Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Focení, foto, fotografie... na golfu :)

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Tohle téma mi tu chybí. Hodně fotíme, alespoň galerie o tom docela vypovídá, spoustu fotek máme v mobilu, někdo i ve foťáku. Takže téma k focení. Pár okruhů:
  • fotíte na hřišti, nebo když jdete hrát, tak jen hra a žádné rozptylování?
  • spíše lidi, nebo krajinky?
  • mobil, nebo foťák - auto/zrcadlovka?
  • hned s tím na net nebo foto upravujete?
  • dokáže si představit jít na hřiště jen jako divák a fotit?
  • specifika golfové fotografie
  • filtry (téma pro @mkopcak a @JanKostalCZE )
... :)
 
Za sebe - snažím se fotit. Z mobilu mě to nebaví, bohužel. Mobil spíše na zdokumentování rychlé situace - momentky, ale většinou se na to nedá koukat, to musí být pak už. Takže jsem domu koupil k tomuto účelu automatickou zrcadlovku na šmírování, to je panečku jiná... jenže se mi nevejde do bagu. Takže asi na řadu přijde i stativ, vyházím nějaké nepotřebné hole - třeba driver. :) Nikon coolpix p900!

A spíš krajinky, nebo detaily.
 
Kdysi jsem i uvažovala o fotografii jako životní náplni ( to už je dávno), ještě mám doma Asahi Pentax 6x7, kromě jiného( včetně zvětšováku a podobně).;)
  • fotíte na hřišti, nebo když jdete hrát, tak jen hra a žádné rozptylování? - většinou fotím, snažím se ani neobtěžovat, ani nezdržovat, lidí se většinou ptám jestli je můžu fotit
  • spíše lidi, nebo krajinky? - spíše krajinu
  • mobil, nebo foťák - auto/zrcadlovka? - aktuálně na golfu mobil ( Sony Xperia, číslo si nepamatuju, tuším Z3 - takže docela dobrej foťák)
  • hned s tím na net nebo foto upravujete? - na net až pak, neupravuju
  • dokáže si představit jít na hřiště jen jako divák a fotit? - ANO, ale to by chtělo vytáhnout pořádnou výbavu, včetně objektivů
  • specifika golfové fotografie - vědět co a kdy, myslím si, že negolfista to má s focením golfu těžký :p
  • filtry - NE
 
Mam to hodne podobne hozene, jako Dana... jen mam doma jine kramy, jine znacky a nesel jsem do zadneho vetsiho formatu.

  • fotíte na hřišti, nebo když jdete hrát, tak jen hra a žádné rozptylování? - fotim, kdyz me popadne chut neco vyfotit. Neni to moc casto. Zpravidla spise neco, co nastve zname na FB. :)
  • spíše lidi, nebo krajinky? - lidi na golfu k foceni moc nejsou :)
  • mobil, nebo foťák - auto/zrcadlovka? - kramu sebou taham dost i bez DSLR... mobil only
  • hned s tím na net nebo foto upravujete? - vetsinou neupravuji, nebo jen minimalne steluji kontrast a orez.
  • dokáže si představit jít na hřiště jen jako divák a fotit? - Ano, ale nedovedu si predstavit ten opruz, kdy se nachystam na greenu a approach rana pak smeruje jinam, nez bych si pral. :D
  • specifika golfové fotografie - je to zvlastni druh sportovni akni fotky... nevim u kolika sportu je tak slozite najit dobre misto na finalni okamzik. Obzvlast, pokud je jamka c. 18 PAR3 :D
  • filtry - rychle ND bych na mobilu asi uvital :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom