Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf a pes

Zážitek k tomuto - včera jsem byl odpoledne na hostíku, driving. Někdy po 15:00. Rohožky byly dost plné (jak už tady zaznělo někde jinde, odpo je o tam poměrně masakr), tak jsem šel na čipování - kde bylo poměrně volno. Dám si sluchátka a jeden čipin za druhým, běžná tréninková klasika. Mno. :-D Za chvíli kus odemě přijde vietnamka (asi), uváže ke stromu takového malého bílého psa, kudrnatého... a začne na vedlejší cvičný grýn odpalovat. Poměrně slušně. Zády k psovi - a pes začal na ní hystericky štěkat, a furt. Takový vysoký štekot, neustále. Ona úplně v klidu pořád odpaluje. Ani jednou ho za celou dobu nenapomenula.

Mně to teda dost rušilo. Přesunul jsme se trochu dál, dal víc hudbu do sluchátek, ale stejně to člověk trochu slyší, soustředění v háji. Pak dotrénovala a šla se psem na venkovní přední rohožky odpálit míčky. A co teď - taky jsem chtěl jít, naštěstí se uvolnily už i ty zadní venkovní - tak jsem šel těch 50 míčků poslat do světa tam, s hudbou v uších na maximum. Štěkot ratlika se rozléhal všude.

Byl jsem docela zvědavý, jestli to někdo z toho množství trenérů - asi Hostivařkejch, co jsem tam viděl se svými klienty (minimálně tak tři) bude nějak řešit - a paní napomene... nikdo nic (nebo jsem to neviděl). No, co mě zarazilo - tak ta paní byla v naprostém klidu. A bylo ji to úplně jedno, že to může rušit okolí.

Zajímavý zážitek. A to prosím hafany mám hodně rád, ale kdybych měl psa, kterého prostě mé odpalování rozčiluje a štěká, ani by mě nenapadlo ho brát kamkoli, kde to při nějaké soustředěné činnosti může ostatní rušit.
 
Upraveno:
@requo napadá mě otázka. Proč to neřešíš sám když ti to vadí? Třeba telefonátem na recepci ať to zařídí.
Chápu, že většina lidí nechce být za prudiče a vše možné toleruje se skřípěním zubů. Ale pak prosím nezaměňujme svoji neschopnost jednat proti jednomu bezohlednému debilovi (v tomto případě blbce) za obecný problém. Protože tak to skoro vždy dopadne...
 
Zajímavý zážitek. A to prosím hafany mám hodně rád, ale kdybych měl psa, kterého prostě mé odpalování rozčiluje a štěká, ani by mě nenapadlo ho brát kamkoli, kde to při nějaké soustředěné činnosti může ostatní rušit.
Měl si ideální možnost potrénovat „umění vypnout” 😉
 
Zážitek k tomuto - včera jsem byl odpoledne na hostíku, driving. Někdy po 15:00. Rohožky byly dost plné (jak už tady zaznělo někde jinde, odpo je o tam poměrně masakr), tak jsem šel na čipování - kde bylo poměrně volno. Dám si sluchátka a jeden čipin za druhým, běžná tréninková klasika. Mno. :-D Za chvíli kus odemě přijde vietnamka (asi), uváže ke stromu takového malého bílého psa, kudrnatého... a začne na vedlejší cvičný grýn odpalovat. Poměrně slušně. Zády k psovi - a pes začal na ní hystericky štěkat, a furt. Takový vysoký štekot, neustále. Ona úplně v klidu pořád odpaluje. Ani jednou ho za celou dobu nenapomenula.

Mně to teda dost rušilo. Přesunul jsme se trochu dál, dal víc hudbu do sluchátek, ale stejně to člověk trochu slyší, soustředění v háji. Pak dotrénovala a šla se psem na venkovní přední rohožky odpálit míčky. A co teď - taky jsem chtěl jít, naštěstí se uvolnily už i ty zadní venkovní - tak jsem šel těch 50 míčků poslat do světa tam, s hudbou v uších na maximum. Štěkot ratlika se rozléhal všude.

byl jsem docela zvědavý, jestli to někdo z toho množství trenérů - asi Hostivařkejch, co jsem tam viděl se svými klienty (minimálně tak tři) bude nějak řešit - a paní napomene... nikdo nic (nebo jsem to neviděl). No, co mě zarazilo - tak ta paní byla v naprostém klidu. A bylo ji to úplně jedno, že to může rušit okolí.

Zajímavý zážitek. A to prosím hafany mám hodně rád, ale kdybych měl psa, kterého prostě mé odpalování rozčiluje a štěká, ani by mě nenapadlo ho brát kamkoli, kde to při nějaké soustředěné činnosti může ostatní rušit.
je vidět že jsi nikdy neměl psa..... :cool: jinak příště nejlepší zavolat na recepci ať to řeší, jen mám takové tušení, že to stejně nepomůže.... Vietnamku formálně upozorní, ale ekonomickým porovnáním tvého a jejích přínosu pro klub jsi téměř předem odsouzen k tomu, buď to vydržet nebo odejít...:p:p
 
Chápu @requo i @JardaK . Občas se dostanu do obdobné situace a tak nějak čekám, že určité věci by se měli řešit samy. Jistě, je to na vnímání každého soudruha, ale stejně jako v Lidlu očekávám, že ožralu co obtěžuje zákazníky ochranka automaticky zpacifikuje, tak bych čekal, že v provozu jako je Hostivař bude fungovat opatření, kdy podobné rušení bude během pár minut někým z personálu řešeno.

Analogicky mohu reagovat zkušeností z víkendu z drivingu, kdy nám mrazy minulých dnů zjevně nějak pošramotili výdejník míčů. Zatímco v sobotu jeden z trénujících zavolal a já tam hned vyrazil to vyřešit, tak v neděli se situace zjevně opakovala, ovšem místo aby kdokoli z postižených zavolal, tak jen držkovali, že to nefunguje. A jeden z nich mi to dal vedět až dneska tak, že mi poslal SMS.
 
je vidět že jsi nikdy neměl psa..... :cool: jinak příště nejlepší zavolat na recepci ať to řeší, jen mám takové tušení, že to stejně nepomůže.... Vietnamku formálně upozorní, ale ekonomickým porovnáním tvého a jejích přínosu pro klub jsi téměř předem odsouzen k tomu, buď to vydržet nebo odejít...:p:p

Tak zde bych si dovolil oponovat, jsem si takřka 100% jist, že @HonzaSonka by si rozhodně nenechal vysírat lidi tím, že mu tam někdo přitáhne nevychovanýho ratlíka...Já třeba v Hořehledech psi vítám. Ale jen do momentu, kdy začnou kohokoli jakkoli obtěžovat. Golfové hřiště je tu pro golfisty, nikoliv pro venčení domácích mazlíčků...
 
@requo napadá mě otázka. Proč to neřešíš sám když ti to vadí? Třeba telefonátem na recepci ať to zařídí.
Chápu, že většina lidí nechce být za prudiče a vše možné toleruje se skřípěním zubů. Ale pak prosím nezaměňujme svoji neschopnost jednat proti jednomu bezohlednému debilovi (v tomto případě blbce) za obecný problém. Protože tak to skoro vždy dopadne...

Nezaměňuju. Já to pro sebe sám vyřešil tak, že jsem si dal sluchátka víc nahlas a šel jsem trénovat jinam, kde mi to tolik nevadilo. A nemám pocit, že bych svůj příspěvek konstruoval jako výtku vůči komukoli - přečetl jsem si to ještě jednou a nevidím to tam - ale to neznamená, že to tam pro ostatní není: tedy upřesňuji - vnímám to spíše jako zajímavé pozorování, jak a jestli bude okolí reagovat. Nereagovalo. A nebo jsem si toho nevšiml. Toť celé. Pokud já mám problém - neznamená, že ho má okolí. A vyhodnotil jsem si, že okolí to bylo jedno - tak prostě jsem se přizpůsobil a neřešil (resp. dal jsem si hudbu víc nahlas a šel trénovat jinam). Zvlášť když vidím (právděpodobně, ale jistě to nevím) místní trenérské profíky, kteří to neřeší. Takže asi místně ok.
 
Upraveno:
místní trenérské profíky, kteří to neřeší
Aniž bych se chtěl kohokoli zastávat a bez znalosti místních podrobností a vztahů - profík je často pouhým nájemcem rohožky. Pominu-li jeho předpokládanou přirozenou autoritu, jeho pravomoce v této věci se budou rovnat komukoli dalšímu, kdo tam je...
 
Aniž bych se chtěl kohokoli zastávat a bez znalosti místních podrobností a vztahů - profík je často pouhým nájemcem rohožky. Pominu-li jeho předpokládanou přirozenou autoritu, jeho pravomoce v této věci se budou rovnat komukoli dalšímu, kdo tam je...

To je asi pravda. Ale stejně jako si psal nahoře ten příklad z Lidlu, od profesionálů v daném oboru očekávám (možná mylně) nějaký přístup všude, ať jsou místní nebo ne. Stejně jako od lékaře, který uvidí, že je někomu blbě, tak půjde pomoc i mimo svoji ordinaci atp. Zvlášť, když v daném místě je "pracovně" a někoho trénuje - koho to pravděpodobně může rušit úplně stejně jako někoho jiného. Jaký je pak efekt, že se tomu nebráním? já bych si jako trénovaný začátečník z toho vzal dojem - tohle je normálka, to se neřeší a ke golfu a k tréninku to prostě patří.
 
Měl si ideální možnost potrénovat „umění vypnout” 😉

Jj, takhle jsem si to chvíli říkal. :) Zhodnotil jsem, že to neumím a že toto je tedy moje další bojová slabina. :-D
 
Nezaměňuju. Já to pro sebe sám vyřešil tak, že jsem si dal sluchátka víc nahlas a šel jsem trénovat jinam, kde mi to tolik nevadilo. A nemám pocit, že bych svůj příspěvek konstruoval jako výtku vůči komukoli - přečetl jsem si to ještě jednou a nevidím to tam - ale to neznamená, že to tam pro ostatní není: vnímám to spíše jako zajímavé pozorování, jak a jestli bude okolí reagovat. Nereagovalo. A nebo jsem si toho nevšiml. Toť celé. Pokud já mám problém - neznamená, že ho má okolí. A vyhodnotil jsem si, že okolí to bylo jedno - tak prostě jsem se přizpůsobil a neřešil (resp. dal jsem si hudbu víc nahlas a šel trénovat jinam). Zvlášť když vidím (právděpodobně, ale jistě to nevím) místní trenérské profíky, kteří to neřeší. Takže asi místně ok.
Ale to já nemyslel, uznávám, špatně jsem to napsal. Myslel jsem to obecně, ne jako útok na tebe. Lidi jednají a chápou zkratkovitě. A když tu je vlákno golf a pes a najdou tam popis tvé zkušenosti, pro spoustu z nich bude závěrem, že pes na golf nepatří. Protože jim by to štěkání vadilo. Proto jsem to zkusil zobecnit, ale asi blbě no...
 
To je asi pravda. Ale stejně jako si psal nahoře ten příklad z Lidlu, od profesionálů v daném oboru očekávám (možná mylně) nějaký přístup všude, ať jsou místní nebo ne. Stejně jako od lékaře, který uvidí, že je někomu blbě, tak půjde pomoc i mimo svoji ordinaci atp. Zvlášť, když v daném místě je "pracovně" a někoho trénuje - koho to pravděpodobně může rušit úplně stejně jako někoho jiného. Jaký je pak efekt, že se tomu nebráním? já bych si jako trénovaný začátečník z toho vzal dojem - tohle je normálka, to se neřeší a ke golfu a k tréninku to prostě patří.

Jj, souhlasím...
 
Ale to já nemyslel, uznávám, špatně jsem to napsal. Myslel jsem to obecně, ne jako útok na tebe. Lidi jednají a chápou zkratkovitě. A když tu je vlákno golf a pes a najdou tam popis tvé zkušenosti, pro spoustu z nich bude závěrem, že pes na golf nepatří. Protože jim by to štěkání vadilo. Proto jsem to zkusil zobecnit, ale asi blbě no...

V pohodě, jasný. :)

Mě to svým způsobem fakt zaujalo. Jednak tedy, jak to působí na mě (ano, rušilo mě to, ale mě ruší furt něco - resp. výmluva, proč mi to nejde, je všechno dobrý), ale pak spíš to, jak to bylo fakt minimálně te paní úplně jedno. Ten ratlík fakt štěkal jako furt, minimálně 45 minut imrvére. A paní byla úplně v klidu, až pak jsem si v té druhé polovině zážitku všiml z druhé strany drivingu viděl, jak na psíka dělá pšššt, on na ní pořád štěkal, psssst, pes furt štěkal... tak jsem si říkal, ok, asi jí to došlo, vezme psa a pujde pryč... ne. Znovu začala odpalovat a pejsek štěkal dál. Hrozně zajímavý mi to přišlo. Takovým tím způsobem - že začínám vlastně pochybovat, že to vlastně nikomu nevadí a je to jen fakt můj problém v mé nepřizpůsobivosti.
 
Upraveno:
A ještě doplním - všiml jsem si u sebe zajimavého efektu: chvíli jsem uvažoval, že ji pujdu napomenout, ale protože jsem viděl, že jí ty příhry z 30 metrů padali dost blízko k praporkové tyči, narozdíl odemně, tak i aspekt k případnému pruzení kohokoli (recepci, i vůči ní) byl takový nepatřičný, protože prostě byla/je výkonnostně viditelně lepší golfistka, než já. To mě tedy taky zaujalo.
 
A ještě doplním - všiml jsem si u sebe zajimavého efektu: chvíli jsem uvažoval, že ji pujdu napomenout, ale protože jsem viděl, že jí ty příhry z 30 metrů padali dost blízko k praporkové tyči, narozdíl odemně, tak i aspekt k případnému pruzení kohokoli (recepci, i vůči ní) byl takový nepatřičný, protože prostě byla/je výkonnostně viditelně lepší golfistka, než já. To mě tedy taky zaujalo.
Třeba čoklíka má jako součást psychologického boje s protihráčem, tahle komunita prej hraje o prachy.
Měl jsem ještě jednu teorii, ale tu jsi zabil tím “pssst”. Mám totiž hluchoněmé sousedy o pár baráků od sebe. A neslyší fakt nic. A v dobách, kdy naše hokejky ještě hrávali slušně na mistrovství světa, tihle si vynesli tv na terasu, zvuk měli fakt nahlas a fandili. Mají dresy, vlajky a chlast. Taky dobrej zážitek.
 
Měl si ideální možnost potrénovat „umění vypnout” 😉
Nevím, jestli to nepatří do jiného vlákna. Ale vzhledem k tomu, že se znám, tak bych se asi bych se o VYPNUTÍ vůbec nepokoušel a rovnou vyrazil do nejbližšího obchodu koupit česnek....
Ikdyž je fakt, že pes je v tom nevinně a urožnit by si zasloužila panička.
 
Nevím, jestli to nepatří do jiného vlákna. Ale vzhledem k tomu, že se znám, tak bych se asi bych se o VYPNUTÍ vůbec nepokoušel a rovnou vyrazil do nejbližšího obchodu koupit česnek....
Ikdyž je fakt, že pes je v tom nevinně a urožnit by si zasloužila panička.
Ty jo, když se nad tím tak zamýšlím, byla by to zbytečná práce:( Obávám s, že z toho ratlíka by moc toho nebylo, to jsou takové ty rasy kost a kůže a uřvané až přespříliš.
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
Podobnou zkušenost jako @requo mám z Hostiku také a více. Vedle hlasité konverzace jsem zažil, že na drivingu odpaloval Vietnamec, na rohožce měl položeny mobil na hlasitý odposlech a vesele telefonoval...
Když jsem ho na to upozornil, vzal mobil a šel telefonovat mimo krytý driving a ještě si u toho zapálil...😠
Mimochodem jsem se o tomto zmiňoval kolegyni (Vietnamka) a prý ve Vietnamu je hlasitá konverzace znakem, že se člověk dobře baví...
 

Podobné

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom