Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Východ GC Grosshof Broumov

Má někdo aktuální zkušenosti?
Viděl jsem pobytový balíček za pěknou cenu, rád bych věděl zda to stojí za to. Všudehrálové staví toto hřiště nejvýš mezi devítkami, ale další názor by se hodil.
 
Hrál jsem vloni na podzim. Příjemná devítka, s pěknou klubovnou a s rodinnou atmosférou, výhledem na Broumov.
Kvalita hřiště lehce nadprůměrná, ale...jamky mi přišly vcelku fádní, žádná signature hole.
Tu dlouhou cestu z Prahy jsem vážil hlavně proto, že to bylo poslední hřiště v Čechách, které jsem nehrál. A vracet se asi nebudu...
 
@Romano našel jsem jejich promo video na stránkách, 2 roky staré, takže stromy určitě moc nevyrostly. A asi to nechci hrát dva dny pořád dokola. Leda s něčím spojit a jen se zastavit a odehrát.
 
@JardaK Ano, stromy moc nevyrostly (těch pár, co tam je). A ano, dva dny po sobě bych to hrát nechtěl...
Spojil jsem Broumov s Prosečném a druhý den Mladé Buky a tahle kombinace mi vyhovovala...
 
@Romano diky za tip. Udělám to podobně. Do léta dohraju Jižní a Západní Čechy, na otočku od Prahy už toho moc nezbývá. Tak se tyhle kombinace hodí.
 
Moje domovské hřiště samozřejmě nemohu hodnotit bez emocí a čistě objektivně. Nicméně tvrzení, že na Grosshofu není žádná jamka typickou "signature hole" a jamky jsou fádní, to může napsat jen ten, kdo hraje hřiště do sbírky a nic se ani hledat nesnaží.
Jasně, pro hráče z Prahy není Broumov místo, kam by mířil odpoledne po práci. Když už ale někdo chce jakékoliv hřiště ohodnotit a ne jen si připsat čárku za účast, měl by každé hřiště navštívit nejméně třikrát, čtyřikrát. A ideálně v různých ročních obdobích. Třeba na Grosshofu jsou některé roughy sečeny na seno, takže když narostou, jde o nehratelné žrouty míčků, ale po senoseči je najednou stejné místo několik týdnů pohodlně hratelné. A teď zkuste hodnotit stejné hřiště, když máte na jednom místě trávu po kolena a potom znovu, když je čerstvě sklizené seno.

A k té signature hole? Já bych ji hledal na nejvyšším místě hřiště - na stoleté vodárně, kde jsou žlutá odpaliště dvou jamek. A z nich jamka č.6 - 3p, 174m by na tento titul aspirovat určitě mohla.

A vypůjčím si radu, kterou jsem použil už jinde - když se vám zdá, že vás už nějaké hřiště nemá čím překvapit, změňte odpaliště. Hned jednička na Grosshofu vás z červených naláká k přímému ataku greenu, ale díky jezírku za ním musíte umět víc, než jen napálit míček na 220 m.
 
Myslím, že hodnocení odpovídá současnému stavu. Nicméně ta zmínka o kamenech v bunkrech mě trochu překvapila, protože většina už je v tuhle chvíli doplněna novým pískem a kameny rozhodně v něm nejsou.
 
Byl jsem asi ve třech. Bez výjimky byl písek tvrdý a s kameny. I ty kde jsem nebyl a podíval se vypadaly stejně. Tak buď jsem měl smůlu, nebo nevím.
Kameny nebyly stejné, jako bývají jinde. Spíš kousky opuky, na které stojí celé hřiště. Jakým mechanismem se do bunkerů dostávají nevím.
Ono jestli se jen písek doplňuje k tomu, kde kameny jsou, vylezou nahoru rychle.
Třeba dnešní Myštěves byla tisíckrát horší. Ale on stačí i jeden kámen.
Kdybych nezničil svou téměř novou hůl o takový nevinný kamínek v bunkeru, asi bych to snášel s větším klidem...
 
Byl jsem asi ve třech. Bez výjimky byl písek tvrdý a s kameny. I ty kde jsem nebyl a podíval se vypadaly stejně. Tak buď jsem měl smůlu, nebo nevím.
Kameny nebyly stejné, jako bývají jinde. Spíš kousky opuky, na které stojí celé hřiště. Jakým mechanismem se do bunkerů dostávají nevím.
Ono jestli se jen písek doplňuje k tomu, kde kameny jsou, vylezou nahoru rychle.
Třeba dnešní Myštěves byla tisíckrát horší. Ale on stačí i jeden kámen.
Kdybych nezničil svou téměř novou hůl o takový nevinný kamínek v bunkeru, asi bych to snášel s větším klidem...

Jo, to souhlasí se stavem, který byl před navezením nového písku. Za ty roky už fakt bunkery byly spíš takovými tvrdými wasty.

PS: Teď už ale můžeš i v bunkeru volné přírodní předměty odstranit.😉
 
Jo, to souhlasí se stavem, který byl před navezením nového písku. Za ty roky už fakt bunkery byly spíš takovými tvrdými wasty.

PS: Teď už ale můžeš i v bunkeru volné přírodní předměty odstranit.😉
Vím, když je vidím. Když jsou pod míčkem, dopadne to jinak..
 
Nešlo by doplnit místní pravidla, když se ví, že bunkry mají skryté kameny o možnost upravit“ Písek pod mícěm“ a tyto odstranit.
Myslíš něco v tom smyslu, že by místní pravidlo znělo: "před odehráním míče z bunkeru se povoluje míč zvednout, písek z pod něj prosít a odstranit i ukryté kameny, míč umístit zpět na původní místo." Nevím jak si vysvětlit tvůj návrh na "upravit písek pod míčem", když @JardaK píše, že ty šutry ani vidět nejsou.
 
Myslíš něco v tom smyslu, že by místní pravidlo znělo: "před odehráním míče z bunkeru se povoluje míč zvednout, písek z pod něj prosít a odstranit i ukryté kameny, míč umístit zpět na původní místo." Nevím jak si vysvětlit tvůj návrh na "upravit písek pod míčem", když @JardaK píše, že ty šutry ani vidět nejsou.
Že na to ještě reaguješ...
Ten, který mi zničil hůl, vidět nebyl. A bylo to v Beřovicích. Proto si toho všímám všude. Jestli na Groshoffu vylejzá opuka, bez přestavby bunkerů (nějaká fólie nebo co se tam dává) bude vylejzat furt.
Ale někde klidně do bunkerů dají písek, který patří do betonu, s kamením už v něm.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom