Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Florida 2020 - 9.FedExCup se otřásá v základech

1579632054208.png
Jsem soutěživý typ. Páni, jak já byl vděčný, že se termín letošní jamkařské rozlučkové taškařice kryl s termínem maturitního plesu Lukášovy dcerky. Jestli se v mém provedení tak golfově neúspěšný rok bude opakovat, budu muset zatlačit na Michala, aby vyhlásil i cenu za nejvíc nesplněná golfová předsevzetí. Nebo alespoň cenu za nejvíc okousané nehty při vyhlašování vítězů. Samozřejmě si dělám legraci, mrzelo mě i Lukáše, že jsme se tentokrát nemohli zúčastnit, ale s tou soutěživostí to myslím vážně.

Hraji golf, protože je to i přes veškerý stres z pokažených ran, zlámaných holí a poztrácených míčků balzám na duši a nervy. Kouzelné je to, že i jedna jediná fakt podařená rána za den ti vynahradí všechny ty krtky, šlajsy a gagariny za zbytek dne. A dokud nejsi na grýnu osmnácté jamky, furt je šance, že přijde. A když nepřijde, nevadí. Počkáš do druhého dne, sundáš z www.levnygolf.cz inzerát na prodej setu holí a vozíku, který jsi tam umístil včera večer a naplánuješ další den, kdy už ta skvělá rána určitě přijde. My soutěživci si k tomu ale rádi přidáme ještě jeden nadstavbový level. Hrát o něco. Nehrajeme o bankovky se třemi či čtyřmi nulami, jako spousta našich asijských spoluobyvatel. Hrajeme o prostou pětikačku na jamku plus birdie a plus nearest potvrzený parem. Nejde o to, vydělat si prachy na projetý benzín nebo potupit soupeře. Jak už jsem psal v prvním příspěvku, jde jen o pocit jakési hmatatelnosti toho, že se zrovna zadařilo. A když se nedaří, tak o motivaci k tréninku. To o tom tréninku se samozřejmě netýká Lukáše. Toho nedonutí trénovat ani 180 prohraných jamek v řadě. Tento sázkový model aplikujeme i na zahraničních golfových cestách. S jednou jedinou výjimkou, to když jsem byl s @JanKostalCZE a @ati v Bulharsku. Tam jsem takovou možnost raději ani nenaznačoval. Znamenalo by to totiž na prvním odpališti spočítat kolik je 18x5, odhadnout pak ještě počet bonusů za berdíky a nearesty a odevzdat to jim dvěma. Ať se nějak spravedlivě podělej. A to by moje skrblická dušička nemusela unést.

Není tedy divu, že s takovým zpestřením počítáme i pro náš floridský zájezd. A jelikož tři týdny je relativně dlouhá doba, napadlo mě vyhlásit kromě klasické čtvrtdolarové jamkovky i turnajovou soutěž. Budeme jí říkat podle autora nápadu: „Jerry‘s Florida Swing“. Jak tedy bude JFS probíhat:


1.hra - Jamkovka - každou jamku hrajeme o čtvrtdolar, poslední o půldolar, při square se převádí sázka na další jamku. Nepřeváděné bonusy jsou črvrtdolar za nearest potvrzený parem, čtvrtdolar za birdie a dolar za případný eagle. Kdyby s námi nejel ten náš singlista @DzejBee, dám sázku na eagle klidně i 10 USD. V případně nás ostatních by to totiž mohlo být jen to štěstí sedající na voly, takže víc jak jednou by se to stejně nestalo ale s Jirkou by v tomto ohledu mohly být problémy. Výhra se vyplácí okamžitě po jamce. Vyrovnání bude o polovinu rozdílu HI (dříve HCP) zaokrouhlenou dolů.

Příklad : Jirka HI=8, Jerry HI=16, Luky HI=21. Lukáš má k dobru 2 rány na mě a 6 na Jirku. Já mám na Jirku 4 rány k dobru.


2.hra - jednotlivý turnaj na 18.jamek. Klasicky na STBL. Sázka na turnaj je 10 USD. Vítěz bere vše. V případě square se výhra dělí. Výhra se vyplácí po vyhodnocení na konci turnaje.


3.hra - Jerry Cup - série turnajů. Započítají se všechny turnaje, kterých se zúčastní všichni účastníci zájezdu. Sázku na Jerry Cup dáme 30-50 USD (ještě se domluvíme). Vítěz bere vše. V případě square se výhra dělí.
Hodnocení jednotlivých turnajů : za vítězství 4 body, za druhé místo 2 body, za třetí 0. V případě děleného umístění se body sčítají a dělí počtem hráčů se stejným výsledkem.

Před prvním kolem budeme vycházet z aktuálního HI. Pokud ještě nebude serverem stanoven použijeme jako HI aktuálně platné HCP. Po každém turnaji přepočteme HI podle nových pravidel. Budeme přitom vycházet z toho, že předchozích 20 výsledků před odjezdem se rovnalo aktuálnímu HI.

Tak ať nám to lítá daleko a rovně a vyhraje ten nejlepší. ;)
 
Upraveno moderátorem:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom