Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest.cz Fyzioterapeut Pavel Kolář o golfu

v kontextu 51 letého opotřebovance, předstírajícího fyzickou aktivitu, který by občasně rád zmírňoval degradaci své tělesné schránky. Piascledine mi napsal poměrně známý ortoped Dr. Frei, měl jsem pocit že mi to trochu pomohlo /rychlejší regenerace malinko načatého kloubu po zátěži.
 
Neuváděl jsem to jako fakt, ale jako moje subjektivní hodnocení.

O problematiku pohybového aparátu se dost zajímám nějakých 5-6 let, a názor na Dr. Koláře je mým soukromým NÁZOREM, tedy HODNOCENÍM. Možná jsem mohl napsat "dle mého soudu", ale uvedená věta je v daném kontextu jednoznačně hodnocením, nikoli tvrzením objektivního faktu.

Rozdíl mezi názorem a hodnocením nejlépe vystihl Ústavní soud ČR: „Zatímco existence skutečností může být prokázána, pravdivost hodnotových soudů není dokazatelná, neboť hodnotové soudy nepopisují skutečnost, ale naopak ji více či méně volně interpretují. Zatímco tvrzení určitých nepravdivých skutečností samo o sobě lze dokonce i obecně zakázat, vyslovování názorových soudů, byť kontroverzních, zásadně požívá ústavní ochrany. Nadnesené a přehánějící názory, a to dokonce i názory někoho urážející, jsou-li proneseny ve veřejné či politické debatě, jsou názory ústavně chráněnými.“*

Rovněž tak jakkkoli nemohu citací zdroje podepřít svůj NÁZOR, že v Čechách je takový národním sportem zpochybnění autora, s nímž nesouhlasím. Vlastně se to potvrzuje i zde.

Máš-li jiné hodnocení, jsem připraven o něm přátelsky a věcně diskutovat.

-----
*I.ÚS 367/03 ze dne 15. 3. 2005
N 57/36 SbNU 605
Svoboda projevu versus právo na ochranu osobnosti - Rejžek v. Vondráčková
:up:super, stačilo napsat to "podle mého soudu" - a recipročně teď aplikuj na názory lidí, kteří nesdílejí tvůj subjektivní soud :)
a tím bychom mohli naši právní dišputaci uzavřít a pokračovat v ní někde osobně po turnaji či hře (když budeme mít chuť se přetlačovat :p)
 
Řídnutí kostí je jak genetické a taky stárnutím.
U žen vzniká řídnutí kostí po 30 věku. Je to způsobeno i menstruací. To co žena v kostech nažene do 30 let pak to může udržovat pomocí NU KMD.
U mužů vzniká řídnutí kostí po 50 věku a taky to může udržovat pomocí NU KMD.
Trochu se v tom vyznám.
Na klouby taky něco existuje je však důležité upravit i jídelníček a dodávat v kůrách 1-2x za rok 2-3měsíce Glukosamin HCL (ne sulfát, s tím se musí kůra musí dělat 3-6x za rok).

Jeden pán, mám pocit, že byl z Humpolce (artróza 3.stupeň) kterému jsem pomohl s klouby (věk přes 60 let) mi moc děkoval.
Porovnával to, že když sekal zahradu asi 1600m2 tak standartně nemohl asi týden chodit. Po mojí pomoci (kůra na 3 měsíce) zátěž skoro nepoznal.
Prosím, co je NU KMD?
 
Tak to se tě hned zeptám co si myslíš o kyselině hyaluronové a piascledine.
PIASCLEDINE 300 - je farmakum, nejsem lékař a tak se k tomu nemám co "veřejně" vyjadřovat.
Konzultujte s lékařem a přečtěte si příbalový leták.
 
v kontextu 51 letého opotřebovance, předstírajícího fyzickou aktivitu, který by občasně rád zmírňoval degradaci své tělesné schránky. Piascledine mi napsal poměrně známý ortoped Dr. Frei, měl jsem pocit že mi to trochu pomohlo /rychlejší regenerace malinko načatého kloubu po zátěži.
Frei řeší především záněty, že?
na kloubní neuvěřitelně pomáhá lokální kyroterapie
 
Frei řeší především záněty, že?
na kloubní neuvěřitelně pomáhá lokální kyroterapie
Na záněty zkuste dávkovat nějakou delší dobu cca 2-3 měsíce (C, Zinek, Omega3). Pozor ne !!! (Omega 3) jest-li máte Warfarin.
 
Na záněty zkuste dávkovat nějakou delší dobu cca 2-3 měsíce (C, Zinek, Omega3). Pozor ne !!! (Omega 3) jest-li máte Warfarin.
Navíc z potravin: mandle, lískové ořechy, drcené lněné semínko.
 
Na záněty zkuste dávkovat nějakou delší dobu cca 2-3 měsíce (C, Zinek, Omega3). Pozor ne !!! (Omega 3) jest-li máte Warfarin.
jejda, díky, já jen reagovala na zmínku o Freyovi a co já považuji za užitečné
(já nejím chemii)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom