Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Florida 2020 - 7. Kdo šetří, má za tři

1579252118983.png
Říkávalo se o mě, že jsem skrblík. Někteří to o mě říkají stále, ale na svojí obranu musím říci, že to bývávalo mnohem horší. Zlepšuje se to. Hlavně je to asi tím, jak nám postupně ubývají vyživovací a jiné mandatorní výdaje. Jedno dítě už je samostatné, druhé tak napolo. Hypotéku jsme před pár lety částečně splatili a přefinancovali, takže už je splátka poloviční. Před lety jsem musel začít zobat AD. Příbalový leták jsem raději nečetl, ale určitě tam musela v odstavci o vedlejších účincích být poznámka o utlumení skrblictví. Žena je nezávislá (myslím finančně, jinak beze mne samozřejmě nemůže být) a moc toho nesní. Já už taky nejsem ve vývinu, takže jediná finanční položka v běžných výdajích, která mě trápí ,jsou kapsičky pro kočky. Aby bylo jasno, my žádné kočky nevlastníme, jen je živíme. Myslím si, že kočky se spolu určitě dorozumívají. Mívali jsme kocoura a měl se u nás jak na zámku. Evidentně to byl mluvka a „chlubil“ a stačil to, jak se u nás báječně má, vykecat všem kočkám v okolí ještě dřív než ho u nás v ulici srazilo auto. Když pak nás po krátkém čase opustili i naši dva trhači a nový se neobjevil, bez slitování nás napadly sousedovic kočky a okupují nás dodnes. Dá se s tím žít. Jedena z nich je hodně mazlivá, takže mé drahé tak trochu nahrazuje toho zapovězeného pejska. Občas dokonce vyrazí na hraboše (ne má paní, ta kočka). Bohužel ne za účelem potravy, ale za účelem hry. Já pak lovím pod skříněmi zmatenou a vystresovanou myš.

Píšu to proto, aby čtenář pochopil, že pro mě za střízliva není úplně jednoduché jen tak „mírnyx týrnyx„ pustit kačku. Důsledkem tohoto mého povahového rysu bylo to, že jsem sedl k internetu a začal zkoumat kde, jak, co a hlavně za kolik. V rámci zájezdu máme placený pobyt, unlimited fee na celkem 7 hřišť pojištění a pronájem vozu. Vše ostatní je třeba platit a tedy prověřit a ověřit.

Při této činnosti, jsem si velmi brzy všiml určitých rozdílů mezi internetovými stránkami hřišť, na které jsme zvyklí z našich luhů a hájů a těch „ from americans medows and groves“. Nevím jestli je to jen jinou mentalitou nebo snad tím, že autor stránek si není jist inteligencí jejich návštěvníků, ale je to spíš takový „Ohníček“. Hodně obrázků, pokud možno velkých a minimum zbytečně rozptylujících informací. Jako by říkali : „Jsme tady, ale jestli fakt chcete něco vědět, tak si raděj zavolejte, protože to co tu píšeme taky klidně můžou bejt pěkný hovadiny“. Ověřeno … můžou. Má angličtina není dost dobrá na to, abych si s někým povídal po telefonu, tak to holt bohužel zase odnesla chudák Zdeňka. S její laskavou pomocí jsem se tedy dopátral k cenám za buggy, cvičné plochy a drivingové míčky. Nevím, jestli je to tak v celých USA, ale v tom kraji, kde se svými holemi budeme šermovat ,je buggy povinná. Ty ostatní ceny jsem zjišťoval, protože jak je o mě známo, trénuji hodně a trénuji rád. Bohužel se to moc neprojevuje na výsledcích, ale to se už brzy zlomí. Cítím to v kostech.

Další významná nákladová položka je stravování. V této oblasti je stav ohledně informací, které lze nalézt na internetových stránkách, výrazně lepší než v případě golfových resortů. V normální běžné restauraci se najíme zhruba dvakrát až třikrát dráž než u nás, což není až tak velká tragédie. Ve fast foodech je rozdíl ještě menší. Vila, jak se tam honosně říká bungalovům, má kompletně vybavenou kuchyni. Já vařím rád a podle ohlasů rodiny a slušně vychovaných hostů i dobře. Z doslechu jsem věděl, že amíci jsou dost líní vařit a proto se v supermarketech prodávají spíš polotovary než suroviny. Zaměřil jsem se na to a hledal obchod podobný našim supermarketům. Devět minut autem od našeho resortu jsem našel Wallmart jehož součástí je právě takový obchod. A ceny? Podle letáků srovnatelné s cenami v našem Albertu. Plán je tedy jasný. Z větší části si budeme vařit sami a samovařbu budeme prokládat návštěvami fast foodů a sem tam nějakou tu restauračku asi taky dáme.

Přikládám nabídku jednodušších jídel z mého repertoáru, na která se mí kamarádi můžou těšit.
Rizoto (česká, srbské, čínské, italské)
Špagety Boloňské
Špagety se smetanovou omáčkou se slaninou a česnekem
Šunkafleky
Kuře na paprice + těstoviny
Hovězí guláš + chleba
Znojemská + rýže
Čína + hranolky/rýže
Hovězí na zázvoru + brambor
Buřty na pivě + chleba
Buřtguláš + chleba
Zapečená krkovička (brambory,smetana)
Francouzské brambory
Uzené, zelí bramboráčky
Samuraj + chleba/hranolky
 
Upraveno moderátorem:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom