jen o pocitu , tady 1cm je mnohdy 200m.
 
Dnes jsem byl na hřišti, nárazovy prudký vítr sem tam sprchlo místy měkké , promáčené a jinde tvrdé. Nejsem s to říci kolik komu udělá fitink, ale podklady jsou zjišťovány v inkubátoru, ano rychlost švihu, v tričku/ ideál, teplota, tuhost a vše ostatní s tím souvisí, a kolik % výkonu vlastně získáme ? Když to sečtu , dle TV GCH, ideálně trefená +20%, tomu věřím . Nedokážu mít celou sezónu stejný švih, vždy ho přizpůsobím momentálnímu stavu, pohoda/hybnost/počasí , proto si myslím , že fiting ano, ale u hobíka je to pro dobrý pocit a důvěru v hole. Nevšiml jsem si u spoluhráčů, že by po fitování jejich výkon rapidně vzrostl. Za mne nejvíce pomůže mentální fitér, pohoda a lehkost jednotlivých úderu ti dá více pohody do hy, protože jestli budu hrát do grýnu z 130 nebo 60m je v pohodě jedno. Patr, kde se dělá číslo je jen o pocitu , tady 1cm je mnohdy 200m.

Nejde souhlasit, vždyť jen správné gripy (tloušťka) umožní správné držení a máš okamžitě v kapsy bonus. Výčet tvých pro a proti je úplně zbytečný, protože fitting se dělá na maximální výkon, všechno ostatní je k ničemu, protože když nemáš formu, nebo netrénuješ, tak budeš hrát stejnou tužku!

Tak fitting jednoznačně ano, i kdyby ti byl platný jen čtyři měsíce v roce, je jasné, že ve "vaťáku" hrát v paru nebudeš, ale to nikdo!
 
Dnes jsem byl na hřišti, nárazovy prudký vítr sem tam sprchlo místy měkké , promáčené a jinde tvrdé. Nejsem s to říci kolik komu udělá fitink, ale podklady jsou zjišťovány v inkubátoru, ano rychlost švihu, v tričku/ ideál, teplota, tuhost a vše ostatní s tím souvisí, a kolik % výkonu vlastně získáme ? Když to sečtu , dle TV GCH, ideálně trefená +20%, tomu věřím . Nedokážu mít celou sezónu stejný švih, vždy ho přizpůsobím momentálnímu stavu, pohoda/hybnost/počasí , proto si myslím , že fiting ano, ale u hobíka je to pro dobrý pocit a důvěru v hole. Nevšiml jsem si u spoluhráčů, že by po fitování jejich výkon rapidně vzrostl. Za mne nejvíce pomůže mentální fitér, pohoda a lehkost jednotlivých úderu ti dá více pohody do hy, protože jestli budu hrát do grýnu z 130 nebo 60m je v pohodě jedno. Patr, kde se dělá číslo je jen o pocitu , tady 1cm je mnohdy 200m.
Jen bych dodal, že obdobně to bude i s fittingem jiných holí ;)
6796

Zdroj: GolfDigest C&S 3/19
 
Upraveno:
... jestli budu hrát do grýnu z 130 nebo 60m je v pohodě jedno.
Pokud chceš hrát golf a ne jen “pinkat do míčku”, tak by ti to být jedno nemělo. Při tzv. “10% golfu” je cílem udržet rozptyl ran v rozsahu 10% z délky rány (nejlepší amatéři).
U běžného “hobíka” je ten rozptyl 20% - 30% procent. Takže je sakra rozdíl být na grýnu (pokud se na něj vůbec dostaneš) od jamky 3, 6 nebo 13m (pokud jamku považuji za střed kružnice rozptylu).
 
Jen bych dodal, že obdobně to bude i s fittingem jiných holí ;)Zobrazit přílohu 6796
Zdroj: GolfDigest C&S 3/19
Asi by mne překvapilo, že by fitér řekl něco jiného. Nikde jsem nečetl, že by někdo měl fitované wedge nebo patry a tam se dělá skore a do 100m jsou to wedge . A na zbytek je tolik proměnných, že to úprava na míru , krom pocitových, nic nesvede, chceš tvrdit , že po fitu hraješ stabilně 5i z jakékoliv pozice 1m k vlajce, tak to jsi jinde. Když se vrátíme k driveru, tam ten shaft je tak speciálni, že bys ho měl měnit podle teploty. Kik, bod zlomu a tvrdost se mění s teplotou snad 12diamantové a dvacetivrstvé toto mohou trochu eliminovat, ale kdo ho má. A když, tak kolik úderů si zachová tyto parametry.
 
Asi by mne překvapilo, že by fitér řekl něco jiného. Nikde jsem nečetl, že by někdo měl fitované wedge nebo patry a tam se dělá skore a do 100m jsou to wedge .
profici maj fittovane wedge, puttery a dokonce i mice, profici maj upravovane provecka dle vlastnich potreb a preferenci, na fitting putteru se specializuji ruzne firmy, napr. Kramski ;)
 
Asi by mne překvapilo, že by fitér řekl něco jiného.

Mike Stachura není fitér, ale šéfredaktor GolfDigest (US) pro vybavení. Chceš snad říct, že je nekompetentní k obdobným závěrům?

Je evidentní, že tvé přesvědčení o zbytečnosti fittingu je skálopevné a nic s ním neotřese.
Žij ve svém přesvědčení a “fittingové nevědomosti”.
Ti, co kvalitní fitting zažili, tak vědí o přínosu fittingu své.
 
... chceš tvrdit , že po fitu hraješ stabilně 5i z jakékoliv pozice 1m k vlajce, tak to jsi jinde.
To netvrdím, kdyby to byla pravda, tak tu neztrácím čas zbytečnou diskuzí s tebou, ale jsem na drivingu a připravuji se na závěrečné kolo “Arnold Palmer Invitational :D

Ale mohu tě ujistit, že zatímco dříve jsem 5i poslal (hraju s ní cca 160m carry) do vzdálenosti 8m od jamky 3 údery z 10, tak teď s nafitovanými holemi jich pošlu 6).
A jen pro ilustraci porovnání 7i staré hole(bílá) a nové hole (červená). Na obrázku jsou jednotlivé údery a pak průměr vč. zobrazení rozptylu.
6797

6798
 
To netvrdím, kdyby to byla pravda, tak tu neztrácím čas zbytečnou diskuzí s tebou, ale jsem na drivingu a připravuji se na závěrečné kolo “Arnold Palmer Invitational :D

Ale mohu tě ujistit, že zatímco dříve jsem 5i poslal (hraju s ní cca 160m carry) do vzdálenosti 8m od jamky 3 údery z 10, tak teď s nafitovanými holemi jich pošlu 6).
A jen pro ilustraci porovnání 7i staré hole(bílá) a nové hole (červená). Na obrázku jsou jednotlivé údery a pak průměr vč. zobrazení rozptylu.
Zobrazit přílohu 6797
Zobrazit přílohu 6798
Tak, grafy to jsou krásné , teď otázka na starých holých jsi měl jaké shafty, premiové nebo uni. Z grafu je vidět, že délku neztratily, jen se chovají nestandartně nedrží torzi tzn, těsně před smrti. Vše má svou životnost a je super, když si chceš koupit nové, nikoli jiné/starší, využiješ možnosti ušit si je na míru.
Teď, je otázkou rozdílu v ceně, dostupnosti, jsou Dodavatelé, pro které není problém proměnné zadat dle požadavku zákazníka.
Tvé staré hole, předpokládáme, že by byly nyní nové v porovnání s nyní novými měli shodný rozptyl, myslím si, že sportovní hole PING i20 asi ne, ve své době to byla špička.
 
Tak, grafy to jsou krásné , teď otázka na starých holých jsi měl jaké shafty, premiové nebo uni. Z grafu je vidět, že délku neztratily, jen se chovají nestandartně nedrží torzi tzn, těsně před smrti. Vše má svou životnost a je super, když si chceš koupit nové, nikoli jiné/starší, využiješ možnosti ušit si je na míru.
Teď, je otázkou rozdílu v ceně, dostupnosti, jsou Dodavatelé, pro které není problém proměnné zadat dle požadavku zákazníka.
Tvé staré hole, předpokládáme, že by byly nyní nové v porovnání s nyní novými měli shodný rozptyl, myslím si, že sportovní hole PING i20 asi ne, ve své době to byla špička.
Ty mi fakt přijdeš, jak brouk pytlík :mad:

Staré hole Mizuno MP54, shafty fittované Nippon Pro 1150 (nicméně za těch 5let se mi změnil švih),
žádna smrt se u shaftů nekoná, jen mají jiný bending profile, který už nevyhovuje mému švihu.
Konkrétně Mizuno DNA před 5 lety hodnoty 81-5-5–3-5; nově 85-4-5-5-9
Cena u nových holí obdobná jako u starých.
Dneska většina výrobců umožňuje volbu shaftů dle požadavku zákazníka. A jsou firmy, které za jiné shafty, než je “standard” neúčtují žádný příplatek (např. Mizuno).
A dostupnost - konkrétně Mizuno dodalo hole za týden od objednání (vč. dopravy z fitting factory v Irsku).
 
Tos, tady uvedl správně , hovoříme o profících , tady je ovšem hobbysport forum.
napsal jsi někdo, nezminoval jsi amatery a znam amatery, co maj fittovane wedge (treba ja) a znam i nekolik s fittovanym putter, btw. je mezi nami hobbíky i nekolik profiku :D
 
napsal jsi někdo, nezminoval jsi amatery a znam amatery, co maj fittovane wedge (treba ja) a znam i nekolik s fittovanym putter, btw. je mezi nami hobbíky i nekolik profiku :D
Myslíš,PRO, jako profík, ano máš pravdu, jsou tady. Nějak mi nejde, krom délky z čeho vychází fit wedge? A u patru, kolikrát jsem slyšel z TV , že Lefty PM, si kupuje patry z garage/frcu a hraje s nimi. Tak tady už mi fit , nevím jaké jsou vstupy.
 
Ty mi fakt přijdeš, jak brouk pytlík :mad:

Staré hole Mizuno MP54, shafty fittované Nippon Pro 1150 (nicméně za těch 5let se mi změnil švih),
žádna smrt se u shaftů nekoná, jen mají jiný bending profile, který už nevyhovuje mému švihu.
Konkrétně Mizuno DNA před 5 lety hodnoty 81-5-5–3-5; nově 85-4-5-5-9
Cena u nových holí obdobná jako u starých.
Dneska většina výrobců umožňuje volbu shaftů dle požadavku zákazníka. A jsou firmy, které za jiné shafty, než je “standard” neúčtují žádný příplatek (např. Mizuno).
A dostupnost - konkrétně Mizuno dodalo hole za týden od objednání (vč. dopravy z fitting factory v Irsku).
Pytlik´ nejsem, jen jsem se zamyslel, čím může být ten rozptyl a nic jiného mne nenapadlo, protože rozptyl 8m od jamky je v podstatě mnohdy regulace v jednom rozměru. Kdybys řekl 3m to by byla jiná na 7i.
Myslel jsem si, že diskutujeme. Jinak hole jsou krásné , gripy lepící jsem ješťe nezkoušel, ale takové omotávky nehrají ani u tenisu, jde jen o to jestli nebudou nabírat prach z bagu.
 
Myslíš,PRO, jako profík, ano máš pravdu, jsou tady. Nějak mi nejde, krom délky z čeho vychází fit wedge? A u patru, kolikrát jsem slyšel z TV , že Lefty PM, si kupuje patry z garage/frcu a hraje s nimi. Tak tady už mi fit , nevím jaké jsou vstupy.
ano, putter je o pocitu, ale i tak se da fittovat, zkus projit stranku Kramski, hraje s nima dost zen na LET i LPGA, fitting wedge je podobny jako u zelez, zkombinovat delku s presnosti, prevazne zamerene na presnost
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom