Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GDPR a golf

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Blíží se to, démonizované datum 25.5.2018. Ono se toho zas tolik nezmění, ale jak to řešíte, neřešíte, soukromě se vás tato problematika dotýká? Jak to vnímáte z pohledu golfu? Vím, otevírám pandořinu skřínku i zde na fóru, ale prostě je to téma, které rezonuje aktuální společností a které se řeší, bude řešit. Nastíním postupně několik pro účely diskuse několik témat (řeším problém v jiných oborech), které mohou být problematické u golfu - a to vnímání je rozdílné z pohledu jednotlivce, ale pak i klubu, čgf atp.

Např. jedno z témat z pohledu golfu, na kterém jsem zvědav, jak bude vyřešen:

Zveřejňování výsledků (jméno, číslo čgf, místo, turnaj) na neomezeně dlouho dobu na serveru čgf (kluby) (v současnosti tomu tak je) - je to evidenční zpracování identifikačních osobních údajů, a každému nemusí být úplně příjemné, že je o jeho úspěšných či neúspěšných startech informován celý svět v podstatě trvale. Co se bude dít, když souhlas pro zveřejňování výsledků nebude udělen osobou? Toto se nedá totiž krýt ani veřejným zájmem, u turnajů... účast na turnaji je placena komerčně účastníkem a provozovatel turnaje nemůže podmínit účast v turnaji tím, že musí být udělen souhlas se zveřejněním výsledků. Resp. zákazník chce hrát, ale nechce, aby bylo jeho umístění zveřejněno. Co s tím? Analogicky údaje přebírá teetime atp. V podstatě, osobní údaje dáváme klubu, prostřednictvím kterého jsme registrování do čgf - údaje jsou poskytovány nadřazenému subjektu - který je ale poskytuje dál (teetime atp). Vadí, nevadí? Asi je to individuální. Nicméně stačí jeden šťoura...

Jak to vnímáte vy? Vadí vám nebo nevadí, že jsou výsledky a vaše kompletní golfová historie trvale zveřejňována a každému dána možnost (triviální) ověřit, kdy, jak často a kde jste hráli a jak?
 
Upraveno:
V tomhle případě je mi to totálně fuk. Kdo a proč by řešil moje výsledky a jak by mě to mohlo poškodit fakt nechápu.
 
Nevadí.

Pokud jde o ČGF, tipnul bych si, že aby mohl někdo hrát turnaj, bude muset dát GDPR souhlas. Jinak prostě hrát na úprvu HCP nebude moct. Jak se bude řešit právo být zapomenut už teda moc nevím. A taky nevím, proč se zatím nic neděje.
 
Blíží se to, démonizované datum 25.5.2018. Ono se toho zas tolik nezmění, ale jak to řešíte, neřešíte, soukromě se vás tato problematika dotýká? Jak to vnímáte z pohledu golfu? Vím, otevírám pandořinu skřínku i zde na fóru, ale prostě je to téma, které rezonuje aktuální společností a které se řeší, bude řešit. Nastíním několik témat, které mohou být problematické u golfu - a to vnímání je rozdílné z pohledu jednotlivce, ale pak i klubu, čgf atp.

Jedno z témat z pohledu golfu, na kterém jsem zvědav, jak bude vyřešen:

Zveřejňování výsledků (jméno, číslo čgf, místo, turnaj) na neomezeně dlouho dobu na serveru čgf (kluby) (v současnosti tomu tak je) - je to evidenční zpracování identifikačních osobních údajů, a každému nemusí být úplně příjemné, že je o jeho úspěšných či neúspěšných startech informován celý svět v podstatě trvale. Co se bude dít, když souhlas pro zveřejňování výsledků nebude udělen osobou? Toto se nedá totiž krýt ani veřejným zájmem, u turnajů... účast na turnaji je placena komerčně účastníkem a provozovatel turnaje nemůže podmínit účast v turnaji tím, že musí být udělen souhlas se zveřejněním výsledků. Resp. zákazník chce hrát, ale nechce, aby bylo jeho umístění zveřejněno. Co s tím? Analogicky údaje přebírá teetime atp.

V podstatě, osobní údaje dáváme klubu, prostřednictvím kterého jsme registrování do čgf - údaje jsou poskytovány nadřazenému subjektu - který je ale poskytuje dál (teetime atp). Vadí, nevadí? Asi je to individuální. Nicméně stačí jeden šťoura...

Jak to vnímáte vy? Vadí vám nebo nevadí, že jsou výsledky a vaše kompletní golfová historie trvale zveřejňována a každému dána možnost (triviální) ověřit, kdy, jak často a kde jste hráli a jak?

Pokud vím , tak ČGF uvažovala o systému - pokud se budeš chtít přihlásit do turnaje po 25.5, tak Ti přijde při prvním přihlášení do turnaje po tomto datu, potvrzovací SMS nebo mail , kterým potvrdíš zájem hrát turnaje ( s platností i na budoucí turnaje ). Tedy obdobný princip jako je v elektronickém bankovnictví.
To, že si nepřeješ zveřejnit jméno ve výsledcích asi lze řešit. Slyšel jsem, že v zahraničí výsledková listina vypadá tak, že některá jména jsou vedená jen kódem ( snad Itálie ). Nicméně, domnívám se, že pokud by někdo nechtěl zveřejnit jméno ve výsledcích, znamenalo by to, že takové hráče v případě výhry nelze vyhlásit a že se tak zříkají ceny.
Jinak také jsem zvědavý, jaké bude finální řešení problému federací, zatím na kluby nic nezaslali. V jakém je to stavu by ale mohli vědět v Hořehledech. Pokud vím tak problematiku GDPR pro CGF řešil p. Čelikovský ( prezident Hořehled )
 
V tomhle případě je mi to totálně fuk. Kdo a proč by řešil moje výsledky a jak by mě to mohlo poškodit fakt nechápu.

Já si to představit dokážu. Neříkám, že mi to vadí, ale dokážu si představit konstrukci, když člověk nechce, aby jeho jméno kdekoli na turnaji figurovalo. Pominu nárazové záležitosti (nejsem v práci, omluva a jdu na turnaj - hypoteticky ověřitelné) ale dlouhodobé... ono si pak vyprofilovat, kde, kdo jezdí, v jakých regionech se pohybuje, jaké turnaje za jakou cenu volí už dává určité vodítko, které nemusí být každému milé.

To, že si nepřeješ zveřejnit jméno ve výsledcích asi lze řešit. Slyšel jsem, že v zahraničí výsledková listina vypadá tak, že některá jména jsou vedená jen kódem ( snad Itálie ). Nicméně, domnívám se, že pokud by někdo nechtěl zveřejnit jméno ve výsledcích, znamenalo by to, že takové hráče v případě výhry nelze vyhlásit a že se tak zříkají ceny.

To je docela zajímavé. Anonymizace pro účely zveřejnění by asi byla cesta, jak se s tím vypořádat. Problematické na tom tvrzení, co povídáš je, že nemohu podmínit účast na turnaji tím, že získám souhlas se zveřejněním. Resp. od subjektu získáš získat souhlas pro zpracování výsledků (bez toho to nejde), ale formálně by si neměl podmínit účastí na turnaji, aby ti dal souhlas se zveřejněním jeho jména, případně dalších údajů veřejně, nebo poskytnutí dalším zpracovatelům těchto osobních dat. Např. Teetime. A už není žádný důvod k tomu, aby to bylo veřejně dostupné trvale.
 
Já si to představit dokážu. Neříkám, že mi to vadí, ale dokážu si představit konstrukci, když člověk nechce, aby jeho jméno kdekoli na turnaji figurovalo. Pominu nárazové záležitosti (nejsem v práci, omluva a jdu na turnaj - hypoteticky ověřitelné) ale dlouhodobé... ono si pak vyprofilovat, kde, kdo jezdí, v jakých regionech se pohybuje, jaké turnaje za jakou cenu volí už dává určité vodítko, které nemusí být každému milé.



To je docela zajímavé. Anonymizace pro účely zveřejnění by asi byla cesta, jak se s tím vypořádat. Problematické na tom tvrzení, co povídáš je, že nemohu podmínit účast na turnaji tím, že získám souhlas se zveřejněním. Resp. od subjektu získáš získat souhlas pro zpracování výsledků (bez toho to nejde), ale formálně by si neměl podmínit účastí na turnaji, aby ti dal souhlas se zveřejněním jeho jména, případně dalších údajů veřejně, nebo poskytnutí dalším zpracovatelům těchto osobních dat. Např. Teetime. A už není žádný důvod k tomu, aby to bylo veřejně dostupné trvale.

Já si dokáži představit, že tam bude upřesňováno s čím vším hráč souhlasí. Zda např. jen se zpracováním výsledků pro jeden turnaj ( a příště bude potvrzovat znova ). Nebo např. dá hráč souhlas se zveřejněním všeho včetně předání dat do Teetimu apod. Prostě různé úrovně souhlasů. Fakt jsem sám zvědav jak to bude nakonec řešeno.
 
GDPR týká, hodně a blbě. Ne, nedokážete si představit jaký hovadiny se řeší. Naštěstí hromadně a s právníky.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Sranda je, že tato problematika není zatím implementována do českých zákonů vč. prováděcích předpisů. Proto je otázkou, jak bude dodržování kontrolováno a případně řešeno. Dobré a špatné výsledky jsou víceméně asi okrajová záležitost. Spíše se to bude týkat mladistvích, dětí, plateb, uchovávání osobních údajů (třeba v případě zrušených členství) apod.
 
Já si dokáži představit, že tam bude upřesňováno s čím vším hráč souhlasí. Zda např. jen se zpracováním výsledků pro jeden turnaj ( a příště bude potvrzovat znova ). Nebo např. dá hráč souhlas se zveřejněním všeho včetně předání dat do Teetimu apod. Prostě různé úrovně souhlasů. Fakt jsem sám zvědav jak to bude nakonec řešeno.

Rozumím. Jsem docela na to taky zvědavý. Především na situace, kdy některý z těchto souhlasu neudělíš, protože ty to nesmíš (neměl by si) jako organizátor to dat jako nutnou podmínku. Turnaje atp nejsou financovaný z veřejných prostředku, takže veřejná kontrola jako argument není, hrát to na zájem hráče, kvůli transparentnosti... ok, možná. Budou to tedy řešit všechny sporty. Tak uvidíme.

Jsem ale přesvědčen o tom, ze veřejné výsledky nebudou moci být dostupné trvale.

Ať třeba oblast golfu není životně důležitá, dotkne se ho to taky. Pokud někdo spravuje 50.000 aktivních jmen s daty narození, apod, tak se ho to dotkne a vcelku výrazně.

Sranda je, že tato problematika není zatím implementována do českých zákonů vč. prováděcích předpisů. Proto je otázkou, jak bude dodržování kontrolováno a případně řešeno. Dobré a špatné výsledky jsou víceméně asi okrajová záležitost. Spíše se to bude týkat mladistvích, dětí, plateb, uchovávání osobních údajů (třeba v případě zrušených členství) apod.

Týká se to všech. Jedno, jestli dítě, dospělý, nebo senior. Samozřejmě citlivost je různá. To ze není aktuální národní legislativa je blby, ale nic to nemění. Nadřízený předpis platí. My to řešíme napr na vysoké škole - studenti, zaměstnanci. A být 90 procent lidi to vnímá rozumné, už se objevují hlasy, které chtějí “škodit” a hned od 26.5. striktně vymáhat svá práva. Protože můžou - a narostla křídla. A každý správce osobních údajů se s tím bude muset vypořádat a vyhovět nebo patřičně zdůvodnit, proč vyhovět nelze. Ono si to tedy časem sedne...
 
Jinak také jsem zvědavý, jaké bude finální řešení problému federací, zatím na kluby nic nezaslali.

Od CGF k problematice GDPR prisli uz nejmene 3 emaily a minimalne v jednom z nich byla popsana doporuceni, co by mely kluby v souvislosti se zpracovanim udaju udelat.
 
Celé GDPR je neuvěřitelná sr..ka, kterou si snad vymýšlí lidé, kteří nemají asi co na práci, nebo se chtějí nějak zviditelnit. Svět má existenční problémy a řeší se takovéto blbosti. Na tohle lidstvo jednou zanikne.
V mém oboru byla vydána stejně nesmyslná vyhláška Ekodesign před 4 roky s účinností od 2016. Do dneška není jasně daný kontrolní orgán a neví se jak to kontrolovat. Takže stejně budu přistupovat k GDPR.
 
Ad čgf a krátká aktualita z 18.4.2018:

https://www.cgf.cz/cz/pro-media/pro-media/aktuality/654-rozhodnuti-vyboru-ke-gdpr-se-pripravuje

plus konkrétní dopis, přímo pod odkazem tu: https://www.cgf.cz/data/web/pdf/gdpr-dopis-c-elikovsky-.pdf

---
Jak již bylo řečeno shora, Výbor ČGF v tuto chvíli stále vyčkává, neboť velmi dobře chápe, že dosáhnout toho, aby Vaši členové fyzicky - jeden každý – podepsali „nějaký“ souhlas v listinné podobě, bude bezesporu náročné, a proto by bylo velmi nešťastné, zbrkle vydat Rozhodnutí výboru, které by se mohlo ukázat jako předčasné a neřešící požadavky GDPR požadovaným způsobem. Předpoklad je tedy takový, že začátkem května 2018 Výbor ČGF vydá a zveřejní avizované Rozhodnutí.
---

Rozhodnutí jsem zatím na webu čgf nenalezl.
 
Nevadí.

Pokud jde o ČGF, tipnul bych si, že aby mohl někdo hrát turnaj, bude muset dát GDPR souhlas. Jinak prostě hrát na úprvu HCP nebude moct. Jak se bude řešit právo být zapomenut už teda moc nevím. A taky nevím, proč se zatím nic neděje.
Tohle právně není možné. Pořadatel nemůže podmínit účast souhlasem.
 
GDRP - je byznys l'art pour l'art. Asi z toho budeme u nás něco fakturovat, ale pocit ze smysluplné práce = 0. Navíc je ta problematika dost interdiscilplinární - právo, IT, document mannagement, vnitropodnikové směrnice, řeší se od nemožnosti válení vizitek po stole až po nakládání s digitalizovanými podpisy (podpisové terminály).

GGF a Teetime podle mně dost spí zatím. Vemte si, že Seznam kvůli GDPR ruší Spolužáky. A Teetime?

- má data z ČGF, aniž by k tomu kdo dal souhlas - já vím, že to pravidlo je zkouřený, ale je,
- vesele pracuje s našimi cookies - čemuž by zřejmě slušel nový souhlas.

O údajích ze hry ani nemluví, to už popsali shora.

Na druhou stranu - je to jako 2K problém, nebo Opt-in obchodních společností - všichni trochu blbnou.
 
Celé GDPR je neuvěřitelná sr..ka, kterou si snad vymýšlí lidé, kteří nemají asi co na práci, nebo se chtějí nějak zviditelnit. Svět má existenční problémy a řeší se takovéto blbosti. Na tohle lidstvo jednou zanikne.
V mém oboru byla vydána stejně nesmyslná vyhláška Ekodesign před 4 roky s účinností od 2016. Do dneška není jasně daný kontrolní orgán a neví se jak to kontrolovat. Takže stejně budu přistupovat k GDPR.
No, před pár dny jsem někde četl článek o trhu pracovních sil. Mimo jiné v něm bylo uvedeno, že stát za poměrně krátkou dobu doslova vysál z trhu 30000 pracovních sil. To znamená že vytvořil nových 30000 pracovních míst.
Vzhledem k tomu, že podle mě potřebná policie, armáda nebo třeba zdravotnictví, tedy obory zcela nebo částečně řízené státem mají lidí čím dál větší nedostatek, jsou ti lidi asi někde jinde. Někde, kde dosud nebyli třeba. A tak se uměle vytvoří kosočtvercoviny, aby měli co dělat. Čím větší kravina, tím větší nadšení vzbudí, dají se na tom ukrást další prachy ze státní pokladny.
A my, kteří řídíme výrobní firmy nebo podnikáme v čemkoliv, neseženeme člověka, který by se uměl aspoň podepsat.
Ne že na to "jednou lidstvo zanikne", ale sledujeme v přímém přenosu zánik evropské civilizace totálním zblbnutím.
 
Já si dokáži představit, že tam bude upřesňováno s čím vším hráč souhlasí. Zda např. jen se zpracováním výsledků pro jeden turnaj ( a příště bude potvrzovat znova ). Nebo např. dá hráč souhlas se zveřejněním všeho včetně předání dat do Teetimu apod. Prostě různé úrovně souhlasů. Fakt jsem sám zvědav jak to bude nakonec řešeno.

Obavam se, ze tahle varianta by byla administrativne tak narocna, ze je nemozne ji aplikovat. Nedokazu si predstavit, ze bych pri registraci kazdeho 2. hrace na turnaj mel toto resit pokazde...
 
Obavam se, ze tahle varianta by byla administrativne tak narocna, ze je nemozne ji aplikovat. Nedokazu si predstavit, ze bych pri registraci kazdeho 2. hrace na turnaj mel toto resit pokazde...

To by ale nedělaly kluby, ale federace nastavením serveru CGF. Podle toho, co by hráč zvolil, jak chce zpracovávat svá data tak by mu nastavili profil v systému. Například já bych dal souhlas se zpracováním výsledků, se zveřejněním jména ve výsledkové listině a nedal bych souhlas s předáním svých dat pro komerční účely Teetimu. Souhlas bych udělil na neurčito. Na CGF by podle toho nastavili můj profil a měl bych vše vyřešeno do budoucna. Pokud by chtěl někdo vše potvrzovat vždy a znova, měl by to tak nastavené ve svém profilu a potvrzoval by vše před každým turnajem, při přihlašování ( musel by přes www.cgf.cz ne přes recepci klubu ). V klubech by při zadávání výsledků již nic neřešili, podle profilu hráče v systému by se jim jméno ve výsledcích buď zveřejnilo nebo ne.
Podle mne ale z hlediska GDPR a golfu nejsou problémem hráči, kteří na turnaje chodí, ale ti co na ně nechodí. Ti co hrají turnaje jsou kontaktovatelní a budou mít zájem mít problém vyřešen. Federace a kluby však zpracovává data i hráčů, kteří turnaje nehrají a právě často komunikace s těmito členy je komplikovaná, nicméně pro GDPR boužel dost nutná...
 
Celé GDPR je neuvěřitelná sr..ka, kterou si snad vymýšlí lidé, kteří nemají asi co na práci, nebo se chtějí nějak zviditelnit. Svět má existenční problémy a řeší se takovéto blbosti. Na tohle lidstvo jednou zanikne.
V mém oboru byla vydána stejně nesmyslná vyhláška Ekodesign před 4 roky s účinností od 2016. Do dneška není jasně daný kontrolní orgán a neví se jak to kontrolovat. Takže stejně budu přistupovat k GDPR.

Ta zakladni idea nesmysl vubec neni. Zpusob, jakym se zejmena v CR implementuje je ovsem typicky cesky. Na konci budeme mit nejpapezstejsi predpisy a zodpovedni politici budou opet ukazovat smerem na mordor-brusel.
 
Jen pro příklad naše implementace:

Informace o zpracování osobních údajů

V souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 O ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (dále jen „GDPR“) jsem informován/a, že v souvislosti s mým členstvím v klubu, je tento povinen na základě § 3a odst. 3 zákona 115/2001 Sb. o podpoře sportu (dále jen „ZOPS“), zpracovávat moje:

jméno a příjmení, titul,

datum narození,

adresu místa pobytu,

u cizince také adresu místa, kde se převážně zdržuje a státní občanství,

telefonní číslo,

e-mailovou adresu,

rodné číslo (se souhlasem).


Údaje uvedené pod body 2. až 7. jsou veřejně nepřístupnými údaji, které jsou chráněny heslem a jsou poskytovány pouze pro účely klubové evidence a evidence v rámci ČGF. Člen má právo kdykoliv překontrolovat své osobní údaje a požadovat po klubu jejich opravu, pokud neodpovídají pravdě.

Veškeré osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s ustanovením čl. 6 odst. 1. písm. f) GDPR za účelem vedení evidence členské základny a s tím souvisejícími činnostmi a budou zpracovávány v informačním systému klubu a ČGF a budou použity pouze pro účely zpracování přihlášek, startovních a výsledkových listin, organizace hry golfu, včetně handicapového systému, tvorby žebříčků hráčů, zjištění výkonnosti hráčů, přehledů členské základny hráčů golfu pro ČUS, ČOV, MŠMT či pro jiné orgány a organizace, jejichž oprávnění je dáno právními předpisy. Jsem informován/a, že na základě §3a odst. 6 ZOPS budou zpracovávány a uchovávány Osobní údaje dle bodu 1. až 7. po dobu 10 let ode dne, kdy přestanu vykonávat činnost, pro kterou jsem evidován/a.

Beru na vědomí, že klub předává osobní údaje těmto správcům a zpracovatelům:

České golfové federaci,

Českému olympijskému výboru,

České unii sportu, příslušnému Okresnímu sdružení České unie sportu, SCS ČUS,

Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy,

dalším příslušným orgánům státní správy a samosprávy,

a to za účelem zejména:

vedení evidence členské základny ČGF na základě směrnic a rozhodnutí orgánů ČGF a s tím souvisejícími činnostmi:

evidence hráčů golfu včetně vedení handicapového systému;

organizace hry golfu;

zpracování přihlášek, startovních a výsledkových listin turnajů či soutěží;

tvorba žebříčků;

zjištění výkonnosti hráčů;

zpracování přehledů členské základny pro ČUS, ČOV, MŠMT či pro jiné orgány a organizace, jejichž oprávnění je dáno právními předpisy;

zpracování přehledů pro orgány státní správy a samosprávy;

zpracování pro účely dalších oprávněných zájmů ČGF.

vedení evidence členské základny ČUS na základě směrnic ČUS a s tím souvisejícími činnostmi,

žádosti o dotace na základě § 6b ZOPS.



Proti neoprávněnému nakládání s osobními údaji je možné podat stížnost u dozorového úřadu.

Správcem osobních údajů je klub GC Hořehledy, IČ 266 49 594, se sídlem Staňkova 922/44, 149 00 Praha 4, a Česká golfová federace, IČ 452 51 100, se sídlem Strakonická 2860/4, 150 00 Praha 5.

Jsem informován o tom, že v případně odmítnutí poskytnutí výše zmíněných osobních údajů se nemohu stát členem klubu.
 
Jen pro příklad naše implementace:

Informace o zpracování osobních údajů

V souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 O ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (dále jen „GDPR“) jsem informován/a, že v souvislosti s mým členstvím v klubu, je tento povinen na základě § 3a odst. 3 zákona 115/2001 Sb. o podpoře sportu (dále jen „ZOPS“), zpracovávat moje:

jméno a příjmení, titul,

datum narození,

adresu místa pobytu,

u cizince také adresu místa, kde se převážně zdržuje a státní občanství,

telefonní číslo,

e-mailovou adresu,

rodné číslo (se souhlasem).


Údaje uvedené pod body 2. až 7. jsou veřejně nepřístupnými údaji, které jsou chráněny heslem a jsou poskytovány pouze pro účely klubové evidence a evidence v rámci ČGF. Člen má právo kdykoliv překontrolovat své osobní údaje a požadovat po klubu jejich opravu, pokud neodpovídají pravdě.

Veškeré osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s ustanovením čl. 6 odst. 1. písm. f) GDPR za účelem vedení evidence členské základny a s tím souvisejícími činnostmi a budou zpracovávány v informačním systému klubu a ČGF a budou použity pouze pro účely zpracování přihlášek, startovních a výsledkových listin, organizace hry golfu, včetně handicapového systému, tvorby žebříčků hráčů, zjištění výkonnosti hráčů, přehledů členské základny hráčů golfu pro ČUS, ČOV, MŠMT či pro jiné orgány a organizace, jejichž oprávnění je dáno právními předpisy. Jsem informován/a, že na základě §3a odst. 6 ZOPS budou zpracovávány a uchovávány Osobní údaje dle bodu 1. až 7. po dobu 10 let ode dne, kdy přestanu vykonávat činnost, pro kterou jsem evidován/a.

Beru na vědomí, že klub předává osobní údaje těmto správcům a zpracovatelům:

České golfové federaci,

Českému olympijskému výboru,

České unii sportu, příslušnému Okresnímu sdružení České unie sportu, SCS ČUS,

Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy,

dalším příslušným orgánům státní správy a samosprávy,

a to za účelem zejména:

vedení evidence členské základny ČGF na základě směrnic a rozhodnutí orgánů ČGF a s tím souvisejícími činnostmi:

evidence hráčů golfu včetně vedení handicapového systému;

organizace hry golfu;

zpracování přihlášek, startovních a výsledkových listin turnajů či soutěží;

tvorba žebříčků;

zjištění výkonnosti hráčů;

zpracování přehledů členské základny pro ČUS, ČOV, MŠMT či pro jiné orgány a organizace, jejichž oprávnění je dáno právními předpisy;

zpracování přehledů pro orgány státní správy a samosprávy;

zpracování pro účely dalších oprávněných zájmů ČGF.

vedení evidence členské základny ČUS na základě směrnic ČUS a s tím souvisejícími činnostmi,

žádosti o dotace na základě § 6b ZOPS.



Proti neoprávněnému nakládání s osobními údaji je možné podat stížnost u dozorového úřadu.

Správcem osobních údajů je klub GC Hořehledy, IČ 266 49 594, se sídlem Staňkova 922/44, 149 00 Praha 4, a Česká golfová federace, IČ 452 51 100, se sídlem Strakonická 2860/4, 150 00 Praha 5.

Jsem informován o tom, že v případně odmítnutí poskytnutí výše zmíněných osobních údajů se nemohu stát členem klubu.

To je pěkně zpracované. Nechat to podepsat nové členy určitě nebude problém. Není mi ale jasné jak se dosáhne toho, že podepíší obdobný souhlas stávající členové. To bude asi nadlidský úkol. Ve ( nejen ) větších klubech budou databáze zastaralé a navíc neočekávám nějakou velikou součinnost ani u těch, na které kontakty jsou...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom