Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Gap analysis

  • Autor vlákna Pavel1975
  • Založeno
P

Pavel1975

Neregistrovaný
kolik metrů máte mezi holemi? je to lineární? a mělo by?
 
Nevím jestli ti to pomůže :D, ale tak pro představu...
Nejsem žádnej palič, krátkej taky zrovna nejsem, některý ty červený průměry by měly bejt dle mého jinde, ale program to holt udává tak jak vidíš :D
Delka holi.png
 
8i - 9i rozdíl 24m zatímco
6i - 7i rozdíl 2m
to je přesně něco na čem pracuji dlouhodobě, mít co nejvíc rovnoměrný gap (posbíráno z 70 her a taky přes gamegolf)
 
8i - 9i rozdíl 24m zatímco
6i - 7i rozdíl 2m
to je přesně něco na čem pracuji dlouhodobě, mít co nejvíc rovnoměrný gap (posbíráno z 70 her a taky přes gamegolf)
Zrovna na to koukám a říkám si proč se tahá s tolika holemi navíc [emoji23]
 
a abych neplácal do vody, tady jsou moje čísla (total, ne carry)
Gw(50) 97
Pw(46) 111
9i(42) 124
8i(38) 137
7i(34) 149
6i(30) 162
5i(27) 175
4i(24) 195
4h(22) 204
3w(15) 227
1w(9) 240
je to něco mezi 10 a 14m, 4i-4h je menší protože to jsou podobné hole, ty střídám podle počasí (větru), nálady či fyzické kondice. Letos bych to chtěl změnit, snížit Launch angle (který je u krátkých holí skoro až dvounásobný než by měl) a zmenšit gap.
 
A pry neni palic .... Lob wedge asi teda 60 a 91m :)
Železa mi docela jdou :D, ale dřeva jsou na 190cm bídný...
Osobně spíš řeším rozptyl jednotlivých holí, než samotnej gap mezi nima - tomu se dá přizpůsobit otevření hlavy a razance švihu (prej :D)
Zrovna na to koukám a říkám si proč se tahá s tolika holemi navíc [emoji23]
Pro letošek vyhodím to Titleist železo (22°), stejně ho pořádně neumím trefit :D. Nahradím to easy-to-hit železem (hybridem) #2 18° :cool::D
U 7i a 8i je ten průměr dle GameGolf hrozně nadsazenej ;), takže ty si v bagu s dovolením nechám :D
 
To je statistika game golfu, ne?
Jinak lepsi by byl asi median, neb ten prumer je dost ovlivnen ruznymi excesy.

Presne toto bych ocekaval i od toho zpropadenyho garminu grrrrrrrrrrr :(
 
Už se těším, až budu mít vaše starosti. :eek: Já se momentálně snažím snížit rozptyl ... alespoň trošinku :cry::cry::cry:
 
Už se těším, až budu mít vaše starosti. :eek: Já se momentálně snažím snížit rozptyl ... alespoň trošinku :cry::cry::cry:
Jerry, ono to totiž vše se vším souvisí (tu se protínají tři různá vlákna fora), Launch monitor ti dá odpověď proč máš velký rozptyl i co do šířky i co do délky např.

Pinkám ten míček (těžko občas říct že hraji) už mnoho let, a konečně letos jsem na to přišel. Dlouhodobým sledováním délky u všech holí s vyloučením všech rušivých vlivů, proto to dlouhodobě, lze jednoznačně ukázat s kterou holí mi to jde nejméně / nejlépe. Nebo která vzdálenost mi dělá problémy. Podívej se na graf kolik trefuješ green do 5m z 20m, z 25m ... až do 200m. Podívej se na poslední kolo, posledních 5, posledních 10, posledních 15 .. tím uvidíš trend. Chceš se zlepšovat, přirozeně. Ale kde soustředit snahu? GameGolf na gap analyzu jako základ, Launch monitor na detailní čísla.

Nebo jiný příklad, máš driver s nastavením? ale jak víš že to co máš nastaveno dnes je správně? Měl jsem TM R11s kde jsem našel přes 30 kombinací (dva šafty) to chce čas a sledovat co se děje a pak udělat rozhodnutí. Buď v nastavení nebo jiný šaft, jiná hlava ... Nakonec jsem skončil u Ping G30 LST, kde je naštěstí mín možností nastavení. U driveru je to jednoduché, ale železa MUSÍ mít co nejlogičtější (u mě nejrovnoměrnější) gap. Měnil jsem loft o jeden stupeň atd.
 
Jerry, ono to totiž vše se vším souvisí (tu se protínají tři různá vlákna fora), Launch monitor ti dá odpověď proč máš velký rozptyl i co do šířky i co do délky např.

Pinkám ten míček (těžko občas říct že hraji) už mnoho let, a konečně letos jsem na to přišel. Dlouhodobým sledováním délky u všech holí s vyloučením všech rušivých vlivů, proto to dlouhodobě, lze jednoznačně ukázat s kterou holí mi to jde nejméně / nejlépe. Nebo která vzdálenost mi dělá problémy. Podívej se na graf kolik trefuješ green do 5m z 20m, z 25m ... až do 200m. Podívej se na poslední kolo, posledních 5, posledních 10, posledních 15 .. tím uvidíš trend. Chceš se zlepšovat, přirozeně. Ale kde soustředit snahu? GameGolf na gap analyzu jako základ, Launch monitor na detailní čísla.

Nebo jiný příklad, máš driver s nastavením? ale jak víš že to co máš nastaveno dnes je správně? Měl jsem TM R11s kde jsem našel přes 30 kombinací (dva šafty) to chce čas a sledovat co se děje a pak udělat rozhodnutí. Buď v nastavení nebo jiný šaft, jiná hlava ... Nakonec jsem skončil u Ping G30 LST, kde je naštěstí mín možností nastavení. U driveru je to jednoduché, ale železa MUSÍ mít co nejlogičtější (u mě nejrovnoměrnější) gap. Měnil jsem loft o jeden stupeň atd.

Možná to tak vypadá, ale já jsem svým komentářem nechtěl vaší diskuzi nějak shazovat. Jen si nemyslím, že hráči mojí úrovně (HCP 20) pomůže , když se zahltí čísly, se kterými navíc ani neumí pracovat ku svému užitku. Za včerejší 18-ku na indoru z těch mejch 97 ran bylo 6 nebo 7 socketů (není to běžná norma, ale sešlo se to tak). Ze sta drajvů jsem schopen 7-8 napálit víc než 50m do strany (neúmyslně). A proto si nemyslím, že bych měl tyto výše zmíněné statistiky zrovna já nějak vědecky studovat. Určitě je to užitečné, ale pro mě zatím ne. Ale možná se pletu, co já vím.:rolleyes:
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
právě kolem HCP20 jsem začal analyzovat :) a za rok šup na 10
OK, potom ale bych teda potřeboval konzultanta, který mi vysvětlí jak s těmi čísly pracovat. Nabídneš se za pivo nebo paňáka? :p
 
Nebo můžem rovnou uspořádat seminář, určitě nejsem jediný, koho by to zajímalo. To bys pak měl piv víc. @requo, co ty na to?
 
To mě zajímá. Snad ten seminář uděláte v termínu vhodném i pro pracující [emoji16]
 
Ok, tak ho opijem a bude :)

Celkem by me to tez zajimalo. U tech cisel je totiz vzdy problem si rici a) co je normalni/nenormalni pro mou kategorii b) jak ten ci onen parametr zlepsit.
Statisticky totiz nejen ja hraji strasne malo her, aby to slo prumerovat...
 
Jerry mi poslal SZ, snad se nebude zlobit když odpoví tady.

Když myslíte teda. Do počtu jako myslíte teda? Tak, jestli jako myslíte, že v zájmu celku snad. Tak já bych to teda do počtu, kdyby to radši vzal někdo jinej. :)))
Koudelka do počtu

no a teď vážně, rád se potkám se stejně postiženými lidmi (nazývejme je golfisty). Neříkal bych tomu seminář, to zní moc erudovaně a já rozhodně lektor nejsem.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom