Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Garmin Vivoactive (Optic)

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Blíží se doba, kdy na český trh by měla být uvedena nová verze GPS hodinek Garmin Vivoactive Optic, na stránkách Garinu je dostupnost napsána na duben 2016, takže někdy teď.
Info na Garmin: http://www.garmin.cz/aktualne/nove-produkty/garmin-vivoactive-optic.html

V tuto chvíli doporučena MOC je 6.990,-, hlavní novinkou celodenní měření srdečního tep optickým snímačem. No, pro golf asi nic. Nicméně, předchozí verze Vivoactive je na Garinu dostupná za 6.490, ale asi předzvěst výprodeje skladových zásob, alza a CZC nabízejí je už za 4999,- Kč - to je už docela pěkná cena. :) 

alza: https://www.alza.cz/trendy/garmin-vivoactive-black-d2419916.htm
czc: http://www.czc.cz/garmin-vivoactive-cerna/165383/produkt?gclid=CMm79vPal8wCFUg8GwodKbcKuQ 

Je škoda, že se ty aplikace víc v hodinkách nerozvíjejí, ale asi logické - nebudou si konkurovat vyšším řadám. Trochu mě u Opticu dle tabulky zaráží menší výdrž baterky v normálním stavu oproti předchozímu modelu (1 týden versus 3 týdny) - to vypadá, jako kdyby nešel ten optický snímač tepu vypnout?
 
Tusim, ze David uz je ma, ne? 

Za me, jakozto majitele starsich VA jen tolik, ze jedine pozitivum je vyrazne delsi vydrz v GPS modu. Ty 3 tydny u starych VA beztak bylo v pripade temer vseho vypnuteho. Ale cca 10 dni to dalo ok. 
Opti sensor osobne nevyuziji a zkusenosti kolem beztak rikaji, ze to neni moc spolehlive... ale chapu, ze to je z hlediska mkt dulezite v porovnani s konkurenci a ne kazdy chce nosit hrudni pas. 

Aplikace se v hodinkach celkem rozviji, pocet polozek v tom jejich storu slusne narostl. Nicmene jsou to male drobnosti, zasadni stale je hlavni SW hodinek. Paradoxne appky z dilny Garminu za moc nestoji. :) 

Uvidime, jestli golf appka dozna zmen ci ne. Zatim se zda, ze ne. 
 
jan: ad David - myslím že ještě nemá, ale chystá se. Řekne nám to sám. :) A jsi spokojeným uživatelem VA? Nakonec si u nich zůstal/vybral si je? Mně popravdě takovýto multisport produkt je sympatický. Je škoda, že golf je tak atypický sport, oproti ostatním, že vyžaduje trochu jiné údaje - narozdíl od chůze/běh/cyklo... 
 
Michale, ja si je kupoval paradoxne jako ciste golfove hodinky... vysly mi jako nej pomer cena/vykon toho casu (S20 nebyly), ktere navic vypadaji relativne civilne. Muzes je mit i k saku a nejsi uplne za exota. 
Jine sporty neprovozuji. Co me ale prekvapilo je, ze jsem je zacal uzivat jako bezne smartwatche. To jsem totiz neplanoval. Jsem fanda mechanickych hodinek. Mam doma opravdu hodne pekne kusy, co zustavaji nyni v natahovaci...  Nicmene mouchy VA maji a ty golfove funkce chvili trva, nez clovek pochopi jak funguji. Soucasna cena je ale super. 

Hrozne bych stal o funkce S20 v tele VA... Treba budou nejake S40 ci tak neco. :)  
 
jan řekl:
Tusim, ze David uz je ma, ne? 

Za me, jakozto majitele starsich VA jen tolik, ze jedine pozitivum je vyrazne delsi vydrz v GPS modu. Ty 3 tydny u starych VA beztak bylo v pripade temer vseho vypnuteho. Ale cca 10 dni to dalo ok. 
Opti sensor osobne nevyuziji a zkusenosti kolem beztak rikaji, ze to neni moc spolehlive... ale chapu, ze to je z hlediska mkt dulezite v porovnani s konkurenci a ne kazdy chce nosit hrudni pas. 

Aplikace se v hodinkach celkem rozviji, pocet polozek v tom jejich storu slusne narostl. Nicmene jsou to male drobnosti, zasadni stale je hlavni SW hodinek. Paradoxne appky z dilny Garminu za moc nestoji. :) 

Uvidime, jestli golf appka dozna zmen ci ne. Zatim se zda, ze ne. 
Chyba v první větě: David už je nemá :) Jsou na cestě do MB
 
Tohle vlakno je o novem modelu, kvuli kteremu jsou ted stare asi na ceste do MB ;)
 
Mám na nový model Optic nastaveného hlídacího psa. Až zaštěká dám vědět!
 
Vivoactiv Oproc nebyly vcera na sklade. Dle slov personálu maji prekvapive oproti jinym garminum presny opticky meric tepu. Nu, pockam si ten mesic, az bude naskladnen a pak uvidim. Docela by me prekvapilo, kdyby oficialini cena puvodniho modelu byla jen o 500 levnější.
 
jan řekl:
Tohle vlakno je o novem modelu, kvuli kteremu jsou ted stare asi na ceste do MB ;)
Jsem rád, že si máte díky mně o čem povídat :)
 
No tebe nemit, tak tu mame tichou domacnost :))
 
jan řekl:
No tebe nemit, tak tu mame tichou domacnost :))
Do jiných debat (těch odborných) se zapojit nemůžu,tak o sobě musím dát vědět aspoň takhle :)
 
 
Jan: reaguji na dotaz položený jinde. Počkám nejspíš na Vivoactive Optic, novou verzi. Líbí se mi jejich multifunkčnost, přeci jen, občas ještě běhám a základní měření je plusem, před specializací. A líbí se mi i fit funkce počítání schodů - mohl bych nakonec je v výsledku nosit pořád. Když by neseděli, tak vezmu starší, uvídíme co udělají ceny. V očekávání nástupce už se dají různě sehnat původní i za 4.000,-, tak třeba po uvedení na trh nového modelu to ještě víc klesne. Už jen pár dní/týdnů, tak pak uvidím, teď mě to už nevytrhne. A takový nadšenec, abych kupoval a po testu prodával, nejsem :)
 
Už se to pomalu blíží, video sice o golfu nemluví, ale alespoň něco to přibližuje...

 
David: Byl si se podívat na Garminy na tom veletrhu? Byly tam?
 
Byl. Byly. A nejsou tak "hezké" jak jsem čekal. Takový větší fitness náramek. Bohužel za ně od Garmin neexistuje náhrada. Dotyk LCD, golf, běh a optický snímač tepu na hodinkách. A nechtěli mi je prodat. Že musím počkat. :(
 
A je nějaké konkrétní datum, nebo je to pořád ve hvězdách? :) Někdy tu politiku výrobců nechápu. Takhle propásnout možnost, když už někde něco ukazuju, tak bych měl mít možnost to tam "exkluzivně" prodat, no, to je asi ta globalizace. :)
 
Tak, český Garmin by je už měl mít na skladě. Pojedu se na ně podívat. Lákají mě tedy i Fenixy 3, vypadá to jao hodinky... bohužel ta cena, ach jo. Takhle v životě na nic velkého nenašetřím. :)
 
Btw, Vivoactive Optic už mají Garmini na skladě, jen jsem se tam do obchodu dostal až po páté (Praha, Evropská ul). Co jsem je viděl u doktordee na ruce, tak vypadají dobře, resp. trochu lépe, než předchozí model, uživatelsky asi taky ok. Cena 7.000 s DPH. No, Fenixy sice hezčí, ale prostě 16000 za ně nedám. 

Honza: už sis taky nové vivoactive koupil? :)
 
Ja si je nekoupim. Oproti starym pro me nenabizi nic - mereni tepu nepotrebuji. A design se mi libi jeste min nez u tech co mam. :) 
Jsem zamilovan do autotracku, takze pockam jestli budou rozumne dotykace s notifikacemi a autotrackem. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom