Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz v novém

Mirek_62

Guru fóra
Klub
GCCEL
HI (HCP)
5.5
Tak jsem dneska kouknul na golf.cz a nestačil koukat.
Nový Layout stránek mi přijde hodně nepovedený. Chápu snahu o potřebu průběžného zlepšování, ale takhle nepřehledný web se fakt "povedl" :mad:

Je sice hezké mít obrázky přes půl stránky, jenže abych vůbec něco našel, tak musím rolovat jak o život - a na mobilu je to ještě horší.

Navíc například chybí přímý odkaz na pravidlovou poradnu (nebo jsem ho v té změti přehlédl). Takže jsem použil funkci hledání a ejhle - byl jsem v poradně.
Tady mne čekalo další nemilé překvapení - byl zde jen jeden dotaz (zřejmě ten nejnovější), všechny "staré" jsou pryč a tím i možnost se podívat do historie 🤔

Takže za mne - nový golf.cz :down:

Jáký je Váš dojem a názor na "nový" golf.cz?
 
Tak jsem dneska kouknul na golf.cz a nestačil koukat.
Nový Layout stránek mi přijde hodně nepovedený. Chápu snahu o potřebu průběžného zlepšování, ale takhle nepřehledný web se fakt "povedl" :mad:

Je sice hezké mít obrázky přes půl stránky, jenže abych vůbec něco našel, tak musím rolovat jak o život - a na mobilu je to ještě horší.

Navíc například chybí přímý odkaz na pravidlovou poradnu (nebo jsem ho v té změti přehlédl). Takže jsem použil funkci hledání a ejhle - byl jsem v poradně.
Tady mne čekalo další nemilé překvapení - byl zde jen jeden dotaz (zřejmě ten nejnovější), všechny "staré" jsou pryč a tím i možnost se podívat do historie 🤔

Takže za mne - nový golf.cz :down:

Jáký je Váš dojem a názor na "nový" golf.cz?
Mám z toho úplně stejný dojem, pravidlovou poradnu jem hledal stejným způsobem......celé se to myslím moc nepovedlo!
 
to @Mirek_62: Díky za info a vlákno.

---
"Golf.cz byl založen v roce 1996, jako web Golf Clubu Praha, pozdeji i web České golfové federace. Je historicky prvním golfovým internetovým zpravodajem v České republice." Tolik z patičky webu.

Neznám úplně pozadí fungování webu golf.cz dlouhodobě, ale současná "nová" verze běží na wordpressu. Vypadá to oproti předchozímu portálu hrozně prázdně. Nevím, co je důvodem a příčinou změny, viditelné uspěchané...

Často u dlouho fungujících webů je to tak, že někdo vám něco naprogramuje (před deseti lety), vy to pořád používáte, ale ten programátor vám to dělal na míru, v podstatě bez dokumentace, pořád tady něco, támhle něco... tu hotfixy, tady něco rychle dodělat... a pak prostě už to dál v jeden okamžik nechce dělat, a nikdo jiný se v tom kódu nevyzná. Případně jste tlačeni technickou nutností, kdy tehdejší verze php, asp... (programovací jazyky) je zastaralá a bezpečnostně děravá, takže už to nikdo pořádně nechce provozovat... no a co uděláte jako nejrychlejší možný způsob? Vezmete obsah, tzn. články a namigrujete to do nějakého standardu - tzn. wordpress. Zase na druhou stranu, i to se dá udělat vizuálně trochu jinak a silněji, než je současná podoba, aby to vypadalo, jako "velké" a ne spíchnuté na rychlo přes prodloužený víkend.

Co je skutečně pro mě zvláštní, že u takového zaběhnutého portálu, když už z nějakého důvodu danou změnu musíte udělat hned (a nedržet vedle sebe dvě verze souběžně a pilovat), ji nekomunikujete stylem: Změnili jsme se... co bude, nebude, mějte trpělivost, postupně budeme zprovozňovat... případně nějaký PR kec, proč. Žádný takovýto článek tam nevidím.

Působí to na mě jako Labutí píseň - akorát že tam to "zlepšení" před případným koncem moc nevidím.
Pevně doufám, že se pletu.

Btw. je to docela atraktivní doména, že? :)
 
Upraveno:
Ještě k té Pravidlové poradně - taky mi chybí, byl to hodně cenný zdroj informací. Ale třeba se ještě objeví. Ten jeden dotaz, co tam je (http://golf.cz/pravidlova-poradna/odpoved/odpaliste-ii/) určitě není jediný. Mám i dojem, že tomuto datu jsem ho tam neviděl a je spíše ze začátku roku. Spíše mi to připadá, jako kdyby se admin pokoušel otestovat chování, kam by dotazy mohl nacpat, co k tomu využít, než to naimportuje.

Tak neházejme flintu do žita. Třeba se zase objeví.

Ale mám pocit, že stejně v poslední době se tam nic nového neobjevovalo? Byť dotazy asi padaly?

Pro představu, jak to vypadalo, dohledal jsme poslední automatický snímek na https://web.archive.org/, z 26.4.2019. Byla tam spousta užitečných rubrik a cenný strukturovaných dat, které určitě nebude úplně jednoduché v krátké době napasovat do wp (wordpressu).

golf.26.4.2019.JPG
 
Upraveno:
Ještě k té Pravidlové poradně - taky mi chybí, byl to hodně cenný zdroj informací. Ale třeba se ještě objeví. ...

Tak neházejme flintu do žita. Třeba se zase objeví. ...
No třeba to, že v poslední době se tam nové příspěvky (dotazy) neobjevovaly, něco naznačovalo pro budoucno.
Necháme se překvapit, nic jiného nám stejně nezbude.
 
Tak ta stará verze byla fakt stará, nebyla responsivní a na mobilu se to dalo číst fakt blbě. Občas v některých prohlížečích nefungovaly odkazy z hlavní stránky na články a podobné chyby. Co vím, tak už před několika lety řešili přepis do aktuálnějšího formátu. Čímž nijak nezpochybňuju připomínky uvedené výše.
 
Tak už se v hlavní nabídce objevila i volba "Pravidlová poradna" - bohužel, historie dotazů zatím chybí
 
Pravidlová poradna – ptejte se Michaela Jona (Golf.cz)

Obnovili jsme pravidlovou poradnu.

Jeden z nejpovolanějších, mezinárodní rozhodčí Michael Jon, bude na Golf.cz opět odpovídat na Vaše dotazy o pravidlech. „Pískal“ turnaje European Tour, Ladies European Tour, Womens British Open, Evian. O pravidlech toho ví hodně.
Mnoho let odpovídal v poradně na starém portálu Golf.cz. S novým webem začíná Poradna znovu. Ptejte se.

Vstup do poradny najdete nahoře v hlavní nabídce portálu nebo přímo tady : Vstup do poradny



The post Pravidlová poradna – ptejte se Michaela Jona appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom