Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf a děti

Řešily se děti a psi, k tomu jsem se vyjádřil podle vlastních pocitů případně zkušeností. O začínajících golfistech ještě vlákno nebylo, tam jsem velmi tolerantní, protože jsem začínal teprve nedávno tak si pamatuju co to obnáší, nejvíc vystresovanej jsem byl ze sebe a mojí hry. A nevím jestli už jsme to někde probírali,  znalost pravidel slušnosti je pro mě důležitější než znalost pravidel hry. Abych to trošku upřesnil, ať si každý ve volné hře hraje jak chce, pomalu, rychle, s vlastními pravidly(moc mě pobavilo týčkování každé rány, raf, fairway, písek jsem neviděl to bych se asi počural smíchy), stačí když zastaví na odpališti,nechá mi zahrát drive, případně ho zahrajem všichni a pak uteču dopředu a k pěkné hře mi to úplně stačí.
 
jan řekl:
Martine, podle me tu nikdo proti malym golfistum a doprovodum nic nemel.
S detmi a psi je to asi o spatnych zkusenostech a bezpecnosti. Ne kazdy ma doma takoveho partaka co ty. Mou dcerku jsem vzal 1x na driving a musel jsem to rychle zabalit. Ted premyslim ze ji vezmu, ale asi jen do bugginky, a ve finale me to mrzi. Nicmene vim jake sceny umi. :(
ja to s malou zkousel jedenkrat a výsledek je, ze musí nejdříve k trenérce... a pak se uvidi. Tam snad bude poslouchat :)
 
Tak dnes jsem na hřišti potkal jedno malé dítě (2-3) roky a 3 psy. Žádný problém nebyl. Psi se drželi do 5 m od pánů (žádný nebyl na vodítku, dítě se motalo kolem mámy která hrála, mávalo plastovou holí. Psi neštěkali, dítě se nevztekalo ani nijak jinak neobtěžovalo.
Do ničeho jsem nešlápl. Za mě i za ostatní ve flightu pěknej den...
 
alda řekl:
jan řekl:
Martine, podle me tu nikdo proti malym golfistum a doprovodum nic nemel.
S detmi a psi je to asi o spatnych zkusenostech a bezpecnosti. Ne kazdy ma doma takoveho partaka co ty. Mou dcerku jsem vzal 1x na driving a musel jsem to rychle zabalit. Ted premyslim ze ji vezmu, ale asi jen do bugginky, a ve finale me to mrzi. Nicmene vim jake sceny umi. :(
ja to s malou zkousel jedenkrat a výsledek je, ze musí nejdříve k trenérce... a pak se uvidi. Tam snad bude poslouchat :)
Citim s tebou. :)))
Bude to asi jak s lyzemi. Tez jsem si ani neskrtl a instruktorka no problem. :)
 
JardaK řekl:
Tak dnes jsem na hřišti potkal jedno malé dítě (2-3) roky a 3 psy. Žádný problém nebyl. Psi se drželi do 5 m od pánů (žádný nebyl na vodítku, dítě se motalo kolem mámy která hrála, mávalo plastovou holí. Psi neštěkali, dítě se nevztekalo ani nijak jinak neobtěžovalo.
Do ničeho jsem nešlápl. Za mě i za ostatní ve flightu pěknej den...

Nedej Bože aby se to stalo, ale dokážeš si představit, jaké by to mělo následky, kdyby někdo to dítě nebo i toho psa trefil? Právníci mají takové kauzy velice rádi. :evil: 
Dítě se dnes snaží všichni chránit vším co jde i nejde. ( jak jsme my dříve narození se dokázali bez všech těch  helem, chráničů, sedaček,  a ostatních znormovaných udělátek dožít do dneška je mi záhadou ) :roll: Přes to ale, bych svého vnuka nikdy hřiště na procházku nevzal.
 
Helldriver : To si představit dovedu. Mám taky děti. Nicméně pokud se dítě pohybuje poblíž matky, která hraje, znamená to, že by ho nikdo trefit neměl přece. Není tam na procházce, je tam jako doprovod hráče.
Samozřejmě se může najít pitomec, který odstreluje flight před sebou, ale pokud on způsobí tenhle problém, líto mi ho nebude pokud ho budou tahat po soudech. Líto mi bude dítěte, ale není cesta kvůli pitomci omezovat to dítě nebo jeho rodiče. Eliminovat je třeba pitomce.
Pokud já hraju někde poblíž dětí, radši půjdu do rizika a budu hrát pro mě třeba nevýhodnou stranu fairweye, než abych je ohrozil. Nebo prostě počkám, až budou z dostřelu jakkoliv nepodařené rány.
Já svoji dceru na hřiště beru už druhý rok (pravda, teď je jí osm), chci v ní vzbudit vztah k golfu, učím jí jak se chovat a taky co udělat, když někdo řve "fore".
Pokud potkám pitomce, který mě ohrozí, jdu mu to vysvětlit vždy hned. Pokud v té chvíli bude se mnou dcera, nebudu vysvětlovat, ale rovnou mu dám přes tlamu tak, že nedohraje...
 
Pročetl jsem si celou diskusi a některé z argumentů "odpůrců" dětí na hřišti jsou vcelku pádné. Na druhou stranu, pro mě osobně je tohle jeden z důvodů, proč mi přijde, že golf se nepřibližuje novým hráčům. Padlo to někde jinde, ale jedná z největších "nevýhod/vlastností" golfu je jeho časová náročnost. Jedete na hřiště hodinu, strávíte tam 2-4 hodiny a pěkně zpátky další hodinu. Já jakožto běžně pracující člověk ve státní sféře si bohužel nemohu příliš často jít zahrát ve všední den, chtěl bych být i s rodinou (žena, kluk 10 let a kluk 1,5). Takže bych uvítal a v tuto chvíli aktivně hledám malá hřiště, kde děti jako doprovod nevadí - abychom jako rodina mohli být co nejvíce spolu. Zachovám se ale tak, že pokud dítě bude nefunkční/hlučné, tak prostě půjde mimo hřiště s jedním z nás hrajících rodičů. A bereme za toto samozřejmě plnou odpovědnost v rámci našeho chování i našich dětí na sportovišti. Shodou okolností jsem nyní byl se starším (10 let) na malém hřišti, kde on nehrál, dělal jen doprovod, zapisoval mi skóre, kritizoval, ale moc jsme si tu devítku takhle společně užili. I když řeč asi není o dětech v tomto věku, ale mladších.

U mladšího dítěte (pod šest let) váhám, překvapivě méně by mi vadilo nemluvně v kočárku, které má přes sebe nějakou síťku, aby případný míček neprolétl a spokojeně si tam spí - to, že začne brečet automaticky by mělo znamenat odejít s ním z hřiště. Velikost koleček - nu, ano, úzká kolečka jsou na hřišti problém a vstup by být neměla - nechal bych na posouzení v recepci. 2-4leté děti, to chápu, že může být docela problém a na "dražších" bych asi vstup dětem v tomto věku nepovoloval - nicméně na malých místních devítkách v tom problém nevidím. O to víc je ale pro mě podstatné, jestli hřiště má u sebe i rozumné jednodenní vyžití pro takto malé ale i třeba starší děti - hřiště, prolejzačky, restauraci s venkovním posezením... kde jeden s rodičů může své malé ratolesti po čas jedné devítky pohlídat a strávit tam s ním čas. Celkově mi přijde rozumné, pokud hřiště jasně deklaruje, jestli dětí (psi) na hřiště mohou/nemohou a za jakých podmínek, aby si každý mohl vybrat, co mu více vyhovuje. Možná by nemusela být špatná varianta mít časové ohraničení, kdy by děti jako doprovod na hřiště mohli a kdy naopak ne.
 
FYI: Pred 14ti dny jsem volal do Pysel, zda muzu s sebou vzit mou dcerku (5 let) - chtel jsem si ji vzit buggy. Pani na recepci mi rekla, ze zadny problem s tim nemaji, pouze buggy jsou az od dubna.. 
 
Zrovna minulý víkend jsem kvůli vytížeností hřiště hrál s párem který si s sebou vezl dítě v kočárku. To dítě se za celou dobu hry neozvalo ani jednou nikomu tak nevadilo. Ačkoliv se k tomu obecně kluby nestaví příliš pozitivně, přeci jenom riziko, že se někdo trefí tu je, vždycky záleží na tom jestli jsou rodiče těch dětí soudní. U nás vede kolem dokola hřiště cyklostezka, takže spíš než malí golfisté v doprovodu rozumných dospělých, jsou horší ti malí negolfisté, kteří si z bunkeru občas udělají pískoviště :D 
Jinak ta možnost, že by někdo někoho tahal po soudech kvůli zasáhnutí míčem je prakticky nulová, v případě hřiště jde o soukromý pozemek, a všude před vstupem bývají cedulky "na vlastní nebezpečí". Muselo by jít o úmysl někoho trefit, což nelze nikdy nikomu dokázat. 
 
To s tim soudem neni vubec tak snadne.
 
Ja jsem několikrát zazil ty vychazkare po sobotnim ci nedelnim obede v Silherovicich v parku na HCP turnajích ..... Vůbec jim nedělalo problémy se tam s dětmi prochazet, pripadne jezdit na kole po ceste mezi jamkami
 
jan: Jak není snadné? Daleko větší oplejtačky po soudech by měl člověk "ručně vysvětlující tak, že dotyčný nedohraje" jak už tu taky zaznělo. 
 
Alda: ono negolfistum asi moc nedochazi o co jde. Naopak golfista znajici sve "schopnosti" si tyhle veci proste uvedomuje.

Svacinar: ono to neni o mereni vetsich opletacek. Chtel jsem rici, ze nejaka cedule neni zadne pravni kryti. Byl by to asi zajimavy case, kde vysledek by spise byl o pravnikovi resp. pridelenemu soudci. Nezapominejme, ze zraneni ve hre neni pro golf tabu, tzn. velmi tezko se bude argumentovat, ze clovek to ci ono nechtel ci nevedel. A opravdu netrba mit umysl nekoho trefit.

Zpet k tematu: vcera jsem vzal svou punky dcerku (5 let "anarchy in the cz") na golf. Pujcil jsem buginu a vse probehlo velmi kulturne. Zabava s autickem zastinila jine teroristicke napady. :)
Bylo to na zbraslavi. Deti do auta povoluji. S feeckem to stalo litrik. Greeny jeste optimal nejsou (pomalejsi), ale celkove pohoda. Na konci jsme byli nicit mistni "putting green" (ten u par3 akademie), ktery je zniceny by default, takze clovek nema vycitky. :)
 
Naopak, úmysl mít někoho trefit je zde jedinou podmínkou pro to, aby byla možnost soud vůbec prohrát ( ze strany golfisty). Ono stačí málo, spoluhráči z flightu si u soudu pod přísahou lehce vzpomenou, že člověk před trefením někoho ze skupiny před nimi pronesl něco ve stylu : "Koukej jak jim sundám čepici", nebo "hrajou hrozně pomalu, trochu je zrychlím". Několik takových případů už bylo, a co se stává poměrně často je, že někdo trefí auto na parkovišti u hřiště. Platí to ten co to způsobil? Ne, zodpovídá za to klub :)
 
Majetkove v tom problem nevidim, ale umim si predstavit pruser s ditetem a trvalymi nasledky.
Pokud by byla pravda co rikas, pak je vice mene uplne zbytecne se pojistit.

Na ten umysl se poptam. Znam paralely odjinud, kde to dopadlo blbe i bez umyslu - lyze napr.. Ale pravnik osobne nejsem.
 
Já to jednou s kočárkem také zkusil ale musím přiznat, že jsem přemýšlel dlouho. Neumím si představit, že by se stal nějaký "průser"...tohle si člověk podle mého nemůže odpustit do konce života.Proto úplně chápu komentář JardaK. Já osobně bych to viděl na 9mm.
Ale abych se vrátil ke "kočárkovému golfu :)". Prostě jsem šel na recepci a vybral tee time,kde za námi bylo 30 minut mrtvo.Navíc bylo na partkovišti asi 10 aut a končil nějaký klubový turnaj,takže naprosto klidný den.Do nabitého hřiště bych asi nešel a odjel radši domů. 
 
Ono upřímně... ani kdyby mi nic nehrozilo, nechtěl bych být ten kdo trefí na hřišti dítě, a už vůbec ne dítě v kočárku :( Lidí který šli se mnou ve flightu s kočárem jsem se na to ptal, paní mi ukazovala, že tam má nějakou síťku navíc, atd., takže pravděpodobnost zásahu se limitně blíží nule, ale stejně :D 
 
Nehrajeme krutě podle pravidel, nehrajeme o ceny za tisíce, neřešíme oblečení ani jiné blbosti - hrajeme pro zábavu, pro radost ze hry a zadarmo. Kdokoli má chuť, je vítán!

Slide1.jpg
 
Kočárek, nevidím problém. Starší dítě si musí usměrnit rodič, pokud běhá a řve není to o dětech ale o rodičích. Děti většinou přebírají sporty rodiny, takže pokud se naučí od mala pohybovat se po hřišti, tak to golf jenom získá další ovečky.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom