Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Game Golf - GPS golf tracker

Seppper

Guru fóra
Klub
Golf Club Beřovice
HI (HCP)
6,8
Rozhodl sem se, že se s Vámi podělím o svoje zkušenosti s Game Golfem, který jsem celou letošní sezónu aktivně využíval. Game Golf ( dále jen GG ) je digitální GPS tracker který Vám kromě délky ran ukáže spoustu dalších užitečných statistik. Hodnotím zde první verzi GG, ta aktuální má navíc bluetooth a data lze přes mobil prohlížet přímo při hře, u té mojí verze až doma po stažení do PC.

428BOw.jpg

Jak to Funguje?
V balení dostanete samotné zařízení + čipy které se šroubují do gripu na každé holi.
Čipů je dostatek + několik navíc, takže je možné očipovat i hole které berete na hřiště jen občas ( např. u mě to byly v jednu chvíli dva drivery ), takže pak dokážete ve statistikách tyhle hole rozlišit. Než vyrazíte na hřiště, tak nesmíte zapomenout GG nabít, mě se několikrát stalo, že sem na to zapomněl a ráno je pak už pozdě, protože se to cca. 2h nabijí. Samotná baterie vydrží bez problému i standartní turnaj, tzn. 6h :) víc než 18 jamek na zátah sem letos nehrál, tak nevím, kde je limit, než se vypne. V mometně kdy se dostaneme na hřiště, tak je potřeba cca. 10 min před prvním odpalem zařízení zapnout, aby si to našlo polohu, což Vám oznámí pípnutím a rozsvití se zelená dioda, což znamená, že jsme připraveni ke hře. Pak už jen stačí před každou ranou přiložit grip hole ke GG, ozve se pípnutí a GG lehce zavibruje a tím dává najevo, že je vše ok. Takto postupujete s každou další ranou, jak v poli, tak na greenu. Pokud se stane, že si pípnete např. driver ale pak si radši zahrajete trojku dřevo "na jistotu" tak pokud je to tuším do 30s od pípnutí driveru, tak se hůl změní automaticky, pokud později, je pak potřeba to doma v aplikaci upravit ručně. Občas se Vám stane, že si zapomenete pípnout úplně ( hlavně ze záčátku, než si na GG zvyknete se to bude stávát hodně často ), pokud je to odpaliště, tak GG sám v 99% pozná, že jde o ránu z odpaliště a automaticky označí polohu za Vás. Pokud je to v poli, tak zpravidla také rozpozná odkud jste hráli, ale ne vždy je to 100%. Každopádně vše lze pak v PC editovat. Po hře pak stačí GG vypnout a je hotovo.

Aplikace
K dispozici je aplikace jak pro PC tak pro mobil, tu pro PC potřebujete kvůli stažení dat po hře, ta v mobilu je hlavně informační. Po stažení dat máte k dispozici možnost cokoliv upravit, smazat, ubrat ránu, přidat trestné rány, změnit pozici odkud jste hráli, lze si dopsat komentář k jednotlivým jamkám, nebo k celému hřišti. Hra čerpá podklady z Google map, ale hřiště je výrobcem pro hru upraveno tak, aby GG sám poznal jestli jste trefili fairway, bunker, green. Zatím jediné hřiště se kterým byl problém a tuším, že pořád je, tak je Česká Lípa a obecně nová hřiště která nejsou na mapách ještě vidět, tam GG nefunguje, zatím.
Jinak je Česká republika pokryta víceméně na 99%, takže nikde by s používáním GG neměl být problém. V momentě kdy si svoje kolo projdeme v PC jamku po jamce, opravíte drobné nedostatky, tak ho tzv. "podepíšete" runda se uloží do databáze našich her a už nejde dále editovat. Jedna věc která není úplně dotažená, je umíštění jamky na greenu, je potřeba si to pamatovat a pak to doma upravit podle skutečnosti, nic hrozného, zabere to chvilku.

Statistiky
Co nám vlastně GG dokáže řící? Asi nejzajímavější bude údaj o délce našich ran, tady mě překvapilo, jaká je vlastně realita, zjistil sem, že sem kratší než sem si myslel.
GG Vám ukáže průměrnou délku u všech holí které očipujete, takže získáte celkem slušný přehled jak Vám to líta, čím je člověk vyrovnanější, tím větší hodnotu to bude mít, protože jestli jednou pošlete svojí 7i na 150m a pak jí třikrát topnete na 110m, k tomu přidáte krtečka za 80m, tak ten průměr nebude úplně vypovídající, samozřejmě čím více ran si zaznamenáte, čím více se přiblížíte své reálné vzdálenosti. Hra by měla rozlišovat, jestli např. jen čipujete okolo greenu a tyhle rány do celkového průměru dané hole nepočítat, to bohužel nemám vyzkoušeno, protože na tohle používám jen wedge a tam je to zkreslené už jen tím, že většina ran není hrána na max. vzdálenost.

Kromě vzdálenosti Vám GG také ukáže, jaký byl Váš nejdelší odpal, průměr patů za kolo, GIR, FIR, scrambling, úspěšnost v zasažení greenu do 100m, 150m, 200m, ukáže Vám kolik jste hráli za rok birdie, parů, bogey, jaké je Vaše průměrné skóré, dokonce sám navrhuje, v čem je potřeba se zlepšit a kolik zhruba ran za kolo tím uberete. Těch informací je pro rekreačního hráče si myslím dost. Pokud máte přátelé kteří GG také využívají, je možné vytvářet různé výzvy, jako např. počet parů za kolo, % GIR, skoré, počet patů atp.

Moje statistiky za rok 2017 vypadají takto:

Průměrné skóre - 88.7
Trefená fairway - 43%
Green v regulaci - 38%
Scrambling - 19% ( tady bude potřeba zapracovat na zlepšení )
Počet patů na kolo - 2

Níže několik náhledů, jak jednotlivé výstupy vypadají.

5P2D0Q.jpg


UY3CA2.jpg


nWIPa9.jpg


26Fa27.jpg


HQTsgo.jpg


ik0ujd.jpg


Takže abych to shrnul, tak za 2800 Kč ( akce ve Sportdirectu ) sem pořídil celkem zajímavou hračku, občas Vás malinko zklame, to když trefíte drive na min. 250m a doma zjistíte, že to bylo jen 217m :) ale na druhou stranu, si úspěšné kolo můžete doma znovu přehrát, případně se pochlubit kamarádům nebo se ze svých chyb poučit pro příště. Jednozačně doporučuji!
 
Díky za poznatky a čtivou recenzi. Jak jsou řešené trestné rány, případně když zahraju do autu? Já tam teda běžně nehraju, ale abych poradil kamarádovi, které tam hraje. :-D
 
Trestné rány se dají přidat k jakékoliv ráně, nepoznáš pak zpětně za co jsou, jestli voda, aut, nehratelný míč ale celkové skóre bude sedět.
 
Moc zajimave.
Ma to nejaka slaba mista?
Jak dlouho ti trvalo si vybudovat onen navyk?
Jak to pozna, ze si jamku ukoncil? A co kdyz proskrtnes?
Jsou tam nejake situace, kdy to blbe vyhodnoti?
 
Jedno se slabych mist sem popsal v recenzi - systém nemá jak poznat kde je navrtáno a musíš to dělat ručně.
Tak zhruba 5-6 her trvalo, než sem si na to zvykl a pípal automaticky. To že si na další jamce pozná tak, že sis pípnul na odpališti, jak sem psal hřiště musí projít procesem "schválení" od vývojářu, takže to pozná kde jsou odpaliště, bunkery, greeny. Jamku sem neškrtal ani jednu letos ale při editaci je tam možnost kompletně smazat danou jamku, jen nevím jak se to promítne do skóre, můžu na jaře vyzkoušet.
Parkrát se mi stalo, že např. na Slapech sem hrál jamku č.1 a drive skončil na 6., systém si pak myslel, že hraju 6. a byl v tom trošku guláš, ale opět to šlo lehce opravit v PC.
 
Díky za recenzi. Tuhle "hračku" jsem měl v merku, když to byla novinka, ale pak jsem na ní nějak úplně zapomněl. Ta inovovaná verze vypadá opravdu zajímavě.
Četl jsem několik zahraničních recenzí a občas se vyskytují informace o tom, že se "čipy" lehce poškodí (prasknou), že "základna" moc nedrží na pásku a že se relativně rychle potřebuje gumička, který kryje usb konektor (tzn. vesměs komplikace způsobené používáním).
Můžeš dát prosím feedback i na toto?
Stalo se ti někdy, že by ti čip vypadnul? Jsi na hole opatrný, tzn. vkládáš je vždy do bagu pomalu a se vší pečlivostí a nebo hůl také občas "zprudka zasuneš"? :)
Kolik kol jsi s tím vůbec odehrál? (v recenzi to nevidím, možná jsem přehlédl)

Ještě jednou díky!
 
S Game Golfem mám odehráno za poslední rok cca 50 kol (9j i 18j), dalších 20 nezapsaných do statistik a dost jsem jich vymazal (průběh hřiště křížem krážem, předbíhání flightů a nedohrávání jamek...) :).
Za sebe musím říct, že je to dobrý systém, který ukáže spoustu věcí, ale má smysl jen pokud jste pečlivka a dáte si záležet na zapisovaných detailech každé "publikované hry". Zejména pak u patování, které je částečně nedomyšlené a pro smysluplné výsledky je potřeba si vše důkladně zapsat a pak na PC upravit dle skutečnosti.

Abych odpověděl @RazoR:
  • nestalo se mi, že by nepoškozená základna spadla z opasku. Bohužel po těch cca 100 návštěvách hřiště se mi rozlomila plastová spona na pérku, která základnu na opasku drží, a i když jsem to obmotal lepenkou, už to není ono a teď spadne dost snadno :(.
  • Co se samotných tagů na jednotlivé hole týče, použil jsem jich 16. Nezřídka hůl mrskám zpět do bagu dost vztekle, takže na ně fakt ohled neberu, ale jen jeden z nich nevydržel a odlepilo se horní víčko (mohl vypadnout vnitřní fóliový senzor, který komunikuje se základnou). Naštěstí jsem si toho doma všiml a přilepil zpět vteřiňákem - na funkčnost to nemělo sebemenší vliv.
  • Gumičku u usb jsem dobrovolně utrhl - spíše mne omezovala při vkládání USB kabelu, než že by měla jinou než okrasnou funkci (aby základna byla celá červená)
Celkově bych game golf doporučil každému, kdo se o své hře chce dozvědět více :)
 
Děkuji pěkně za info! Jen pro přesnost, máš také standardní Game Golf jako recenzent a nebo novou verzi Live? @Marek90
 
Děkuji pěkně za info! Jen pro přesnost, máš také standardní Game Golf jako recenzent a nebo novou verzi Live? @Marek90
Ano ano, také standard - a nic mi na něm nechybí/bělo. Přijde mi, že nová verze byla jen aby bylo co prodávat a mohla se zvýšit cena :D
 
Já nosím GG v kapse, takže u mě je zatím ve 100% stavu a tu gumičku sem taky odstranil, stejně tam akorát překážela.
 
Nerad ti kazim obchod ale vypada to ze, gamegolf zavřel kram, takze mas stejne jako ja v ruce bezcenny krám. Jiz tyden nelze nahravat hry ani login, viz. jejich fb kde naříká spousta lidi a je to bez odezvy.

Ahoj, využiju z jiného vlákna - ať to nepleteme s inzercí. Co se stalo? Koukám na web a tam se zdá, že pořád prodávají?
 
To nikdo nevi, přestali komunikovat a vypli server, takže nelze nahrávat hry a tím pádem je to k ničemu. Pro jistotu vypli i fórum aby si tam nikdo nemohl stěžovat, ani na fb nereagují.
 
Hm, tak kdyžtak please dej vědět, když bude něco nového. A díky za užitečné info!
 
Vypadá to na oživení ale asi to stejně přestanu používat, dnes odehrané kolo, náhrávání se seklo a po restartu už tam to kolo není.
Navíc to bude asi už kompletně bez podpory výrobce, takže to asi nechají nějak dožít.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom