Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest.cz Fyzioterapeut Pavel Kolář o golfu

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Fyzioterapeut Pavel Kolář o golfu (GolfDigest.cz)

KOMENTÁŘE > Už v roce 2018 vyšla v nakladatelství Vyšehrad knížka-interview s nejznámějším českým fyzioterapeutem, profesorem Pavlem Kolářem, Labyrint pohybu. Autorka Renata Červenková v něm s Kolářem hovořila především v rovině medicínské, dostalo se i na otázky sportovní. A mezi nimi několikrát zmínil profesor Kolář i golf. Vybírám z textu některé golfové pasáže a doplňuji ještě pár těch, které se obecně týkají sportu a pro golf se hodí také.

Pokračovat ve čtení...
 
Noooo, moc povzbudivý ten článek není...snad nebylo tak pozdě začít s golfem v pětačtyřiceti a se softbalovou minulostí.🤔.
 
Tak mě bylo pouhých 43.. ;) , dle jeho slov moc nadějí že to ve zdraví přežiju nemám, ale je mi to jedno..:D
 
Tak, konečně jsem našel odpověď na spoústy otázek a jednu konkrétní odpověď proč mi všichni říkají, že, kdybych se tomu trošku více věnoval, tak se tím mohu živit🤔🤭😄. Ano proto se rád koukám na mladé a držím jim palce, jejich zápal a snadnost až přirozenost ve hře, jen jim to nesmí zkazit nějaký rádoby “trenér”.
 
1) není to lékař, 2) čerpá zkušenosti z lidí s potížemi (jiní k němu nechodí), 3) úsudky založené pouze na mechanickém pohledu a na funkčnosti aparátu mají výrazná omezení 4) vědci tvrdili, že ve špenátu je železo a ?,
=
podle Koláře...., ale bůhví jak to doopravdy je :p
 
Uz na kurzu pro trenery fitness nam rikali jednu smutnou pravdu. Pokud je mladsi clovek obezni, tak sice bude mit jako starsi pevne kosti, ale v haji klouby. Pokud hubeny, tak sice klouby budou cajk, ale zase kosti ridke. Takze to si clovek nevybere.
Podle clanku to vypada, ze pokud clovek do urcite veku nesportuje, tak uz je pak lepsi s tim vubec nezacinat. Myslim, ze mnohem horsi jsou takove ty narazove aktivity kdy clovek dlouho nic nedela a pak si jde zahrat fotbalek v nedeli. Lepsi je pravidelny pohyb po mensich davkach a co nejpestrejsi. Takze to ze clovek chodi do posilovny neni nic spatneho pokud cvici spravne a snazi se rovnomerne zatezovat vsechno. Kdyz vidim co nekteri lide delaji, tak se nedivim ze jsou jich pak plne ordinace rhb lekaru. Ale to je na delsi povidani. A ono to sekani travy jak o nem mluvi je mozna horsi, protoze je to jednostranny pohyb a nastava disbalance. To same trochu v golfu. Idealni by bylo hrat napul na obe strany, ale to zvladne malokdo.
 
To same trochu v golfu. Idealni by bylo hrat napul na obe strany, ale to zvladne malokdo.

Vím, že to sem úplně nepatří, ale to mi připomnělo, že jsem někde četl o turnaji, který se hrál právě tak. Každá sudá jamka na jednu stranu, každá lichá jamka na druhou stranu. Zkusím to dohledat... už je to dlouho.
 
Upraveno:
Myslim, ze byste nemeli soudit knihu "podle obalu" tyhle utrzky jsou vytrzene z kontextu. Knihu mam doma, mohu zapujcit pro zajmece.
Vzdy jde o osobni pristup jedince k dane problematice. Nekomu to vyhovuje a je to pro nej srotumitelne, jiny bude hledat neco jineho, co vice vyhovi jeho predstave/naturelu.
 
Myslim, ze byste nemeli soudit knihu "podle obalu" tyhle utrzky jsou vytrzene z kontextu. Knihu mam doma, mohu zapujcit pro zajmece.
Vzdy jde o osobni pristup jedince k dane problematice. Nekomu to vyhovuje a je to pro nej srotumitelne, jiny bude hledat neco jineho, co vice vyhovi jeho predstave/naturelu.

Jojo, taky jsem ji četl, a Kolářovy poznatky o pohybu a pohybovém aparátu nikdo jiný v ČR nemá. Dost to souzní s tím, co aktivně učí Ido Portal.

Ono je to v Čechách takový národní sport, nelíbí se mi/nehodí se mi nějaký názor = zpochybním autora.

Komentovat Koláře na základě jednoho článku z Golfdigest je jako říkat, že nesnáším francouzskou kuchyni, protože do Coq au vin se lije červený, který nepiju (já ho tedy piju, jen příklad).
 
Uz na kurzu pro trenery fitness nam rikali jednu smutnou pravdu. Pokud je mladsi clovek obezni, tak sice bude mit jako starsi pevne kosti, ale v haji klouby. Pokud hubeny, tak sice klouby budou cajk, ale zase kosti ridke. Takze to si clovek nevybere.
Podle clanku to vypada, ze pokud clovek do urcite veku nesportuje, tak uz je pak lepsi s tim vubec nezacinat. Myslim, ze mnohem horsi jsou takove ty narazove aktivity kdy clovek dlouho nic nedela a pak si jde zahrat fotbalek v nedeli. Lepsi je pravidelny pohyb po mensich davkach a co nejpestrejsi. Takze to ze clovek chodi do posilovny neni nic spatneho pokud cvici spravne a snazi se rovnomerne zatezovat vsechno. Kdyz vidim co nekteri lide delaji, tak se nedivim ze jsou jich pak plne ordinace rhb lekaru. Ale to je na delsi povidani. A ono to sekani travy jak o nem mluvi je mozna horsi, protoze je to jednostranny pohyb a nastava disbalance. To same trochu v golfu. Idealni by bylo hrat napul na obe strany, ale to zvladne malokdo.
Smutná pravda...
 
Jojo, taky jsem ji četl, a Kolářovy poznatky o pohybu a pohybovém aparátu nikdo jiný v ČR nemá. Dost to souzní s tím, co aktivně učí Ido Portal.

Ono je to v Čechách takový národní sport, nelíbí se mi/nehodí se mi nějaký názor = zpochybním autora.

Komentovat Koláře na základě jednoho článku z Golfdigest je jako říkat, že nesnáším francouzskou kuchyni, protože do Coq au vin se lije červený, který nepiju (já ho tedy piju, jen příklad).
Hezký postřeh!
 
Jojo, taky jsem ji četl, a Kolářovy poznatky o pohybu a pohybovém aparátu nikdo jiný v ČR nemá. Dost to souzní s tím, co aktivně učí Ido Portal.

Ono je to v Čechách takový národní sport, nelíbí se mi/nehodí se mi nějaký názor = zpochybním autora.

Komentovat Koláře na základě jednoho článku z Golfdigest je jako říkat, že nesnáším francouzskou kuchyni, protože do Coq au vin se lije červený, který nepiju (já ho tedy piju, jen příklad).
a teď mi napiš seriózní zdroj, ze kterého je jasné, že "Kolářovy poznatky o pohybu a pohybovém aparátu nikdo jiný v ČR nemá" a ještě lépe, když to bude zdroj, ze kterého je 100% jasné, že má Kolář ty nejlepší poznatky
 
a teď mi napiš seriózní zdroj, ze kterého je jasné, že "Kolářovy poznatky o pohybu a pohybovém aparátu nikdo jiný v ČR nemá" a ještě lépe, když to bude zdroj, ze kterého je 100% jasné, že má Kolář ty nejlepší poznatky

Neuváděl jsem to jako fakt, ale jako moje subjektivní hodnocení.

O problematiku pohybového aparátu se dost zajímám nějakých 5-6 let, a názor na Dr. Koláře je mým soukromým NÁZOREM, tedy HODNOCENÍM. Možná jsem mohl napsat "dle mého soudu", ale uvedená věta je v daném kontextu jednoznačně hodnocením, nikoli tvrzením objektivního faktu.

Rozdíl mezi názorem a hodnocením nejlépe vystihl Ústavní soud ČR: „Zatímco existence skutečností může být prokázána, pravdivost hodnotových soudů není dokazatelná, neboť hodnotové soudy nepopisují skutečnost, ale naopak ji více či méně volně interpretují. Zatímco tvrzení určitých nepravdivých skutečností samo o sobě lze dokonce i obecně zakázat, vyslovování názorových soudů, byť kontroverzních, zásadně požívá ústavní ochrany. Nadnesené a přehánějící názory, a to dokonce i názory někoho urážející, jsou-li proneseny ve veřejné či politické debatě, jsou názory ústavně chráněnými.“*

Rovněž tak jakkkoli nemohu citací zdroje podepřít svůj NÁZOR, že v Čechách je takový národním sportem zpochybnění autora, s nímž nesouhlasím. Vlastně se to potvrzuje i zde.

Máš-li jiné hodnocení, jsem připraven o něm přátelsky a věcně diskutovat.

-----
*I.ÚS 367/03 ze dne 15. 3. 2005
N 57/36 SbNU 605
Svoboda projevu versus právo na ochranu osobnosti - Rejžek v. Vondráčková
 
Neuváděl jsem to jako fakt, ale jako moje subjektivní hodnocení.

O problematiku pohybového aparátu se dost zajímám nějakých 5-6 let, a názor na Dr. Koláře je mým soukromým NÁZOREM, tedy HODNOCENÍM. Možná jsem mohl napsat "dle mého soudu", ale uvedená věta je v daném kontextu jednoznačně hodnocením, nikoli tvrzením objektivního faktu.

Rozdíl mezi názorem a hodnocením nejlépe vystihl Ústavní soud ČR: „Zatímco existence skutečností může být prokázána, pravdivost hodnotových soudů není dokazatelná, neboť hodnotové soudy nepopisují skutečnost, ale naopak ji více či méně volně interpretují. Zatímco tvrzení určitých nepravdivých skutečností samo o sobě lze dokonce i obecně zakázat, vyslovování názorových soudů, byť kontroverzních, zásadně požívá ústavní ochrany. Nadnesené a přehánějící názory, a to dokonce i názory někoho urážející, jsou-li proneseny ve veřejné či politické debatě, jsou názory ústavně chráněnými.“*

Rovněž tak jakkkoli nemohu citací zdroje podepřít svůj NÁZOR, že v Čechách je takový národním sportem zpochybnění autora, s nímž nesouhlasím. Vlastně se to potvrzuje i zde.

Máš-li jiné hodnocení, jsem připraven o něm přátelsky a věcně diskutovat.

-----
*I.ÚS 367/03 ze dne 15. 3. 2005
N 57/36 SbNU 605
Svoboda projevu versus právo na ochranu osobnosti - Rejžek v. Vondráčková

Ohledně pana Koláře mám stejný názor a není pravdou, že se zajímá jen o lidi s nějakou vadou pohybového aparátu, nýbrž se věnuje též i prevenci. To (nejenom) dokládají zkušenosti mých kamarádů, kteří pod ním vystudovali fyzio na 2. LF UK. Současně jsem též přesvědčen, že pan profesor by znalostmi a praxí strčil do kapsy nejednoho lékaře.
 
JO a omlouvám se za tu odbornou pasáž, ale přišlo mi to paradoxně nejsrozumitelnější a jednoduché vysvětlení.
V pohodě, profesní deformace, mám to často podobně, pane kolego :)
 
Smutná pravda...
Řídnutí kostí je jak genetické a taky stárnutím.
U žen vzniká řídnutí kostí po 30 věku. Je to způsobeno i menstruací. To co žena v kostech nažene do 30 let pak to může udržovat pomocí NU KMD.
U mužů vzniká řídnutí kostí po 50 věku a taky to může udržovat pomocí NU KMD.
Trochu se v tom vyznám.
Na klouby taky něco existuje je však důležité upravit i jídelníček a dodávat v kůrách 1-2x za rok 2-3měsíce Glukosamin HCL (ne sulfát, s tím se musí kůra musí dělat 3-6x za rok).

Jeden pán, mám pocit, že byl z Humpolce (artróza 3.stupeň) kterému jsem pomohl s klouby (věk přes 60 let) mi moc děkoval.
Porovnával to, že když sekal zahradu asi 1600m2 tak standartně nemohl asi týden chodit. Po mojí pomoci (kůra na 3 měsíce) zátěž skoro nepoznal.
 
Řídnutí kostí je jak genetické a taky stárnutím.
U žen vzniká řídnutí kostí po 30 věku. Je to způsobeno i menstruací. To co žena v kostech nažene do 30 let pak to může udržovat pomocí NU KMD.
U mužů vzniká řídnutí kostí po 50 věku a taky to může udržovat pomocí NU KMD.
Trochu se v tom vyznám.
Na klouby taky něco existuje je však důležité upravit i jídelníček a dodávat v kůrách 1-2x za rok 2-3měsíce Glukosamin HCL (ne sulfát, s tím se musí kůra musí dělat 3-6x za rok).

Jeden pán, mám pocit, že byl z Humpolce (artróza 3.stupeň) kterému jsem pomohl s klouby (věk přes 60 let) mi moc děkoval.
Porovnával to, že když sekal zahradu asi 1600m2 tak standartně nemohl asi týden chodit. Po mojí pomoci (kůra na 3 měsíce) zátěž skoro nepoznal.
Tak to se tě hned zeptám co si myslíš o kyselině hyaluronové a piascledine.
 
Tak to se tě hned zeptám co si myslíš o kyselině hyaluronové a piascledine.
Ahoj, s kyselinou Hyaluronovou mám zkušenost jen do kosmetiky. Z druhou položkou zkušenost žádnou nemám. Zkusím se podívat co to je.
V jakém kontextu se ptáš na tyto položky?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom