Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf a jeho "vykreslení" v médiích

Trošku obecně k ženám na golfu - nějak jsem si loni začal všímat, že jich na golf chodí nějak víc - a mám z toho radost. Z různých důvodů jsem poslední dvě sezony hrál hodně dopoledne a nebo v brzkém odpoledni a žen bylo na golfu v těch časech opravdu hodně - dost často dokonce sama nebo prostě kamarádky nebo kolegyně spolu. A taky často dámy ve skoro nebo už úplně důchodovém věku. Za mě super, takže ať jich přijde ještě víc. Že se někde může vyskytnout trouba, který stráví hru ve flightu přihlouplými poznámkami, to se prostě stát může - jen pro uklidnění žen, tak takový idiot má většinou úplně stejné poznámky i na muže (obvykle ohledně pravidel, kvality hry atd., takže není třeba si to brát osobně ani vztahovat na pohlaví). A pokud je to extrém, není problém se rozloučit i v průběhu hry (pokud není hřiště extrémně plné a není to turnaj, vždy se to dá nějak vyřešit).
 
Mám ze soboty čerstvou zkušenost. Obědváme s parťákem po hře v klubovně a pár metrů od nás na recepci rozruch. Začátek jsem nepochytil, ale asi 20 minut si tam dáma s manželem snažili vynutit, aby k nim do flajtu nikoho nedávali a zamezili tomu, aby se k nim nikdo nepřidal. Ženská docela vřískala, chlápek mlel o respektu mezi golfisty (že by všichni měli respektovat, že oni chtějí jít sami - i o víkendu dopo na narvaném hřišti). Recepční to zvládala profesionálně, pak jí přišel na pomoc někdo další, který se přestal držet zpět ve chvíli, kdy chlap řekl, že kdykoliv s někým jdou, nedá se to vydržet. Na to se dozvěděl důrazně, že jestli za ty roky co hraje nepotkal na golfu nikoho pro sebe snesitelného, asi nebude problém v tom okolí.
Když konečně vypadli, dozvěděl jsem se od recepční, že to není jejich první konflikt. Dáma se už i porvala s jinou hráčkou, rvali si prý vlasy atd.
Tak i takové mohou některé dámy na golfu být😁
 
..... dáma s manželem snažili vynutit, aby k nim do flajtu nikoho nedávali a zamezili tomu, aby se k nim nikdo nepřidal.
Stává se to poměrně často. Partner by se i nechal přesvědčit, když ne recepční, tak mnou jako maršálem ano, partnerka zpravidla ne.
Když je na hřišti volněji, vždy rád vyhovím, třeba - když to jde - urychlím na startu jeden dva flajty a další na chvíli rozhovorem zbrzdím - samozřejmě podle toho, kdo v nich jde hrát. Ještě radši je pustím z 10, kde je v tu dobu trochu volno.
Ale při plně obsazeném hřišti to fakt moc nejde. Riskujete 4 naštvané hráče v tom flajtu už od startu, další ve flajtu před nimi, protože po nich pokřikují nebo jim pálí míče pod nohy (a že furt hledají, nebo se hýbou, když se zahrává rána, nebo prostě ruší barevným oblečením), další ve dvou flajtech za nimi, které brzdí dohadováním, stížnostmi, že na ně tlačí a střílejí jim pod nohy.
To pak už v recepci takový požadavek řeším s milým úsměvem, že to samozřejmě možné je a rádi jim vyhovíme, když si ale doplatí další dvě místa ve flajtu. A pak se buď zklidní nebo odejdou. To první je dobré řešení, to druhé možná někdy taky.
 
Stalo se, někdy, že si zaplatil takhle někdo zbylá volná místa ve flajtu? Přijde mi to docela elegantní způsob, jak to řešit...
 
Stává se to poměrně často. Partner by se i nechal přesvědčit, když ne recepční, tak mnou jako maršálem ano, partnerka zpravidla ne.
Když je na hřišti volněji, vždy rád vyhovím, třeba - když to jde - urychlím na startu jeden dva flajty a další na chvíli rozhovorem zbrzdím - samozřejmě podle toho, kdo v nich jde hrát. Ještě radši je pustím z 10, kde je v tu dobu trochu volno.
Ale při plně obsazeném hřišti to fakt moc nejde. Riskujete 4 naštvané hráče v tom flajtu už od startu, další ve flajtu před nimi, protože po nich pokřikují nebo jim pálí míče pod nohy (a že furt hledají, nebo se hýbou, když se zahrává rána, nebo prostě ruší barevným oblečením), další ve dvou flajtech za nimi, které brzdí dohadováním, stížnostmi, že na ně tlačí a střílejí jim pod nohy.
To pak už v recepci takový požadavek řeším s milým úsměvem, že to samozřejmě možné je a rádi jim vyhovíme, když si ale doplatí další dvě místa ve flajtu. A pak se buď zklidní nebo odejdou. To první je dobré řešení, to druhé možná někdy taky.
To s tím doplacením jsem recepční navrhl, ale bála se, že ta paní není úplně ok a jak by to dopadlo. Jsou to bohužel místní členi.
Beřky jsou teď nejspíš jediná osmnáctka na letní greeny v dosahu Prahy, takže volno o víkendu dopoledne fakt nebývá.
 
Stalo se, někdy, že si zaplatil takhle někdo zbylá volná místa ve flajtu? Přijde mi to docela elegantní způsob, jak to řešit...
Já to řešil asi 3x a tohle to vždy spolehlivě vyřešilo. A pokud se nepletu, tak pokaždé odešli...
 
To s tím doplacením jsem recepční navrhl, ale bála se, že ta paní není úplně ok a jak by to dopadlo. Jsou to bohužel místní členi.
Beřky jsou teď nejspíš jediná osmnáctka na letní greeny v dosahu Prahy, takže volno o víkendu dopoledne fakt nebývá.
offtopic: Vinoř jede také na letní greeny :)
 
Stalo se, někdy, že si zaplatil takhle někdo zbylá volná místa ve flajtu? Přijde mi to docela elegantní způsob, jak to řešit...
Ne, mi se to ještě nestalo a ani o takovém případu někde jinde nevím, že by si někdo zaplatil za zbylá volná místa ve flajtu.

Ale pozor, věc není tak jednoduchá. Jako maršál nikdy nesmíte znevážit či zesměšnit klienta, i když všichni vědí, že je to arogantní blbec. Takže ani ta "nabídka" na doplacení nemůže padnou kdykoliv. Musíte vždy dobře zvážit momentální situaci. Někdy prostě jen zdvořile oznámíte, že vzhledem k aktuálnímu vytížení hřiště to teď není možné, a zkusíte třeba nabídnout možnost, že když si teď dají oběd nebo kávu a zajdou si potrénovat na cvičné plochy, za hodinku a půl jim zkusíte volné místo zajistit. Pokud na to přistoupí, vytvoříte si tím dost času uspokojivé řešení.
 
Ne, mi se to ještě nestalo a ani o takovém případu někde jinde nevím, že by si někdo zaplatil za zbylá volná místa ve flajtu.

Ale pozor, věc není tak jednoduchá. Jako maršál nikdy nesmíte znevážit či zesměšnit klienta, i když všichni vědí, že je to arogantní blbec. Takže ani ta "nabídka" na doplacení nemůže padnou kdykoliv. Musíte vždy dobře zvážit momentální situaci. Někdy prostě jen zdvořile oznámíte, že vzhledem k aktuálnímu vytížení hřiště to teď není možné, a zkusíte třeba nabídnout možnost, že když si teď dají oběd nebo kávu a zajdou si potrénovat na cvičné plochy, za hodinku a půl jim zkusíte volné místo zajistit. Pokud na to přistoupí, vytvoříte si tím dost času uspokojivé řešení.
Nelíbí se mi to, že s arogantním blbcem se musí jednat v rukavičkách, ale chápu.
V mnou popisované situaci jsem doslova trpěl u jídla, zatímco tam ta dvojka vyšilovala. Příště nebudu, vykopnu je z klubovny sám, protože se chci v klidu najíst:) Pro mě to naštěstí nejsou a nebudou klienti, nýbrž otravní otrapové omezující ostatní s pocitem vlastní výjimečnosti.
 
... jako, úplně to vidím, jediná jamka, z hřiště, kde by se mi shodou okolností podaří zahrát slušně na grýn a v tu, z ničeho nic, povídám, se přiřítí legion klokanů, a udělá mi z grýnu před útokem na fantasy eagle ťápotové oraniště. A jako vždy - dabl. Nic, jdeme dál :)
 
... jako, úplně to vidím, jediná jamka, z hřiště, kde by se mi shodou okolností podaří zahrát slušně na grýn a v tu, z ničeho nic, povídám, se přiřítí legion klokanů, a udělá mi z grýnu před útokem na fantasy eagle ťápotové oraniště. A jako vždy - dabl. Nic, jdeme dál :)
To je stádo míčkožroutů! Kam se hrabe AI.
 
V nasi spolecnosti je porad golf vnimano jako neco mafianskeho, jako misto pro bohate a misto pro domlouvani si korupce. Je to stejne jako vnimani slova podnikatel. Navic novinari casto psano jako kontroverzni podnikatel. Cili dle meho je to hrani na tuto notu a vyvolani pocitu, ze si hraje zbohatlicky sport zatimco nechava spinavou praci na jinych.
Když si občas přečtu nějaký článek, který nepsal sportovní redaktor a zdroj nepochází z GN. Tak je to takový nesmysl. Nechápu když chtějí něco napsat. Proč si něco o tom nezjistí.
 
Tady nejde o pana Čelichovského a jeho vzdělání, to je jen prostředek útoku na ČGF se snahou ji připravit o dotace ze stany min. školství, NSA a ČOV.
Evidentně „někdo” chce jednak odvést pozornost od jiných „sportovních” kauz, ale hlavně přihrát dotace, určené ČGF, jinému subjektu, který i tak čerpá nehorázné (a v porovnání s ČGF) výrazně vyšší dotace.

O jaký subjekt jde? Stačí si spojit majitele „ekonomického deníku” a jednoho sportovního klubu z pražské Letné.

Tak to vidím já.

IMG_9689.jpeg
 
Upraveno:
Než se nám tu rozběhne plamenná diskuze, dovolte mi krátké zaujaté vyjádření z pozice zeťáka a člověka, co je s problematikou drobně seznámen:

Souhlas - Jan Hrbáček (autor článku) je celkem vykuk. Byť jest třeba uznat, že z pozice žurnalisty dělá skvělou práci, protože dokáže "z hovna vytesat Pulitzera". A bravůrně zvládá manipulovat s fakty a maximálně vytěžit skutečnost, že běžná populace nemá nejmenší tušení, že je rozdíl mezi právníkem a advokátem, jak funguje problematika zahraničního udělování titulů či co je nostrifikace.

Jedna ukázka za všechny z tohoto odstavce: Z těchto informací vyplývá, že problém nemá viceprezident České golfové federace Karel Čelikovský s užíváním ukrajinského titulu magistr, ale může jej teoreticky mít i s titulem LL.M ze studijního programu, který si zaplatil na pražských právech. Pozornému čtenáři neunikne zjevný protimluv a vysvětlí si ho jako překlep či neúmyslnou chybu. Ale vyznění textu, který vlastně říká opak, už mu zůstane.

Pan Mgr. Karel Čelikovský, LL.M. všechny své tituly získal platně a užívá je oprávněně. Nikdy o sobě netvrdil, že je advokátem a nikdy tak nevystupoval. Pro všechny reprezentované pozice splňuje jejich požadavky na míru dosaženého vzdělání.

Souhlasím se svým tchánem ve všem? Ani zdaleka. Nesčetněkrát jsme se dohádali, mnohdy i za hranice běžných pracovních rozmíšek. A to je dobře, protože jedině tak dojdeme ke kompromisu, který to posune dál. Ale za co položím klidně život - pan Mgr. Karel Čelikovský LL.M. každodenně pracuje s obrovským nasazením na tom, aby se český golf posouval a rozvíjel a aby se každý jednotlivý český golfista měl lépe.

Skutečný cíl článku je dehonestovat a poškodit...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom