Francovka

Francovka

Mazák fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Ahoj všem,
po měsíci brouzdání po vašich stránkách chci představit sebe.Jsem z daleké Moravy (obrazně) z vesnice Francova Lhota na hranicích ze Slovenskem (mezi Vsetínem a Púchovem). Ač již věkem se řadím mezi ty v nejlepších letech, v golfu nováček. I když, jak se to vezme... Golf sleduji od nějakého roku 1992, kdy jsem na satelitu naladil Eurosport a tehdy jsem tomu propadl. Fandil jsem Nicku Faldovi celkem teoreticky jsem se dobře orientoval. Nicméně trvalo více než 20 let než jsem se odhodlal (či spíše kamarád mě k tomu dokopal) teorii proměnit v realitu. Další dva roky jsem zkoušel hrát na nějakých pozvaných akcích či na takové malé soukromé devítce kousek od nás.
Letos jsem řekl dost a udělal jsem si ZK a zároveň jsem se stal členem Valašského golfového klubu v Rožnově pod Radhoštěm. Odehrál jsem 2 turnaje (vítězně na STBL) a nyní mám HCP 30,5.
Jinak mně golf přináší relax, pohyb v přírodě, atmosféru... Jak jsem psal výše, tak často chodím s partou na soukromou 9-tku, která se nachází v Brumově-Bylnici. Myslím si, že to je jedno z mála hřišť, které @JanKostalCZE asi nehrál, ale není veřejné. Je to malá 9-tka se dvěma 4-pary a zbytek 3-pary. Mezi trnkami (švestkami), průměr greenu do 10 metrů a nejdelší jamka je 240 metrů - v kopci.

(https://mapy.cz/zakladni?x=18.0416402&y=49.0841074&z=18&base=ophoto&source=muni&id=3049)

Jinak se mi líbí Vaše komunita, pohodovost příspěvků a snad tady zapadnu mezi Vás.
Golfu čest...

Franta

JanKostalCZE

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Rok ZK
2009
Klub
Prague City Golf
HI (HCP)
0,4
P/L
Pravák
Značka
Mizuno
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Vitej mezi nas, zavislaky :D Mas pravdu, nehral, nemaj ji na skga, neni asi znormovana a tim padem ji nepocitam :D v Cr je dalsich 15 hrist mimo strukturu cgf, ale vetsinou se tomu neda rict hriste ;) :D Ale na Slovensku mi jich dooost chybi, prevazne devitky :(

HonzaS

Aktivní člen
Rok ZK
2017
Klub
Gc Grabšejn
HI (HCP)
22.9
19.jamka:
Představení
Vítej Francovko ;)
z tvé Lhoty jsem měl spolubojovníka na vojně co uměl poutavě vyprávět jak u vás končí cesta a jak si chodil hledat nevěstu :)

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
26,7
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Ahoj, vítej na jamce. :)) Vždycky, když takhle někdo přijde, a někoho zmíní, tak si člověk uvědomí, že jsme vlastně takové celebrity. Těším se, až nás začnou lidi poznávat na hřištích a běhat k nám pro autogramy... :-D

To je krásné snížení po dvou turnajích hned na 30, to se muselo zadařit? :)

Jerry

Guru fóra
Rok ZK
2015
Klub
ČGK, GC Bítozeves
HI (HCP)
16,1
P/L
Pravák
Značka
Cobra
19.jamka:
Představení
WITB
Ahoj, vítej na jamce. :)) Vždycky, když takhle někdo přijde, a někoho zmíní, tak si člověk uvědomí, že jsme vlastně takové celebrity. Těším se, až nás začnou lidi poznávat na hřištích a běhat k nám pro autogramy... :-D

Houby zadařit ... kurva se zadrženym hendikepem to byla :D:D:D.

Jinak vítej, já měl hodně podobnou historii. Jen jsem vynechal ty dva roky váhání. Jednoho rána jsem se vzbudil a řekl si, že za chvilku mi bude 50 a na co tedy čekám. Zavolal jsem na hřiště, odpoledne už jsem tam byl ... za tři týdny ZK a za další týden 1. turnaj. :up:

Francovka

Mazák fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Houby zadařit ... kurva se zadrženym hendikepem to byla :D:D:D.

Jinak vítej, já měl hodně podobnou historii. Jen jsem vynechal ty dva roky váhání. Jednoho rána jsem se vzbudil a řekl si, že za chvilku mi bude 50 a na co tedy čekám. Zavolal jsem na hřiště, odpoledne už jsem tam byl ... za tři týdny ZK a za další týden 1. turnaj. :up:
Asi máš pravdu ;) - já jsem to tak nevnímal. Mně se zdálo, že na to nemám... i čas teda. Když jsem si tady četl v jednom fóru o podobných typech, tak jsem si v duchu říkal, že to snad ani nebudu zveřejňovat... ale částečně mi to i vyšlo z hlediska hry. Kamarád mi jenom řekl, že když dokážu hrát na malých a úzkých hřištích a greenech, tak na větším budu přesnější.. Ale zase problém byl, že jsem nebyl zvyklý hrát z ferveje dřevem nebo hybridem. Navíc u nás je fervej na úrovni semirafu a tak i hra z rafu byla pro mě snažší. Tak k dovysvětlení...

Francovka

Mazák fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Vítej Francovko ;)
z tvé Lhoty jsem měl spolubojovníka na vojně co uměl poutavě vyprávět jak u vás končí cesta a jak si chodil hledat nevěstu :)
No pro někoho cesta končí, pro jiného začíná:up:. Je fakt, že za námi už není nic (dneska v noci už i nasněžilo) a přes kopec se dostanu na Slovensko. Já mám taky nevěstu z Francovky, rodák jsem z dědiny vedle (Horní Lideč) - tak snad jsme nebyli spolu na vojně:)

Jerry

Guru fóra
Rok ZK
2015
Klub
ČGK, GC Bítozeves
HI (HCP)
16,1
P/L
Pravák
Značka
Cobra
19.jamka:
Představení
WITB
Asi máš pravdu ;) - já jsem to tak nevnímal. Mně se zdálo, že na to nemám... i čas teda. Když jsem si tady četl v jednom fóru o podobných typech, tak jsem si v duchu říkal, že to snad ani nebudu zveřejňovat... ale částečně mi to i vyšlo z hlediska hry. Kamarád mi jenom řekl, že když dokážu hrát na malých a úzkých hřištích a greenech, tak na větším budu přesnější.. Ale zase problém byl, že jsem nebyl zvyklý hrát z ferveje dřevem nebo hybridem. Navíc u nás je fervej na úrovni semirafu a tak i hra z rafu byla pro mě snažší. Tak k dovysvětlení...
Za to se neomlouvej. :) Já na tom byl stejně, neboj. Díky tomu, že jsem se do toho vrhnul po hlavě a relativně hodně trénoval, jsem vyhrál 3 z pěti prvních turnajů, kterých jsem se zúčastnil. A nejapnejch poznámek kamarádů o kurvách se zadrženym hendikepem jsem si prostě nevšímal. :p:D

Francovka

Mazák fóra
19.jamka:
Představení
WITB

Jste borci, že máte takový pohodový web. Pochopil jsem, že jsou tady i jiní Moraváci a že jste takhle promíchaní z různých končin.
Možná bych měl pro Vás návrh na turnaj, který jsme zkoušeli jenom jednou a ani jsme ho nedohráli. Spočíval v tom, že za každou ránu nad par si člověk musel dát štamprlu (kalíška) slivovice. Zjistili jsme, že na tom není nejlépe dobrý hráč, ale ten, který dobře pije :p Takže jsme dohráli jenom devítku místo 18-ky bez určení vítěze... Bylo to náročné...

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
26,7
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Jste borci, že máte takový pohodový web. Pochopil jsem, že jsou tady i jiní Moraváci a že jste takhle promíchaní z různých končin.
Možná bych měl pro Vás návrh na turnaj, který jsme zkoušeli jenom jednou a ani jsme ho nedohráli. Spočíval v tom, že za každou ránu nad par si člověk musel dát štamprlu (kalíška) slivovice. Zjistili jsme, že na tom není nejlépe dobrý hráč, ale ten, který dobře pije :p Takže jsme dohráli jenom devítku místo 18-ky bez určení vítěze... Bylo to náročné...
Myslím, že tohle pokoušet nebudu. Na některých jamkách bych asi nedošel moc daleko - a i tak by se to muselo upravit nad osobní par, nikoli par jamky. Jinak takovéto soutěže jsou v tradicích golfu, pokud to tedy není obdoba nějaké urban story. Proč zrovna 18 jamek? Protože si ve skostsku vzali flašku whisky a hráli, po každé jamce si celý flajt lokl no a zrovna byli v půlce láhve, po devíti jámkách, tak se otočili a šli zpátky, aby nebyli na suchu a akorát to vyšlo. Takže tak. :)

JanKostalCZE

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Rok ZK
2009
Klub
Prague City Golf
HI (HCP)
0,4
P/L
Pravák
Značka
Mizuno
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
casto se to hraje, ze panak je za mulligana :D

Francovka

Mazák fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Hnus, co?:D:D:D
U nás na Valachách se všichni rodíme s nějakou desetinou promile v krvi... jako kdyby jsme v golfu měli od narození HCP 40. Takže u Vás asi neprojdu vstupní prohlídkou s čistým štítem:down:

Jerry

Guru fóra
Rok ZK
2015
Klub
ČGK, GC Bítozeves
HI (HCP)
16,1
P/L
Pravák
Značka
Cobra
19.jamka:
Představení
WITB
U nás na Valachách se všichni rodíme s nějakou desetinou promile v krvi... jako kdyby jsme v golfu měli od narození HCP 40. Takže u Vás asi neprojdu vstupní prohlídkou s čistým štítem:down:
Naopak, projdeš s tím nejčistším :up:

JanKostalCZE

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Rok ZK
2009
Klub
Prague City Golf
HI (HCP)
0,4
P/L
Pravák
Značka
Mizuno
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih

Francovka

Mazák fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Jeden z nejlepsich :D A abstinenti nosej body z jamkovky :D
S tím se nedá bojovat - pouze se naučit s tím žít... někdo nosí body, někdo hraje hodně golfu;). A kdo hraje, nezlobí :D
Vezmeš mě za učedníka? Já Ti pomůžu s tím abstinentstvím:devil:

WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom