Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf a pes

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,0
Zkusíme zase trošku víc kontroverzní téma. Jak se díváte na přítomnost psa na hřišti? Samozřejmě se bavíme o tom, že pes je buď na vodítku (a nebo tak precizně vychovaný, že se od hráče nehne a absolutně neovlivňuje hru spoluhráčů ani dalších flightů). Vadím vám? Proč? Nebo to naopak vítáte, že si můžete vzít čtyřnohého kamaráda s sebou?
 
uz od narozeni mam ke psum averzi, kvuli velmi velke alergii na ne. na hristi mi vadi z duvodu hluku. nekdy silene stekaji a nemaji tam co delat. pokud jsou ticho a bezproblemovi tak vporadku
 
Absolutně proti. Mám psa, na golfiště bych ho nikdy nevzal, to radši nepůjdu na golf. Samozřejme můžou být vycepovaný psi, to nikomu neberu, ale může vyrušit naprosto nepředvídatelně ať je vychovanej jak chce, je to pes. A další věc, když to majitelé neuklízí z chodníků(tím neříkám že všichni), tak pod stromkem taky určitě ne, a čistit to ze spiků? Děkuji nechci. 
 
Mě pes na hřišti nevadí. Tedy pokud je vychovaný, neřve a nekrade míčky :)
Můj tohle nesplňuje, tak musí být doma.
Oproti Karlosovi předpokládám, že majitel je schopen posoudit jak má psa pod kontrolou a vezme ho sebou jen pokud nebude rušit golfisty. A že si po něm bezvýhradně uklidí. Nemám rád, když se kvůli možnosti že by mohl pes rušit nebo by po něm majitel neuklidil potrestaji všichni slušní pejskaři...
Řešil bych to ve chvíli, když pes rušit bude. Pak by ho majitel musel že hřiště odvést, jeho problém. Pokud si po něm neuklidí, vykázal bych psa i majitele bez náhrady.
 
Pes na hřiště nepatří. :!:Jediná výjimka je pes slepecky. ;)  Stačí, že se u nás na hřišti prohánějí srnky a zajíci a nemusíme platit za extra přihnojování.
 
tez nemam rad psy radeji kocky.....
Před par dny jsem sel s panem, co mel takového oriska na voditku. Nehnul se nikam, aby se vůbec naplo voditko, byl sticha celou dobu a jen se chtěl mazlit :)
Otazka je jestli  se tak pohodove chovaji vseci
 
Ja se priklanim nazoru Jardy, pokud je pes vychovany, nerve a nebeha samostatne po hristi, tak mi to nevadi. Uklid je samozrejmosti. Je ale pravda, ze bych to videl tak jen na mensich hristich, na top tride mi to taky nejak nepasuje.
 
Na top tride to bude hrac a caddy, pes a psovod ... sehr einfach ;)
 
Pes nemá na golfovém hřišti co dělat. Nehodlám po zaplacení fee věčně hlídat abych do něčeho nešlápl. Ten pocit, že bych mohl, nechci řešit. Navíc jak znám pejskaře, tak se povolí jednomu na vodítku a další si ho vezme bez, protože ten jeho nemusí, páč přeci poslouchá...
 
Re: Golf a děti

Včera jsem byl na TURNAJI v Pyšelích a dva flajty před námi šla " dáma" se psem velikosti králíka přivázaným k vozíku. Shodou náhod s ní šel kamarád a ňufík je pěkně s..l. Na můj dotaz startérovi jestli je to normální, psi na turnajích , jen pokrčil rameny a když prý to ostatním nevadí. Vadilo, ale nikdo si nechtěl dělat problémy a poslat oba domů.   Tak nakonec zase přílišná ohleduplnost dostala na frak a bezohlednost zvítězila.
Jak typické pro dnešní dobu. :evil:
 
Lidi jsou různí, a ten nápad brát psa na turnaj taky nechápu, ale spíš než že by bezohlednost vyhrála, zvítězila opět neochota se ozvat se slovy "nechci mít problémy". U nás je to hodně typické a nejenom v golfu. Lidi nejsou spokojení v restauraci s jídlem, ale nikdo se neozve, lidi nejsou spokojení v obchodě se službami, ale nikdo se neozve. Potom se nesmíme divit, že většina služeb u nás stojí za prd, když si všechno necháme líbit a majitelům projde všechno. :(
 
Svacinar : Tak pod tohle bych se podepsal.. Mám od jednoho známého, který vlastní hospodu názor, že uvítá, když mu někdo přijde vynadat kvůli kvalitě jídla nebo obsluhy. Když v podniku není, kuchař na to kašle, servis taky a ještě kradou. A on se to nedozví, leda by tam byl pořád...
 
Znám ho?
 
Právě jsem ve fázi rozhodování, zda čtyřnohého parťáka zas po letech vzít pod střechu... A tak se mi honí hlavou i to, kam s ním když bude čas hry... A tak si říkám, že pokud se mi podaří ho vychovat jako toho předešlého, rád bych aby byl na hřišti trpěn... Pochopitelně na vodítku a s "přiděleným" sběračem biologického odpadu...;-) Nemluvím teď o turnajích, kde by mohl excesem někomu zkazit skore a tím i zbytek života, ale o poklidné procházce s holemi v ruce, kdy mně ani kolegům ve flajtu nepůjde o nic víc, než si užít odpoledne...;-)
 
Sám mám pejska, ovšem hlídacího( kavkazán) vypadneli míček z bagu , hned je jeho a už ho zkoumá , je-li k snědku. Myslím, že by přišel na to, jako u kamenů , že není k snědku, ovšem s hledáním by to asi byl přínos, majitelům pach. Pejsci při běžné hře mi nevadí, nějak zapadají do přírody jako labutě, vydry a kačeny, na Štiříně tam se mi zdá, že se měji, každé nepovedené ráně. Je to na každém majiteli svého psa, dá se vychovat ,nevychovaný na hřiště nepatří. Proto jsem se ještě s nevychovaným nepotkal a ti co tam byli, tak bez závad majitele i psa.
 
Pes na hřiště nepatří. :!:Jediná výjimka je pes slepecky. ;) Stačí, že se u nás na hřišti prohánějí srnky a zajíci a nemusíme platit za extra přihnojování.
vidíš, mam kamose, slepy od narozeni co ma labradorku, tak mu navrhnu golf....😜😜 jen se obavam, ze bude asi spatne nebo dlouho cist greeny....
 
Tak pesan lesan už je objednán, naštěstí času pro výcvik spousta ,než budeme moct na hřiště...:D
 

Podobné

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom