Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf jako sázka, vášeň, práce i zklamání, prostě navždy!

Trenér

Guru fóra
Jméno
Jiří
Klub
GC Čechie
HI (HCP)
5,0
Zdravím všechny golfové nadšence,

jmenuji se Jiří a příjmením jsem Daněk, golf jsem začal hrát na podzim 2005, po dvou letech divokého golfu nahoru a dolů jsem přestoupil do PGA jako "teaching pro". Vždy jsem miloval golf na rány bez vyrovnání, to je totiž ten pravý golf! Skórkartu podepíšu i kdyby tam bylo 150 ran...

Sezóna 2019 se mi docela povedla, za situace, kdy sedím 12 hodin denně v kanceláři a s bolavými koleny jsem hrál pár PGA turnajů.

Po několika letech jsem se dostal na "peníze"

Na mistrovství Teaching ČR jsem obsadil 28. místo za 78/79 ran a v "order of merit" 2019 19. místo.


Nejlepší kolo oficiální:

- Sokolov amatér turnaj 2007 75 ran HCP 7
- Sokolov amatér turnaj 2008 76 ran HCP pod 6
- Waidhofen PRO turnaj 2009 77 ran
- Karlštejn Mistrovství Čechie turnaj 2014 74 ran

Mezi tím jsem hrál průměrně 80 ran, ale padlo tam i jedno kilo, bylo to po strašné pijatice a s horečkou, prostě to nikdy nevzdám... ;-)

Nejlepší kolo neoficiální:

- Sokolov 2007 68 ran
+ 3 x eagle v pořadí; 1. jamka, 12. jamka 15. jamka (vykrojený albatros, doklepnutí dva cm)
+ 3 x birdie v pořadí; 3. jamka, 7. jamka, 17. jamka
- 1 x 9 other 8. jamka; 2. do vody, 4. do outu, 6. do písku, 7.green, 2 paty
- 1 x bogie 13. jamka; 1.písek, 2. topinka do vody, 4. drop "chipp in" (vlastně to dopadlo dobře)

Hole in one: oficiálně ne, jinak celkem čtyři.

Albatros: ne

Eagle: moc, první padl z jara 2006 na Darovanském dvoře na devítce jezírka vykrojený albatros doklep asi z deseti cm. Výbava Nike driver, 5. wood a putter... Během turnaje sněžilo atp. při vyhlašování si mě STK nechalo postavit, vyslýchali celý flight, měl jsem HCP kolem 30 a zahrál nejlepší číslo něco přes 80...

Birdie: pokud zahraji kolo bez birdie, tak mi ke spokojenosti chybí ta pomylsná třešnička na dortu (birdie ve mně evokuje, nevím proč, červenou třešeň), ale vždy se těším na další den na golfu.

Nejhorší jamka: Mid túra Haugschlag asi 13. jamka úplně rovná jen po stranách "rough" tragédie 9. rána z odpaliště celkem 13 ran asi můj rekord...

Psychická odolnost:1. jamka par 5 MČR 2009 na rány 2. den, první den jsem hrál relativně dobře, tak před klubovnou v Telči bylo dost zvědavců; 1. rána gagarin drivem neznámo kam, 3. rána "HOOK" drivem do zahrady k hotelu "out", týčkuji si 5. ránu a potlesk u klubovny a zářící oči kolegů nešly přehlédnout. Pak že na golfu není legrace... 5. ránu jsem posadil hodně daleko a zahrál celkem 8 ran golfově řečeno v klidu. Celkový výsledek 78 ran nebyl tak mrtvolný, aspoň ne tak, jak se zdál na prvním odpališti, prostě jsem to nevzdal!!!

Nejlepší historka z golfu:

5. jamka hřiště fontána v Rakousku Mid túra, druhou ránou přepálím jamkoviště, při čipu jsem líný vytáhnout cedulku "no cart" topinka odraz do mého kolene odtud do vozíku a do vodní překážky... před jamkou - 1 po dohrání jamky +4, rundu jsem tehdy dohrál za 99 šťastný, že je konec, jinak to byl krásný den.

Motto: Když do pekla, tak na pořádném koni! Golfově řečeno; driver vždy připraven!!!
 
Upraveno:
jmenuji se Jiří a příjmením jsem Daněk, golf jsem začal hrát na podzim 2005, po dvou letech divokého golfu nahoru a dolů jsem přestoupil do PGA jako "teaching pro".

Ahoj,

využiju příležitosti a zeptám se člověka, co je profíkem dlouho a má toho odehráno tolik, co já do konce života neodehraju: proč většina profíků hraje takovou tužku? Jasně, výkyvy chápu a každej se někdy ustřelí, ale pohybovat se na průměrném score 85 ran je dle mého pohledu i na učícího profíka prostě moc. Čím to je?

Díky, M.
 
Ahoj,

využiju příležitosti a zeptám se člověka, co je profíkem dlouho a má toho odehráno tolik, co já do konce života neodehraju: proč většina profíků hraje takovou tužku? Jasně, výkyvy chápu a každej se někdy ustřelí, ale pohybovat se na průměrném score 85 ran je dle mého pohledu i na učícího profíka prostě moc. Čím to je?

Díky, M.
Ahoj,

Je to tím, že čas, který byste věnoval sobě v tréninku, věnujete někomu jinému. Další důležitý faktor je odhlížení pohybových chyb, ale to je na delší povídání.

Dám jen malý příklad, když TW zahraje 80, tak já mohu zahrát klidně kilo... Což se mi nestává, naopak si myslím, že když učící profesionál hraje kolem 80, tak je úplně v pohodě, protože kdyby hrál okolo 70, tak nebude učit.
 
Ahoj Jirko, vítej na Jamce. Je prima, ze jsou rozšířeny rady trenérů a těším se na fundované názory a rady. :)
 
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, setkal jsem se s tím , že by bylo dobré zařadit do tréninku hraní opačnou holí, (pravák -levou a naopak) nevím proč ? Je pravdou, že si to někdy , když jdu s levákem pro zajímavost vyzkouším, drive je na2/3 ostatní cca stejně, patr 8/10.
 
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, setkal jsem se s tím , že by bylo dobré zařadit do tréninku hraní opačnou holí, (pravák -levou a naopak) nevím proč ? Je pravdou, že si to někdy , když jdu s levákem pro zajímavost vyzkouším, drive je na2/3 ostatní cca stejně, patr 8/10.
To bude spíše pro kompenzaci tak jednostranného pohybu. Je dobré si občas švihnout na druhou stranu. Bez míčku. Svou holí. Klidně v průběhu hry.
 
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, setkal jsem se s tím , že by bylo dobré zařadit do tréninku hraní opačnou holí, (pravák -levou a naopak) nevím proč ? Je pravdou, že si to někdy , když jdu s levákem pro zajímavost vyzkouším, drive je na2/3 ostatní cca stejně, patr 8/10.

Ahoj Bohouši,

kompenzace je nutná, sám si jednou za týden dám košík nalevo, když mám čas, tak to střídám 10 nalevo, a pak 5 napravo (moje strana). Při patování ani čipování to nedělám, ztráta vnímání vzdálenosti, ale to je na jiné vlákno.

Děkuji za věcně položenou otázku.

Trenér
 
Ahoj Bohouši,

kompenzace je nutná, sám si jednou za týden dám košík nalevo, když mám čas, tak to střídám 10 nalevo, a pak 5 napravo (moje strana). Při patování ani čipování to nedělám, ztráta vnímání vzdálenosti, ale to je na jiné vlákno.

Děkuji za věcně položenou otázku.

Trenér
Jirko, to, že máme zařadit do tréninkového programu i opačné držení jsem vycítil z plánu tréninkových jednotek našich předních žen, chodí k nám trénovat dcera mého kamaráda Pavla Proroka , bývalého hokejisty a právě o tom se bavili , že bez toho se nelze posunout. Tak nevím, ale dává mi to smysl při exrémní jednostranné zátěži.
 
Hádejte koho sem potkal na testování v Hodkovičkách = @Trenér . A hned pózuje!

6708
 
A jaké jsou (kromě @Trenér ) dojmy z testování? ;)

Je to fyzicky docela záhul, co?
Já vloni odehrál přes 400 míčů o_O
 
Tak, to jsi borec! Železa a dřeva , 540 míčů , zapsat poznatky a měnit hole , počítal míče.

Hrubej odhad - 40 holi, kazdou 5-15 micu, neco na rozcviceni
 
Hádejte koho sem potkal na testování v Hodkovičkách = @Trenér . A hned pózuje!

Zobrazit přílohu 6708

Děkuji za krásnou momentku, víš, že jsem u toho málem umřel, trefil jsem asi tři rány jak jsem chtěl, jinak to bylo cca 500 všelijakých pokusů o let míče... ;-) Samozřejmě jsem v Tobě měl výraznou oporu!
 
Děkuji za krásnou momentku, víš, že jsem u toho málem umřel, trefil jsem asi tři rány jak jsem chtěl, jinak to bylo cca 500 všelijakých pokusů o let míče... ;-) Samozřejmě jsem v Tobě měl výraznou oporu!
To by chtělo, porovnat, nejlépe na válcovací stolici. To je tak, když na jednotlivý úder nemáš čas. Testování je velice náročné, když to má být k něčemu.
 
To by chtělo, porovnat, nejlépe na válcovací stolici. To je tak, když na jednotlivý úder nemáš čas. Testování je velice náročné, když to má být k něčemu.

Měl jsem především problém s tuhostí shaftů, pro mě osobně by asi museli mít všechny hole na mém oblíbeném shaftu a měnit jen hlavy... Samozřejmě jsem si musel ještě u nás v klubu dát košík s mým nářadím, taky mi to chvilku trvalo. ;-)
 
Upraveno:
Osobně jsem měl problém především s tuhostí shaftů, pro mě osobně by asi museli mít všechny hole na mém oblíbeném shaftu a měnit jen hlavy... Samozřejmě jsem si musel ještě u nás v klubu dát košík s mým nářadím, taky mi to chvilku trvalo. ;-)
Nejhorší je fixovat, osobně si myslí, že na lepší si zvykneš ihned a jen ti nejlepší těm je to jedno. Ti se přizpůsobí. Je to jako s krátkou hrou a full švihem, vždy něco mezi tím.
 

Tento komentář jsem úplně nepochopil, ale tuhost shaftů je zásadní, pokud to zpochybníš, tak úplně odpálíš jednu, velmi důležitou část fittingu. Pokud budu hodnotit celkový dojem odpálení holí, takovou jakou mi dají k dispozici, tak je velmi těžké během pěti až deseti ran hrát s holí tak nějak konstantně. Nicméně můžeš mít nějaký pocit, a to jsme také hodnotili.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom